ne radi shut down
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: ne radi shut down

bilo ko
    Guest

Podrazumevano ne radi shut down

Imam Windows XP, ali kada treba da ga iskljucim nece da se sam ugasi vec se ,poput 95-ice pojavljuje "it is safe to turn off your computer" pa moram rucno (za sta mi opet treba onih 5 sekundi). Napominjem i da je na istom bila predhodno instalirana 98-ica i sve je bilo ok.Ako neko zna resenje neka mi javi

Nemam pametnija posla
    Guest

Podrazumevano Re: ne radi shut down

Citat Original postavio bilo ko
    Imam Windows XP, ali kada treba da ga iskljucim nece da se sam ugasi vec se ,poput 95-ice pojavljuje "it is safe to turn off your computer" pa moram rucno (za sta mi opet treba onih 5 sekundi). Napominjem i da je na istom bila predhodno instalirana 98-ica i sve je bilo ok.Ako neko zna resenje neka mi javi
    Tvoja maticna ploca je starija od XP-a, ACPI funkcija BIOS-a nije instalirana. Resenje postoji, moze de uraditi download nove verzije BIOS-a na sajtu proizvodjaca tvoje maticne ploce, ako nisi siguran u sebe, nemoj to raditi, sanse su da ces poptuno da upropastis kompjuter, ako pogresis negde u procesu. Ja bih ti savetovao da zivis sa tim malim nedostatkom oko gasenja masine dok ne nadjes nekoga ko bi mogao da ti pomogne oko tog updejta. Nije ono instaliranje sa klikni na ovo, klikni na ono. Malo je zaguljeno.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Zasto vam je flash BIOS-a toliko komplikovan?
    Da li vam je svako okruzenje u kojem se ne koristi mis 'not user-friendly'?

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

Nije fleshovanje BIOS-a bash toliki bauk. Treba pazljivo procitati uputstvo i samo moliti boga da ti ne nestane struje (Meni je nestala struja na sekund kada sam restartovao komp posle flashovanja )
    U principu, posao od pola minuta.
    SAMO PAZLJIVO PROCITATI UPUTSVO I naravno NACI ODGOVARAJUCI BIOS ( Doduse, ne znam, ali mislim da ako pokushash da stavish pogreshan bios, nece ti biti dozvoljeno----bar meni nije)

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

1.BIOS ne treba fleshovati ukoliko to nije potrebno (u tvom slucaju jeste pa nastavi da citas).
    2.Novu verziju ces naci na sajtu proizvodjaca tvoje ploce i objasnjenjem sta je to u novoj verziji popravljeno u odnosu na staru (he, zivela nova tehnologija, nekad je jedino menjanje cipa pomagalo).

Ako si sve to nasao, skino, prostudirao onda radi sledece:
    1.Ukoliko se BIOS ne dize 'sam' sa diskete, napravi startnu disketu i na nju snimi program za flash BIOS-a.
    2.Kad ti se u 'not user friendly' okruzenju pojavi A:\ ti upises naziv nove verzije BIOS-a ili prvo naziv utility programa, pa novu verziju BIOS-a.
    Kod:
    A:\nazivprograma_nazivnoveverzijebiosa
    donja crta (_) znaci razmak (space).
    3.Kad sve to uradis onda samo prati uputstva koja se opet od verzije do verzije razlikuju ali su u sustini slicna (testiranja itd..
    Ako ti se nakon toga pojavi poruka 'BIOS incorrect' ili nesto slicno tome (ovo je uglavnom crvenim slovima) obavezno restartuj i trazi neku drugu verziju koja ce moci da se slozi sa tvojim hardverom.
    4.Nakon flash-a BIOS-a uci u BIOS i izvrsiti podesavanja jer je isti podesen na default.

Instalacija BIOS-a traje oko 10-ak sekundi (od testova, pa do zavrsetka instalacije) i za to vreme ne brkati nista po racunaru.
    Ako budu iskakali error-i ni tad ne restartovati jer ce ti posle biti potreban jos jedan servis racunara odnosno BIOS-a.
    E sad ako budes toliko srecnik da ti nestane struje u tih 10S nikad nemoj da igras Bingo.

Slične teme

1. problem sa shut down-om
    Autor heidy u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.02.2009., 10:27
  2. Turn off - Shut down?!
    Autor Lexa u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 19.11.2007., 22:26
  3. Ne radi shut down
    Autor ferdinand62 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 31