Cena izrade sajta

lezgubeaux

Gost
Poruka
88
Firma koja se bavi proizvodnjom sportske opreme (postoji 10-ak godina), trazi ponudu za site. Drugar (preko koga sve ide) radice dizajn, a ja WEB.

Site ce biti cist html (ako ne racunamo malo jednostavnom .js-a, poput rollovera), i pounda bi trebalo da obuhvata 10-ak strana (sa nasim dizajnom, obradjenim fotkama, textom-koji ocekujem da sami ispravljamo i sl.).

Firma je domaca, ima stari site koji je ndovrsen i nije nizasta (prosto receno), a odbili su "previsoku cenu" neke "web agencije" koja je izgleda htela da im radi bazu, online kupovinu i t.d i t.d. (sto njuima objektivno ne treba).

Molio bih kolege da procene za koliko casha bi se upustili u slican poduhvat. Jedina kvaka je dvo ili trojezicnost, tj. za koliko da dizem cenu po jeziku s obzirom da ce se ev. 10-ak dugmica menjati (zbog labela), a ostalo ostaje isto.




Hvala na svim iskrenim savetima!
 
lezgubeaux:
Firma koja se bavi proizvodnjom sportske opreme (postoji 10-ak godina), trazi ponudu za site. Drugar (preko koga sve ide) radice dizajn, a ja WEB.

Site ce biti cist html (ako ne racunamo malo jednostavnom .js-a, poput rollovera), i pounda bi trebalo da obuhvata 10-ak strana (sa nasim dizajnom, obradjenim fotkama, textom-koji ocekujem da sami ispravljamo i sl.).

Firma je domaca, ima stari site koji je ndovrsen i nije nizasta (prosto receno), a odbili su "previsoku cenu" neke "web agencije" koja je izgleda htela da im radi bazu, online kupovinu i t.d i t.d. (sto njuima objektivno ne treba).

Molio bih kolege da procene za koliko casha bi se upustili u slican poduhvat. Jedina kvaka je dvo ili trojezicnost, tj. za koliko da dizem cenu po jeziku s obzirom da ce se ev. 10-ak dugmica menjati (zbog labela), a ostalo ostaje isto.




Hvala na svim iskrenim savetima!


Kolega mozes pogledati moj cenovnik na www.webdizajntim.com , a sto se tice konkretnog sajta nemoj im raditi ispod 700 eura. Pozdrav
 
Hvala onima koji su se di sad javili. Iskreno, bojao sam se neiskrenosti, amnipulacija, straha od konkurencije i sl. - morate priznati da u svakoj bransi ima ljudi koji iz tih razloga jednostavno ne bi ni odgovorili, ili cak davali svesno pogresne informacije. Drago mi je da nije bas sve tako.

Mislim da bi trebalo na neki nacin da se udruzimo - ne formalno i preko raznih organizacija i statuta, nego bas, naprotiv, da sjebemo ove sto nam kao donose Evropu kao kucnu isporuku, a u stvari gledaju da ili oporezuju sve sto mrda, ili da ostatak na sve nacine zabrane i onemoguce.

BAs me zanima sta mislite o ideji da na nekoj adresi dizemop redovno cenovnik sa URL-om autora, uzo bavezan portfolio (na primewr samo site-va koji zaista rade i nisu neke virtuelne probe), mozda cak i sa spiskom poslednjih radova, sa cenama i sl.

Cini mi se da je to jedini nacin da nas ne vuku za nos magarci koji deru 3-5 vece novce za isti posao, drzeci logo neke kvazi firme ispred nosa klijentu, a sa mnogo manje odgovornosti za odrzavanje u zivotu onoga sto naprave.
Verujem da bi po toj filozofiji za razne kategorije NAS WEBADZIJA bilo mesta - ako klinac radi 2-i sajt u zivotu i nece zameriti sto ima SVOJU CENU, jer i to neko trazi, ako nema para za vise ili mu ne treba nesto "jako".

Sta kazete na ideju - online news web ponude freelancera u SCG? Jel' bi ste vi rado delili sa "svetom" info o svom radu i zaradi?!
 
lezgubeaux:
Hvala onima koji su se di sad javili. Iskreno, bojao sam se neiskrenosti, amnipulacija, straha od konkurencije i sl. - morate priznati da u svakoj bransi ima ljudi koji iz tih razloga jednostavno ne bi ni odgovorili, ili cak davali svesno pogresne informacije. Drago mi je da nije bas sve tako.

Mislim da bi trebalo na neki nacin da se udruzimo - ne formalno i preko raznih organizacija i statuta, nego bas, naprotiv, da * ove sto nam kao donose Evropu kao kucnu isporuku, a u stvari gledaju da ili oporezuju sve sto mrda, ili da ostatak na sve nacine zabrane i onemoguce.


Slazem se u potpunosti. Mogu Vam reci da mi je pun k***c onih koji rede bljak sajtove za male pare i ubijaju cenu, kao i onih koji zele sajtove do j**a a za 100 eurica.
BAs me zanima sta mislite o ideji da na nekoj adresi dizemop redovno cenovnik sa URL-om autora, uzo bavezan portfolio (na primewr samo site-va koji zaista rade i nisu neke virtuelne probe), mozda cak i sa spiskom poslednjih radova, sa cenama i sl.

Cini mi se da je to jedini nacin da nas ne vuku za nos magarci koji deru 3-5 vece novce za isti posao, drzeci logo neke kvazi firme ispred nosa klijentu, a sa mnogo manje odgovornosti za odrzavanje u zivotu onoga sto naprave.
Verujem da bi po toj filozofiji za razne kategorije NAS WEBADZIJA bilo mesta - ako klinac radi 2-i sajt u zivotu i nece zameriti sto ima SVOJU CENU, jer i to neko trazi, ako nema para za vise ili mu ne treba nesto "jako".

Sta kazete na ideju - online news web ponude freelancera u SCG? Jel' bi ste vi rado delili sa "svetom" info o svom radu i zaradi?!
 
Ok, nemojte me ubiti zbog ove poruke ali...

Verujem da svi vi radite super sajtove, samo.. Da li zaista vredi dati 700 eura (pa ni maraka) za sajt od deset strana? Mislim, da li to stvarno toliko vredi?
I sta sve klijent dobija? Milsim, kakav je to sajt za kojis e daju tolike pare.
Ok, da se razumemo, verovatno je to uobicajena cena, ali ja ranije nikada nisam gledala koliko te stvari kostaju, pa sam malo sokirana.

Pa HTML nije uopte tezak, svako moze da nauci da pristojno -pazaite, nisam rekla fenomenalno- PRISTOJNO dizajnira. A nazalost, vecina nasih firmi ima OCAJNE sajtove (i prosecni licni domeni nekih ljudi su mnogo bolji od toga)... Zar su i te fime dale 700 maraka za te sajtove?

Stvarno mi nije jasno. :?:
 
dragan115:
lezgubeaux:
Firma koja se bavi proizvodnjom sportske opreme (postoji 10-ak godina), trazi ponudu za site. Drugar (preko koga sve ide) radice dizajn, a ja WEB.

Site ce biti cist html (ako ne racunamo malo jednostavnom .js-a, poput rollovera), i pounda bi trebalo da obuhvata 10-ak strana (sa nasim dizajnom, obradjenim fotkama, textom-koji ocekujem da sami ispravljamo i sl.).

Firma je domaca, ima stari site koji je ndovrsen i nije nizasta (prosto receno), a odbili su "previsoku cenu" neke "web agencije" koja je izgleda htela da im radi bazu, online kupovinu i t.d i t.d. (sto njuima objektivno ne treba).

Molio bih kolege da procene za koliko casha bi se upustili u slican poduhvat. Jedina kvaka je dvo ili trojezicnost, tj. za koliko da dizem cenu po jeziku s obzirom da ce se ev. 10-ak dugmica menjati (zbog labela), a ostalo ostaje isto.




Hvala na svim iskrenim savetima!


Kolega mozes pogledati moj cenovnik na www.webdizajntim.com , a sto se tice konkretnog sajta nemoj im raditi ispod 700 eura. Pozdrav

ja bi ga uradio za 500dm ... zato bi pre dobio posao od tebe :twisted:
 
Ma, ljudi upravo o tome i govorim: umesto da se medjusobno nadmecemo ko je pametniji pri proceni platezne moci klijenta, pa da grabimo poslove jedni od drugih, zar nije lepse i svrsishodnije da pokusamo da skapiramo koje su to "realne" cene, za kakvu vrstu usluge.

Ono devojce rece "html je lak" - Ok mozda je u pravu, pogotovo iz FrontPage ugla, ali meni nema site-a bez CSS i JS-a, nekog GIF animatora i PhotoShopa (naravno), a tu vec zalazimo u to sta ce na kom serveru, browseru i kako raditi, da li je dovoljno da site daje informaciju i ima "lepu" clipart pozadinu, sta znaci UKUSNO a sta POSLOVNO FUNKCIONALNO i t.d. i t.d. Ja sam ****** pre svega slikar i preko odredjene granice prestajem da racionalno razlucujem sta zaista ima dobru prodju, a sta se (samo meni) svidja.

Hocu da kazem da ne samo da se svakom od nas moze ponekad desiti da (opet) radi siteve za pivo i kobaje, i da je lepo toliko relativno da samo klijenti treba o tome da odlucuju (kad vec govorimo o parama za nas rad), vec i da ako svako od nas pokusa da zamisli koliko (u lovi) zaista vredi, i klijenti ce moci (crno na belo) da biraju ONO STO VIDE za PARE KOJE SE TRAZE, pa cemo i mi sami biti svesniji gde nam je zaista mesto.

Zar ne bi bilo idealno da ja ne radim site za 100 e ako vec mogu naci bolje, a da klijenti kojima ta vrsta reklame ne vredi vise para (ili ih nemaju), lepo naruci posao od nekoga kome je to (za sada) dosta? Prva posledica je da se svi "osvescujemo" po pitanju sopstvenih cena, a krajnja da klijent narucuje ono sto mu zaista treba, a svako od nas radi "svoj posao".

Tacno je da "medju nema velikih dizajnera", ali isto tako ne treba da dozvolimo da se na (drugi ili treci po redu) konkurs za logo posalje 2000 radova, da se uvazava ocena prosecnih gledalaca pinka i holivudskih filmova i da se (uz upozorenje da su svi poslati radovi vlasnistvo firme koja je objavila konkurs ?!) - da se na kraju ni jedan rad ne otkupi. Da ne pominjem da je ista firma slican test odradila i za A4 reklamu (i ko zna sta sve i ko zna koje sve firme isto rade).

Ja samo zelim da nadjem svoje mesto, a gde cu dalje (na gore, dole ili negde sasvim drugo), to ce bar malo vise biti stvar mog sopstvenog izbora.

Zato: koliko nas je uopste spremno da otvori karte - da napravimo mali pregled zaista uradjenog i po kojoj ceni, kojim uslovima i t.d.
 
Onaj ko je napravio sajt http://www.webdizajntim.com/ ocigledno smatra da su njegovi klijenti budale!! One cene za dizajn ravan detetu od 5 godina??? Za te pare mozete dobiti sajt kod naprimer. NetSector-a, www.netsector.co.yu pa vi uporedite...
Ne znam koji profil dizajnera dolazi na ovaj forum, ali svakako nekima treba otvoriti oci... nije dovoljno nauciti malo FronPage i nazvati sebe web dizajner!!!
Konkretno za coveka koji je otvorio temu: Pogledaj koliko ti vremena treba da se uradi sajt, proceni koliko taj rad vredi i daj cenu. Moj predlog bi ti bio da uzmes do 200 evra - sve preko bi bilo dranje klijenta, sto nije lepo ...
 
FLAT-u:

Potpuno si u pravu za poredjenje. Sit koji si prosledio definitvno je vrhunski odradjen.
Ne zaboravimo samo koliko jakih likova stoji iza te price! Nije vazno da li su se sa njima spojili preko oglasa ili necijeg tece, i je li covek mozda svjih ruku delo unovcio pa otvorio i hosting i ko zna sta sve vec. Bitno je sto u tako razradjenoj masineriji nije tekso dati DOBRU cenu!
To je razlog zasto WEBadzija radi u firmi za 300 e/mes., a a to vreme napravi posao za 1000-1500 (za svog gazdu).

Zbunjuje me tvoja procena od 200e - rekao bih da odgovara srednje losim dizajnerima (kod nas) - njihovim ponudama. Moja ideja je prvobitno bila 300 (sto se deli na pola, jer drugar radi dsg). Posle komentara koji su pominjali mesecno reklamiranje slicnih firmi (odnosno pare koje na to idu), razmisljah o 450?!

'Bem li ga, ovde vise i nije rec i siteu koji cu raditi vec o opstim principima koje bi trebalo da uspotavimo ako mislimo da opstanemo i radimo SVOJ POSAO umesto da besnimo na webadzije koji ne znaju sta je dizajn, ali uz cenu nude razne usluge (koje bi trebalo da privuku klijenta).

FLAT-e, ako se bavis ovim stvarima, bil' mi (nam) poslao voj URL sa portfoliom - ako ne, bar objasnio otkud procena na 200e?!
Zelja mi je da svi ovde skapiramo sta su realne vrednosti naseg rada...
 
Ja nemam portfolio, ali recimo jedan od mojih prosecnih radova je http://www.multimedica.co.yu ... Reci mi po tvojoj proceni koliko vredi ovaj sajt? Ja samo kazem da treba gledati realno koliko neciji rad vredi. Ovaj moj sajt sam uzeo za primer, jer mi nekako po opisu najvise lici na opis tvog projekta od 10ak stranica, na vise jezika...Ja necu jos dugo da stignem coveka koji je radio NetSector, ali sam sigurno bolji od wedizajntim-a...
Za definisanje cene sajta razmisli koliko ti vremena treba, koji je tvoj nivo znanja i koliko si vremena potrosio da sve to izucis...Iskreno, nisam detaljno procitao sve tvoje postove iznad, ali mi se cini da pricas o nekoj etici i uvodjenju reda u cenovnike dizajnera... e, od toga nema nista :)
 
lezgubeaux:
Ma, ljudi upravo o tome i govorim: umesto da se medjusobno nadmecemo ko je pametniji pri proceni platezne moci klijenta, pa da grabimo poslove jedni od drugih, zar nije lepse i svrsishodnije da pokusamo da skapiramo koje su to "realne" cene, za kakvu vrstu usluge.

Ono devojce rece "html je lak" - Ok mozda je u pravu, pogotovo iz FrontPage ugla, ali meni nema site-a bez CSS i JS-a, nekog GIF animatora i PhotoShopa (naravno), a tu vec zalazimo u to sta ce na kom serveru, browseru i kako raditi, da li je dovoljno da site daje informaciju i ima "lepu" clipart pozadinu, sta znaci UKUSNO a sta POSLOVNO FUNKCIONALNO i t.d. i t.d. Ja sam * pre svega slikar i preko odredjene granice prestajem da racionalno razlucujem sta zaista ima dobru prodju, a sta se (samo meni) svidja.

Hocu da kazem da ne samo da se svakom od nas moze ponekad desiti da (opet) radi siteve za pivo i kobaje, i da je lepo toliko relativno da samo klijenti treba o tome da odlucuju (kad vec govorimo o parama za nas rad), vec i da ako svako od nas pokusa da zamisli koliko (u lovi) zaista vredi, i klijenti ce moci (crno na belo) da biraju ONO STO VIDE za PARE KOJE SE TRAZE, pa cemo i mi sami biti svesniji gde nam je zaista mesto.

Zar ne bi bilo idealno da ja ne radim site za 100 e ako vec mogu naci bolje, a da klijenti kojima ta vrsta reklame ne vredi vise para (ili ih nemaju), lepo naruci posao od nekoga kome je to (za sada) dosta? Prva posledica je da se svi "osvescujemo" po pitanju sopstvenih cena, a krajnja da klijent narucuje ono sto mu zaista treba, a svako od nas radi "svoj posao".

Tacno je da "medju nema velikih dizajnera", ali isto tako ne treba da dozvolimo da se na (drugi ili treci po redu) konkurs za logo posalje 2000 radova, da se uvazava ocena prosecnih gledalaca pinka i holivudskih filmova i da se (uz upozorenje da su svi poslati radovi vlasnistvo firme koja je objavila konkurs ?!) - da se na kraju ni jedan rad ne otkupi. Da ne pominjem da je ista firma slican test odradila i za A4 reklamu (i ko zna sta sve i ko zna koje sve firme isto rade).

Ja samo zelim da nadjem svoje mesto, a gde cu dalje (na gore, dole ili negde sasvim drugo), to ce bar malo vise biti stvar mog sopstvenog izbora.

Zato: koliko nas je uopste spremno da otvori karte - da napravimo mali pregled zaista uradjenog i po kojoj ceni, kojim uslovima i t.d.

pa gledaj o cemu se radi ... realno nemas univerzalnu cenu sajta ... na primer ako cu da radim home+10html linkova za to mi je uz text i slike potrebno oko 3 dana. Recimo da je home = 100dm + 3dana *100 ==400 do 500 dm. Sto znaci da cena zavisi od mog vremena
 
I zaboravih kako sam dosao do cene od 200 evra...
Pa stranice se prave sablonski (template) i za izradu takvog sajta ti treba maksimum 3 dana laganog rada...to sto se deli na 2 to je samo otezavajuca okolnost jer realno posla nema za dvojicu...
Kazi ti meni koliko imas doktorata, godina profesionalnog rada i sl. pa da mozes da uzmes vise od 200 evra za 3 dana rada? :D :D :D Nemoj da mislis da te napadam, ovo pisem skroz dobronamerno, a vidim da i ti pises isto, samo me nervira sto "mladi" dizajneri odmah pucaju na visoko... web dizajn obuhvata mnogo vise od poznavanja FrontPage-a i Photoshopa - ima dosta teorijskih stvari kao npr. teorije upotrebljivosti, tipografija, harmonija boja, i da ne zalazim dalje u istrazivanje ciljnih grupa i sl. marketinskih kategorija...
Posalji mi(nam) neki tvoj rad pa cu ti reci moju subjektivnu ocenu o tvom radu... :D
pozdrav,

flat-6
 
flat-6:
I zaboravih kako sam dosao do cene od 200 evra...
Pa stranice se prave sablonski (template) i za izradu takvog sajta ti treba maksimum 3 dana laganog rada...to sto se deli na 2 to je samo otezavajuca okolnost jer realno posla nema za dvojicu...
Kazi ti meni koliko imas doktorata, godina profesionalnog rada i sl. pa da mozes da uzmes vise od 200 evra za 3 dana rada? :D :D :D Nemoj da mislis da te napadam, ovo pisem skroz dobronamerno, a vidim da i ti pises isto, samo me nervira sto "mladi" dizajneri odmah pucaju na visoko... web dizajn obuhvata mnogo vise od poznavanja FrontPage-a i Photoshopa - ima dosta teorijskih stvari kao npr. teorije upotrebljivosti, tipografija, harmonija boja, i da ne zalazim dalje u istrazivanje ciljnih grupa i sl. marketinskih kategorija...
Posalji mi(nam) neki tvoj rad pa cu ti reci moju subjektivnu ocenu o tvom radu... :D
pozdrav,

flat-6

istina ... lepo receno :lol:
 
flat-6:
Onaj ko je napravio sajt http://www.webdizajntim.com/ ocigledno smatra da su njegovi klijenti budale!! One cene za dizajn ravan detetu od 5 godina??? Za te pare mozete dobiti sajt kod naprimer. NetSector-a, www.netsector.co.yu pa vi uporedite...
Ne znam koji profil dizajnera dolazi na ovaj forum, ali svakako nekima treba otvoriti oci... nije dovoljno nauciti malo FronPage i nazvati sebe web dizajner!!!
Konkretno za coveka koji je otvorio temu: Pogledaj koliko ti vremena treba da se uradi sajt, proceni koliko taj rad vredi i daj cenu. Moj predlog bi ti bio da uzmes do 200 evra - sve preko bi bilo dranje klijenta, sto nije lepo ...


Momak to kakav je nas sajt nema blage veze sa onim sto mi zaista radimo, a ako bi ti zeleo mozemo da ti uradimo sajt i u flesu ali bi te to onda kostalo minimum 1500 eura.Zato ne budali mnogo nego radi tamo nekim papanima za sitne pare.
Ako zaista zelis da vidis pravi sajt koji smo radi pronadji ali sam Mejo klinuku u SAD pa onda proceni koliko smo mi relevantni da pricamo o ceni.Adresu klinike ti nazalost ne mogu reci jer nam je najstroze zabranjeno da se sa njom reklamiramo.
 
Za 1500 evra mozes da nadjes nekog da ti uradi vrhunski sajt i jos da ti ostane da ides na more, a posle satro, zbog klijenta, taj sajt ne smes da predstavljas kao tvoj... daj, farbaj nekog drugog...
Da sam ja profesionalac mene bi bilo sramota da drzim onakav sajt... da si malo napredovao od onakvog dizajna, napravio bi sebi bolji, ili bar ne bi drzao onakav...
I nemoj sad da kazes nesto u fazonu, pa imam dosta posla pa ne stizem za sebe...za onakav sajt nema opravdanja...
 
Flate (i ostale kolege),
samokriticnost cenim iznad svega - godinama sam se bavio iskljucivo slikarstvom (izmedju Amstradovog z80 i povratka compu

preko PhotoShopa, pa WEB-a) i siguran sam da onaj koji misli da je dovoljno dobar nikada nece napredovati.

Momak sa kojim trenutno radim je odlican u trendovskom dizajnu (ono sto meni fali!). Ipak, u zadnje vreme bas kao da mu te

samokriticnosti nedostaje (samodovoljnost je jebeno opasan sport za ljude koji pokusavaju da se bave kreativnim poslom).

U svakom slucaju, ako bi davao glas za raspravu izmedju dizajntima i flat-a, dodao bih samo da je tehnologija mnogo manja

stavka u odnosu na graficki dizajn. Ono prvo se jos i da nauciti (a samo specijalni slucajevi pokazu koliko i da li zaista),

ako covek nesto NE VIDI ili ne ume da "imitira", izmisli i dr. onda mu treba jos jedan clan tima.

Moj site http://www.artitall.com je jebeni html sa malo css-a i nadao sam se da ce ev. klijentima primeri biti dovoljni da ne

obracaju paznju na to sto tu dizajna u stvari nema.
Po nasim kolegama is UK (http://www.freelancers.net forum) bas i nisam u pravu. Nema izgovora za nemanje portfolija koji

odgovara kvalitetu onoga sto radis.

Verujem dizajnertimu da mogu svasta (u stvari, nemam potrebu da se uplicem u raspravu oko toga), ali makar svoj site radili i

'97 nema opravdanja sto je i dalje onakav (iskljucvo po bojama i oblicima koji su na njemu - DIZAJNU).



Zakopao sam se 6 meseci u jednoj firmi ciji je gazda (inace COOL tip) trazio magarca za sve: od WEB-a do sekretarisanja.

Sledecih godinu dana sam napredovao u vecoj, jacoj, razradjenijoj firmi, ali nase "gazde" gledaju samo da (na mesecnom nivou)

sto jeftinije prodju, pa ulazu u pricu, a od beneficija ti nude lezaj u kancelariji (da ne moras da ides kuci izmedju dva

12-ocasovna radna dana).
E, pa isto kao sto sam sopstveni site jevtino odradio (pa se to vidi), krajnji rezultat je i ovde bila firma koja se bavi

jevtinim stvarima (mazanje, ubedjivanje, izvlacenje kinte na neznanje klijenta, srecu i dr.).
Naucio sam dosta tehnickih stvari koje nisam ni znao da ne znam (o WEB-u), ali o samom dizajnu (koji cini mi se postaje sve

vazniji - bas kao i ambalaza cokolade ili cipsa) - o dizajnu sam poceo da (ponovo) citam i gledam sta ljudi rade TEK kada sam

otisao iz prcvarnice i poceo (opet) malo da zivim.

http://www.rejting.com je jedan od prvih takvih pokusaja. I dalje se nisam mogao osloboditi ruznih rokova, odradjivanja

tudjeg posla za site, muke sa zahtevnoscu tada nedovoljno poznate mi tehnologije, i pre svega uplitanja istog gazde koji

misli da zna sta hoce i kako treba da izgleda ono sto se "svima svidja", a posle pola vraca na moje prvobitne ideje.
Valjda nam to ide uz posao, na Balkanu?! (nasi UK kompanjoni se tako galantno bore protiv toga - naprave ponudu sa svim

stavkama i ako neko mnogo oscilira i muti, posavetuju ga da nadje drugog dizajnera).

http://www.aliceinwonderband.com

http://www.aslcom.net

...i mozda jedva jos po neki vredan paznje.



Template za sada i dalje tvrdoglavo izbegavam. Verovatno gresim, ali u nekim stvarima mi se ne da da budem racionalan.
Uz razne (uglavnom isplative) kompenzacije, cini mi se da sam na pragu toga da imam zagarantovanih 5 e na sat. Tu garanciju

cesto zajebu razni lazovi, grebatori i oni koji su imali losa iskustva sa narucivanjem posla (pa od svega zaziru) - ali na

kraju sve dodje na svoje (ako dozivis da pokupis svoje pare).



Cekam shamare (i nadam se nas ima jos koji bi da nauce nesto o svom radu, i na "tezi nacin").
 
...je inace odlican primer ONOG PRAVOG - kada se trazi nesto lako, brzo i lepo, da se uzmu pare (rlativno) na brzaka, a klijentu ostavi mogucnost da se posle predomisli i ponudi doplatu za razne code i dsgn perverzije.

Header je jedina stvar koja je tu zaista izdizajnirana, ali toliko dobar utisak ostavlja na PRVU LOPTU, da je posle dovoljna i cista beline i gole informacije.

Mislim da ti je uzasno pomoglo sto su fotke neocekivano kvalitetne (sto mi je cesto veliki problem, a klijenti misle da contrast/color balance moze ista tu bitno da promeni).

U svakom slucaju: SA UKUSOM I STILOM!
 
Ne mislim da treba da medjusobno uspostavljamo zakone ili pravila ponasanja, vec (ma koliko se OVDE svadjali oko toga ciji je veci), da u smeru prema klijentima imamo trvd stav kad su u pitanju stvari poput donja cena za odredjeni posao, uplitanje u nas posao a trazenje odgvornosti za isti, potpisivanje radova i stavljanje u portfolio (sto nam je Bogom dano pravo), olajavanje hostera i drugih koji nam prodaju muda za bubrege a posle ignorisu mailove i tel. pozive i t.d i t.d.

Mislim da je dovoljno samo iznositi sve te stvari na videlo (bar ovde) i svako pametan ce birati kako sebi da gradi karijeru na pravi nacin
 
flat-6:
Za 1500 evra mozes da nadjes nekog da ti uradi vrhunski sajt i jos da ti ostane da ides na more, a posle satro, zbog klijenta, taj sajt ne smes da predstavljas kao tvoj... daj, farbaj nekog drugog...
Da sam ja profesionalac mene bi bilo sramota da drzim onakav sajt... da si malo napredovao od onakvog dizajna, napravio bi sebi bolji, ili bar ne bi drzao onakav...
I nemoj sad da kazes nesto u fazonu, pa imam dosta posla pa ne stizem za sebe...za onakav sajt nema opravdanja...


http://www.mayoclinic.org/rochester/ evo ti link pa vidi, inace samo za tvoju informaciju mi smo proveli dva meseca na toj klinici radeci im sajt i podizuci im server i to za velike pare a ne kao pojedinci ovde koji bi to isto uradi za 200 eura. Svo ono sto smo danima i nocima ucili od HTML-a,Front pagea,flasha,dreamwiwera,java skripti,perla,css.... ne mozemo da nudimo klijentima ispod svake cene jer se svako znanje placa. Ni mi dizajneri nismo krivi sto pojedini klijenti hoce papanske sajtove sa fuj bojama i fuj konstrukcijom ali i to mora da se naplati jer da oni sami znaju bar nesto od toga da urade sigurno se ne bi obracali nikome od nas.A sto se tice mog sajta on i nije napravljen ba bi nekog zadivio inace to je samo jedna od verzija koja je trenutno podignuta jer bas trenutno radimo novi site sa trojezicnom varijantom pa ako te interesuje poseti nas za jedno desetak dana pa mi onda reci o novom site-u da li ti se on svidja ili ga pljuj. Sve u svemu apsolutno me ne pogadja tvoje misljenje ali sta da se radi SRBI su SRBI pa nas svuda svrbi.
 
Momci, joj momci...

Stvarno, nemojte da se svadjate. Verujem da ste svi faca dizajneri. Pitala sma jednostavno jer me je sokirala cena (nisam imala predstavu da to toliko kosta).

I, uzgred, kada sam rekla HTML je lak, naravno da sam mislila i na CSS, PHP, JS i sve to.. Pogotovo CSS... Pa kako cete bez toga, ljudi moji? I naravno da su porebni i programi za obradu slike, pa to se podrazumeva.

E sad, verovatno ste vi u pravu.. Ako neko hoce sajt sa vristecim bojama i 10000 "blinkisa" :twisted: napravite mu to i oderite ga, ali ne verujem da ce mu firma izaci na dobar glas (mislim, mozda firma hoce, ali ne i sajt... Ja se ispod toga ne bih potpisivala. hahahaha)
 
Ajde da gledamo stvari objektivno... onaj ko planira da izdvoji 1500 evra za sajt, sigurno ce se dobro raspitati i SIGURNO nece unajmiti webdizajntim, jer za te pare moze da unajmi mnogo bolji tim... to je cinjenica...a ako ti klijentu prodajes pricu kako je tvoj tim vrhunac dizajna (a u cenovniku imas stavku atraktivan i high tech dizajn) onda je to "prodavanje muda za bubrege"!!!
Reci mi da li neki od tvojih projekata moze da se meri sa bilo kojim sajtom koji je izlistan u direktorijumu http://www.cwd.dk ... Reci mi, ali budi iskren i prema meni (tj. nama na forumu) a i prema sebi...
Otvori oci i shvati gde se nalazis sa dizajnom! Vec sam napisao da pored tehnickog znanja ima tu i dizajna, koji se doduse malo teze uci, ali se ipak moze nauciti...
Sto se tice mog rada za sitne pare. Ja licno radim za onoliko koliko mislim da taj moj rad vredi, i znam da niko nece da mi kaze sutra da sam prevarant i da sam nekoga odrao. To je jednostavno stratesko gradjenje karijere. Za 5 godina cu mozda napacivati moje radove sa 5 nula iza trenutne cene... Bitno je da znas svoje mesto u sistemu. Svet je pun ovaca, ali zar treba karijera da se gradi onom poznatom "dok ima ovaca bice i makaza"?
I samo jos jedna stvar vezana za tebe... da li stvarno mislis da tvoji radovi vrede onoliko koliko pise u cenovniku??
Toliko o Vama...

I da se vratim na cenovnik. Po meni,kod gradjenja cene mora da se uzme u obzir i prosecna plata u Srbiji i standard stanovnistva. Prosecan sajt (od nekoliko html strana) bi mozda mogao da kosta kao prosecna mesecna plata jednog radnika sa visokom str. spremom??
 

Back
Top