Politicka zavera da se izbaci Srbija sa svetskog prvenstva u fudbalu
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 82

Tema: Politicka zavera da se izbaci Srbija sa svetskog prvenstva u fudbalu

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano Politicka zavera da se izbaci Srbija sa svetskog prvenstva u fudbalu

Istina je: posle bitke svi su generali. Istina je: najteže je dokazati teoriju zavere. Istina je: izgubili smo 1:2. Istina je: nismo pobedili = izgubili smo. Istina je: ko gubi ima pravo da se ljuti.

Ipak, ne mogu da ne napišem ovaj blog. A vi slobodno udrite.

Sećanje ide četiri godine unazad. Katastrofa naše reprezentacije protiv Argentine i obećavajući poraz protiv Obale Slonovače (ovo mogu da objasnim ako treba) nisu me toliko pogodili koliko rezultati osmine finala. Ista ova nesrećna Australija, koja je nama zastala u grlu večeras, izbačena je nepostojećim penalom u nadoknadi vremena da bi kasnije "srećniji" tim postao prvak sveta. Ista ova "srećna" Gana takodje je završila takmičenje na Svetskom prvenstvu da bi Brazil nastavio dalje. Bio sam ogorčen, ljut - videvši da igra ne znači ništa, da jednostavno reprezentacije nekih zemalja moraju biti u četvrtfinalu, polufinalu, da neko od njih mora osvojiti titulu.

Jutro je sve nagoveštavalo. Na medjunarodnom Eurosportu vesti su davale priloge sa konferencija za štampu Engleske, SAD i Alžira (ne Slovenije) i Nemačke, Gane i Australije (ne Srbije). Smrdelo je od ranog jutra.

Današnji dan proveo sam u Bačkoj, sa grupom starih dobrih izvidjačkih prijatelja. Na samom polasku iz Beograda, jedan od njih mi je rekao da je iz Niša dobio poruku da je namešteno da dalje idu Nemačka i Gana. Prirodno, odbijao sam svaku pomisao na takav scenario, koliko god je on bio odlučan da njegov prijatelj ima proverene informacije.

Posle utakmice čuo sam se sa bratom. Pokušao sam da mu kažem. Nije vredelo. Njegov odgovor je bio: nismo pobedili - dakle ispali smo. Istina je: 1 + 1 = 2.

Ne mirim se sa ovim iz dva razloga. Prvi je da sam gledao, na drugom televizoru, meč Nemačka - Gana. Nije uopšte trebalo gledati našu utakmicu, onu u kojoj nismo pobedili. Samo gledajući ovu predstavu svako je jasno mogao da zaključi da mi ne možemo proći. Es ist nicht möglich. Da smo dali gol iz bilo koje od šansi koje smo imali, ubedjen sam da bi se našao način da se to poništi. Videlo se to iz drugog razloga: nedosudjenog penala u poslednjim minutima. Amerika je dala gol u poslednjim minutama nadoknade, nama to nije omogućeno.

Razlozi su sasvim jednostavni. FIFA odavno nije udruženje nacionalnih fudbalskih saveza, već moćna mašinerija koja ima za cilj da sebi i ponekima obezbedi zamašan prihod. Da upotrebim paralelu sa našom situacijom: FIFA odavno ne spada u sportsku nego u zabavnu redakciju. Oni jednostavno nisu mogli da priušte sebi da nijedna afrička reprezentacija ne prodje u drugi krugposle svih akcija koje su preduzeli na promociji fudbala u africi, da jedna nemačka i engleska (ne grešim - namerno koristim mala slova) ne prodju u drugi krug. Nažalost, pre četiri godine žrtve su bili Australija i Gana, a danas su ove dve reprezentacije učestvovale u farsi u kojoj smo mi ispali žrtveni jarci.

Jedino me birnu posledje reči čoveka koji je znao da ćemo izgubiti: "Nemoj da zanemariš mogućnost da je neko od naših učestvovao u ovome".

http://blog.b92.net/text/15443/Es%20ist%20nicht%20m%C3%B6glich/

---------------

sta mislite dal su navodi ovog teksta tacni i dali zaista postoji zavera u FIFA da se male reprezentacije izbacuju iz takmicenja

PO meni - to je klasicna politicka zavera i tacna je.

Primer: Kako je izbacena Irska iz kvalifikacija za svetsko

Primer ne sudjenje cistog penala Srbiji .

Drugo mnogo je veliki novac u igri i moguce je da su se neki nasi igraci prodali kladionicama.
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Politicka zavera da se izbaci Srbija sa svetskog prvenstva u fudbalu

DakleM, samo ti mozes da otvoris ovakvu temu.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

Podrazumevano Re: Politicka zavera da se izbaci Srbija sa svetskog prvenstva u fudbalu

koliko navijaca srbije ima u juznoj africi ? mozda 100-200

a navijaca gane? jedno 10.000

Koliko ima navijaca slovenije ? isto jedno 100-200

A engleske? jedno 10.000

Money talks....
    Једина животна вредност је породица. Кад пропадне породица, пропашће све, и свештенство и монаштво. Кад пропадне породица, пропашће и цео свет.

Poznat NE-ZGODAN (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

E kad ovo procitaju englezi ima da objave rat FIFA.
    Tixi majstore.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Где год је ЛОВА ту је и ПОЛИТИКА - а где је то двоје заједно СВЕ МОГУЋЕ ОПЦИЈЕ СУ У ИГРИ...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Pa da je namesteno to je 100%.

Prvo....sudi sudija koji je vec imao problema sa korupcijom i zabog toga suspendovan......covek je mec sudio ocajno....samim tim logicno bi bilo da je zavrsio sa sudjenjem na SP..medjutim eto on dobija nagradu za svoje sudjenje i sudi mec Nemacka-Engleska...a videli smo kako.
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

naslov je mozda malo nepreccizan. treba da bude zavera da se izbace reprezentacije MALIH DRZAVA iz drugog kruga

nismo samo mi tu osteceni ostecene su mnogo puta mnoge reprezentacije "austsajderi"

Učlanjen
    17.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    naslov je mozda malo nepreccizan. treba da bude zavera da se izbace reprezentacije MALIH DRZAVA iz drugog kruga

nismo samo mi tu osteceni ostecene su mnogo puta mnoge reprezentacije "austsajderi"
    To je uduvek bilo .
    Velike drzave + veliki sponzori = velika lova.

Učlanjen
    17.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku

Prvo....sudi sudija koji je vec imao problema sa korupcijom i zabog toga suspendovan......covek je mec sudio ocajno....samim tim logicno bi bilo da je zavrsio sa sudjenjem na SP..medjutim eto on dobija nagradu za svoje sudjenje i sudi mec Nemacka-Engleska...a videli smo kako.
    A ovaj urugvajac nece ni imati potrebu da sudi posle ove dve utakmice jer je to debelo naplatio.

Veoma poznat Blues Brothers (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    206

a ovi drugi osim Srbije sto su izgubili ?

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2451

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Где год је ЛОВА ту је и ПОЛИТИКА - а где је то двоје заједно СВЕ МОГУЋЕ ОПЦИЈЕ СУ У ИГРИ...
    Mito, ovo je jedna od tvojih retkih lucidnih misli. Neverovatno.

Nema ni govora da je Srbija namerno izbacena. Meni se vise cini da je namestena utakmica bila kada smo pobedili Nemacku.

Italija, dzin u fudbalu, svetski prvak, pa gore prosao od nas...Italijanskih navijaca je bilo mnogo, pa su ipak ispali.

Urugvaj, drzava ko Srbija pa ce ipak sticu do cetvrtvinala...

Paragvaj jos manji i jadniji...

Jednostavno, bilo je jacih ekipa koje idu dalje i to je to.
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Istina je: posle bitke svi su generali. Istina je: najteže je dokazati teoriju zavere. Istina je: izgubili smo 1:2. Istina je: nismo pobedili = izgubili smo. Istina je: ko gubi ima pravo da se ljuti.

Ipak, ne mogu da ne napišem ovaj blog. A vi slobodno udrite.

Sećanje ide četiri godine unazad. Katastrofa naše reprezentacije protiv Argentine i obećavajući poraz protiv Obale Slonovače (ovo mogu da objasnim ako treba) nisu me toliko pogodili koliko rezultati osmine finala. Ista ova nesrećna Australija, koja je nama zastala u grlu večeras, izbačena je nepostojećim penalom u nadoknadi vremena da bi kasnije "srećniji" tim postao prvak sveta. Ista ova "srećna" Gana takodje je završila takmičenje na Svetskom prvenstvu da bi Brazil nastavio dalje. Bio sam ogorčen, ljut - videvši da igra ne znači ništa, da jednostavno reprezentacije nekih zemalja moraju biti u četvrtfinalu, polufinalu, da neko od njih mora osvojiti titulu.

Jutro je sve nagoveštavalo. Na medjunarodnom Eurosportu vesti su davale priloge sa konferencija za štampu Engleske, SAD i Alžira (ne Slovenije) i Nemačke, Gane i Australije (ne Srbije). Smrdelo je od ranog jutra.

Današnji dan proveo sam u Bačkoj, sa grupom starih dobrih izvidjačkih prijatelja. Na samom polasku iz Beograda, jedan od njih mi je rekao da je iz Niša dobio poruku da je namešteno da dalje idu Nemačka i Gana. Prirodno, odbijao sam svaku pomisao na takav scenario, koliko god je on bio odlučan da njegov prijatelj ima proverene informacije.

Posle utakmice čuo sam se sa bratom. Pokušao sam da mu kažem. Nije vredelo. Njegov odgovor je bio: nismo pobedili - dakle ispali smo. Istina je: 1 + 1 = 2.

Ne mirim se sa ovim iz dva razloga. Prvi je da sam gledao, na drugom televizoru, meč Nemačka - Gana. Nije uopšte trebalo gledati našu utakmicu, onu u kojoj nismo pobedili. Samo gledajući ovu predstavu svako je jasno mogao da zaključi da mi ne možemo proći. Es ist nicht möglich. Da smo dali gol iz bilo koje od šansi koje smo imali, ubedjen sam da bi se našao način da se to poništi. Videlo se to iz drugog razloga: nedosudjenog penala u poslednjim minutima. Amerika je dala gol u poslednjim minutama nadoknade, nama to nije omogućeno.

Razlozi su sasvim jednostavni. FIFA odavno nije udruženje nacionalnih fudbalskih saveza, već moćna mašinerija koja ima za cilj da sebi i ponekima obezbedi zamašan prihod. Da upotrebim paralelu sa našom situacijom: FIFA odavno ne spada u sportsku nego u zabavnu redakciju. Oni jednostavno nisu mogli da priušte sebi da nijedna afrička reprezentacija ne prodje u drugi krugposle svih akcija koje su preduzeli na promociji fudbala u africi, da jedna nemačka i engleska (ne grešim - namerno koristim mala slova) ne prodju u drugi krug. Nažalost, pre četiri godine žrtve su bili Australija i Gana, a danas su ove dve reprezentacije učestvovale u farsi u kojoj smo mi ispali žrtveni jarci.

Jedino me birnu posledje reči čoveka koji je znao da ćemo izgubiti: "Nemoj da zanemariš mogućnost da je neko od naših učestvovao u ovome".

http://blog.b92.net/text/15443/Es%20ist%20nicht%20m%C3%B6glich/

---------------

sta mislite dal su navodi ovog teksta tacni i dali zaista postoji zavera u FIFA da se male reprezentacije izbacuju iz takmicenja

PO meni - to je klasicna politicka zavera i tacna je.

Primer: Kako je izbacena Irska iz kvalifikacija za svetsko

Primer ne sudjenje cistog penala Srbiji .

Drugo mnogo je veliki novac u igri i moguce je da su se neki nasi igraci prodali kladionicama.
    Pukli smo jer smo nedisciplinovani, bahati i nespretni.

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...

...ko zna sta se onda desilo Francuzima, Italijanima, Englezima...da nije kristalna kugla, pasulj, bob, indijanski vracevi iz srca Latinske Amerike i Afrike...hajte ljudi

Iskusan Wtf Dule (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    85

Uh sunce ti u shta su se pretvorile teme ovde pa ovo je za ne poverovati.......TIHA JEZA

Elita NEPOBEDIVO SUNCE (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Nameshteno je kompletno SP.
    Samo treba pogledati kvote u kladionicama i sve je jasno.
    Bilo juche u nemachkim novinama da je najbogatiji chovek u SAD-u dobio 30 milona Dolara na tome sto su francuzi ispali u prvom krugu.
    Sve je ovo laz pa cak i to !!!

Domaćin berislav83 (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    83

ko gubi ima pravo i da se ljuti.
    srbija024

Elita Gruban (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    333

Citat Original postavio NEPOBEDIVO SUNCE Pogledaj poruku
    Nameshteno je kompletno SP.
    Samo treba pogledati kvote u kladionicama i sve je jasno.
    Bilo juche u nemachkim novinama da je najbogatiji chovek u SAD-u dobio 30 milona Dolara na tome sto su francuzi ispali u prvom krugu.
    koliko su dobili siromašni ?

Buduća legenda sumnjivo lice (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    842

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku

Care, Krasic izlazi nakon pasa sam pred golmana,prolazi ga i sutira preko gola.Samo da je produzio korak,dva prema golu jer golman vec pao,ima cist zicer i prazan gol.
    Ivanovic sutira iz peterca i pogadja golmana Australije u saku.
    Sve to pre pogodka Australije.Ovo je tipican srpski primer skretanja poglada sa pravih krivaca.Vecito je neko DRUGI kriva za sopstvene neuspeha.Dok god budemo ovako razmisljali bicemo dno dna kao sto smo sada.
    Jedini krivac je Antic koji je izvodio sastave kakve je izvodio.
    Jedini krivac je Antic jer je postavio igru kakvu je postavljao.
    Protiv Nemaca umesto da je na pauzi izveo Zigica i uveo Lazovica, da ide da resi utakmicu sa igracem vise.On rizikuje da svabe izjednace ,i eventualno pobede.
    Covek je ziheras, nema igre kratkih pasova kakav zahteva moderan fudbal
    Sigurno da je u pitanju zavera,eno ih zavernici Antic,Stojkovic,Zigic.Kako da nije zavera kada u istroiji fudbala nepamte, da neki klipani dva puta igraju namerno rukom na dve uzastopne utakmice u sopstvenom sesnaestercu

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2092

digla se velika prasina bila posle davanja gola rukom Ircima od strane Anrija i izvrsen je pritisak na FIFU da uvede tehnologiju u fudbal da se sprece takve stvari

ali krimosi iz FIFA su to ODBILI . JAsno zasto - da bi mogli da namestaju utakmice

Fifa have consistently refused to entertain the idea of using goal-line technology and video replays, a position underlined less than four months ago by the International Football Association Board.

"The door is closed. The decision was not to use technology at all," said Fifa general secretary Jerome Valcke in March, shortly after the handball by Thierry Henry that secured France an equaliser against the Republic of Ireland in a World Cup qualifier.

"Technology should not enter into the game, it was a clear statement made by the majority of the IFAB," added Valcke. "Let's keep the game of football as it is.

Poznat G.H.O.S.T. (avatar)
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    109

koliko navijaca srbije ima u juznoj africi ? mozda 100-200

a navijaca gane? jedno 10.000

Koliko ima navijaca slovenije ? isto jedno 100-200

A engleske? jedno 10.000

Money talks....
    Elem, nas voditelj je rekao da je u JA bilo oko 5-6K navijaca Srbije...
    Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Aktivan član re[ ]De (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    45

Srbija - Gana .............. Maricka bitka
    Nemacka -Srbija .............. Bitka na Plocniku
    Australija - Srbija ................. Kosovska bitka

Elita Gruban (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    333

Citat Original postavio Ramcox Pogledaj poruku
    pa,otprilike

Domaćin berislav83 (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    83

tipicno "naski"svi su nam drugi krivi za neuspeh samo mi sami nismo-)
    srbija024

Iskusan Appel (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    90

Ovo je jedino logično objašnjenje za ispadanje naših orlušina. I meni je bilo čudno.

Sada su mi jasne neke stvari. Afrički timovi su morali da prođu zbog kinte - zato je prošla Južna Afrika, zemlja domaćin (prošla beše valjda?).

Dokle će nas ovako sposobne da sputavaju nije mi jasno! Valjda su ljubomorni što smo sposobni...

Poznat G.H.O.S.T. (avatar)
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    109

Citat Original postavio Ramcox Pogledaj poruku
    I kako si dosao do ovih poredjenja?jerbo ja nisam nadsvesno bice i ne kapiram...
    Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Slične teme

1. Moguće izbacivanje Srbije sa Svetskog Prvenstva!
    Autor ludishinter u forumu Politika
    Odgovora: 163
    Poslednja poruka: 02.06.2010., 10:11
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 07.05.2010., 19:34
  3. Predvidite tok svetskog prvenstva
    Autor Bunga Banga re u forumu Svetsko prvenstvo 2006.
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 02.07.2006., 13:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •