Misterije Digimona...

Killer Shepherdess

Zainteresovan član
Poruka
137
Da li su autori najpopularnijeg novijeg animiranog filma namerno i sa nekom porukom Digimone kreirali po religijskim "likovima" iz Biblije i drugih religijskih knjiga???

Isključujući vukodlaka, vampira, feniksa, vilu, mačku, koja se potom transformiše u anđela...

Đavo, anđeo, antihrist, 4 jahača apokalipse, "likovi" iz Otkrivenja...
 
Ja sam ga, sa bratancima, gledala svojevremeno, samo ne mogu da se setim na kom se kanalu davao. Hehehehe, zamislite malu decu, oba u vrtiću, i mene od, tada, nekih 30-tak godina, ili koju manje, smešteni na dvosedu, činija kokica i blenemo sve u 16 :whistling::whistling::whistling:
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

I šta se desi? Desi se katastrofa. Propustim zadnje dve epizode, propustim da kupim dvd i nikada nisam saznala kako se crtani serijal završio :(

E, jesam luuuuudaaaa, mame mi :rumenko::rumenko::rumenko:
 
Ja sam ga, sa bratancima, gledala svojevremeno, samo ne mogu da se setim na kom se kanalu davao. Hehehehe, zamislite malu decu, oba u vrtiću, i mene od, tada, nekih 30-tak godina, ili koju manje, smešteni na dvosedu, činija kokica i blenemo sve u 16 :whistling::whistling::whistling:
:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

I šta se desi? Desi se katastrofa. Propustim zadnje dve epizode, propustim da kupim dvd i nikada nisam saznala kako se crtani serijal završio :(

E, jesam luuuuudaaaa, mame mi :rumenko::rumenko::rumenko:

nađi na youtube
 
A mene interesuje,zasto se u zadnje vreme crtani filmovi,filmovi i ostale animacije,koje postignu ili su postigle neki vrhunac,odma spajaju sa tajnim znacenjima,zaboravljenim misterijama,zataskanim tajnama,zaverama,religiji i slicno.... ? :neutral:

naravno neki filmovi imaju tajna znacenja i slicno i trebaju se tako tumaciti,ali ne svi! :\
 
A mene interesuje,zasto se u zadnje vreme crtani filmovi,filmovi i ostale animacije,koje postignu ili su postigle neki vrhunac,odma spajaju sa tajnim znacenjima,zaboravljenim misterijama,zataskanim tajnama,zaverama,religiji i slicno.... ? :neutral:

naravno neki filmovi imaju tajna znacenja i slicno i trebaju se tako tumaciti,ali ne svi! :\

I ja sam razmišljala o tome.
Po prirodi stvari, jasno nam je da se ceo svet služi manipulacijama, benignijim i manje benignim. Radoznao ljudski um će hteti da preispita čak i neke svakodnevne stvari kao što je simbolika likova u crtaćima i sl.
Naravno, slažem se, nemaju svi filmovi neka tajna značenja (većina ih i nema, zapravo).

No, da se vratimo na Digimon :).
 
I ja sam razmišljala o tome.
Po prirodi stvari, jasno nam je da se ceo svet služi manipulacijama, benignijim i manje benignim. Radoznao ljudski um će hteti da preispita čak i neke svakodnevne stvari kao što je simbolika likova u crtaćima i sl.
Naravno, slažem se, nemaju svi filmovi neka tajna značenja (većina ih i nema, zapravo).

No, da se vratimo na Digimon :).

slazem se....naravno. :)

ali da se vratimo temi....

iz prvog posta :

Biblijska bica kazes.....religijske knjige......hm....eto ga znacenje! :D

u Digimonima se vodi opsta borba dobra protiv zla,tj tajnog i zataskanog religijskog rata koji se vec vodi vekovima.......
 
NISAM SIGURAN, CITAO SAM U NOVOSTIMA PRE PAR GOD, MISLIM DA SU TRANSFORMERSI BILI U PITANJU, I DA SU DECA NACISTO OTUPILA ZBOG TOGA...

da nije bilo nekih slucaja slicnim u slucaju teletabisa? :think::mrgreen::lol:
deca npr htela da se "transformisu" u neki auto....i tokom toga iscupala nogu i zalepila za glavu ili nesto slicno? :think: ...crni humor. :mrgreen::lol:

mada sta ga znas. :confused:

tako su nestali i famozni teletabisi....secate se kako su bili ultra-mega-giga popularni kod decurlije ispod 7 godina? i odjednom jednog divnog dana nestali!

nestali.....zato sto se neka deca pravila pametna,igrali se teletabisa i skocili u bunar...naravno nisu preziveli. :neutral::(
 
DJoxii91, isključi caps, pliz .. :)

...zato sto se neka deca pravila pametna,igrali se teletabisa i skocili u bunar...naravno nisu preziveli. :(


To je stari problem, čitala sam o slučaju da se dete ubilo tako što je skočilo kroz prozor (sa sobom je imalo kišobran koje je otvorilo, to je gledalo u crtanim filmovima). Detinji um je lako oblikovati, mislim to je dovoljno da se zapitamo kakve poruke primaju iz crtaća i sl
 
Transformersi su nešto drugo.

Evo, izneću vam nešto što sam dosada saznao o tom animiranom filmu i što mi je najinteresantnije...

"Otkrivenje"

Zmija,

Lažni prorok,

Aždaja,

Antihrist,

8wh-MetalS.gif


vt-puppet.gif


v45-machin.gif


w5c-Piedmo.gif


Takođe, ne znam ime "Digimona", ali se u animiranom filmu pojavljuje i prikaza indentična Smrti.
 
Transformersi su nešto drugo.

Evo, izneću vam nešto što sam dosada saznao o tom animiranom filmu i što mi je najinteresantnije...

"Otkrivenje"

Zmija,

Lažni prorok,

Aždaja,

Antihrist,

8wh-MetalS.gif


vt-puppet.gif


v45-machin.gif


w5c-Piedmo.gif


Takođe, ne znam ime "Digimona", ali se u animiranom filmu pojavljuje i prikaza indentična Smrti.

Ja kolko se secam, u Digimoni ovi likovi nadrljaju na kraj?
 

Back
Top