Sta moze da bude problem...?

  • Začetnik teme Jesenji Vetar
  • Datum pokretanja
J

Jesenji Vetar

Gost
Zbog necega ne mogu da udjem na nijedan sajt gde sam se registrovala ranije, racunajuci tu i sve e-mail adrese (kao Yahoo ili Sezampro na primer). Jednostavno nece.
Od zastite imam samo Zone Alarm Pro with Web Filtering i ne znam, moze li to da zasmeta?

Ne znam sta sam radila (ako sam nesto cackala), niti imam predstavu sta se desilo, a ne mogu vise nigde da se ulogujem.

Pomagajte!!!
 
Jesenji Vetar:
Zbog necega ne mogu da udjem na nijedan sajt gde sam se registrovala ranije, racunajuci tu i sve e-mail adrese (kao Yahoo ili Sezampro na primer). Jednostavno nece.
Od zastite imam samo Zone Alarm Pro with Web Filtering i ne znam, moze li to da zasmeta?

Ne znam sta sam radila (ako sam nesto cackala), niti imam predstavu sta se desilo, a ne mogu vise nigde da se ulogujem.

Pomagajte!!!

Uradi sistem restore, verovatno si sa nekim programom ubacila te stranice kao nepozeljne sto se i meni desilo pa sam to ovako resio!
 
Hehe...naravno da je lose.

U njima se nalaze informacije o tvom username-u i passwordu,samo kriptovane,pomocu njih se automatski registrujes.(ne pomocu svih, samo one cookies-e koje pravi sajt na kome si chekirala automatsko logovanje).

moram da zurim...

poz.
 
Uhh...tu sad ima vise stvari...

Ajde prvo, da li znas sa cime si ih izbrisala, da ne radis to ubuduce?

Kao drugo, da bi se ponovo auto logovala samo pri sledecem logovanju na forum chekiraj, ispod passworda, onaj kvadratic.(naravno treba da se secas svog username-a i password-a)

Kao trece, kada sredis ova dva prethodna koraka mozda ZA bude blokirao upotrebu cookies-a, dvaput klikni na ikonicu ZA>Privacy i cookie control stavi na Medium.


Ako si sifre zaboravila, u zavisnosti od programa sa kojim si brisala, mozda i mogu da se vrate, ako je program pravio backup.
Ako si sama brisala sa delete a nisu ostali u recycle bin-u, nista od toga, mislim relativno je moguce ali ima i ti i ja da osedimo dok ti to ne objasni a nisam planirao da sa tobom provedem vecnost. :) ;)

Poz.
 
Ako se ne varam, a mislim da je tako, cooces sam izbrisala upravo na Delete, o onda naravno uredno ispraznila Recycle Bin.
Znaci greska, velika greska...

ZA je podesen bas tako kako si rekao.

Pored svih pokusaja, rezultat je nikakav

I jos da dodam, ja se secam svih Usera i Passworda, ako to uopste ima nekog znacaja...

Pozdrav
i Hvala, ali mozda ipak ima jos nesto da se proba?
 
Cekaj...
Znash user&pass ali ne mozes da udjesh nigde?
Sta smatrash pod time "ne mozes da udjesh"? Ne otvara ti se strana ili dobijash poruku da je pogreshan userr i pass?
nalepnajajpeg3b.jpg
 
Navarno da ima da se proba.

Uzrok smo definisali, [delete] :)

Samo moras biti malo detaljnija ako ocekujes bolju pomoc, znas, nemam ja ovde carobnu kuglu da znam sta ti imas instalirano na svom racunaru...sta mislis pod tim da je rezultat nikakav?

Jel pod time mislis da ne mozes da udjes, da se logujes ili nece da zapamti user i sifru?!

Ako je prvi slucaj to je do Internet Explorera(predpostavljam da njega koristis).

Ako je drugi slucaj onda je ZA ili neki drugi firewall ili slican program koji imas na kompu.Napisi sve programe koje imas aktivne, to su one ikonice dole-desno kod sata.

Pa cemo videti nesto dalje.
 
DIOGEN1:
Jesenji Vetar:
Zbog necega ne mogu da udjem na nijedan sajt gde sam se registrovala ranije, racunajuci tu i sve e-mail adrese (kao Yahoo ili Sezampro na primer). Jednostavno nece.
Od zastite imam samo Zone Alarm Pro with Web Filtering i ne znam, moze li to da zasmeta?

Ne znam sta sam radila (ako sam nesto cackala), niti imam predstavu sta se desilo, a ne mogu vise nigde da se ulogujem.

Pomagajte!!!

Uradi sistem restore, verovatno si sa nekim programom ubacila te stranice kao nepozeljne sto se i meni desilo pa sam to ovako resio!

Uradi sto sam ti rekao i to nadji neki datum koji je zatamnjen u sistem restoreu i ako ti je tada comp bio u redu bice i sada, ti si sigurno nekim programom mzda fajervalom zabranila posetu tim stranicama (ja sam skoro to uradio?)pa ces to da resis!!!
 
E sada polako...
Malo sam konfuzna, dobro, ne baratam bas dobro ovim stvarima, ali se trudim, a i to je nesto zar ne?

1. Koristim Internet Explorer
2. Od Firewall programa sam ranije koristila Sygate a onda sam provalila da je Zone Alarm Pro bolji i prethodni obrisala.
I za jedan i za drugi sam sama vrsila instalaciju, a kako je to sa mojim skromnim znanjem ispalo... ma radilo je.
3. Nemam Antivirus program. Ranije sam imala Norton 2004 ali posto sam uradila reinstalaciju Windowsa jos ga nisam ubacila (zapravo jesam probala ali je isto nesto zapelo).
4. Koristila sam Download Acctelerator ranije i radio je odlicno, a sada ga imam i vise ne radi... (Gle nisam se setila, mozda i on ide u paketu sa onim drugim).
Zatim imam Ad-aware 6.0 (Radi dobro)
Ostalo je Office paket i... valjda nema vise.

Kada udjem na Yahoo recimo, ukucam User & Pass, a on me ponovo vrati na pocetak.
Kada probam na Sezampro da proverim postu lepo udjem, posto mi je zapamtio User&Pass i kada zelim da otvorim bilo koji e-mail on me ponovo vrati na pocetak i trazi sve iz isto...
To vazi i za par sajtova gde se logujem zbog muzike i slicno.
Sada ne mogu ni jedan e-mail da procitam ili posaljem.

Jos jednom Hvala na trudu, osecam da ce mo do kraja pronaci resenje.

E da, kako da uradim Sistem Restore?
 
Jesenji Vetar:
E sada polako...
Malo sam konfuzna, dobro, ne baratam bas dobro ovim stvarima, ali se trudim, a i to je nesto zar ne?

1. Koristim Internet Explorer
2. Od Firewall programa sam ranije koristila Sygate a onda sam provalila da je Zone Alarm Pro bolji i prethodni obrisala.
I za jedan i za drugi sam sama vrsila instalaciju, a kako je to sa mojim skromnim znanjem ispalo... ma radilo je.
3. Nemam Antivirus program. Ranije sam imala Norton 2004 ali posto sam uradila reinstalaciju Windowsa jos ga nisam ubacila (zapravo jesam probala ali je isto nesto zapelo).
4. Koristila sam Download Acctelerator ranije i radio je odlicno, a sada ga imam i vise ne radi... (Gle nisam se setila, mozda i on ide u paketu sa onim drugim).
Zatim imam Ad-aware 6.0 (Radi dobro)
Ostalo je Office paket i... valjda nema vise.

Kada udjem na Yahoo recimo, ukucam User & Pass, a on me ponovo vrati na pocetak.
Kada probam na Sezampro da proverim postu lepo udjem, posto mi je zapamtio User&Pass i kada zelim da otvorim bilo koji e-mail on me ponovo vrati na pocetak i trazi sve iz isto...
To vazi i za par sajtova gde se logujem zbog muzike i slicno.
Sada ne mogu ni jedan e-mail da procitam ili posaljem.

Jos jednom Hvala na trudu, osecam da ce mo do kraja pronaci resenje.

E da, kako da uradim Sistem Restore?

Ako imas XP na srpskom (ako nemas instaliraj srpski) za sistem restore idi na start-pribor-sistemske alatke-oporavak sistema klik dobijes S RST, tu ti lepo srpski pise sta dalje tj, idi dalje otvorice se kalendar pa oznaci neki potamnjen datum od ranije kada je sistem dobro radio (ovo je lako uraditi i ako malo znas engleski) mislim da ce da ti vrati pristup svim stranicama koje si ranije posecivala!!!
 
Malo sam konfuzna, dobro, ne baratam bas dobro ovim stvarima, ali se trudim, a i to je nesto zar ne?

Naravno da jeste, da se ne trudis davno bih odustao od pomaganja. :)


Izvini sto me nije bilo, bio sam malo zauzet, pa da nastavimo...

Download accelerator vise ne radi??Kako?? Prijavljuje gresku, nece da skida, kaze da ti je istekao trial period, neki drugi problem?
Ali da ne sirimo pricu i da se vratimo na stari problem.

Prvo da vidimo da nije mozda do Zona,znaci desno dugme na ZA ikonicu i Shutdown ZA>Yes
I sada se loguj na forume,chekiraj pamcenje sifre i sve ostalo, vidi da li sad sve lepo radi.Ako je ovo slucaj, kraj mukama ako ne, muke se nastavljaju.

Kao drugo, otvoris IE i ides na:

Tools>Internet Options>General>Delete Cookies...
Tools>Internet Options>General>Delete Files...
i na
Tools>Internet Options>Programs>Reset Web Settings...

Ovo bi trebalo da ti malo "podmladi" browser-a.

I sada probaj da li radi.

Ako i dalje ne radi, mrzi me da se bakcem problemom, mislim, imam ja jos mnogo ideja ali me mrzi da to sve pisem, objasnjavam, najlakse ti je da instaliras bilo koji drugi browser koji mozes da nadjes, samo ne IE.
Ili da eventualno reinstaliras IE.

System Restore
Start>Acessories>System Tools


Poz.
 

Back
Top