nepretenciozni predlog za KiM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
tekst nije moj, nasao sa ga "negde", ali mi se dopada.

Evo , da obrazlozim, zasto sam ubedjen da je Srbija na dobitku , kada se dugorocno gleda, u pogledu odcepljenja Kosova.....

Dakle, ne radi se tu ni o kakvom rasistickom , kvazi - desnicarkom ,nedovoljno patriotskom ili ne daj boze "izdajnickom" pogledu na problem, kako bi se nekima moglo uciniti .....radi se samo o potpuno pragmaticnom , realnom gledanju na situaciju, sto je ono cega je na ovim prostorima uvek nedostajalo.....A realnost se sastoji u sledecem:

Cinjenica je , da su srpski i albanski narod , u neslozi , da ne kazem neprijateljstvu toliko dugo, da je to postao aksiom oko koga su odgajane i vaspitavane generacije i sa jedne , i sa druge strane. Narocito one koje upravo i zive na Kosovu......
Samim tim, i kada bi postojala dobra volja na bar jednoj od zavadjenih strana ( a ne postoji, sem u tragovima), potrebne su decenije, u najoptimisticnijem scenariju, da dodje do nekog bitnog pomaka , koji bi omogucio da ova dva naroda najzad pocnu da zive jedni sa drugima.....jer, "jedni pored drugih" ne vodi nicemu dobrom , sto je dokazano kroz dekade iza nas.....Elem, kako rekoh, i da postoji iskrena volja , dugogodisnji proces pomirenja bi prolazio kroz teska iskusenja , ometan nacionalistima i sovinistima sa obe strane, koja podrazumevaju jos nebrojene ljudske zivote , patnje, i zlodela koja bi cinili jedni drugima, u pokusajima da se omete svaka pomisao na normalizaciju odnosa. Nisam pristalica teze , da "istorijsko pomirenje" srba i albanaca uopste i zasluzuje i jedan ljudski zivot, ili ma jednu suzu ili neciju neprospavanu noc......

To su prepoznale i neke drzave koje su shvatile, za razliku od nekih preteranih optimista u Srbiji( a verujem da takvih dobronamernih , ima i na Kosovu , sa albanske strane), i presekle gordijev cvor, tako sto su , odlucile da sa pozicija sile koju imaju, a ne medjunarodnog prava ( sto se mora priznati ) , razdvoje ta dva naroda , granicom, i medjunarodnim oruzanim trupama. Fakat je, da ogromnu vecinu Srba ne boli to razdvajanje od dojucerasnjih komsija, nego nesto sasvim drugo...."otimanje vekovnih ognjista " ili kako neki drugi vise vole " 15 % teritorije".......

I??....ajde da se saberemo, sta smo to, u stvari izgubili.....

15% najnerazvijenijeg regiona u Evropi......koji je bremenit toliko velikim problemima, da bi bio nesavladiv problem i teret za mnogo bogatije i stabilnije drzave od Srbije. Kada to kazem, ne gledam na albanski nacionalni bastion sa nipodastavanjem , kao sto ne gledam ni srpski nacionalni korpus sa obozavanjem, svojstvenim nacionalistima. Kazem zato sto je to fakat , koji je nedavno izgovorio i albanski ministar inostranih poslova , karakterisuci albansko drustvo, kao "jos uvek plemenski organizovano"......Srbija se, sa takvom zajednicom , koja je u ogromnom procentu, a imajuci u vidu gore pomenuto visegeneracijsko vaspitanje u odnosu prema srbima, neprijateljski orijentisana ka Srbiji, ne bi mogla da se izbori bez ozbiljnih zrtava, cak i kada bi joj medjunarodna zajednica to i dozvolila....
Dalje, albansko drustvo na Kosovu je duboko kriminalizovano, i to je ocena svih relevantnih sluzbi bezbednosti u Evropi , a i sire.....naime, 40 - 70 % trzista narkotika u evropi drzi upravo albanska mafija, koja prihoduje, po procenama oko 7 milijardi dolara godisnje koje se slivaju u dzepove kosovskih narko bosova. Dodajmo tu, i trgovinu ljudima organima, i sve druge vidove najtezih krivicnih dela, dolazimo do pitanja, da li je Srbija, ogrezla u mitu i korupciji, sa bedno organizovanim sudskim i policijskim aparatom, upste sposobna da zastiti ostatak zemlje od sirenja jedne od najvecih i najbrutalnijih kriminalnih organizacija na svetu???......Pa ovakva Srbija nije mogla da se izbori sa nekoliko surchinskih seoskih dzilkosha, koji su predstavljali tzv, "surcinski klan", a kamoli sa visokoorganizovanom mafijom kao sto je albanska , sa Kosova....napokon, videli smo, sta milijarde koje je ta mafija ulozila u korumpirane senatore , kongresmene, cinovnike evropskih organizacija, mogu da ucine......da naprave Kosovo nezavisnom drzavom !!!
 
nastavak teksta...
Sa demografskog stanovnista, poznata je izvesnost, da bi u narednih pedesetak ili malo vise godina, albanci sa ovakvim demografskim bumom , i srbi sa ovako negativnim prirodnim prirastajem, dosli u situaciju da budu dva potpuno brojcano izjednacena naciona, sto bi , neminovno, sa svim onim sto sam predhodno pisao, dovelo do toga da cela drzava , a ne samo Kosovo bude u opasnosti da nestane, kao i da cela nacija koja je i ovako bremenita egzistencijalnim ( ne mislim materijalnim ) problemima dovede u pitanje svoje dalje bitisanje......

Ovo je tema koju nacionalisti ne vole da elaboriraju, pravdajuci se , valjda kako ce od ponedeljka da naskoce na zenu , i da naprave jos devetoro dece.........



Samo bi napomenuo da ovo nisu nikakvi rasisticki stavovi , nego suvo sagledavanje cinjenica, i projekcija istih......ne mislim da je to, sto konstatujem istinu da je Kosovo duboko kriminalizovano, nipodastavanje albanaca....Jednostavno, to je tako , i nema razloga da se ne kaze......napokon, da li bi, kada bi to bilo fizicki i bilo kako drugo moguce, Srbija mogla, ovakva kakva jeste, biti uredjena demokratska drzava , kada bi se udruzila u drzavnu zajednicu sa Kolumbijom???......Cisto sumnjam....mislite o tome....
 
sta je mislio pisac, ja ne znam, meni se njegovo pisanje dopalo. e sad da li ce se jos nekome dopasti ili nece, videt cemo.
link mogu postaviti, ali posto je "reklamiranje" drugih foruma zabranjeno, onda sam izostavio


Da pokušam ponovo,

- Naslov teme treba jasno da objašnjava o čemu se u njoj radi! ! ! Dakle bez prevelike poetičnosti i metaforisanja. Ukoliko je tema preuzeta iz nekog novinskog članka onda prekopirati naslov. Ovo je bitno (!), jer sve češće dobijamo prijave zbog duplih tema. Radi nepovezivih imena sa stvarnom temom svaki dan se dešava da nekoliko korisnika otvori istu temu i onda diskusija nije koncentrisana i naruši je i zatvaranje, brisanje i spajanje tih tema.

- Kada otvorite temu, bez obzira da li je ona iz novinskog članka ili vaša zamisao, jasna argumentacija i postavjanje teme diskusije je neophodno. Teme koje počinju i završavaju sa 'Šta mislite o ....' ne vode nikakvoj diskusiji i kao takve će biti posmatrane.

- Kao i uvek linkovi ka izvorima su obavezni.

Par pravila za postavljanje tema

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=8925254&postcount=1
 

nisam hteo nikakvu moju intervenciju na teksu ili naslovu.
kao sto rekoh, forumas je dao svoje vidjenje slucaja. meni se neki delovi iz teksta nisu dopali, ali tekst kao tekst, forumasevo razmisljanje je ostavilo utisak na meni.
ps. namerno nisam previse izlagao svoje misljenje oko teksta, jer u zadnje vreme sto god napisem neki shvataju kao provokaciju i kazne pljuste.
 
Гомила набацаних глупости, опет глупа малоумна шиптарчина провлачи тезу стање на терену криминал, племена бла бла, пола века нису признавали реалност на терену, сад нешто мрсомуде, море мрш.

Текст је обично ђубре, узалуд потроших време читајући те баљезгарије
 
Гомила набацаних глупости, опет глупа малоумна шиптарчина провлачи тезу стање на терену криминал, племена бла бла, пола века нису признавали реалност на терену, сад нешто мрсомуде, море мрш.

Текст је обично ђубре, узалуд потроших време читајући те баљезгарије

Nisi valjda citao :hahaha:

 
Гомила набацаних глупости, опет глупа малоумна шиптарчина провлачи тезу стање на терену криминал, племена бла бла, пола века нису признавали реалност на терену, сад нешто мрсомуде, море мрш.

Текст је обично ђубре, узалуд потроших време читајући те баљезгарије

Ti nisi banovan????

Gde negde?? Daj link!!! Ovo je drugi put da krsis pravilnik u kratkom roku i to surovo


Niej li vas stid da vredjate?

Daj ti link, ne mora link za sve!

Naucite se prvo kulturnom ophodjenju!

Izrazito nisko, a pravite se pametni.
 
meni moze samo prevelika kolicina marmeljade da napakosti:hahaha::hahaha:

Адеме, схвати У ТОМ РАЗВИЈЕНОМ СВЕТУ ПРЕ СВЕГА ЦРКВА СЕ ПИТА. Тако да треба ви Шиптари да схватите ДА НЕ МОЖЕТЕ ДА ПРИСВОЈИТЕ ПАТРИЈАРШИЈУ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ - ДА НЕ ПОМИЊЕМ НИШТА ДРУГО... то једноставно НИКО У СВЕТУ НЕЋЕ ПРИХВАТИТИ. Видећеш...
 
sta je mislio pisac, ja ne znam, meni se njegovo pisanje dopalo. e sad da li ce se jos nekome dopasti ili nece, videt cemo.
link mogu postaviti, ali posto je "reklamiranje" drugih foruma zabranjeno, onda sam izostavio

Dopalo ti se to sto ste prikazani kao nazadni,trgovci narkoticima, i belim robljem???Kao problem i mnogo ekonomski jacim drzavama od Srbije???
Cega se pametan stidi,budala se ponosi.Nije cudo sto ti se dopao tekst
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top