Kako zatrudneti?

Koja5

Početnik
Poruka
22
Sad vec znam da ce mi oni "duhoviti" odgovoriti: upraznjavanjem seksualnih odnosa bez zastite! Ali sta kad to ne upali ni posle 2 godine?? Uradili smo ispitivanja koja se obicno rade i sve je u redu, ali od bebe i dalje nista :cry: .
Moje pitanje je sledece: da li postoje neki cajevi ili lekovi ili nesto sto bi nam pomoglo?
Da se razumemo, ne ocekujem ja neki magican napitak, ali mozda postoji neki preparat koji bi mogao da "pogura" stvar, buduci da su nam rezultati ok.
Hvala!!!
 
Draga dr, mislim da gresis, jer se nasi odnosi ne svode na "pravljenje bebe", kao sto ti kazes. Naprotiv, moram priznati da na to i ne pomislim citavog meseca i da smo prilicno inventivni i opusteni kad je sex u pitanju. Samo me 28. dan u mesecu podseti da se ono malo, prizeljkivano cudo nije dogodilo, i pecne me, malo, u dusi...
Ali Boze moj, zivot ide dalje, nije smak sveta. Htela sam samo savet nekih iskusnijih zena, ako takav savet uopste postoji...
U svakom slucaju, hvala na brzinskom odgovoru!
 
Ma nisam ni mislila da vam je ceo seksualni zivot baziran na tome kako napraviti dete ali praksa je pokazala da kod velikog broja parova kod kojih je organski sve u redu do trudnoce dolazi u trenutku kada prosto zaboravis malo na tu zelju za detetom, i sama kazes da te 28-i dan cilusa rastuzi...
Ako nije tajna sta ste sve radili od ispitivanja?
 
Naravno da nije tajna. On je uradio spermiogram i to je sve za sada.
Ja imam redovne ginekoloske preglede svakih 6 meseci, uradila sam PAPA test (isto pre 6 meseci-otprilike), kompletnu krvnu sliku (ukljucujuci stitnjacu) i uskoro idem na ultrazvuk (moj ginekolog ga nema u svojoj ordinaciji, dao mi je uput pa moram da zakazem pregled). U proslosti nisam imala abortuse, ni spontane pobacaje i imam izuzetno redovno menstruaciju (26-29 dana).
U proslosti sam vec radila ultrazvuk (davno, radi nekih drugih ispitivanja) i imala sam normalnu ovulaciju i sve organe "na broju" :wink: !
Znam da ima jos milion pregleda, ali buduci da su ovi "osnovni" bili ok, nisam htela da se preterano nerviram, vec sam istog misljenja kao i ti, tj. samo opusteno i bice kad se najmanje nadam.
Hvala jos jednom na tvom vremenu!
 
E kad bi sve bilo tako jednostavno...to su osnovne pretrage ali za ispitivanje mogucnosti ostajanja u drugom stanju treba jos ispitivanja, za supruga obavezna spermokultura, za tebe obavezni bakterijski brisevi na sve i svasta, znaci sve one bakterije o kojima je na ovom forumu prezvakano 63728 puta, hlamidija,ureaplazma,mikoplazma...to je pocetak.
To sto imas ovulaciju i sve organe na broju kako ti kazes ne znaci da je sve u redu, cesto su uzrok nemogucnosti ostajanja u drugom stanju infekcije,vec nabrojane, a moze se desiti da jajovodi nisu prohodni u dovoljnoj meri...a to se ne vidi ultrazvukom.Mozda si alergicna na supruga(tvoj vaginalni sekret ubija njegove spermatozoide...)
Ne zelim da te plasim ali ako se pored intenzivnih seksualnih odnosa u periodu od 2 godine ne desava trudnoca potrebno je ipak da te ginekolog uputi u neku od specijalistickih ustanova.
Pre se period od 2 godine smatrao minimum vremena nakon koga treba zapoceti ispitivanje, sada je to svedeno na period od 6 meseci.
Zelis bebu...u tom slucaju si dovoljno cekala, sprovedi detaljno ispitivanje i konsultuj strucnjake na tu temu.
Pozdrav!
 
Potpuno te razumem i tvoje pitanje, znam iz iskustva, sopstvenog a i mnogih drugih, da onog momenta kad odlucis da imas bebu pocnes da je pravis, i ako se neko vreme nista ne dogadja i da trazis razloge.
Zbog toga bih htela da te pozovem na dva foruma na kojima se o tim temama mnogo raspravlja
www.roditelj.com, pa forum, pa tema Radovi u toku:)))Ja sam tu postavila temu Za one koji pokusavaju, a i druge su na taj fazon. Cekamo te!
www.serbiancafe.com, diskusije, trudnice i mamice (ove nemas poseban podforum za one koji su u procesu:) ali uvek ima raspolozenih za savetovanje
 
[/color
Samo nastavi sa redovnim seksom, naročito u periodu ovulacije...Ali obrati pažnju i na sledeće:
-da li ste ti i tvoj muž pušači(smanjite ili prekinite)
-da li uzimaš dovoljne količine vitamina E (Sant E gal 1x dan)
-neko je već napisao da moraš da uradiš lab. analize, tj. briseve na Chlamidiju, Ureaplazmu i Mikoplazmu
-Tvoj uredan menstrualni ciklus govori da si najverovatnije hormonski "stabilna", a čini mi se da su ti uradili i folikulometriju, ali ako nisu, ima smisla da je uradiš (praćenje ovulacije ultra-zvukom)
-ta priča o opuštanju je zaista bitna(neki lekari u inostranstvu preporučuju da se kupi neki kućni lubimac,da bi se pažnja skrenula na nešto drugo)
-Bavi se više seksom u periodu plodnih dana!!!
-Neplodnost je ako se AKTIVNO POKUŠAVA ostati u drugom stanju u periodu od 2 godine ( da li ste aktivno pokušavali?)
Pozdrav
:wink:
 

Back
Top