Ратко Младић,комуниста,никакав херој!

Svecovek

Ističe se
Poruka
2.345
Ратко Младић левичар и комуниста је чупао кокарде по ратишту.Злочини закопани 40-тих и 50-тих година 20.века поновљени су на самом његовом крају. Давне џелате попут манијака Крцуна и ционисте Моше Пијаде, које смо у Брозославији славили као хероје, наследиле су нове убице, из истог гнезда, по истом сценарију и команди. Зато нам се, поново, убице цивила и удбашка национална срамота натурају за хероје.
 
Poslednja izmena od moderatora:
I ja sam cula da je Ratko Mladic (bio) komunista. Mislim, sta reci...ali to i ne bi bio neki poseban podatak, da ga upravo 'cetnici" ne velicaju.

Pa mi tu neso nije jasno, sta se zbi? :lol

TADIĆ, dr Ljubomir (Smriječno, Crna Gora, 14. 05. 1925), akademik, nacionalni radnik, političar, otac aktuelnog predsednika Srbije i prijatelj bivšeg predsednika SRJ.

Učesnik je NOR-a. Kraj rata je dočekao u činu kapetana, odlikovan Medaljom za hrabrost. Studirao je prava u Beogradu a doktorirao (filozofija prava) na Univerzitetu u Ljubljani. Jedan je od pisaca Ustava SFRJ (1963) i programa SKJ. Kao univerzitetski profesor najpre je radio u Sarajevu, a potom u Beogradu od 1963. Kao praksisovac, udaljen je s Univerziteta 1975. Nastavio je da uređuje Praxis international, dok je sa Dobricom Ćosićem pokušao da pokrene časopis Javnost. Dopisni član SANU postao je 1985, a redovni deset godina kasnije.

http://www.danas.rs/dodaci/beton/tadic_ljubomir.64.html?news_id=140913
 
TADIĆ, dr Ljubomir (Smriječno, Crna Gora, 14. 05. 1925), akademik, nacionalni radnik, političar, otac aktuelnog predsednika Srbije i prijatelj bivšeg predsednika SRJ.

Učesnik je NOR-a. Kraj rata je dočekao u činu kapetana, odlikovan Medaljom za hrabrost. Studirao je prava u Beogradu a doktorirao (filozofija prava) na Univerzitetu u Ljubljani. Jedan je od pisaca Ustava SFRJ (1963) i programa SKJ. Kao univerzitetski profesor najpre je radio u Sarajevu, a potom u Beogradu od 1963. Kao praksisovac, udaljen je s Univerziteta 1975. Nastavio je da uređuje Praxis international, dok je sa Dobricom Ćosićem pokušao da pokrene časopis Javnost. Dopisni član SANU postao je 1985, a redovni deset godina kasnije.

http://www.danas.rs/dodaci/beton/tadic_ljubomir.64.html?news_id=140913

Јесте,ал син му је граџанин.Најлепши.:mrgreen:
 
Узео си ми реч из уста.Отац му је био у комунистичким партизанима,а мајку су му претукли четници,зато се и светио на ратишту.
Оца су му убили усташе, а мајку пошто није хтела да преда краву четницима везали у штали а шталу запалили, да би на њено запомагање дотрчале комшије и ослободиле.
 
TADIĆ, dr Ljubomir (Smriječno, Crna Gora, 14. 05. 1925), akademik, nacionalni radnik, političar, otac aktuelnog predsednika Srbije i prijatelj bivšeg predsednika SRJ.

Učesnik je NOR-a. Kraj rata je dočekao u činu kapetana, odlikovan Medaljom za hrabrost. Studirao je prava u Beogradu a doktorirao (filozofija prava) na Univerzitetu u Ljubljani. Jedan je od pisaca Ustava SFRJ (1963) i programa SKJ. Kao univerzitetski profesor najpre je radio u Sarajevu, a potom u Beogradu od 1963. Kao praksisovac, udaljen je s Univerziteta 1975. Nastavio je da uređuje Praxis international, dok je sa Dobricom Ćosićem pokušao da pokrene časopis Javnost. Dopisni član SANU postao je 1985, a redovni deset godina kasnije.

http://www.danas.rs/dodaci/beton/tadic_ljubomir.64.html?news_id=140913


Pa?:D

Sad ces da mi "napakostis" ovim podatkom da je Tadicev otac komunista?:klap::hahaha:

Sta se to mene tice, a i sta ima veze s temom?

E, Presretacu, Presretacu...:lol:
 
I ja sam cula da je Ratko Mladic (bio) komunista. Mislim, sta reci...ali to i ne bi bio neki poseban podatak, da ga upravo 'cetnici" ne velicaju.

Pa mi tu neso nije jasno, sta se zbi? :lol

Svi oficiri JNA su bili komunisti tako je nalagalo pravilo sluzbe . Isto tako su cetnici prelaskom u partizane posle uzivali peMzije NOB-a i partizanske spomenice 41.
 
Poslednja izmena:

Back
Top