Moguće da Zapad predloži podelu Kosova?
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Moguće da Zapad predloži podelu Kosova?

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    457

Podrazumevano Moguće da Zapad predloži podelu Kosova?

Državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović je ocenio da je moguće da će zapadne zemlje, posle izvesnog broja godina i iz pragmatičnih razloga, zaključiti da ne mogu da reše kosovsko pitanje i da će kao rešenje ponuditi podelu Kosova. "Bojim se zapadnog pragmatizma, jer će taj pragmatizam nuditi neka rešenja koja bi mogla uticati na teritorijalne podele", rekao je Ivanović u intervjuu "Presu". "Pitanje teritorije nećemo na sto staviti mi, ni Albanci", rekao je Ivanović, koji smatra da posle izvesnog broja godina, Zapad može da zaključi da ne može da reši kosovsko pitanje i da će onda ponuditi solomosko rešenje.
    http://www.dw-world.de/dw/function/0,,82224_cid_5736658,00.html
    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Најлакше је делити нешто што није твоје. Нити боли, нити кошта.
    Размишљм колико смо ми Срби ,,луд народ''. Поносимо се и на сва уста ,,бобоћемо'' како смо земља са највише националних мањина на свету, како је то само српска душа умела да створи и негује, да су националне мањине мостови сарадње и поверења са суседима, ....
    Међутим, други народи а поготову суседи, српски су народ ,,појели''. Извршили су асимилацију и још је врше а преостале Србе које нису асимовали, бесомучно протерују.
    Дошло је време када националне мањине у Србији хоће да се прикључе матицама али и да понесу по парче српске земље. То што смо деценијама неговали и чиме се поносили, сада нам се обија о главу. Суседи осетили тренутак, када треба на националним мањинама у Србији профитирати, и немилице започели кидање српског ткива.
    А ми ћемо се и даље радовати и поносити тим цвећем које се зове: НАЦИОНАЛНА МАЊИНА.

Aktivan član kalama (avatar)
    Učlanjen
    09.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: Moguće da Zapad predloži podelu Kosova?

Imam jedno pitanje sto se kod nas ne uvede sistem reciprociteta prema pravima nacionalnih manjina.Kako oni nama tako i mi njima naravno uz kontrolu sistema koji se naziva asimilacija da nam neko ne bi od pozadi doskocio u nekim namerama.

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Citat Original postavio kalama Pogledaj poruku
    Imam jedno pitanje sto se kod nas ne uvede sistem reciprociteta prema pravima nacionalnih manjina.Kako oni nama tako i mi njima naravno uz kontrolu sistema koji se naziva asimilacija da nam neko ne bi od pozadi doskocio u nekim namerama.
    A Mari usque ad Mare

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović je ocenio da je moguće da će zapadne zemlje, posle izvesnog broja godina i iz pragmatičnih razloga, zaključiti da ne mogu da reše kosovsko pitanje i da će kao rešenje ponuditi podelu Kosova.
    Mislim da takav poklon necemo dobiti. Zakasnili smo sa tom pricom.

Domaćin Mojrae (avatar)
    Učlanjen
    24.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1046

ne, u pravu je, sve vise zapadnih analiticara smatra da je jedino trajno resenje podela kosova. pre neki dan sam slusala na francuskom radiju jednog od njih koji je bas tim recima objasnio da su svi svesni neophodnosti da se kosovo deli. o tome se i ranije suskalo, ali sada se kaze na glas.

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Вуја Pogledaj poruku
    Mislim da takav poklon necemo dobiti. Zakasnili smo sa tom pricom.
    kako tvoja svojina može biti tebi poklon...

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio žirica Pogledaj poruku
    Državni sekretar u Ministarstvu za Kosovo i Metohiju Oliver Ivanović je ocenio da je moguće da će zapadne zemlje, posle izvesnog broja godina i iz pragmatičnih razloga, zaključiti da ne mogu da reše kosovsko pitanje i da će kao rešenje ponuditi podelu Kosova. "Bojim se zapadnog pragmatizma, jer će taj pragmatizam nuditi neka rešenja koja bi mogla uticati na teritorijalne podele", rekao je Ivanović u intervjuu "Presu". "Pitanje teritorije nećemo na sto staviti mi, ni Albanci", rekao je Ivanović, koji smatra da posle izvesnog broja godina, Zapad može da zaključi da ne može da reši kosovsko pitanje i da će onda ponuditi solomosko rešenje.
    :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Размишљм колико смо ми Срби ,,луд народ''. Поносимо се и на сва уста ,,бобоћемо'' како смо земља са највише националних мањина на свету, како је то само српска душа умела да створи и негује, да су националне мањине мостови сарадње и поверења са суседима, ....
    Међутим, други народи а поготову суседи, српски су народ ,,појели''. Извршили су асимилацију и још је врше а преостале Србе које нису асимовали, бесомучно протерују.
    Дошло је време када националне мањине у Србији хоће да се прикључе матицама али и да понесу по парче српске земље. То што смо деценијама неговали и чиме се поносили, сада нам се обија о главу. Суседи осетили тренутак, када треба на националним мањинама у Србији профитирати, и немилице започели кидање српског ткива.
    А ми ћемо се и даље радовати и поносити тим цвећем које се зове: НАЦИОНАЛНА МАЊИНА.
    bojim se da smo mi srbi nacionalna manjina u zemlji srbiji.

Veoma poznat Вуја (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    168

Citat Original postavio Mojrae Pogledaj poruku
    ne, u pravu je, sve vise zapadnih analiticara smatra da je jedino trajno resenje podela kosova. pre neki dan sam slusala na francuskom radiju jednog od njih koji je bas tim recima objasnio da su svi svesni neophodnosti da se kosovo deli. o tome se i ranije suskalo, ali sada se kaze na glas.
    Imali su tu soluciju kao dobro polazno resenje Tadic i Kostunica, ali su vukli sa svojom pricom. Sada su nase pocetne pozicije toliko nepovoljne da ta prica deluje nerealno. Albanci vrlo lako mogu da aktuelizuju jug Srbije i da ukljuce u paket, pa kazu ako hocete sever dajte nam jug.
    Ne znam ko sa Zapada tu pricu dize u sav glas, za vecinu njih Kosovo je gotova prica, a mi se mozemo ili ne pomiriti sa tom sudbinom.

Citat Original postavio ruzicamni Pogledaj poruku
    kako tvoja svojina može biti tebi poklon...
    O toj svojini na zalost odlucuju drugi, a ne mi.

Iskusan
    Učlanjen
    07.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Вуја Pogledaj poruku
    Imali su tu soluciju kao dobro polazno resenje Tadic i Kostunica, ali su vukli sa svojom pricom. Sada su nase pocetne pozicije toliko nepovoljne da ta prica deluje nerealno. Albanci vrlo lako mogu da aktuelizuju jug Srbije i da ukljuce u paket, pa kazu ako hocete sever dajte nam jug.
    Ne znam ko sa Zapada tu pricu dize u sav glas, za vecinu njih Kosovo je gotova prica, a mi se mozemo ili ne pomiriti sa tom sudbinom.

O toj svojini na zalost odlucuju drugi, a ne mi.
    tužno je to i žalosno, pravda je spora ali dostižna.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2448

Citat Original postavio žirica Pogledaj poruku

Podela Kosova je JEDINO RESENJE.

Druga resenja ne postoje.

I Zapad ce se, kad tad na to odluciti.
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Elita Добро дошли (avatar)
    Učlanjen
    31.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    457

Citat Original postavio ruzicamni Pogledaj poruku
    bojim se da smo mi srbi nacionalna manjina u zemlji srbiji.
    Нисмо још. Али ако се настави тренд залагања и уступака националним мањинама, онда треба очекивати ово што си изрекао.
    Ево, и у српски Парламент национална мањине улазе по неком кључу без да, равноправно са осталим грађанима, буду на некој од листа па колико сакупе гласова, већ неком измишљеном пречицом.
    Па Национални савети, па ...... и тако све неке измишљотине које ће нас скупо коштати.

Veoma poznat Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio Mojrae Pogledaj poruku
    Eh da je Zapad malo više slušao svoje analitičare tokom godina mnogo glupih stvari bi se izbeglo.
    Zapadna politika je tvrdoglava i insistira na potpunom uspehu svake svoje politike. To je uglavnom i razloš što, recimo, Bosna opstaje na aparatima na disanje godinama.

Da su bili pametni, na Zapadu nikad ne bi dali da se od tamo nekog Kosova napravi globalno pitanje.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Elita
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Могуће је исто онолико колико је могуће да ми се сутра јави Шарлиз Терон и замоли ме да се сретнемо да би смо радили на "продубљивању билатералних односа"!

Iskusan strawbbery_city (avatar)
    Učlanjen
    28.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio zoran.dj1970 Pogledaj poruku
    Могуће је исто онолико колико је могуће да ми се сутра јави Шарлиз Терон и замоли ме да се сретнемо да би смо радили на "продубљивању билатералних односа"!
    meni se javila Eva Mendes

Elita
    Učlanjen
    15.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio strawbbery_city Pogledaj poruku
    meni se javila Eva Mendes
    Значи подела је ипак могуђа!

Elita
    Učlanjen
    30.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    497

Citat Original postavio zoran.dj1970 Pogledaj poruku
    bolje sylvia saint, liberalnija je

Elita
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa predložiće zapad i to,možda već i predlaže ali ne podelu KiM nego razmenu Leposavića i Zubinog Potoka za Preševo,i delove Opština Medveđa i Bujanovac.

Slične teme

1. Odgovora: 155
    Poslednja poruka: 27.04.2010., 16:37
  2. Evropa mora da predloži podelu Kosova
    Autor strawbbery_city u forumu Politika
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 17.06.2009., 06:27
  3. Kostunica predlaze podelu Kosova!!
    Autor Marin55 u forumu Politika
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 11.09.2007., 19:02
  4. Status kosova - jedno moguce resenje