beginning dump of physical memory

Aj sledeci put, kad se pojavi BSOD, uslikaj ceo ekran, jer ne mogu na osnovu tog koda da vidim u cemu je problem, neki spominju da je maticna ploca, neki da je hard disk. Ti mozes u medjuvremenu da skines Hirens boot i da ga narezes na cd, butujes sa tim cd-om i sa programima koji imaju za hard disk testiras isti, mozda je on problem.
 
Moguće do nekog kontakta, malo očisti i ispritiskaj kontakte a može biti i do virtuelne memorije
-straničenje- ako nemas dovoljno radne memorije uzima se dodatna memorija sa harda
ima pdešavanje koliko virtuelne može uzeti a možeš i štiklirati da ti windovs odredi optimalnu

pozdrav
 
virtual memory paging file povecas ovako:
desni klik na my computer
properties>>advanced
pod performance kliknes na settings
pa opet advanced
pa change
pod initial size stavi npr 1024MB
i pod max size takodjer 1024MB
klikni set
ok
ok
ok
restartaj win

Meni je ram 2gb, kako sada ? da stavim kao sto si ti rekao?

initial size mi je 2046
a max size je 4092
 
Poslednja izmena:
nekoliko puta mi se ovo desilo, pa sam isključivao napajanje na ploči i ponovo ga spajao i kompjuter je posle toga normalno funkcionisao neko vreme a onda ponovo ista greška. Promenio sam modul napajanja i ništa se nije promenilo. Odneo sam kompjuter u servis jer je pod garancijom. Posle višesatnog testiranja ustanovili su da je hardver u redu te da treba tražiti problem u softveru.
Izvršio sam reinstalaciju Windowsa XP SP3. Posle nekoliko dana opet ista greška.....
zamrzavanje desktopa, a pri restartu izbacuje grešku..beginning dump of fisical memory.
Restartovao sam kompjuter, ali pomoču F8 ukljčio Safe mode, a posle toga restart i kompjuter je normalno startovao i sve je funkcionisalo OK. Pre pojave ovoga imao sam više stvari startovanih, a i neke aplikacije koje sam instalirao instalirani su mi neki dodaci. Tada sam ukinuo, deinstalirao sve neželjene dodatke i za sada je sve u redu. Naravno, zarekao sam se da ne otvaram gomilu aplikacija u buduće.
Sada čekam šta će dalje da bude. Možda je ovo opširno, ali sam pokušao da približim moj problem i ako sam bio od koristi, biću zadovoljan.
 
mislim da ovo nema veze sa virtuelnom memorijom,a ona se postavlja da bude 1,5x veca od ram memorije,znaci ako imas 2GB rama,stavis min 3GB virtuelne,mada windows ili sam stavi ispravnu vrednost ili da on regulise po potrebi velicinu,tako da te ne buni kada instaliras xp zasto je zauzeo 4GB hard prostora (rezervisao je za virtuelnu npr. 3)

mora ceo kod plavog ekrana da se zapise,pa se mozda nadje resenje,moze biti sistemski error ili do hardvera
 

Back
Top