PVO-NEVA-OBRENOVAC-19/05-9 CLASA 02-03 SEPTEMBAR
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 86

Tema: PVO-NEVA-OBRENOVAC-19/05-9 CLASA 02-03 SEPTEMBAR

tutun
    Guest

Podrazumevano PVO-NEVA-OBRENOVAC-19/05-9 CLASA 02-03 SEPTEMBAR

NARODE AKO IMA NEKOG KO SE PREPOZNA U NASLOVU VEROVATNO ZNA I MENE. A I ZELIM DA CUJEM VASE MISLJENJE O OVOM SISTEMU.INACE MI/JAKOVO/SMO SJEBALI F-117

gostttttt
    Guest

Podrazumevano

Sistem je sranje a ti nelupetaj da ste skinuli onu masinu.

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Ma jok, nego je sama pala. Da je nisi ti prackom skinuo?

Ističe se timmy (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    79

Podrazumevano

raketasi su najbolji

tutun
    Guest

Podrazumevano

pa znam da smo najbolji

Guest

Podrazumevano Re: PVO-NEVA-OBRENOVAC-19/05-9 CLASA 02-03 SEPTEMBAR

Citat Original postavio tutun
    NARODE AKO IMA NEKOG KO SE PREPOZNA U NASLOVU VEROVATNO ZNA I MENE. A I ZELIM DA CUJEM VASE MISLJENJE O OVOM SISTEMU.INACE MI/JAKOVO/SMO * F-117
    DA znam nevu i sam 2 itd itd.Zeleo bih ako moze malko vise podataka o rusenju f117.Iz muzeja u bgd sam cuo jednu verziju,moze li druga?Dali obaranje F117 ima veze i sa obaranjem F-16C tu oko Sapca?

tutun
    Guest

Podrazumevano

a sto se tice f-117 evo i malo podataka>kOMANDIR SMENE SENAD MUMINIVIC,AGREGATISTA ZOKAN IVANOVIC-ZOZA,RAKETASI-VODNIK JACIC,KOJADINOVIC SA VOJNOM REZERVOM. :shock:

TUTUN
    Guest

Podrazumevano

verzija koju ja znam je to da je sasvim slucajno oboren/nisu znali sta gadjaju/pojavio se obris aviona koji se cas pojavljivao i nestajao i komandir smene/kapeten senad muminovic/je doneo odluku da se gadja/teska odluka sa obzirom da raketa kosta 100000dm i da idu dve u paru/ iako su imali velike sanse da protivradarska krene na njih.sada se verovatno pitas kako su ga uopste videli.Kazu da ga je bofors negde sasvim slucajno naceo i da se vracao u bosnu ali je gubio visinu i morao da otvori sanduk da se otarasi bombi koje su ostale.Kazu da su ga tada videli/jaedva naravno/jer je radar prodao u unutrasnost letelice.sve u svemu mnogo srece a malo i pameti.Za ovaj drugi stvarno neznam ali znam to da im je put za bazu/Bosnu/bio uz Savu /znaci preko Jakova i Obrenovca/ gde se nalaze neve. TOLIKO OD MENE

Guest

Podrazumevano

Hmmm pa naravno da je f177 oboren Nevom, KUB (tj Kvadrat) nema sanse da ga pogodi a zasto je to tako paaaaaa neko to ostane za domaci zadatak :wink: (ajd da pomognem obratite paznju na frekvenciju radara)

A sto se tice protiv radarskih raketa pa bilo je pogodaka i to prilicno samo sto je npr Neva toliko "primitivan" sistem i tolikoje dugo u nasem naoruzanju da su uspevali da ih srede i zakrpe do sledece noci....

Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio TUTUN
    verzija koju ja znam je to da je sasvim slucajno oboren/nisu znali sta gadjaju/pojavio se obris aviona koji se cas pojavljivao i nestajao i komandir smene/kapeten senad muminovic/je doneo odluku da se gadja/teska odluka sa obzirom da raketa kosta 100000dm i da idu dve u paru/ iako su imali velike sanse da protivradarska krene na njih.sada se verovatno pitas kako su ga uopste videli.Kazu da ga je bofors negde sasvim slucajno naceo i da se vracao u bosnu ali je gubio visinu i morao da otvori sanduk da se otarasi bombi koje su ostale.Kazu da su ga tada videli/jaedva naravno/jer je radar prodao u unutrasnost letelice.sve u svemu mnogo srece a malo i pameti.Za ovaj drugi stvarno neznam ali znam to da im je put za bazu/Bosnu/bio uz Savu /znaci preko Jakova i Obrenovca/ gde se nalaze neve. TOLIKO OD MENE
    Hm Zanimljivo.Ovo prvi put cujem.JA znam pricu(sad ono kao legenda)Da su stvarno isli uz savu i da su ih prtili.f117 i taj f16c sto je skinut.Znaci nije slucajno.NAvodno to im je bila putanja i cekali su ih.Gledao sam film u muzeju avijacije o obaranju f16c.Prica se da su u selo Budjanovci prvo stigli ruski kamioni i pokupili svesto je ostalo i sto vredi.Taj ko zna!?Bio sam tamo sutradan po spucavanju stelta,i stvarno je gorelo.Dali ce se jednom znati bar priblizno kako se "prizemljio"?

Ističe se timmy (avatar)
    Učlanjen
    28.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    79

Podrazumevano

pa koliko je onda neva stara :shock:

Guest

Podrazumevano

ja lepo dadoh domaci a oni mesto da ga urade pocnu da lu****

Aloooooooo pomenuh ja neke frekvencije zar ne samo ne znam odakle nekome budalastina da f117 RADI na bilo kakvim frekvencijama

I kakvo slucajno bre sta lupate, slucajno niko ne ispaljuje rakete ni kad je zolja u pitanju a pogotovo ne kad se radi o PVO sistemima. I sto sad povezujete F117 i F16C (eh da je samo C da tu nema i neka brojkica 52 :wink: ) sem sto su oboreni od strane iste jedinice nista ih vise ne povezuje ni po vremenu ni po prostoru, pogledajte malo kartu mila nam domovine

Guest

Podrazumevano

Alo ti si tamo u Uzicu nesto pobrkao to belo sto si razmutio u vodi nije bilo mleko u prahu

Guest

Podrazumevano Re: ODGOVOR!

Citat Original postavio CIKA-GAD-I-UZICE-GRAD
    Citat Original postavio Anonymous
    ja lepo dadoh domaci a oni mesto da ga urade pocnu da lu****

Aloooooooo pomenuh ja neke frekvencije zar ne samo ne znam odakle nekome budalastina da f117 RADI na bilo kakvim frekvencijama

I kakvo slucajno bre sta lupate, slucajno niko ne ispaljuje rakete ni kad je zolja u pitanju a pogotovo ne kad se radi o PVO sistemima. I sto sad povezujete F117 i F16C (eh da je samo C da tu nema i neka brojkica 52 :wink: ) sem sto su oboreni od strane iste jedinice nista ih vise ne povezuje ni po vremenu ni po prostoru, pogledajte malo kartu mila nam domovine
    Frekvencija je frekvencija : )))
    Ipak tudji uspeh pripisujesh sebi !!
    To "C" mu dodje verzija sa koznim sedistem i klimom plus pepeljara i vaza za cvece!HE HE sala mala .Otkud znam!Valda neke izvedbe u motoru I dali ima ili nema padobran za kocenje.Vezuje ih to tako sam bar cuo sto su praceni vise noci na istoj putanji ili kako se to vec kaze.U avione se razumem u rakete i pracenja ne.Sumjnam da su oboreni slucajno.NAvodno je jedan F117 a sleteo na pleso u zagreb tesko ostecen.Postoji tonski zapis pilota i "zemlje" prilikom obaranja(F-16C) i iskakanja iz aviona.Uostalom u muzeju u BGDU sve stoji.Ako hocete slike,a niste bili u muzeju poslacu vam.laku noc od mene.

Guest

Podrazumevano

Uffff slabo se ti razumes u avione ako ne znas razliku zimedju F16A i F16C, to je bre nebo i zemlja (nov motor nov radar nova elektronika novo naoruzanje...) a jos ako pomenem da je prizemljeni primerak bio block 52 qq (za laike to je ono najbolje sto ameri trenutno imaju, dalje F16 nece razvijati posto ce u naoruzanje uci JSF) i isti je bo na SEAD misiji tako da je to ipak malo ozbiljnije nego price leteli su stalno istim putem.........

F-117
    Guest

NARODE AKO IMA NEKOG KO SE PREPOZNA U NASLOVU VEROVATNO ZNA I MENE. A I ZELIM DA CUJEM VASE MISLJENJE O OVOM SISTEMU.INACE MI/JAKOVO/SMO * F-117
    Auuuu, al se ja nacitah svega. Nisam ni primetio ovu temu. Iz razumljivih razloga ne mogu da se predstavim, a poznajem i Senada i Dexa i onoga koga smo zvali Danilovic i Gvozden Djkukic i ....... onaj ko zna on zna o kome pricam. Ja sam oficir te jedinice, a ti TUTIN-ac, mogao bi manje da da spominjes imena tih ljudi. Budi malo pametan pa zakljuci zasto. Za sve ljude koji citaju ovaj forum i sve one druge (pa i one iz SAD, cak i pilota Ken Viz Dvilija) postoji samo jedna (javna) i istinita prica o njegovom obaranju. Oboren je raketnim sistemom S-125M Neva i to sa jednom raketom, jer je druga posle lansiranja pala njivu. Iskljucivo raketom i nicim drugim, jer nasa avijacija nije letela, a visinu od 4.500 metara na kojoj je otkriven niko nije mogao "dobaciti". Oboren je jer je posluga bila vrhunski obucena, a pilot previse samouveren da ga niko ne vidi. Ko god zeli potpunu istinu neka se raspita u 250. raketnoj brigadi PVO u cijem sastavu se i nalazi jedinica koja je oborila ovaj avion. Ljudi iz te jedince se svake godine 27. marta okupljaju u nekom restoranu proslavljajuci taj dogadjaj.
    A sto se tice F-16 oborila ga je ista jedinica sa nesto drugacijom borbenom poslugom i avion je pao u Nakucanima kod Sapca.
    I da ne duzim. Ako je jos neko i dalje zainteresovan za ovu temu neka pita, reci cu mu sve sto ga interesuje. Ali istina je samo jedna. Za nas je bio vidljiv i zato je oboren.

P.S. Posebno naglasavam, iako sam visoki oficir mi oficiri nismo mogli sami odraditi taj posao bez aktvnog i rezervnog vojnickog sastava jedinice.

Guest

Podrazumevano

zasto ste srusili samo dva aviona :shock:

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Da je moglo vise, ne treba sumnjati da bi oni to i uradili.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio F-117
    Auuuu, al se ja nacitah svega. Nisam ni primetio ovu temu. Iz razumljivih razloga ne mogu da se predstavim, a poznajem i Senada i Dexa i onoga koga smo zvali Danilovic i Gvozden Djkukic i ....... onaj ko zna on zna o kome pricam. Ja sam oficir te jedinice, a ti TUTIN-ac, mogao bi manje da da spominjes imena tih ljudi. Budi malo pametan pa zakljuci zasto. Za sve ljude koji citaju ovaj forum i sve one druge (pa i one iz SAD, cak i pilota Ken Viz Dvilija) postoji samo jedna (javna) i istinita prica o njegovom obaranju. Oboren je raketnim sistemom S-125M Neva i to sa jednom raketom, jer je druga posle lansiranja pala njivu. Iskljucivo raketom i nicim drugim, jer nasa avijacija nije letela, a visinu od 4.500 metara na kojoj je otkriven niko nije mogao "dobaciti". Oboren je jer je posluga bila vrhunski obucena, a pilot previse samouveren da ga niko ne vidi. Ko god zeli potpunu istinu neka se raspita u 250. raketnoj brigadi PVO u cijem sastavu se i nalazi jedinica koja je oborila ovaj avion. Ljudi iz te jedince se svake godine 27. marta okupljaju u nekom restoranu proslavljajuci taj dogadjaj.
    A sto se tice F-16 oborila ga je ista jedinica sa nesto drugacijom borbenom poslugom i avion je pao u Nakucanima kod Sapca.
    I da ne duzim. Ako je jos neko i dalje zainteresovan za ovu temu neka pita, reci cu mu sve sto ga interesuje. Ali istina je samo jedna. Za nas je bio vidljiv i zato je oboren.

P.S. Posebno naglasavam, iako sam visoki oficir mi oficiri nismo mogli sami odraditi taj posao bez aktvnog i rezervnog vojnickog sastava jedinice.
    Nazalost strane obavestajne sluzbe odavno znaju imena ljudi,koji su ucestvovali u obaranju istog, pa i onih koji su to preko radara posmatrali (npr.iz Smedereva), tako da njihovi clanovi porodica idu u inostranstvo, nekada i imaju problema u vezi sa tim.
    Pozdrav

F117
    Guest

Podrazumevano

Pa da li si nekad slaninu sekao viljuskom? Ja (mi) jesam, i uspeo sam, ali mi je trebalo dosta vremena i truda.Svi dogovori oko tih aviona su jednostavni. Trebalo je da imamo mnogo volje, znanja, psihicke snage i nenormalnu kolicinu hrabrosti. Mi smo uspeli. Od moje jedinice dva. Malo li je? Za vise detalja ostavi mail.

TUTUN
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio F117
    Pa da li si nekad slaninu sekao viljuskom? Ja (mi) jesam, i uspeo sam, ali mi je trebalo dosta vremena i truda.Svi dogovori oko tih aviona su jednostavni. Trebalo je da imamo mnogo volje, znanja, psihicke snage i nenormalnu kolicinu hrabrosti. Mi smo uspeli. Od moje jedinice dva. Malo li je? Za vise detalja ostavi mail.
    STO SE IMENA TICE VELIKO IZVINJENJE DRAGO MI JE DA SAM NASAO NEKOG KO JE STVARNO UPUCEN U OVE STVARI A AKO ZELIS MEJL RECI PA CU GA NAPISATI

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

evo istine o f-117...na jeednom sistemu neva, nije bitno gde, a i zaboravio sam montiran je...pa da kazemo neka vrsta optickog nisana, znaci ono sto je bilo u dozvolite...a radi na principu: ti nisanis avion kroz to chudo, a raketa tuda leti, znaci bez radara i cuda...naravno mora da postoji vizuelni kontakt...
    e sad, na jedan sistem je bio montiran uredjaj za nocno gledanje sa uvecanjem 2x, lansirana je neva i f117 je bio ostecen, a posle verovatno dokrajcen pragama i kojejkakvim cudesima...trebalo je imati muda uopste lansirati nevu na bilo koji cilj, s ozbzirom da 70% njnih uopste nije htelo daa poleti...staartni motor izgori, a raketa ostane gde je i bila....

F117
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Obersturmfuehrer
    evo istine o f-117...na jeednom sistemu neva, nije bitno gde, a i zaboravio sam montiran je...pa da kazemo neka vrsta optickog nisana, znaci ono sto je bilo u dozvolite...a radi na principu: ti nisanis avion kroz to chudo, a raketa tuda leti, znaci bez radara i cuda...naravno mora da postoji vizuelni kontakt...
    e sad, na jedan sistem je bio montiran uredjaj za nocno gledanje sa uvecanjem 2x, lansirana je neva i f117 je bio ostecen, a posle verovatno dokrajcen pragama i kojejkakvim cudesima...trebalo je imati muda uopste lansirati nevu na bilo koji cilj, s ozbzirom da 70% njnih uopste nije htelo daa poleti...staartni motor izgori, a raketa ostane gde je i bila....
    E moj TI. Pa nemas ti pojma. Ali eto zbog takvih moram da se spustam na tako nizak nivo pa da tebi objasnjavam. Ne znas ni sta je opticki sistem vodjenja, ni ko ga je za vreme rata posedovao. Svaka raketa koja je lansirana je poletela, a ona (samo jedna) koja je pala u njivu, pala je greskom sistema za vodjenje, a ne rakete. Sve su stare i savrseno ispravne, jer su kvalitetno odrzavane. I danas bi svaka poletela. Nisu to petarde. Ponavljam jos jednom. Oboren je znanjem, voljom, snagom, ispravnom tehnikom i radarskim sistemom vodjenja. Nije bio uopste ostecen. Zao mi je samo sto smo ga smakli posto je ispalio dve laserske bombe. I nemoj da zamlacujes ljude sa foruma odokativnim istinama, a mene da lozis da iznosim detalje. Uostalom sve je vec poznato. Pitaj Villi-a. Kad nesto naucis o sistemima PVO (a i o avionima) onda se javi. Do tad idi na neke druge teme i ne vredjaj ljude koji su u tom ratu bar nesto postigli, dok si ti sedeo u nekoj rupi i pio coca-colu. Uostalom ime ti govori ko si.

F117
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio TUTUN
    STO SE IMENA TICE VELIKO IZVINJENJE DRAGO MI JE DA SAM NASAO NEKOG KO JE STVARNO UPUCEN U OVE STVARI A AKO ZELIS MEJL RECI PA CU GA NAPISATI
    Javi se na f117aneva@yahoo.com

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Podrazumevano

E moj TI. Pa nemas ti pojma. Ali eto zbog takvih moram da se spustam na tako nizak nivo pa da tebi objasnjavam. ....nda se javi. Do tad idi na neke druge teme i ne vredjaj ljude koji su u tom ratu bar nesto postigli, dok si ti sedeo u nekoj rupi i pio coca-colu. Uostalom ime ti govori ko si.
    e moj TI...ako nisam upravo to mozes lepo da mi kazes a ne da odmah vredjas. Tome sluze valjda forume, ako ceemo da se svadjamo, ajde da se nadjemo pa da se pobijemo, a ovde bi bilo lepo zadrzati neku pristojnost. Mozda bi ti trebalo da odes na neku drugu temu o lepo ponasanju na primer. a ovo oko ispravnih odravanih i stalno spremnih sistema je cista smejurija.
    na primer, koliko sada ima operativnih Migova 29?Niti ja koga vredja i osporavam sta uradjeno u ratu, ali je smejurija. Pa se ti licno vredjaj koliko hoces.

To je jedna stvar, a druga...kako to moje ime govori ko sam? Moracees malo da mi objasnis.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •