Лечење хомосексуалности

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

gradjanin sveta

Domaćin
Poruka
4.609
www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2010&mm=06...

Terapija lečenja homoseksualnosti?

Vlada španskog regiona Katalonije je saopštila da se klinika u Barseloni nalazi pod istragom jer navodno nudi tretman za lečenje homoseksualnosti.

Poliklinika “Tibidabo” u glavnom gradu Katalonije nudi tablete i psihijatrijsku terapiju koja može pomoći u lečenju homoseksualnosti, pišu španske novine.

Na lečenje uglavnom dolaze sledbenici određenih religija koji veruju da homoseksualnost nije u skladu sa njihovom veroispovesti.

"Istraga u toj klinici je otvorena", rekla je portparolka Ministartsva zdravlja Vlade Katalonije. "Mi ne smatramo homoseksualnost bolešću."

Prema njenim rečima klinika bi se mogla suočiti sa kaznom ako istraga pokaže da se sprovodilo lečenje homoseksualnosti.

Homoseksualnost u Španiji je ozakonjena 1979. godine, nakon smrti diktatora Francisca Franca u čije vreme je bila ilegalna, a homoseksualce su slali u posebne zatvore.

Godine 2005. španski Parlament je doneo zakon o istopolnim brakovima koji predviđa i usvajanje dece.

Наиђох на овај чланак, и интересује ме шта људи који се баве психологијом мисле о воме, ако узмемо у обзир да и код нас постоје клинички психолози који се баве лечењем хомосексуалности, и ону стару изреку где има дима...
Дакле питање је да ли сматрате да је хомосексуализам болест, и да је као таква излечива или сматрате то нечим нормалним?
Молим да се не позивате на Светску Здравствену Организацију, знамо сви званичне ставове, интересује ме шта ви лично мислите.
Хвала.
 
to nije bolest, kad će ljudi to da shvate?
što pre shvate i da nije ni zarazna bolest, neće više ni obraćati paćnju na to.
isto tako kako je evolucija dovela do toga da nismo dlakavi kao naši preci (mutacijama gena) tako je nastao i homoseksualizam-ne mislim bukvalno ali ok.
a svi genijalci koji pokušavaju da izleče nešto što nije ni bolest već je zapisano tako u genima (nema šanse da se promeni)-svi ti genijalci to rade samo da bi naivnima uzeli kintu, pa ko se upeca...
sramota u kakvom svetu živimo.....:neutral:
 
sta je tolko grozno u toj homoseksualnosti pa neki zovu exsorciste drugi opet smatraju da se to leci!?

iskreno ovamo na zapadu ih ima i ne kriju svoje opredelenje, nisam primijetila da ti ljudi vrse neko nasilje ili da jedu malu decu ili sta ja znam sta jos, volu se ...................

pojedini strejtovci misle da će da ih gejevi zaraze 'homoseksualnošću', verovatno dodirom, ako ne i vazduhom koji izdišu....:neutral:
 
Postoje mnogo problema u vezi za homoseksualnoscu. Mnogi su diskutovani i na ovom forumu, mnogi i nisu.

Ali da ne duzim o tome, moje nestrucno misljenje, na osnovu nekih stranica i videa sto sam citao (gledao) homoseksualnost jeste bolest i moze se izleciti.

Ne znam sta bih ja radio po tom pitanju, verovatno bih se samo povukao, jer ljudi u zivotu imaju pravo na odabir. Ako hoce da budu to sto jesu, sta im mi tu mozemo.

Zao mi je sto je to tako, ali sta je tu je. Zao mi je zbog mnogo stvari u zivotu, loseg obrazovanja, lose brige o zdravlju itd itd... Use i u svoje kljuse.
 
Postoje mnogo problema u vezi za homoseksualnoscu. Mnogi su diskutovani i na ovom forumu, mnogi i nisu.

Ali da ne duzim o tome, moje nestrucno misljenje, na osnovu nekih stranica i videa sto sam citao (gledao) homoseksualnost jeste bolest i moze se izleciti.

Ne znam sta bih ja radio po tom pitanju, verovatno bih se samo povukao, jer ljudi u zivotu imaju pravo na odabir. Ako hoce da budu to sto jesu, sta im mi tu mozemo.

Zao mi je sto je to tako, ali sta je tu je. Zao mi je zbog mnogo stvari u zivotu, loseg obrazovanja, lose brige o zdravlju itd itd... Use i u svoje kljuse.

Sve si rekao ovim što sam boldovao ;)
 
Postoje mnogo problema u vezi za homoseksualnoscu. Mnogi su diskutovani i na ovom forumu, mnogi i nisu.

Ali da ne duzim o tome, moje nestrucno misljenje, na osnovu nekih stranica i videa sto sam citao (gledao) homoseksualnost jeste bolest i moze se izleciti.

Ne znam sta bih ja radio po tom pitanju, verovatno bih se samo povukao, jer ljudi u zivotu imaju pravo na odabir. Ako hoce da budu to sto jesu, sta im mi tu mozemo.

Zao mi je sto je to tako, ali sta je tu je. Zao mi je zbog mnogo stvari u zivotu, loseg obrazovanja, lose brige o zdravlju itd itd... Use i u svoje kljuse.

ako tvrdis da je bolset onda mi reci

kako to da neki muskarci iz brakova izlaze jer su konacno sebi priznali da vole muskarca!?
da li oni trebaju na silu da zive sa zenom iako im srce nesto sasvim drugo govori?

njima je dosadilo da se kriju i zbog cega da se kriju!?
 
Ljudi zasto me napadate sto izrazavam svoje misljenje?

Ako hocete dacu vam linkove sa kojih sam citao, pa ako hocete uverite se sami.

Ja kazem da sam nestrucan i stojim pri tome, ali coveka interesuje obicna misljenja kao sto je i sam rekao.

Tako da ljudi, moje je misliti sta hocu i raditi sta je meni volja. Ako je to vama problem, ili radite nesto protiv toga konkretnije ili prestanite da se pozivate na moje postove.

Hvala.

A inace, uostalom, i da postoji resenje nikom ne ide u korist. Ostrashcenje je iovako u svim drugim vidovima izrazeno do maksimuma, pa sto ne bih u ovom. Tako da, verujem, vecina homoseksualaca i da se zna da je bolest ne bih zelela izlecenje. Vecinja ljudi ne moze da pojmi osnove Morala, a ne nesto tek uzvisenije.
 
Poslednja izmena:
Ja kazem da sam nestrucan i stojim pri tome, ali coveka interesuje obicna misljenja kao sto je i sam rekao.

Tako da ljudi, moje je misliti sta hocu i raditi sta je meni volja. Ako je to vama problem, ili radite nesto protiv toga konkretnije ili prestanite da se pozivate na moje postove.

Hvala.

Kako se pored nauke i toliko informacija usuđuješ da ti kao nestručan misliš šta ti hoćeš?
 
To je moje pravo. Zar treba vise da kazem? Ako neko hoce da ga uvazava, meni je drago, ako neko ga ne uvazava, ja postujem.

Niko tebi ne brani da imas svoje mišljenje. Postoji jedna divna izreka koja kaže ,,mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima''. Ali šta misliš kakvu sliku šalješ o sebi kad pričaš o onome o čemu nemaš pojma i za šta nisi dovoljno stručan ?
 
Niko tebi ne brani da imas svoje mišljenje. Postoji jedna divna izreka koja kaže ,,mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima''. Ali šta misliš kakvu sliku šalješ o sebi kad pričaš o onome o čemu nemaš pojma ?

Zar bih trebalo da se opterecujem kakvu "sliku pravim o sebi"? Ne hvala, tom bolescu sam se davno izlecio, prvog trenutka kada sam shvatio koliko otrova nosi u sebi. Koliko god lep bio na toj slici, uvek ce biti onih koji ce mi docrtavati konjske zube.

Daco, hvala ti sto brines za mene, ali mislim da sam savrseno spreman za zivot a i za holokaust. Cistog uma i mirnog srca.
 
www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2010&mm=06...

Terapija lečenja homoseksualnosti?

Vlada španskog regiona Katalonije je saopštila da se klinika u Barseloni nalazi pod istragom jer navodno nudi tretman za lečenje homoseksualnosti.

Poliklinika “Tibidabo” u glavnom gradu Katalonije nudi tablete i psihijatrijsku terapiju koja može pomoći u lečenju homoseksualnosti, pišu španske novine.

Na lečenje uglavnom dolaze sledbenici određenih religija koji veruju da homoseksualnost nije u skladu sa njihovom veroispovesti.

"Istraga u toj klinici je otvorena", rekla je portparolka Ministartsva zdravlja Vlade Katalonije. "Mi ne smatramo homoseksualnost bolešću."

Prema njenim rečima klinika bi se mogla suočiti sa kaznom ako istraga pokaže da se sprovodilo lečenje homoseksualnosti.

Homoseksualnost u Španiji je ozakonjena 1979. godine, nakon smrti diktatora Francisca Franca u čije vreme je bila ilegalna, a homoseksualce su slali u posebne zatvore.

Godine 2005. španski Parlament je doneo zakon o istopolnim brakovima koji predviđa i usvajanje dece.

Наиђох на овај чланак, и интересује ме шта људи који се баве психологијом мисле о воме, ако узмемо у обзир да и код нас постоје клинички психолози који се баве лечењем хомосексуалности, и ону стару изреку где има дима...
Дакле питање је да ли сматрате да је хомосексуализам болест, и да је као таква излечива или сматрате то нечим нормалним?
Молим да се не позивате на Светску Здравствену Организацију, знамо сви званичне ставове, интересује ме шта ви лично мислите.
Хвала.

Na osnovu nekog mog četvorogodišnjeg bavljenja psihologjiom, ja ne bih rekao da je bolest s obzirom na to da se ovi ljudi sasvim adekvanto uklapaju u društvenu sredinu u kojoj žive i tu pokazuju adaptivna ponašnja, sposobni da vole (uz mogućnost da im ta ljubav bude uzvraćena) i rade kao i svi ostali ljudi. Dakle, šta tu lečiti? Međutim, ono što može da se desi jeste da suviše intenzivan pritisak spoljašnje sredine na pojedinca zbog njegove seksualne orijentacije, izazove poremećene oblike ponašanja, depresiju, anksioznost, bolesti zavisnosti, da pojedinca povuče u promiskuitetno ponašanje itd. Tada, kod osobe homoseksualne orijentacije postoji bolest, ona koja je izazvana prekomernim stresom kod svake druge osobe koja ima nizak prag tolerancije.
 
nisam psiholog, ali mislim da to nije bolest. To je neka zbrka hromozoma ili već nečega u samom začetku tog mladog bića. Sva deca su do nekih 3-4 godine asexualna i tek tada obraćaju pažnju na razliku. E, sada u čemu je tu kvar neznam, ali mislim da se to ne leči. Mislim da je to čisto uzimanje para i mlaćenje prazne slame. Možda je poredjenje glupo, ali to je kao kada se neko rodi kao plavook, pa ga sad mi lečimo da mu oči postanu smedje. Nema tu lečenja. Netreba psiho terapija njima, već nama da naučimo da ih prihvatimo takve kavi jesu. Evo ja prva ih se plašim i ne prihvatam ih kao normalnu pojavu. Obzirom da medicinski gledano oni jesu normalna pojava, msm nisu bolesni, onda ja treba da naučim da to prihvatim, kao što prihvatam nekoga sa klempavim ušima ili kukastim nosem.
 
Prema definiciji homoseksualna osoba je ona koja iz navike ili prema sopstvenom izboru postiže seksualno zadovoljenje sa osobom istog pola. Ova definicija isključuje slučajne, više ili manje eksperimentalne seksualne aktivnosti između osoba istog pola, što se vidi u adolescenciji, a isključuje i "homoseksualne" aktivnosti u situacijama kada nedostaje osoba suprotnog pola (npr. u zatvorima - "prividna homoseksualnost").
Epidemiološki podaci se razlikuju od zemlje do zemlje (u SAD u opštoj populaciji ima oko 3% muškaraca, i 1% žena homoseksualne orjentacije).
Muške homoseksualno orjentisane osobe su češće promiskuitetne, dok ženske žive u relativno stabilnom partnerskom odnosu (između ostalog i jer postoje manje socijalne "stigme").
U genezi homoseksualizma pominju se mnogobrojni etiološki faktori. To su, pre svega, konstitucionalni, hereditarna endokrina abnormalnost (naročito prenatalno, u intrauterinom periodu, u prva 3 mjeseca trudnoće kada se dešava tzv. androgenizacija mozga, što je i glavni razlog zašto se danas homoseksualizam smatra varijetetom, a ne poremećajem), zatim događaji u falusnom stadijumu razvoja koji mogu da igraju veoma značajnu ulogu, kao što su nezadovoljavajuće razrješenje Edipalne situacije, što može da vodi u strah od osoba suprotnog pola ili strah od konkurencije sa osobama istog pola. Greške roditelja u procesu seksualnog vaspitanja mogu da imaju određenu ulogu: ponavljanje dsa nisu dobili djete željenog pola, zabrana rnih heteroseksualnih kontakata itd.U nekim slučajevima homoseksualna agresija odraslog ili rano seksualno uzbuđenje sa odraslom homoseksualnom osobom može da bude uzročni faktor.
Iako su dabas biohemijsko genetska istraživanja dominantna u analizi problema homoseksualnosti, psihoanalitičke teorije psihodinamike još uvijek egzistiraju.
Kod homoseksualnih muškaraca kastracioni strah igra naročito važnu ulogu (prema psihoanalitičkoj teoriji). Odbacivanje žene je samo genitalno. Mnogi muški homoseksualci imaju dobre prijateljice i mnogo ih poštuju, ali svaka ideja o genitalnom kontaktu čini im se odvratnom ili užasavajućom. Većina muških homoseksualaca ne može tako lako da se oslobodi svoje normalne biološke želje za ženama.Žene ih stalno privlače, ali pošto ne mogu podnjeti ideju o postojanju bića bez penisa (kastracija! - kastracioni strah), oni traže "falusne žene".Tako biraju dječake sa maksimumom ženskih djevojačkih crta. S druge strane, vrlo često muški objekti homoseksualaca pokazuju izvjesne karakteristike pacijentove majke ili sestre.
Budući da šok kastracije ima svoje porjeklo u gledanju ženskih genitalnih organa, on je glavni faktor koji čini ženski pol neprihvatljivim za muške homoseksualce.
Kod ženskog homoseksualizma se uočavaju slične pojve kastracionog kompleksa. Kod ženske homoseksualnosti prisutna su zapravo dva etiološka faktora:a) odbijanje heteroseksualnosti koje proizilazi iz kastracionog kompleksa, i b) privlačnost zbog prerane fiksacije na majku. Gledanje penisa može stvoriti strah od silovanja koji pokreće razmišljanje i emocije o razlici u fizičkom izgledu. Taj strah i te misli i emocije mogu poremetiti sposobnost u seksualnom uživanju u takvom stepenu da je zadovoljstvo mogućno samo ako nema suočavanja sa penisom.
Kod ženske homoseksualnosti isključivanje muškog polnog organa može biti realizovano i regresijom. Prvi objekat svakog ljudskog bića je majka, pa ako je heteroseksualnost blokirana, ta primarna homoseksualnost se može oživeti regresijom.
Homoseksualni partneri često međusobno mjenjaju uloge, ali u nekim parovima jedan je uvijek u aktivnoj a drugi u pasivnoj ulozi. Smatra se da je 60% ženskih homoseksualaca imalo prije stalne homoseksualne i heteroseksualne odnose, dok je to isto radilo samo 20% muških homoseksualaca.
Prema novijim seksološkim klasifikacijama "homoseksualizam per se", ako ne proizvodi sekundarne poremećaje kod ličnosti u smislu poremećaja emocionalne, radne ili socijalne aktivnosti ne treba smatrati poremećajem. Međutim, ako postoji poremećaj seksualnog sazrevanja, tj. ako postoje psihološki problemi (nesigurnost oko svog polnog identiteta, seksualne orjentacije ili ponašanja) onda treba da se uključi u mentalne poremećaje.
"Ego distonični homoseksualizam", tj. ego distona seksualna orjentacija (ORIENTATIO SEXUALIS EGODYSTONICA), je "dijagnostička fioka" za stanje kada osoba nema sumnju i nesigurnost oko svoje seksualne preferencije, ali bi osoba željela da su oni drugačiji, tj. tu je naglasak na Ego koje je nesposobno da prihvati takvo stanje, što rađa konflikte i zahtjeva tretman.
Posebna dijagnostička kategorija označava se kao "poremećaj polnog sazrevanja: (DISORDO MATURATIONIS SEXUALIS). Radi se o osobama koje su nesigurne oko svog polnog identiteta ili polne orjentacije, što uzrokuje anksioznost ili depresiju. Poremećaj se najčešće javlja kod adolescenata, koji nisu sigurni da li imaju homoseksualnu, heteroseksualnu ili bipolnu orjentaciju, ili kod osoba koje poslije stabilne polne orjentacije (često u okviru dugotrajnog odnosa) otkrivaju da se njihova polna orjentacija mjenja.

Eto ukratko ..edukacije nikad ne manjka ....

Šta ja mislim?
Ja mislim da je genetička varijabilnost u pitanju. Mislim i da je zanimljiv način prirode da ograniči ljudsku reprodukciju, ukoliko bi ona predstavljala problem.Naša planeta procjenjeno je može da primi(odnosno prehrani) negdje oko 8 milijardi stanovnika.Šta će se desiti kada taj brojka premaši graničnu vrijednost?
(Svi smo mi neponovljivi eksperiment prirode)
Zanimljivo je posmatrati homoseksualizam na taj način ...
 
www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2010&mm=06...

Terapija lečenja homoseksualnosti?

Vlada španskog regiona Katalonije je saopštila da se klinika u Barseloni nalazi pod istragom jer navodno nudi tretman za lečenje homoseksualnosti.

Poliklinika “Tibidabo” u glavnom gradu Katalonije nudi tablete i psihijatrijsku terapiju koja može pomoći u lečenju homoseksualnosti, pišu španske novine.

Na lečenje uglavnom dolaze sledbenici određenih religija koji veruju da homoseksualnost nije u skladu sa njihovom veroispovesti.

"Istraga u toj klinici je otvorena", rekla je portparolka Ministartsva zdravlja Vlade Katalonije. "Mi ne smatramo homoseksualnost bolešću."

Prema njenim rečima klinika bi se mogla suočiti sa kaznom ako istraga pokaže da se sprovodilo lečenje homoseksualnosti.

Homoseksualnost u Španiji je ozakonjena 1979. godine, nakon smrti diktatora Francisca Franca u čije vreme je bila ilegalna, a homoseksualce su slali u posebne zatvore.

Godine 2005. španski Parlament je doneo zakon o istopolnim brakovima koji predviđa i usvajanje dece.

Наиђох на овај чланак, и интересује ме шта људи који се баве психологијом мисле о воме, ако узмемо у обзир да и код нас постоје клинички психолози који се баве лечењем хомосексуалности, и ону стару изреку где има дима...
Дакле питање је да ли сматрате да је хомосексуализам болест, и да је као таква излечива или сматрате то нечим нормалним?
Молим да се не позивате на Светску Здравствену Организацију, знамо сви званичне ставове, интересује ме шта ви лично мислите.
Хвала.
licno mislim da ovu temu treba zatvorit, kao prvo


a zatim uvest obavezno testiranje svim profesijama koje se bave ljudima prije nego sto dobiju dozvolu raditi bilo sto na tu temu.
tako da ne mogu sramotit diplomu i ugrozavat ljude
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top