Прави или богати

nijedan, al prvi mi posebno gadni
kad vidim dobre a nesposobne
odmah pomislim da je infantilan ili da je pun kompleksa
pa ne mozes celog zivota biti klasa bezprizornih
i ziveti od socijalne pomoci j.ebote

Како добар а неспособа.Може да буде лопов и да има паре или татин син.машиш поенту.И дал је теби новац мерило способности.Јадан систем вредности.Жао ми те је.
 
Како добар а неспособа.Може да буде лопов и да има паре или татин син.машиш поенту.И дал је теби новац мерило способности.Јадан систем вредности.Жао ми те је.

ne.
nije mi novac merilo vrednosti,
vrednost se novcem izrazava u ekonomiji samo.
sposobnost da se zaradi novac mi je merilo vrednosti. tako to ide kod ljudi u drustvu, zato smo ga i stvorili.
ako ne mozes da obavis funkciju zbog koje si u drustvo usao, nesposoban si.
ali ne samo novac, vec da se uradi bilo sta u zivotu, da se bude siguran i stabilan
sretan i preduzetan
izvini,
meritokratija.
 
ne.
nije mi novac merilo vrednosti,
vrednost se novcem izrazava u ekonomiji samo.
sposobnost da se zaradi novac mi je merilo vrednosti. tako to ide kod ljudi u drustvu, zato smo ga i stvorili.
ako ne mozes da obavis funkciju zbog koje si u drustvo usao, nesposoban si.
ali ne samo novac, vec da se uradi bilo sta u zivotu, da se bude siguran i stabilan
sretan i preduzetan
izvini,
meritokratija.

Лоше ти је мерило вредности.Мишковић ти је идеал а не рецимо Никола Тесла који је био сиромах.Немаш појма извини.
 
nikola tesla je bio sposoban za zaradi novac
to sto ga nije zaradio je druga stvar.
ne razumes ti sta ja ocu da kazem
tako da necu da te nataknem na *****
ipak si ogranicen.

Нисам ја ограничен теби се све ври око новца.То је жалосно.Колко има богатих коју зараде новац а незнају дупе да обришу а камоли да те одбране или учине срећном.Има и оних који добију готов капитал па зарађују што није тешко.Новац се зардаи, способност се не купује а срећа поготову.
 
dobar lik bez para kad postane bogat, a ne bogat i glup ni u kom slučaju. Bogat i glup ne zna šta će sa sobom, a pametan i bez para zna sve i može sve kad ima pare dok ovaj drugi to ne može.

Наравно.Бар код нас богати нису способни само неморални и лоповчине.И дилери дроге што убијају децу.Толико о способности.Спасити живот, написати књигу. урадити племениту ствар, жртвовати се...То је способност.
 
:think: i sad kao treba da uzimam u ubzir tih par procenata koj su novac zaradili lopovlukom.....bzvz

зависи.
велики број породица су породице старог новца који се преноси још од ијхаха
велики број се обогатио захваљујући развоју технологија
велики број захваљујући манипулацијама, итд
не постоји један критеријум
висока класа није хомогена.
новац можеш добити и на лутрији.
 
Normalan covek sa manje para.Kako ne shvataju ljudi, da je novac potrosan i da ne greje, ne ljubi i ne grli, aman? Teze je naci srodnu dusu, nekoga ko ce da te raduje, nasmejava, ko ce da te podrzava, nego se obogatiti. Novac nije jednako ljubav. Barem meni nije.

Браво Јецо.Систем није данас за способне већ за бескрупулозне и лопове.
 
Нисам ја ограничен теби се све ври око новца.То је жалосно.Колко има богатих коју зараде новац а незнају дупе да обришу а камоли да те одбране или учине срећном.Има и оних који добију готов капитал па зарађују што није тешко.Новац се зардаи, способност се не купује а срећа поготову.
ништа ми се не врти око новца.
како да ти кажем, а да не копирам ајнштајна

'Želim da proniknem u osnovne principe po kojima je Bog stvorio univerzum. Ništa drugo me ne zanima' - Albert Einstein.
 
зависи.
велики број породица су породице старог новца који се преноси још од ијхаха
велики број се обогатио захваљујући развоју технологија
велики број захваљујући манипулацијама, итд
не постоји један критеријум
висока класа није хомогена.
новац можеш добити и на лутрији.

:lol: da 0.1%, a ni ne znam takve.....e da znam, moj bivsi je imao nasledjen novac tj zlato.....puno zlata.....ali, ostavila sam ga.....u Isoli, sa fabrikom od 50 radnika, da tuguje :D
 
а ти си очито овај први.
мислим, то је толико очигледно, чак си их и назвао и ПРАВИМ људима
и не желиш да уважиш рационална објашњења која ти нудим жалосно.
 
Човек нема пара, нема наследство.Како да заради милион а да не да не буде смрадина која не може сама себе да поднесе.Или да буде кретен или да има много много среће.
 
Човек нема пара, нема наследство.Како да заради милион а да не да не буде смрадина која не може сама себе да поднесе.Или да буде кретен или да има много много среће.

да се школује?
да пролије крв и зној
и буде најбољи и учи уз свећу
да постане професионалац и стручњак?
 

Back
Top