Oživljavanje Palića

meskalit

Početnik
Poruka
10
Prošle godine je nakon pomora riba, zamro i turizam, a i sport na Paliću. Ove godine se javljaju stidljivi pokušaji da se sve pomeri sa mrtve tačke. Uskoro se očekuju nalazi bakteriološkog ispitivanja vode koji bi trebali potvriti da se sme umočiti noga.
Počinje škola jedrenja za decu od 7 do 15 godina. Trener će biti A. Miščević, devojka koja je osvajala medalje na šampionatu Balkana. Pametna, brižna... Ona ima sve kvalitete, ali ono što mene brine je da li će se roditelji usuditi a puste svoja čeda na Palić, nakon one prošlogodišnje katastrofe.:(
 
Poslednja izmena:
Ništa dok se Palić ponovo ne isprazni, dno sastruže bagerima, i sav onaj mulj iznese (najbolje prirodno đubrivo na svetu), palićki prirodni bunari ponovo oslobode, a novi prečistač šljaka kako Bog zapoveda.

Najveća je greška bila što se odustalo od skuplje, a pokazalo se jeftinije varijante od pumpi i kanala do Tise, od spajanja Dunava i Tise, preko Palića. Dobio bi se slobodan pad, a Palić bi bio izuzetno obogaćen ribljim fondom.
 
Ništa dok se Palić ponovo ne isprazni, dno sastruže bagerima, i sav onaj mulj iznese (najbolje prirodno đubrivo na svetu), palićki prirodni bunari ponovo oslobode, a novi prečistač šljaka kako Bog zapoveda.

Najveća je greška bila što se odustalo od skuplje, a pokazalo se jeftinije varijante od pumpi i kanala do Tise, od spajanja Dunava i Tise, preko Palića. Dobio bi se slobodan pad, a Palić bi bio izuzetno obogaćen ribljim fondom.

Za to je kasno. No, ekolozi tvrde da postoji mogućnost prirodnog prečišćavanja, za koje bi se moralo ubaciti u vodu nešto, ne sećam se šta, ali da je to opštinarima preskupo. Čuvaju se za još jednu fontanu...:think:
 
Nikako da svarim vlast koja ama baš ništa ne čini po pitanju oživljavanja Palića. Ništa nije toliko skupo koliko se gubi na turizmu. Sve se uvek nadam da neko čita apele građana, ali kanda "slaba vajda od bećarca". Gradonačelničeeeeeeeeeeeeeeeeee! Pokreni nešto! Ili te baš briga za Palić jer ga ne osećaš svojim? Ua!
 
Nikako da svarim vlast koja ama baš ništa ne čini po pitanju oživljavanja Palića. Ništa nije toliko skupo koliko se gubi na turizmu. Sve se uvek nadam da neko čita apele građana, ali kanda "slaba vajda od bećarca". Gradonačelničeeeeeeeeeeeeeeeeee! Pokreni nešto! Ili te baš briga za Palić jer ga ne osećaš svojim? Ua!

Sreca,pa ne zivis na 400m od jezera...Tamo na palicu nema normalne kanalizacije u 70% ulica...Na moju zalost,ja sam sa severne strane pruge,tako da se i oseca nesnosan smrad,poplavi se podrum.... :roll: Jednostavno,od turistickog dela pokusavaju napraviti oazu,ali bila bi idealna jedino za one koje nemaju culo mirisa...Sta im sve to vredi,kad je odmah pored vodena kafilerija :dontunderstand:
 
Problem je što se na svakim lokalnim izborima glasa za straanke umeesto za neko udruženje građana, kao u Kragujevcu npr., koje ništa drugo ne interesuje sem dobrobit opštine, jer nemaju ambicije za širu politiku.
 
Nekada davno kada sam imao 13 godina isao sam na Palic na pecanje, pa i na kupanje. Ne mogu vam opisati taj uzitak i zadovoljstvo,a danas na zalost tako nesto ne mogu da priustim svojoj deci i to zahvaljujuci ovoj ne zainteresovanoj i bezobzirnoj vlasti koju imamo!!!
I ja dajem jedno veliko UA za gradsku vlast pa i sire!
 
Palic je bio velika septicka jama pa kao i svaka jama mora da propadne. Ne razumem kako su umni ljudi ovoga grada mislili da se resiti problem precistaca....Uzgred gomila para je potrosena i niko ne odgovara.......Tuzno.....Za Prvi maj kad se sjati svet na vasar na Palic prosto mi bude muka od svega......Setaju se i kraj turizma....:dash:
 
eh koliko ljudi za vikend na palicu....najmanje ima subotickih registracija.....kome je u korist da se jezero ne ocisti, nece mi nikad biti jasno, ali da se puno gubi.....to je jasno.....


:roll: :( :eek:

Goispodjo sto postavljate tako naivno pitanje . Pa tajkunima odgovara . Kad se proda telekom , na red dolaze prirodna bogatsva . :mrgreen:

Prodace jezero za jeftine pare , a onda ce novoformirani bogatasi da ga srede za VIP drustvo i obican svet nece ni primirisati vise Palicu . Imace neku baru koja je ostala od gradnje E-70 i Y kraka pa nek se tamo kupaju.


:confused::confused::think:
 

Back
Top