Dinkic i Tadic rasteruju investitore iz Srbije, ostra reakcija evropskih ambasadora

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Mas: Nemam razumevanja za Dinkića
28. jun 2010. | 14:13 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
Beograd -- Nemački ambasador u Srbiji Volfram Mas izjavio je da nema razumevanja za Dinkićeve izjave povodom povlačenja VAC-a iz Srbije.

"Dinkićev zadatak je da promoviše strane investitore u Srbiji, a ako govori o tome da bi jedan investitor trebalo da napusti zemlju", napomenuo je Mas, "ja imam malo razumevanja za to".

Mas je rekao da ima još manje razumevanja, ako se ima u vidu da je preduzeće preko kojeg VAC ulaže u Srbiji zajedničko preduzeće sa EBRD, koja svake godine ulaže u Srbiju između 400 i 500 miliona evra.

"Prema mojim informacijama, VAC je uložio više od 100 miliona evra u Srbiji. U tom kontekstu, imam malo razumevanja za izjave Dinkića čiji je zadatak kao ministra ekonomije da promoviše strane investicije. Imam malo razumevanja za njegove izjave da jedan investitor treba da napusti zemlju i da se ne vrati", rekao je Mas.

On je podsetio da je u protekle tri godine radio na tome da se u Nemačkoj stvori slika Srbije koja privlači strane investitore i gde je okruženje za investitore povoljno. Nije dobro što je kompanija VAC, koja je jedan od pet najvećih nemačkih investitora u Srbiji sa uloženih 100 miliona evra, najavila povlačenje, zaključio je Mas.
 

Back
Top