smrtna kazna za pedofile

da li ste za smrtnu kaznu u slucaju pedofilije?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ja sam uopste za smrtnu kaznu.Ne samo u ovom slucaju, vec i u drugim teskim zlocinima gde je sad predvidjena dozivotna ili 20 god..kako - gde.

Ali, sa pedofilijom treba biti obazriv..tu ima jako puno mogucnosti za zloupotrebe, laznog optuzivanja i ko zna cega sve.
 
Mislim da je doživotna robija bez prava pomilovanja mnogo brutalnija i teža kazna od smrtne.
Uvek postoji mogućnost,koliko god mala bila, da se pogubi neko nevin,a u slučaju smrtne kazne nema ispravke
 
i u slucaju da ti pedofil siluje i ubije dete? :eek:

Da, cak i tom slucaju...da li bih mu zelela sve najgore - svakako, da li bih volela da je mrtav - verovatno ali ne mogu protiv svojih uverenja. Cilj krivicnih sankcija nije i ne moze biti oduzimanje zivota, svrha sankcija se ogleda u generalnoj i specijalnoj prevenciji tako da ubijanje zato sto se ubilo nema nikakvo uporiste u pravu...uvek cu se boriti protiv smrtne kazne ali i za povecanje duzine vremenski ogranicenih kazni zatvora...
 
Da, cak i tom slucaju...da li bih mu zelela sve najgore - svakako, da li bih volela da je mrtav - verovatno ali ne mogu protiv svojih uverenja. Cilj krivicnih sankcija nije i ne moze biti oduzimanje zivota, svrha sankcija se ogleda u generalnoj i specijalnoj prevenciji tako da ubijanje zato sto se ubilo nema nikakvo uporiste u pravu...uvek cu se boriti protiv smrtne kazne ali i za povecanje duzine vremenski ogranicenih kazni zatvora...

imas dete?
 
Da, cak i tom slucaju...da li bih mu zelela sve najgore - svakako, da li bih volela da je mrtav - verovatno ali ne mogu protiv svojih uverenja. Cilj krivicnih sankcija nije i ne moze biti oduzimanje zivota, svrha sankcija se ogleda u generalnoj i specijalnoj prevenciji tako da ubijanje zato sto se ubilo nema nikakvo uporiste u pravu...uvek cu se boriti protiv smrtne kazne ali i za povecanje duzine vremenski ogranicenih kazni zatvora...

Poenta je sto je "pravo" jedno obicno sr.anje.....jedna go.vno nauka.
 

Back
Top