Kako ocuvati brak?

mualima

Zainteresovan član
Poruka
378
Malo sam pregledala ovaj forum , ali nisam sav. Tako ako je ovakva tema vec otvorena, nek je moderatori slobodno premjeste ili obrisu. Otvaram ovu temu s namjerom da ukazem onima koji zele da im opstane brak na kakav nacin to mogu postici.
O brku ima da se mnogo mnogo pise. Ja licno smatram porodicu molekulom drustva, pa ako ona nije uredu, nije ni drustvo.
Puno pitanja se vrti u glavama. Zene se pitaju:
-Zasto me muz nevoili ko prije? Zasto nebanda zamnom? Zasto nepriznaje moj umor i trud? Gdje su isparile one tople rijeci? Kako da ocuvam brak? Zasto nevjeruje da je porod stvarno tezak? Zasto necjeni to to sam mu rodila dijete? Zasto me ponizava kao zenu? Zasto zasto zasto?
Ljudi se pitaju vecinom
-Zasto zena nebanda zamnom? Zasto je uvjek nervozna i ljuta? Zasto nepazi na mene? Zasto moram ja uvjek da njoj prilazim, zar nije vrijeme da ona pridje meni (mislim na intimne odnose)? Zasto se vani sredjiva, a meni ne? Zasto zasto zasto?
Ali zapitajte se sljedece:
-Kad sam ja zadnji put rekao svom supruzniku: "hvala ti"? Kad sam ja zeni rekao "Ljepotice" ? Kad sam joj zadnji put uvazio njezin trud i da li ga uopste uvazavam? Dali sve sto vise godine prolaze, ja njoj sve vise ljepih rijeci govorim ili manje? Da li je vise vrijedjam nego prije ili manje? Da li cu pridobiti njezinu paznju i ljubav ako je budem ponizavao i vrijedjao? Da li , ako odem kod druge, cu uspjeti da je napravim ljubomornom pa ce ona od ljubomore letjeti zamnom? Ili cu tad kad sazna napraviti zvijer od nje?
Ako sam ljut i nervozan zbog nje, da li cu biti sretniji ako i nju iznerviram uvredama? Ili je mozda bolje da je zadovoljim pa ce ona zadovoljiti mene? Dali ja (zena)nastojim da skuham svome muzu nesto iz zadovoljstva i ljubavi ili mu konzervu naturim? Da li mu ljuto i nervozno pravim kahvu, ili mu je sa zadovoljstvom pravim? Dali ja uvazavam trud svog/je muza/zene? Kako mogu ocekivati da me voli ko prije, ako ja njega/nju nevolim ko prije? Mozda i volim, ali to manje iskzujem nego prije.
Par malih savjeta
-Ljubav je kao zivo bice koje treba i hraniti i napajati. hrana za ljubav je lijep pogled, lijepa rijec, postovanje, cjenjenje ili uvazavanje truda supruznika kako bi on cjenio moj trud. i da cinimo sve ono sto bi zeljeli da saupruznik cini nami. A pice ili voda jesu intimni odnosi.
-Ako sam nervozan/na potrudicu se da izglumim da sam veseo/la kako bi obveselio/la supruznika , jer ako supruznik bude veseo/la, bice zadovoljan/a. Ako bude zadovoljan potrudit ce se da zadovolji i mene. Pokazat cu npr svom muzu da ga volim tako sto cu mu napraviti kahvu dragog srca ili kad ga ugledam osmjehnut cu mu se dajuci znak da ga volim
Potrudit cu se da postujem svoju zenu i da uvazavam njen trud. Da je neomalovazavam i da joj se samo osmjehnem iz ljubavi. Vjerujte mi da jedan osmjeh rusi sve. Ali mora biti iskren. Nesmojemo dozvoliti da nas obaveze odalje jedno od drugog.
-Ako ocekujemo od supruznika nesto, onda cemo mi to njemu uciniti kako bi nam uzvratio. A pitanja sto me nevolis ko prije i sl. nevode nicem osim svadji, placu itd. Pocnimo od sebe.
-Vrlo je bitno saslusati supruznika, jer je najveca greska u prekidanju nekog kad prica. Tad dolazi itekako do uzasnih nesporazuma i iz jednog problema udjemo u stotinu drugih. Te je takodjer jako bitno da gledamo na situaciju iz vise uglova, a ne samo iz jednog.
-Ono sta je bilo, baciti za ledja i ici dalje. Jer sta je bilo nemoze se povratiti.
-Uciniti zenu zadovoljnom je vrlo jednostavno, jer je ona osjecajna i lahko joj je srce omeksati, ali je itekako lahko i zapaliti pa napraviti od zene ljutu papriku.
-Covjek je inace onakav kakvim se ispovjecuje. Ako izrazavate da ste zadovoljni i veseli ( a ustvri unutra gorite od muke i svojom glumom, da ste veseli, prkosite) vas supruznik nece primjetiti do ono sto ispovjecujete. Ako glumite za ste se zadovoljili vec drugom osobom, to unistva ljubav u srcu vseg supruznika prema vama. Nemojte nikako misliti da ce vas supruznik biti ljubomoran pa se potruditi da bude bolji. Nece , nego ce traziti zadovoljstvo negdje drugdje. Onda nek se muzevi nezapituju sasto ih zene nemare i zasto se sredjivaju samo kad trebajui izaci van.
-Da bi zene bile zadovoljne i pridobile svoje muzeve pa na prvom mjestu je lijep pogled i osmjeh. Sa zdovoljstvom mu spremiti hranu, kahvu, odjecu. Paziti na njega kao na bebicu. Muskrcima to jako jako fali, ali nikad nece priznati. Pokusajte, pa cete se uvjerititi. Lijepa rijec vrijedi zlata. Dati mu priliku da dobije ono sta trazi ili da se popravi. Kad mu stavimo jelo kazemo npr: "Ovo sam iskljucivo skuhala za tebe, jer znam da to jelo volis" Ono sto je vrlo bitno, je blagost. Nikad ljutnjom necete postiti od muzeva ono sta ocekujete. Samo moze milom, a ne silom. Jer u osnovi ljubav nije silom nikad bila. Lubav se moze samo zassluziti. Zasto mi volimo najvise svoje mame? Zato sto nas one najvise vole i paze.
-I za kraj, vrlo vrlo je bitno upoznati prirodu muskarca i prirodu zene. Nemoguce je da musko bude ko zensko i nemoguce je da zensko bude ko musko. Zato je vrlo bitno da se ponasamo prema zeni kao zeni, a prema covjeku kao covjeku. Nisu isti i nikad nece biti isti.
Nadam se da ce bar nesto od ovog biti od koristi.
Molim jos jednom da moderatori premjeste ovu temu, ako smatraju da joj ovdje nije mjesto ili obrisu, ako smatraju da je suvisna. A ja se nadam da nije suvisna. Pa valjda moja nada nece biti uzalud
 
Моје досадашње искуство ми говори да љубав треба пружити и биће узвраћена, а не само очекивати од оне друге стране љубав.
Комплименти и лепе речи никад нису сувишне и никад их није превише нарочито у смеру мушкарац - жена.
Међусобно поштовање и уважавање увек. Мада неки брачни парови лепо функционишу и другачије (има пример таквог брачног пара лепо описан у једном делу књиге "Кревет поред прозора").
Не правити ону другу страну љубоморном тј. не гледати друге особе супротног пола са одушевљењем и жељом или причати о њима са симпатијама.
За сада толико.
 
Na to pitanje trebalo bi dvoje mladih/starih da sednu i dobro razmisle tesko da ce ti neko u tome pomoci. Ako mislis na bracno savetovaliste n pomazu 100% nego ukazu donekle odnekle ipak ostaje na Vama da vidite kako dalje
 
Моје досадашње искуство ми говори да љубав треба пружити и биће узвраћена, а не само очекивати од оне друге стране љубав.
Комплименти и лепе речи никад нису сувишне и никад их није превише нарочито у смеру мушкарац - жена.
Међусобно поштовање и уважавање увек. Мада неки брачни парови лепо функционишу и другачије (има пример таквог брачног пара лепо описан у једном делу књиге "Кревет поред прозора").
Не правити ону другу страну љубоморном тј. не гледати друге особе супротног пола са одушевљењем и жељом или причати о њима са симпатијама.
За сада толико.

Moje iskustvo je slicno. Moras dati da bi dobio.:)
 
Моје досадашње искуство ми говори да љубав треба пружити и биће узвраћена, а не само очекивати од оне друге стране љубав.
Комплименти и лепе речи никад нису сувишне и никад их није превише нарочито у смеру мушкарац - жена.
Међусобно поштовање и уважавање увек. Мада неки брачни парови лепо функционишу и другачије (има пример таквог брачног пара лепо описан у једном делу књиге "Кревет поред прозора").
Не правити ону другу страну љубоморном тј. не гледати друге особе супротног пола са одушевљењем и жељом или причати о њима са симпатијама.
За сада толико.

Da upravu ste. Potpuno u pravu. Kada bi se obje strane ponasale kako treba, bili bi i oni sami zadovoljniji i raspolozeniji.
 
Nije potrebno izmišljati toplu vodu - svi dobro znaju teoriju šta je potrebno za očuvanje braka, ali se svi toga i ne pridržavaju. Svaka bračna zajednica je priča za sebe i problemi svakog braka su problemi baš tog braka i nijedan odnos se ne može generalizovati. Lako je praviti se mnogo pametan i deliti kojekakve savete tipa - budi dobar pa će ti se dobrom i vratiti - život ne funkcioniše baš tako jednostavno ... Verovatno da svi žele kada stupaju u brak da to bude za ceo život i verovatno da se niko za razvod ne odlučuje lako i zbog sitnice i verovatno da se većina i trudi koliko god je moguće i ima smisla da sačuva brak, ali ... saveti tipa pruži ljubav i biće ti uzvraćeno ili treba obe strane da se ponašaju kako treba su truć, truć, bla, bla ... kao što sam rekla na početku izmišljanje tople vode :roll:
 
Сматрам да је најважније од свега: љубав треба пружити а не само очекивати.
А то да је сваки брак прича за себе то је истина.
...život ne funkcioniše baš tako jednostavno ... ...
Оног момента када се престане радити онако како сам написао брак и живот у браку престаје да буде једноставан. Испробано на себи и кориговано заувек.
 
Nije potrebno izmišljati toplu vodu - svi dobro znaju teoriju šta je potrebno za očuvanje braka, ali se svi toga i ne pridržavaju. Svaka bračna zajednica je priča za sebe i problemi svakog braka su problemi baš tog braka i nijedan odnos se ne može generalizovati. Lako je praviti se mnogo pametan i deliti kojekakve savete tipa - budi dobar pa će ti se dobrom i vratiti - život ne funkcioniše baš tako jednostavno ... Verovatno da svi žele kada stupaju u brak da to bude za ceo život i verovatno da se niko za razvod ne odlučuje lako i zbog sitnice i verovatno da se većina i trudi koliko god je moguće i ima smisla da sačuva brak, ali ... saveti tipa pruži ljubav i biće ti uzvraćeno ili treba obe strane da se ponašaju kako treba su truć, truć, bla, bla ... kao što sam rekla na početku izmišljanje tople vode :roll:

Naravno, nije nista jednostavno. Nemoze se brak sam odrzati bez naseg truda Ovo nije pametovanje, ovo je bilo iskreno. Ja sam licno u braku 11 godina, a kolko ste vi, ako mogu pitati?
Vidjela sam da ovdje ima puno prepucavanja na forumu izmedju zena i muskaraca pa sam imala namjeru da malo ljubavi prosirim, to je sve. Jer ako mogu nekom pomoci bar rijecima, ja nemogu odoliti a da nepomaknem prstom.
Ako je ljubav samo sa jedne strane, onda brak nije vrijedn. Ali tema nije o jednostranoj ljubavi, vec o tome kako ozivjeti hamen zamrlu ljubav. i odnosi se tekst na obje strane.
Zatim voljela bih da vidim i druga misljenja kako poboljsati bracno stanje. Mozda drugi znaju nesto drugo i vise. Nesto sto ja neznam ili mi nije na um palo. Jer ja licno, (sigurno ih ima jos) gledam uvjek kako da uljepsam i poboljsam, jer bice i meni i mojoj djeci bolje. I sigurna sam da se ovdje na forumu moze naci iskusnih osoba, koje zive duze u braku. Kako se oni medjusobno snalaze.
 
U braku sam 10 godina i od toga polovinu svog bračnog staža sam potrošila na popravljanje i nadanje da se popraviti može. Verovala vam u sve prethodno navedene recepte za očuvanje, ali sam konačno odustala i digla ruke od svega - nemam više snage da se sama trudim. Verovatno zato zvučim tako ogorčeno i negativno:rumenko: Treba se truditi i treba pokušavati očuvati brak i drago mi je što ima onih koji u tome uspevaju :ok:
 
Naravno, nije nista jednostavno. Nemoze se brak sam odrzati bez naseg truda Ovo nije pametovanje, ovo je bilo iskreno. Ja sam licno u braku 11 godina, a kolko ste vi, ako mogu pitati?
Vidjela sam da ovdje ima puno prepucavanja na forumu izmedju zena i muskaraca pa sam imala namjeru da malo ljubavi prosirim, to je sve. Jer ako mogu nekom pomoci bar rijecima, ja nemogu odoliti a da nepomaknem prstom.
Ako je ljubav samo sa jedne strane, onda brak nije vrijedn. Ali tema nije o jednostranoj ljubavi, vec o tome kako ozivjeti hamen zamrlu ljubav. i odnosi se tekst na obje strane.
Zatim voljela bih da vidim i druga misljenja kako poboljsati bracno stanje. Mozda drugi znaju nesto drugo i vise. Nesto sto ja neznam ili mi nije na um palo. Jer ja licno, (sigurno ih ima jos) gledam uvjek kako da uljepsam i poboljsam, jer bice i meni i mojoj djeci bolje. I sigurna sam da se ovdje na forumu moze naci iskusnih osoba, koje zive duze u braku. Kako se oni medjusobno snalaze.

Све оно дивно звучи....и верујем да би свако од нас то исто могао да каже јер сви ми то негде ЗНАМО, само је питање како и на који начин доживљавамо однос са партнером.
Као што рече моја имењакиња: сваки брак је прича за себе!

Знам примере где је жена незадовољна јер муж не зарађује довољно, јер је намбициозан и због тога материјално стоје лошије него што су њене потребе и због тога што не може да поштује човека са тако мало енергије и амбиција (по њеним мерилима).... И то је разлог за развод - њено хронично незадовољство.
С друге стране знам примере где је муж тај који сматра да ће радом и зарађивањем створити својој породици идеалне услове за живот и да ће тиме задовољити и жену....али његовој жени је битније да има мужа поред себе више сати дневно, да има његову помоћ у кући кући, да деца имају оца са којим се свакодневно играју....па макар живели оскудније....
Случај са друге теме: муж пребацује жени што не излази никад са њим јер њему опеглано и скувано нису приоритети у животу, он жели жену поред себе а не кућну помоћницу.....и оставља је због тога.....а она пати и пита се где је погрешила што је изгарала у кћним пословима трудећи се да увек све буде цакум-пакум, да се покаже као добра домаћица и мајка....

Значи - јааако је тешко дати универзалан рецепт ''понашај се тако и тако - и имаћеш срећан брак'', јер су нам свима потребе различите, па самим тим и визија срећног брака.....
 
Slazem se s Hellen, a jedino sto mogu da kazem a da bi bilo dopuna na sve gore navedeno je da - pre svega mora da postoji uzajamna i obostrana zelja da se brak sacuva i da lepo funkcionise. To je preduslov svih preduslova.
Ako postoji volja, koji mnogi tokom vremena izgube ( a mora da postoji s obe strane), onda se moze stvoriti klima u kojem svi funkcionisu lepo i slozno.
Mada iskreno mislim da na pocetku vecina brakova tako funkcionise, zatim prolazi kroz neke vece ili manje krize zavisno od ponasanja oba supruznika i njihove emtoivne zrelosti, da bi ako prebrode periode iskusenja i kada se dobro upoznaju prevazisli nesporazume i usvojili kao nacin zivota kompromis, podrsdku i razumevanje
Na zalost, ne mali broj brakova padne na tom ispitu - zbog ovog ili onog postupka ili ponasanja jednog od supruznika - drugi supruznik prestaje da pruza kompromis, podrsku i razumevanje
ZA one parove koji uspostave skladan brak, ne prestaju izazovi i 'zivot samog braka' jer kako vreme prolazi oba partnera se menjaju i prilagodjavaju, a iskreno verujem da oni koji su do tada naucili jedno drugo da prate i podrzavaju, nastavice i dalje da uspesno resavaju zajednicke probleme
Od mene toliko
 
...
Међутим, онај главни разлог који попут медаље има две различите стране формулисао је философ Фром у свом делу "Умеће љубави". Он каже да проблем љубави није проблем избора личности, већ проблем способности човека да воли.
Мислим да, такође код Фрома, постоји једна јако добра подела појмова: на бити и имати. Једна моја познаница, психолог, после првог разговора с породичним људима обично каже - "Добро, сад идите кући, а следећи пут ћемо разговарати на тему: кад сте хтели да ступите у брак, да ли сте желели да имате добру жену, да имате добру децу, да имате топли дом, или сте желели да будете добар муж, да будете добар отац, да будете домаћин у својој кући? Дакле - да имате или да будете?" Ово су два потпуно различита расположења и стања човекове душе. Да ли желим да имам добру жену? Да - желим да имам добру жену па бирам, ова није баш сасвим таква, овде нешто не одговара...
Ако човек има другачији став - "Желим да будем добар муж", "желим да будем добар отац", и поред најгоре жене и поред најгоре деце, ја могу да будем добар муж, могу да будем добар отац. Из овога проистиче и све остало. Одавде потиче и недостатак љубави. Јер, човек не жели да се труди, не жели да буде неко, да промени себе, да се одрекне неких својих навика и разонода. Ове ситне жртве чине суштину породичног живота. ...
 
Poslednja izmena:
U braku sam 10 godina i od toga polovinu svog bračnog staža sam potrošila na popravljanje i nadanje da se popraviti može. Verovala vam u sve prethodno navedene recepte za očuvanje, ali sam konačno odustala i digla ruke od svega - nemam više snage da se sama trudim. Verovatno zato zvučim tako ogorčeno i negativno:rumenko: Treba se truditi i treba pokušavati očuvati brak i drago mi je što ima onih koji u tome uspevaju :ok:
Pa i primjetila sam da ste jako ogorceni i da ste izgubili volju i nadu. Zato sam i rekla da imam lijepe namjere. Samo sto smo mi zene "ozbiljnije" sto se tice ove teme. vecina muskaraca nerazmislja o tome dok zeni nepukne film pa stavi crvenu liciju. Kad zena dodje do kraja zivaca. Onda oni pitaju sta ce i kako ce. Naravno svaka cast pojedinciuma. Ali bolje je sprijeciti nego lijeciti.
Naravno da svak ima svoju zasebnu pricu, ali mora biti neka zajednicka tacka. Mora postojati neka zajednicka tacka kod muskaraca, moraju u necemu biti jako slicni. A tako i zene. Nacin na koji prihvataju nesto.
Ako je muz stvarno zainteresovan za zenu i zeli s njom na bolje, onda mora znti da je zensko po prirodi jako osjecajno i paziti da nepovrijedi njezine osjecaje. Svaki muskarac zna da nijedna zena neprihvata varku s drugom i da to nemoze oprostiti lahko. Ali tad muskarac gleda samo da zadovolji svoje strasti ili da se osveti zeni. Nerazmisljajuci na kasnije.
Tako trba znati da je za muskaca najvece poniznje ako je pozeli (zenu), a ona ga odbije. ili sve to nekako radi bezvoljno. Takodjer treba znati da to ljudima smiruje njihovu huju. Manje ce vikati po kuci i galamiti. (vecinom galame jer su intimno nezadovoljni). Te je isto tako muskarcu najmrze kad vidi zenu sa krunom na celu.
Ovo su zajednicke tacke kod vecine ljudi i kod vecine zena.
 
ja uvjek vjerujem u bolju buducnost. I nikad negubim nadu. Ja bih mozda mogla napisati i vise, ali je problem sto se bojim da ce se neko medju vami naci u neugodnoj situciji. ako koja zena zeli kakvo rjesenje neugodno joj javno, moze na pp. Ipak je znaci rijec o braku o ozboljnoj temi.
 
Pa i primjetila sam da ste jako ogorceni i da ste izgubili volju i nadu. Zato sam i rekla da imam lijepe namjere. Samo sto smo mi zene "ozbiljnije" sto se tice ove teme. vecina muskaraca nerazmislja o tome dok zeni nepukne film pa stavi crvenu liciju. Kad zena dodje do kraja zivaca. Onda oni pitaju sta ce i kako ce. Naravno svaka cast pojedinciuma. Ali bolje je sprijeciti nego lijeciti.
Naravno da svak ima svoju zasebnu pricu, ali mora biti neka zajednicka tacka. Mora postojati neka zajednicka tacka kod muskaraca, moraju u necemu biti jako slicni. A tako i zene. Nacin na koji prihvataju nesto.
Ako je muz stvarno zainteresovan za zenu i zeli s njom na bolje, onda mora znti da je zensko po prirodi jako osjecajno i paziti da nepovrijedi njezine osjecaje. Svaki muskarac zna da nijedna zena neprihvata varku s drugom i da to nemoze oprostiti lahko. Ali tad muskarac gleda samo da zadovolji svoje strasti ili da se osveti zeni. Nerazmisljajuci na kasnije.
Tako trba znati da je za muskaca najvece poniznje ako je pozeli (zenu), a ona ga odbije. ili sve to nekako radi bezvoljno. Takodjer treba znati da to ljudima smiruje njihovu huju. Manje ce vikati po kuci i galamiti. (vecinom galame jer su intimno nezadovoljni). Te je isto tako muskarcu najmrze kad vidi zenu sa krunom na celu.
Ovo su zajednicke tacke kod vecine ljudi i kod vecine zena.

Ја бих пре рекла да су то неки уврежени стереотипи којима друштво најчешће робује:'' жене су осећајна бића'' (а мушкарци нису?), ''мушкарцу треба задовољење у кревету'' (а жени не треба?).....и све у том стилу.....:roll:

Мени моја имењакиња не звучи нимало огорчено, само звучи реално....:ok:
 
Ја бих пре рекла да су то неки уврежени стереотипи којима друштво најчешће робује:'' жене су осећајна бића'' (а мушкарци нису?), ''мушкарцу треба задовољење у кревету'' (а жени не треба?).....и све у том стилу.....:roll:

Мени моја имењакиња не звучи нимало огорчено, само звучи реално....:ok:
I muskarci su osjecajni, ali manje nego zene. Sasvim je poznato to. Kad ste vidjeli da muskarac lahko zaplace kao zena?
sto se tice intimnih odnosa, oni su itekako potrebni i zeni, ali ako zenu promase nece biti ljuta i nervozna kao muskarac. Ovo je naucno dokazano. To je stvarnost koja je tu oko nas svidjelo se to nami ili ne.
Ali hajmo dalje. Kakva su rjesenjaa po vasem misljenju? Interesuje me vase misljenje ako vam nije tesko?
Evo ovako
-Ako je muz nervozan ili zena zbog nekog vanjskog razloga, kako postupiti? Dali je zdrvo da se i mi nerviramo zato sto nam je supruznik nervozan?
-Ako muz ponizava zenu uvjek, sta ona da uradi?
-Ako zena govori da je nervozna zbog svojih nekih prirodnih problema (porod, menstruacija, djeca) ili poslovnih, a muz joj samo kaze da izmislja, te da to nije nista strasno, kako da postupi ta zena?
Kakva su rjesenja po vasem misljenju? Znaci nije pitanje kako biste postupili, vec kako biste rjesili te probleme?.
 
I muskarci su osjecajni, ali manje nego zene. Sasvim je poznato to. Kad ste vidjeli da muskarac lahko zaplace kao zena?
sto se tice intimnih odnosa, oni su itekako potrebni i zeni, ali ako zenu promase nece biti ljuta i nervozna kao muskarac. Ovo je naucno dokazano. To je stvarnost koja je tu oko nas svidjelo se to nami ili ne.
Ali hajmo dalje. Kakva su rjesenjaa po vasem misljenju? Interesuje me vase misljenje ako vam nije tesko?
Evo ovako
-Ako je muz nervozan ili zena zbog nekog vanjskog razloga, kako postupiti? Dali je zdrvo da se i mi nerviramo zato sto nam je supruznik nervozan?
-Ako muz ponizava zenu uvjek, sta ona da uradi?
-Ako zena govori da je nervozna zbog svojih nekih prirodnih problema (porod, menstruacija, djeca) ili poslovnih, a muz joj samo kaze da izmislja, te da to nije nista strasno, kako da postupi ta zena?
Kakva su rjesenja po vasem misljenju? Znaci nije pitanje kako biste postupili, vec kako biste rjesili te probleme?.

1. ako mi je muz nervozan zbog posla ili neceg slicnog, priredicu mu masazu ili kupku u dvoje :mrgreen:
2. ne daj boze da me ponizava - davno bi ga oterala u tri lepe :mrgreen:
3. ako sam ja nadrndana zbog pms-a ili neceg slicnog a on ne obraca paznju, izderem se na svo troje u kuci, teatralno zalupim vratima i obicno odem kod frizera/manikira/na solarijum i uporno im se ne javljam na telefon. uvece se vratim kao da nista nije bilo i jos ga usput pitam zasto deca nisu istusirana i u krevetu, zasto nije spremio veceru ili zasto...? nervozu sa posla nikad ne nosim kuci, skinem je ispred ulaza u zgradu :mrgreen:
 
:heart:

Po vasem misljenju znaci nema rjesenja?:think::think::think::think:

ima - razlaz.
ljudi mogu ziveti u braku kao... dva dobra prijatelja, ali cemu?
predlozila bih razlaz, ne odmah kod advokata po razvod, nego razlaz. jednostavno da ona na primer negde ode na neko vreme i da oboje provere kako funkcionisu jedno bez drugog. mada ni ja ne verujem u to, ali vredi probati ukoliko je jednoj strani bas bas stalo...
 

Back
Top