Meteorski udar u centralnoj Srbiji

gost 129086

Buduća legenda
Poruka
27.222
Video klip objašnjava jedan događaj od pre milion godina ili posle Potopa, kako vam odgovara. :) Meteor je protutnjao kroz Ponišavlje od bugarske granice do Kopaonika. Ovo nije plod mašte, već plod istraživanja stručnjaka sa niškog prirodno - matematičkog fakulteta, ostalo svaki amater može provaliti!

 
Video klip objašnjava jedan događaj od pre milion godina ili posle Potopa, kako vam odgovara. :) Meteor je protutnjao kroz Ponišavlje od bugarske granice do Kopaonika. Ovo nije plod mašte, već plod istraživanja stručnjaka sa niškog prirodno - matematičkog fakulteta, ostalo svaki amater može provaliti!


Hmmm..Autori pretpostavljaju da je taj meteor skoro vodoravno udario i 'kotrljao' se 300 km? Meni se čini to malo verovatnim, naime, ako meteor ide prema Zemlji pod pre-blagim uglom, odbiće se o atmosferu i produžiti u Kosmos?
 
Hmmm..Autori pretpostavljaju da je taj meteor skoro vodoravno udario i 'kotrljao' se 300 km? Meni se čini to malo verovatnim, naime, ako meteor ide prema Zemlji pod pre-blagim uglom, odbiće se o atmosferu i produžiti u Kosmos?

Због нагиба путање је могао, јер му се путања мењала због све гушћег и гушћег зрака који му је кочио брзину и мењао путању.
 
Hmmm..Autori pretpostavljaju da je taj meteor skoro vodoravno udario i 'kotrljao' se 300 km? Meni se čini to malo verovatnim, naime, ako meteor ide prema Zemlji pod pre-blagim uglom, odbiće se o atmosferu i produžiti u Kosmos?
Ako meteor ide pod jako niskm uglom on nikada nece moci produziti u svemir. Izgubice previse brzine. Sto je razlog zbog cega ne bi mogao da se kotrlja ovako.
 
Такође нисам сумњала да иза овога стоји Премовић. Он се толико раније испроваљивао, да је то страшно. Човек се труди да буде геолог, ал' му никако не иде...
 

Back
Top