Hrvatska : Dan državnosti

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

iwo jima

Elita
Banovan
Poruka
20.250
Dan državnosti u Republici Hrvatskoj je blagdan koji se obilježava 25. lipnja, na dan kada je 1991. godine Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske proglašavajući Republiku Hrvatsku samostalnom i neovisnom državom. Dan državnosti je službeni državni blagdan te se taj dan ne radi.

Do 2001. godine Dan državnosti se obilježavao 30. svibnja svake godine, u spomen na konstituiranje prvog višestranačkog Sabora 1990. godine. Danas se taj datum obilježava kao spomendan - Dan Hrvatskoga sabora.

Dan državnosti ne treba zamjeniti s Danom neovisnosti, koji se obilježava 8. listopada u spomena na donošenje Odluke o raskidu svih državno-pravnih sveza na temelju kojih je zajedno s ostalim republikama i pokrajinama tvorila dosadašnju SFRJ, kada je Republika Hrvatska i formalno postala nezavisna država.

 
Вечити сателити славе дан државности, какве ли ироније.

satellite-radio.jpg
 
Mene zanima šta je smisao ove teme na jednom Srpskom forumu? Svi znamo da je to državnosti došlo nakon stotina hiljada ubijenih Srba u dva svatska rata i mnogo proteranih u novijoj istoriji. Da li ti je želja da provoricaš?
nemam ništa da slaviš negde drugo, ali na forumu nacije koju ste toliko uništili i još uvek mrzite... šta dalje reći, sve si sam kazao postavljanjem ove teme?
 
Mene zanima šta je smisao ove teme na jednom Srpskom forumu? Svi znamo da je to državnosti došlo nakon stotina hiljada ubijenih Srba u dva svatska rata i mnogo proteranih u novijoj istoriji. Da li ti je želja da provoricaš?
nemam ništa da slaviš negde drugo, ali na forumu nacije koju ste toliko uništili i još uvek mrzite... šta dalje reći, sve si sam kazao postavljanjem ove teme?

Ti ga jos pitas:dash:, pa normalno da provocira, nista drugo i ne radi na ovom forumu.:rtfm:

A ovu temu treba poslati u kanalizaciju, gde joj je i mesto.
cool_2.gif
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top