Religija....

U Boga verujem, ali su mi sve ove silne veroispovesti ljudske gluposti koje su samo razlog više da se stvara

neprijateljstvo među narodima...

Tata mi je Srbin, a mama mi je Turkinja i uopšte se ne stidim toga. Čak sam i naklonjenija maminoj veri

nego tatinoj. :) I ne interesuje me šta drugi misle o tome, ali me mnogo nervira kada neko potcenjuje ljude

i određuje ih na osnovu nacionalnosti ili veroispovesti.
 
U Boga verujem, ali su mi sve ove silne veroispovesti ljudske gluposti koje su samo razlog više da se stvara

neprijateljstvo među narodima...

Tata mi je Srbin, a mama mi je Turkinja i uopšte se ne stidim toga. Čak sam i naklonjenija maminoj veri

nego tatinoj. :) I ne interesuje me šta drugi misle o tome, ali me mnogo nervira kada neko potcenjuje ljude

i određuje ih na osnovu nacionalnosti ili veroispovesti.

stvara nepriljateljstvo...ne stvara nista nepriljateljstvo do sami ljudi....ako je bog plod ljudske maste...zar nisu i sva razaranja u ime istog cist priozvod ljudi..
 
Po verskom opredeljenju sam pravoslavne vere
Inace vernik nisam ,odem u crkvu u proseku jednom godisnje ,cisto reda radi
a,licno mislim da je religija uzasna stvar i kad bi imao tu moc potisnuo bi je daleko iz drustva i zabranio
zna se za cinjenicu da ona predstavlja veliko zlo ,tako da je ovo pitanje biranja strana,Da li mislite da religija donosi vise koristi nego stete?
Ja sam vec rekao svoje misljenje i sebe pozicionirao na jednoj strani..:D
 
stvara nepriljateljstvo...ne stvara nista nepriljateljstvo do sami ljudi....ako je bog plod ljudske maste...zar nisu i sva razaranja u ime istog cist priozvod ljudi..

globalizujes stvari tako da krecu da se mute pojmovi i predstavljaju nesto potpuno drugo
all and all Ne slazem se ni malo
zato sto po toj logici mozes da izvrces ,apsolutno sve sto se desava oko nas
 
1.Pravoslavac.
2.O Bogu sve najbolje.Propovednici i sama institucija SPC su krivi za skrnavljenje vere zarad sitne,lične koristi.Ovo što pišem nije pljuvačina po Srbiji kako naizgled deluje...Takva (ne)dela se uveliko rade i u svetu,posebno u katoličkim institucijama.O Muslimanima,džihadu i bilo kakvom verskom ratu neću pričati jer je ta zamisao s**nje.Domaće patrijote stavljam u isti koš.
3./
 
Po verskom opredeljenju sam pravoslavne vere
Inace vernik nisam ,odem u crkvu u proseku jednom godisnje ,cisto reda radi
a,licno mislim da je religija uzasna stvar i kad bi imao tu moc potisnuo bi je daleko iz drustva i zabranio
zna se za cinjenicu da ona predstavlja veliko zlo ,tako da je ovo pitanje biranja strana,Da li mislite da religija donosi vise koristi nego stete?
Ja sam vec rekao svoje misljenje i sebe pozicionirao na jednoj strani..:D

Religija je veoma dobra stvar....zasto je uzasna....uopste te ne kontam......
religija drzi rogatu marvu(aka ljude)..na okupu..tera ih da se ponasaju u nekim elementarnim moralnim okvirima..uliva im strah......religija je okupila ljude...objasnjavala stvari koje su coveku nekada bile neobjasnjive...uopste religija nije losa...istina u ime religije su se radile neke..........diskutabilne stvari....ali opet...u ime cega nisu...



Huntress...nisi razumela..nije ni bitno...nema poente da se raspravljamo nismo na istom nivou....
 
1.Pravoslavac.
2.O Bogu sve najbolje.Propovednici i sama institucija SPC su krivi za skrnavljenje vere zarad sitne,lične koristi.Ovo što pišem nije pljuvačina po Srbiji kako naizgled deluje...Takva (ne)dela se uveliko rade i u svetu,posebno u katoličkim institucijama.O Muslimanima,džihadu i bilo kakvom verskom ratu neću pričati jer je ta zamisao s**nje.Domaće patrijote stavljam u isti koš.
3./

Lepi tatini stavovi...
 
Religija je veoma dobra stvar....zasto je uzasna....uopste te ne kontam......
religija drzi rogatu marvu(aka ljude)..na okupu..tera ih da se ponasaju u nekim elementarnim moralnim okvirima..uliva im strah......religija je okupila ljude...objasnjavala stvari koje su coveku nekada bile neobjasnjive...uopste religija nije losa...istina u ime religije su se radile neke..........diskutabilne stvari....ali opet...u ime cega nisu...



Huntress...nisi razumela..nije ni bitno...nema poente da se raspravljamo nismo na istom nivou....

objasni mi sta je dobro donela ,
osim renesanse?
 
1.krstena u spc-u,,crkvu posecujem,ucestalost je relativna,da kazemo nikad manje od 10 puta godisnje.
ALI,izjasnjavam se kao ateista,mada mi je po uverenjima deizam nekako najblizi,mada o njihovoj doktrini znam samo uopsteno.

2.mit---->religija
3.ovo je ocigledno.


Huntress...nisi razumela..nije ni bitno...nema poente da se raspravljamo nismo na istom nivou....
:lol:
 
religija drzi rogatu marvu(aka ljude)..na okupu..tera ih da se ponasaju u nekim elementarnim moralnim okvirima..uliva im strah......
Yeah...
n508509040_894946_1377.jpg
 
samo cu vam reci ovako,bog je kreacija isto kao neka anima ono sto klinci gledaju msm,verujte u boga.,gubte vreme,verujte u neke svoje ideale sto ste ih kreirali, bolje cete proci,poenta je dostici osecaj,sve je to na intelektualnoj bazi

dacu jedan banalan primer(meni uvek najblizi:mrgreen:) tinejdzeri sad imamo sexualne fantazije,i nadje se neko da predstavlja univerzalnu sexualnu fantaziju,msm,svi bi ga ismevali,al' ne bi me cudilo da i do toga dodje:lol:

msm u neku ruku razumem one sto ne mogu da se izbore sa svojim problemima pa izlaz nalaze u veri sluzenju nekoj aprstaktnoj gluposti...kako covek moze da sluzi onom sto je kreirao?? dokle glupost samo moze da ide
 

Back
Top