Josipović: Sprečiti šikaniranje sprskih povratnika

Halix

Elita
Poruka
16.206
Josipović: Sprečiti šikaniranje sprskih povratnika

Beta | 29. 06. 2010. - 20:19h | Foto: Reuters | Komentara: 2

Predsednik Hrvatske Ivo Josipović posetio je danas povratničke porodice srpske nacionalnosti u Islamu Grčkom, selu u opštini Benkovac u kojem su pre rata većinom živeli Srbi.

"Učiniću sve da se spreči šikaniranje povratnika koji godinama čekaju na dokumente", poručio je Josipović povratnicima koji su ga obavestili o problemima pri povratu imovine.




On je rekao da će o tom problemu razgovarati s premijerkom Jadrankom Kosor.



Prema njegovim rečima, postoje slučajevi koji su "skandalozni i sramotni", ali ima i pozitivnih primera povratka u Islam Grčki.



Hrvatski predsednik je ocenio da je pozitivno što u povratničkim područjima više nema sukoba i nasilja.



Poseta Hrvatima izbeglim iz BiH

Josipović je danas u Smiličiću posetio naselje u kojem su smešteni Hrvati izbegli iz BiH. On je novinarima rekao da su ga Hrvati obavestili da se tek manji deo njih vratio u BiH.



"Bio sam u Posavini, odakle su Hrvati najviše otišli. Razgovarao sam s vođstvom Republike Srpske i tom prilikom su mi date nove garancije da se ljudi mogu vratiti i učestvovati u političkom životu", rekao je Josipović.



On je istakao da povratnicima treba omogućiti povratak i korišćenje imovine, dodavši da je odluka o povratku na njima.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/196083/Josipovic-Spreciti-sikaniranje-sprskih-povratnika
 
Josipović: Sprečiti šikaniranje sprskih povratnika

Beta | 29. 06. 2010. - 20:19h | Foto: Reuters | Komentara: 2

Predsednik Hrvatske Ivo Josipović posetio je danas povratničke porodice srpske nacionalnosti u Islamu Grčkom, selu u opštini Benkovac u kojem su pre rata većinom živeli Srbi.

"Učiniću sve da se spreči šikaniranje povratnika koji godinama čekaju na dokumente", poručio je Josipović povratnicima koji su ga obavestili o problemima pri povratu imovine.




On je rekao da će o tom problemu razgovarati s premijerkom Jadrankom Kosor.



Prema njegovim rečima, postoje slučajevi koji su "skandalozni i sramotni", ali ima i pozitivnih primera povratka u Islam Grčki.



Hrvatski predsednik je ocenio da je pozitivno što u povratničkim područjima više nema sukoba i nasilja.



Poseta Hrvatima izbeglim iz BiH

Josipović je danas u Smiličiću posetio naselje u kojem su smešteni Hrvati izbegli iz BiH. On je novinarima rekao da su ga Hrvati obavestili da se tek manji deo njih vratio u BiH.



"Bio sam u Posavini, odakle su Hrvati najviše otišli. Razgovarao sam s vođstvom Republike Srpske i tom prilikom su mi date nove garancije da se ljudi mogu vratiti i učestvovati u političkom životu", rekao je Josipović.



On je istakao da povratnicima treba omogućiti povratak i korišćenje imovine, dodavši da je odluka o povratku na njima.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/196083/Josipovic-Spreciti-sikaniranje-sprskih-povratnika

...где је твој коментар...:roll:

.
 
Josipović: Sprečiti šikaniranje sprskih povratnika

Beta | 29. 06. 2010. - 20:19h | Foto: Reuters | Komentara: 2

Hrvatski predsednik je ocenio da je pozitivno što u povratničkim područjima više nema sukoba i nasilja.

Poseta Hrvatima izbeglim iz BiH

Josipović je danas u Smiličiću posetio naselje u kojem su smešteni Hrvati izbegli iz BiH. On je novinarima rekao da su ga Hrvati obavestili da se tek manji deo njih vratio u BiH.

"Bio sam u Posavini, odakle su Hrvati najviše otišli. Razgovarao sam s vođstvom Republike Srpske i tom prilikom su mi date nove garancije da se ljudi mogu vratiti i učestvovati u političkom životu", rekao je Josipović.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/196083/Josipovic-Spreciti-sikaniranje-sprskih-povratnika

Po meni, bolje bi bilo Hrvate iz Posavine preseliti u srpske stanove u Sarajevu. FildžanBiH im je matična domovina!:hahaha:
 
J
"Učiniću sve da se spreči šikaniranje povratnika koji godinama čekaju na dokumente", poručio je Josipović povratnicima koji su ga obavestili o problemima pri povratu imovine.


On je istakao da povratnicima treba omogućiti povratak i korišćenje imovine, dodavši da je odluka o povratku na njima.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/196083/Josipovic-Spreciti-sikaniranje-sprskih-povratnika


kakvih problema ... kada je privatna imovina ... u cro neotudjiva .. :kafa:
 
Hrvatski predsednik nema neke moci u zemlji, samo predstavlja zemlju u inostranstvu i daje savete u zemlji dok ga malo ko shvata ozbiljno, zato im je potreban neko kao on kojeg ce svet da ceni i daje plus bodove Hrvatskoj, ali na mesto premijera, onog koji ima stvarnu moc u zemlji dolazi desnicar, nacionalista, koji nece dozvoliti odstupanje od pro-ustaskih ideja.
Hrvatska je od svog osnutka uvek vodila dvolicnu - lukavu politiku, svet ih je dozivljavao kao borce protiv "velikosrpskog fasizma", dok su u zemlji rusili spomenike antifasisticke borbe, ubijali i proterivali Srbe, za ministre postavljali ustaske teroriste, negirali genocid, ozivljavali nemacki nacizam zastavama, pesmama, dobrovoljcima iz neo-nacistickih grupa iz celog sveta, i sve to na opste odusevljenje gradjana, itd ..dakle sve ono sta jednu drzavu cini cistom fasistickom.
Tudjman nije krio svoje namere dovoljno uspesno pa je i on bio na rubu sankcija, i zavrsio bi najverovatnije u Hagu da nije crko.
Razocaran u svoju novu sticenicu Kroacijen cak je i bivsi vojnik Wehrmachta H.D. Genscher dao ostavku.
 
Poslednja izmena:
Значи Јосиповић признаје да су повратници у своје домове изложени шиканирању ! Па досад нас убеђиваше чак појединци и овде на форуму како такве појаве не постоје у сусједној држави која свим повратницима жели једну велику добродошлицу.
 
Значи Јосиповић признаје да су повратници у своје домове изложени шиканирању ! Па досад нас убеђиваше чак појединци и овде на форуму како такве појаве не постоје у сусједној држави која свим повратницима жели једну велику добродошлицу.

Ima koji jesu, a ima koji i nisu.

Eto, sad izbeglice vise nece imati razloga da se ne vrate svojim kucama.
 
Аха,још само да виде какве гаранције даје Јосиповић или се све своди на празна обећања.

Joj nije valjda da su ljuti Kraisnici tolike kukavice pa ne smu da se vrate ni kada im se garantuje sigurnost?

A secam se kako su bili hrabri kada su uoci rata cepali hrvatsku zastavu i gazili je u blatu i igrali po njoj...

Eh, sta cini vreme od ljudi....
 
Сећам се тих билборда који су се могли видети по целом граду као што се сада могу видети билборди са којих нас сусједи позивају код њих на летовање.

kosta to...

Joj nije valjda da su ljuti Kraisnici tolike kukavice pa ne smu da se vrate ni kada im se garantuje sigurnost?

A secam se kako su bili hrabri kada su uoci rata cepali hrvatsku zastavu i gazili je u blatu i igrali po njoj...

Eh, sta cini vreme od ljudi....

Joj, ti si onaj sa pdf-a Zene i DiP :D sada se setih
to sto su ti bivse zene .. o hrabrosti .... ne brigaj -peta sreca ;)
 
Joj nije valjda da su ljuti Kraisnici tolike kukavice pa ne smu da se vrate ni kada im se garantuje sigurnost?

A secam se kako su bili hrabri kada su uoci rata cepali hrvatsku zastavu i gazili je u blatu i igrali po njoj...

Eh, sta cini vreme od ljudi....

Па ко им то гарантује сигурност и чиме може да поткрепи те своје гаранције.У те приче вратите се ми вам гарантујемо безбедност више нико не верује !
 
Па ко им то гарантује сигурност и чиме може да поткрепи те своје гаранције.У те приче вратите се ми вам гарантујемо безбедност више нико не верује !

Koja sigurnost, kada nikada nije ni narusena ... Ljudima se samo selilo... zans ono, monotonija, promena ...
 

Back
Top