Nekontabilnost
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Nekontabilnost

Obećava
    Učlanjen
    22.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Smile Nekontabilnost

Dakle desavaju mi se greske stalno i stalno u windowsu zatvara aplikacije..uradio sam test stabilnosti u Everestu i kaze na cpu cache da nije dobar... skino sam procesor (intel pentium D 925 3.0ghz 4mb cache) i odneo ga kod druga on prodje test stabilnosti bez greske radi... i takodje njegov cpu (intel pentium 4 531 3.0ghz 1 mb cache) radi kod mene bez greske... bios je najnovi flesovan pre 2 sata i sve radi ali sa taj cpu(925) pravi greske.. dal je to u pitanju ili ?

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Podrazumevano Re: Nekontabilnost

Jel mozes da postavis sliku te greske,nesto nisam siguran da everest to ima u stress testu,osim ako nisi mislio na ovo
    Mozda ti se drajver procesora nesto pogubio,uninstaliraj ga neka ga pronadje ponovo ( idi u device manager)

I napisi koji ti je windows
    connect, respect, protect

Obećava
    Učlanjen
    22.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

ima u Everestu... windows je XP Home sp3...A kad stavim windows 7 izbacuje greske kao appcrash i zatvori je... ili explorer crash... jedino tu na win 7 nisam probao da deinstaliram drajvere za CPU... a xp radi ali kad pustim youtube odmah se iskljuci mozila... ewo slike: i
    Jel moze neko da mi kaze zbog cega to izbacuje...?

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Znam za stress test cache-a al prvi put vidim neuspeo test

Ti si vec pisao ovde o nekim problemima sa 7-icom,tj .imao si isti problem kao i sad nestabilnost

Ovde sam nasao identican problem kao tvoj,na zalost nisu dosli do resenja

Jesi li overklokovao pre toga nesto,menjao napon,ili neka podesavanja u biosu. Ako jesi vrati bios podesavanja na default,dovoljno je da frekvencija ili napon nisu dobro podeseni i da ti se sve ovo desava. Koliko sam video u predhodnom postu i tu si imao neke probleme, u biosu pise jedna frekvencija a u everestu druga,mozda si zaboravio na multiplayer da podesis. Temperatura je ok,ona nije problem. Mozda napajanje zeza.

Imas toliko mogucis uzrocnika da treba proveravati jednu po jednu komponentu,a tako nesto je najbolje da odradi servis.

Ako hoces probaj i sa orthos prime95 test,vidi dal ti i on prijavljuje gresku,ili neki memtest

Zainteresovan član buzak (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Probaj ti da instaliraš XP professional SP2 !

Obećava
    Učlanjen
    22.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

za fox_87 : da,ja sam piseo za win7 probleme... ne nisam overklokovao nista... stavio sam bios na default i isto se desava... probacu sve redom i ja sumljam na napajanje.. jer imam ukljucenih 2xHDD i DVD-rom.. i 1 ventilator za kuciste... a napajanje mi FRONTIER 500W..(bar 500w pise)... a da zaboravio sam da kazem da sam flesovao bios na 1003 beta najnoviji...Multliper se podize i spusta, koliko sam primetio on ide 12x200 i 15x200 tj 2.4ghz i 3ghz... ali nije mi jasno sto i memorija ide za njim... ide na 833 a ploca podrzava 667 max...

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Napajanje je dovoljno jako,pitanje je samo dal daje pravilan napon,ne unosi neki sum,to najbolje ispitas stavljanjem drugog.
    Pazi ,u biosu imas opciju fsb/memory ratio,ako ti on nije podesen na 1:1 vec na npr. 1:1.6 podizanjem frekvencije magistrale i cpu-a dize se i brzina rama(sto inace nije preporucljivo)

Evo ti primer mog overkloka(memorija radi na 800mhz,al zbog overkloka i tog glupog mem.ratio ona je sada na 833-sto i nije strasno to je nekih 4%),al ako je tebi sa 667 na 833 to je previse za nju

Al u everestu ti pise za efektivnu brzinu rama 533Mhz,ti kazes da je 667,nesto u biosu nije kako treba,ako imas fotoaparat uslikaj ga

Obećava
    Učlanjen
    22.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

za fox_87azi ja imam 4 memorije koje rade u dual channeli... dve su na 533 i jedna na 800 i jos jedna na 667mhz...zbog ove dve memorije na 533 radi na toliko mhz..znaci kad ih izvadim (533) on radi na 667mhz... SAD CE I SLIKE...

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

aj ovako skini ta 2 modula koja nisu na 533mhz,nadam se da ova preostala 2 imaju zajedno barem 512mb i pokreni xp. odradi opet stress test na kes i vidi sta izbacuje. da bi radili u dual chanel modu memorija mora biti isti model, isti proizvodjac, brzina i velicina,tebi ocigledno ona pravi problm. Ploca ti ne podrzava vise od 667 a ti si stavio ovu od 800mhz.

Znaci stavi te dve od 533mhz u prvi i treci slot,pokreni test i javi

Obećava
    Učlanjen
    22.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Da,znam sve to... probao sam... imam 4 ista modula na 533mhz koja rade u dual channelu... od 256mb... ova na 800 mhz je 1gb a ova 667 je 512mb... podigao sam winXP sp1 i isto nece i to kako si rekao sa 2 modula od 533 ima 512mb... isto izbacuje gresku a ono u bios nemam da podesim razmeru fsb:ddr meni je razmera kako pise u everestu 8:6...

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Stvarno bizaran problem,kes je u procesoru,kod tebe ne radi kod druga radi,logicno je zakljuciti da je cpu uredu a samim tim i kes. Nesto pravi smetnje,maticna,memorija,napon,frekvencije,treceg nema. Jel tebi komp ima neke simptome da je nestabilan,osim tog testa sto pokazuje u everestu ( to pitam posto je mozda do everesta,neko lazno ocitavanje ). Pisao si pre o plavim ekranima,zatvaranju programa,sad ti se gasi i youtube,to moze biti i do windowsa

Ako sumnjas na hardver odnesi kompjuter u neki servis na dijagnostiku,obicno je ne naplacuju ako ces kod njih otklanjati kvar.

Nisi rekao jesi li probao da testiras sa prime95 programom? Uradi small FFTs stress (on stresira i kes) na nekoliko minuta samo da vidis da li ce zablokitrati ili izbaciti neku poruku i pripazi na temperature

Obećava
    Učlanjen
    22.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Upravo tako,moj cpu radi kod druga i njegov kod mene... a moj kod mene nece.... svaki snimak npr youtube on zatvori... ovaj program sto si mi rekao isto izbacuje gresku... isto hardware failure...

Obećava
    Učlanjen
    22.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

a da u Everestu mi pokazuje da je napon na procesor 1.2v... mozda je zbog toga ?

Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Napon treba da mu je 1.225V-1.312V tako pise u specifikacijama,najbolje je da vidis ocitavanje u biosu.
    Ako default podesavanja ne podesavaju one vrednosti koje odgovaraju procesoru onda stvarno ne verujem.
    Iz svega navedenog zakljucak je da maticna ne voli tvoj procesor

Obećava
    Učlanjen
    22.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Iz svega navedenog zakljucak je da maticna ne voli tvoj procesor
    I ja mislim da je to u pitanju... napon mi stoji na auto...tj default...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •