Institucija na kafi sa Markom Somborcem

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Somborac viđen u Predsedništvu Srbije!

N. B. | 29. 06. 2010. - 00:02h | Komentara: 48
Predsednik Srbije Boris Tadić razgovarao je juče sa karikaturistom i strip crtačem „Blica“ Markom Somborcem. Tadić je uveren da javne ličnosti moraju biti tolerantne i otvorene za kritiku kao jedan od elemenata demokratičnosti čitavog društva.


Marko Somborac i Boris Tadić
U razgovoru sa Somborcem, uz kafu, predsednik Srbije je naglasio da svaki predstavnik građana mora da pokaže povišen stepen tolerancije u odnosu na kritiku koja mu se upućuje. Tadić se založio za osnovanu kritiku koja ne vređa dostojanstvo čoveka i naglasio da su javne ličnosti obavezne da takvu kritiku prihvate bez ljutnje i besa, bez obzira na to da li im se ona upućuje direktno ili u formi satire, jer je to jedan od važnih elemenata demokratičnosti čitavog društva.

Da li je istina da ste bili u Predsedništvu kod predsednika?
- Ma hajte, mora da ste me zamenili sa nekim drugim bucmastim crtačem stripova.

Imamo sliku, gospodine, kao dokaz. Recite mi da li je bilo nekih pritisaka?
- Kakvih pritisaka?! Njegovo uzvišeno predsenikočanstvo se nikad ne bi bavilo takvim stvarima, razgovor sa njim je kao i njegovo vođenje države, laticama ruža posut put ka boljoj budućnosti.

Ma, vi ste nešto sumnjivi, da nije bilo nekih finansijskih ponuda?
- Apsolutno ne! A sad me izvinite, idem da probam moj novi „ferari”.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/195913/Somborac-vidjen-u-Predsednistvu-Srbije

:hahaha:

Čovek je stvarno lik i legenda. Evo kako izgleda autor Blic stripa Marko Somborac:

52883_p6280850_f.jpg


A evo kako je nacrtao sam sebe u najnovijem Blic stripu:

752_strip.jpg


:super:

Pretpostavljam da mu je tu kafu u Predsedništvu Srbije kuvao Deda Mraz lično. :lol:
 

Back
Top