pocecu i da ujedam
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: pocecu i da ujedam

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano pocecu i da ujedam

e ovako da pocnem,imam problem vec 3 godine,tacnije odkad sam rodila prvo dete.svrbelo me celo telo,najvise na mestima gde su mi samo kost i koza,(celo,laktovi,kolena,grudi,ledja,prsti) inace bas sam mrsava.prolece,leto,jesen zima,ma uvek.prijateljice kazu da posle porodjaja zena izgubi tecnost pa zato svrbi.pila sam dosta vode ali nista.rodila i drugo,ono sad ima 1,5 godinu,a moj problem je jos uvek tu.nisam bila alergicna ni nasta sem na svilene unihope koje ne nosim skoro 10 godina.po celi dan i noc se cesem,nema nicega,samo se posle cesanja pojavi crvenilo.ma ovo je uzas,dodje mi da placem od muke.najvise mi smeta kad me zasvrbi na intimnom mestu(s oprostenjem) a ne mogu da izdrzim,pogotovu na javnim mestima ili kad sam u drustvu,pa crvenim od muke.redovno se tusiram i kupam,kazu i to ne valja,pa oredim,ono opet.nemam valjda sugu jer se niko vise u mojoj porodici ne cese.stavljala sam kantarionovo ulje,mazala razne kreme ali meni nista ne pomaze.molim ako neko moze da mi pomogne i kaze mi sta je ovo i od cega je i sta bih jos mogla da probam da se resim ove bede.imam macku ali sam sa zivotinjama bila uvek u kontaktu,tako da ne verujem da je od toga.osecam kao da mi hiljadu buva mili po telu,a nigde ne vidim nista.odelo i posteljinu uvek peglam,uvek perem sa istim praskom i omeksivacem,stvarno neznam sta cu vise.unapred hvala

Elita dežurno zvocalo (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    254

Podrazumevano Re: pocecu i da ujedam

Pa jel si bila kod lekara?
    Ja sam uvek civilizovana ali me ljudi pogrešno tumače.

Početnik
    Učlanjen
    21.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

I mene je posle oba porodjaja svrbelo sve, ledja pogotovu i to bas tamo gde ne mogu da dohvatim. E sad, jedino sto nije tako dugo trajalo, mozda mesec, dva.
    Najbolje je da odes kod dermatologa, sigurno postoji nesto sto moze da ti pomogne. Mozda da uradis i kozne probe, alergija a ti ni ne znas da jeste.

Legenda pura moca (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    79
    Reputaciona moć
    1502

To je možda pre neurološki problem. Imam drugaricu koja često ima osećaj kao da su joj zmije ispod kože.
    ne moram, dakle postojim

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

nisam bila kod lekara,ne idem tako cesto,samo kad zapadnem u tesko stanje
    mislim isla sam kad sam imala apsces grla i tbc,tj kad padnem u krevet.
    ovo me uzasava drugacije,znaci ludim,evo i sad dok pisem moram jednom rukom da se cesem.i kad budem legla,cesacu se sve dok ne zaspim a nekad se i probudim da se cesem.

Veoma poznat Nancy011 (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    744

OK. Porodjaj je stresan za organizam i može izazvati psihosomatke tegobe. Pokušaj da se urvnotežiš, ako možeš. ako ne, onda dermatolog, endokrinolog .....
    posle javi šta se dešva
    Ako je jedini alat koji posedujete čekić, svaki problem ćete posmatrati kao ekser.

Poznat Ben_Adam (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Može mnogo toga da bude (alergija, neurološki problem, policitemija vera, i dr.)
    Pravac kod lekara!
    If you work.. :)

Domaćin bela76 (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    344

Citat Original postavio akassa Pogledaj poruku
    e ovako da pocnem,imam problem vec 3 godine,tacnije odkad sam rodila prvo dete.svrbelo me celo telo,najvise na mestima gde su mi samo kost i koza,(celo,laktovi,kolena,grudi,ledja,prsti) inace bas sam mrsava.prolece,leto,jesen zima,ma uvek.prijateljice kazu da posle porodjaja zena izgubi tecnost pa zato svrbi.pila sam dosta vode ali nista.rodila i drugo,ono sad ima 1,5 godinu,a moj problem je jos uvek tu.nisam bila alergicna ni nasta sem na svilene unihope koje ne nosim skoro 10 godina.po celi dan i noc se cesem,nema nicega,samo se posle cesanja pojavi crvenilo.ma ovo je uzas,dodje mi da placem od muke.najvise mi smeta kad me zasvrbi na intimnom mestu(s oprostenjem) a ne mogu da izdrzim,pogotovu na javnim mestima ili kad sam u drustvu,pa crvenim od muke.redovno se tusiram i kupam,kazu i to ne valja,pa oredim,ono opet.nemam valjda sugu jer se niko vise u mojoj porodici ne cese.stavljala sam kantarionovo ulje,mazala razne kreme ali meni nista ne pomaze.molim ako neko moze da mi pomogne i kaze mi sta je ovo i od cega je i sta bih jos mogla da probam da se resim ove bede.imam macku ali sam sa zivotinjama bila uvek u kontaktu,tako da ne verujem da je od toga.osecam kao da mi hiljadu buva mili po telu,a nigde ne vidim nista.odelo i posteljinu uvek peglam,uvek perem sa istim praskom i omeksivacem,stvarno neznam sta cu vise.unapred hvala
    Mozda ti je koza isposcena,tacnije jako suva,morala bi da mazes kremice koje sadrze ureu,one ce ti najbolje zamastiti kozu ili obican emolliens,u svakom slucaju ja bih ti savetovala pregled dermatologa da bi ti prepisao neke antihistaminike koji su ti neminovni posto ti svrab traje par godina,a verovatno ce ti prepisati i kremicu sa mentolom da ti malo ''ohladi''i na taj nacin smiri kozu.

Elita
    Učlanjen
    16.04.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

prekontrolisi secer

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

evo me opet,nije mi radio komp.zar secer moze imati veze sa svrabom?meni je nizak secer i nizak pritisak,cesto mi padaju obadva.mislim da cu se javiti dermatologu,ovo je neizdrzivo,hvala svima na pomoci.

Početnik
    Učlanjen
    06.12.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pozzz
    Ja sam imala slican problem i pre trudnoce ali se posle porodjaja stostruko pogorsao.Doduse ja sam imala i promene na kozi,ali...Htedoh reci,ako je svrab neizdrziv a nema nicega po kozi, moze vrlo lako biti alergija naprasak ili omeksivac,nema veze sto uvek koristis isti.Znam da sam ja imala neizdrziv svrabu u intimnoj zoni (jedina u porodici) kad sam koristila Bonux ...razmisli i o tome...ali idi i do doktora...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •