Dinkic i Tadic rasteruju investitore iz Srbije, ostra reakcija evropskih ambasadora
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Dinkic i Tadic rasteruju investitore iz Srbije, ostra reakcija evropskih ambasadora

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Podrazumevano Dinkic i Tadic rasteruju investitore iz Srbije, ostra reakcija evropskih ambasadora

Mas: Nemam razumevanja za Dinkića
    28. jun 2010. | 14:13 | Izvor: B92, Beta, Tanjug
    Beograd -- Nemački ambasador u Srbiji Volfram Mas izjavio je da nema razumevanja za Dinkićeve izjave povodom povlačenja VAC-a iz Srbije.

"Dinkićev zadatak je da promoviše strane investitore u Srbiji, a ako govori o tome da bi jedan investitor trebalo da napusti zemlju", napomenuo je Mas, "ja imam malo razumevanja za to".

Mas je rekao da ima još manje razumevanja, ako se ima u vidu da je preduzeće preko kojeg VAC ulaže u Srbiji zajedničko preduzeće sa EBRD, koja svake godine ulaže u Srbiju između 400 i 500 miliona evra.

"Prema mojim informacijama, VAC je uložio više od 100 miliona evra u Srbiji. U tom kontekstu, imam malo razumevanja za izjave Dinkića čiji je zadatak kao ministra ekonomije da promoviše strane investicije. Imam malo razumevanja za njegove izjave da jedan investitor treba da napusti zemlju i da se ne vrati", rekao je Mas.

On je podsetio da je u protekle tri godine radio na tome da se u Nemačkoj stvori slika Srbije koja privlači strane investitore i gde je okruženje za investitore povoljno. Nije dobro što je kompanija VAC, koja je jedan od pet najvećih nemačkih investitora u Srbiji sa uloženih 100 miliona evra, najavila povlačenje, zaključio je Mas.
    Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Podrazumevano Re: Dinkic i Tadic rasteruju investitore iz Srbije, ostra reakcija evropskih ambasado

http://www.e-novine.com/srbija/srbija-licnosti/38609-Nemaki-mediji-masakrirali-Dinkia.html

evo kako su ovog besramnog lopova isprepadali nemacki novinari

Slične teme

1. Dinkić puk'o a i Tadić pred ivicom ponora
    Autor Trazim_curu_zabrak u forumu Politika
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 08.12.2009., 13:40
  2. Tadić dao agreman za novog ambasadora CG
    Autor lav8 u forumu Politika
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 10.09.2009., 19:02
  3. Tadić protiv Smajlovićeve kao ambasadora Kanade?
    Autor Тихи u forumu Politika
    Odgovora: 129
    Poslednja poruka: 24.01.2009., 01:01
  4. Odgovora: 166
    Poslednja poruka: 04.01.2009., 23:58
  5. Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 19.09.2008., 02:12

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku