Razlog andjeoskog pada

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
384px-Folio_64v_-_The_Fall_of_the_Rebel_Angels.jpg


Пали анђели, у хришћанству, представљају анђеле који су прогнани из Раја, као казна за непослушност анђела и побуне против Бога. Најпознатији међу палим анђелима је Сатана (анђеоског имена, пре пада, Сатанаел).

http://sr.wikipedia.org/sr/Пали_анђели

Anđeli su u od Boga stvorena duhovna bića. U Pismu se često spominju i kao "sinovi Božji", verovatno zato što sinovstvo podrazumeva sličnost, budući da su anđeli duhovna bića (1. Moj. 6,1-4; Jov 1,6; Jov 2,1; Jov 38,7; Jev. 1,4).

Naša reč "anđeo" dolazi od grčke reči angelos, koja doslovno znači "glasnik". Hebrejska reč za njih je malah (usp. Malahi(ja) - "moj glasnik"). U Bibliji, anđele često susrećemo kako ljudima donose Božje poruke. Međutim, nije jasno da li se u svim prilikama misli na anđele ili na ljude; tako, napr. kontekst u pismima napisanim sedam crkvama u Otkrivenju može da se tumači i kao jedno i kao drugo.

Na crkvenim slikama ili kipovima, anđeli se redovno predstavljaju sa krilima. Biblija nas svakako uči da anđeli mogu da lete (Otk. 14:6), ali ništa ne piše o krilima. Biblija jedino spominje heruvime i serafime da imaju krila, i to dva para (Jezek. 10:20-21). Saznajmo više o tome, šta Biblija ima da kaže o anđelima...
http://siont.net/u-hristu/clanci/andjeli.php

Oni su duhovna bića i po toj prirodi nemaju telesan oblik (Jev. 1,14; Ef. 6,12), ali se mogu materijalizovati, zbog čega ih povremeno zamenjuju za ljude, jer uzimaju ljudsko obličje (1. Moj. 18). Ne umiru i ne nemaju pol (Mt. 22,30; Lk. 20,36), iako se o njima uvek govori u muškom rodu. Međutim, ne postoji rasa anđela koja bi se razmnožavala kao što se razmnožava ljudska rasa.

Shapeshifering?
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=19237&sid=41a1e0c7567b9d852d9f4c939a6c31ec

Čini se da se i jedna i druga grupa anđela pobunila i napustila svoje pravo boravište, i stupila u polne odnose sa zemaljskim ženama (1. Moj. 6). Zbog toga su bili bačeni u jamu (tartar) da čekaju konačni sud. Međutim, tumačenja oko značenja "sinova Božijih" u 1. Moj. 6 su podeljeno, jedni zastupaju tezu da su u pitanju anđeoska bića, a drugi da se radi o ljudima - pobožnim i neiskvarenim potomcima Adamovim.

Po Svetom pismu je jasno da mi (ljudi) nismo jedina inteligentna bića na ovom svetu (svemiru). Biblija jasno govori da su anđeli često puta bili viđani od strane ljudi a to je najverovatnije i istina danas. Moguće je da mnoga neobjašnjiva pojavljivanja tzv. NLO i svetala na nebu možda jesu baš oni.

NLO = pali andjeli ?

Poštovanje nebeskih vojski u Starom zavetu možda je uključivalo i poštovanje palih anđela, jer su oni bili tesno povezali s nebeskim telima - silama. Ove "nebeske sile" su i danas poštovane kroz astrologiju ili Nju Ejdž.
Horoskop - alatka tkz palih andjela?

16ldwra.jpg


ZASTO SU PALI ?

ops-opd-drvokabale-2.gif


ODAKLE SU PALI ?
 
Poslednja izmena:
Ivan Antic :

OPS/OPD je jedan koncept koji je od suštinske važnosti i veoma je bitno pravilno ga razumjeti da bi se razumjela suština realnosti u kojoj živimo kao i suština manipulacije ljudi od strane naših “susjeda sa gornjegsprata” .

Ovaj grubi grafički prikaz, gdje sam se poslužio tzv. ‘stablom kabale’ ili ‘Stablom Života’, mogao bi nam poslužiti da steknemo bolju sliku o tome gdje se nalazimo, kao i o pravcima mogućeg napredovanja ili nazadovanja

ops-opd-drvokabale-2.gif


Ovdje vidimo da OPS (orjentacija prema sebi) hijerarhijski sistem, čiji je simbol - piramida, počinje dole od 1D i završava se u 4D, što je i najviši nivo gdje je još uvijek moguća interakcija s materijom a individue OPS polariteta su čvrsto vezane za nju i bez nje ne mogu. Čovjek, čija je suština OPS frekvencija može dogurati do ‘vrha’ 4D a najviša pozicija koju se tu teoretski može osvojiti je ona poznata kao ‘Satan’, ‘Djed’, ‘Nesčastivi’, ‘Jahve’ itd. – (ili eng: “Desolate One”.) Naravno, ne može svako postati “direktor multionacionalne korporacije,” tako da će uvijek biti više onih koji su ‘dole’, od onih koji su ‘gore’.

Jedna individua koja je OPS frekvencija ne može izaći iz ove OPS piramide-matriksa sve dok dijeli iste atribute s njom. Ona može samo da se kreće u tom piramidalnom kompleksu ‘gore-dole’ ili ‘lijevo-desno’. (Mnogi robovi te vrste ne sanjaju o nekoj slobodi, nego o tome – kako da postanu robovlasnici.)

Kako će se kasnije moći vidjeti iz teksta M. Toppera, OPS entiteti služe kao izvor energije za one ‘odozgo’ ili je skupljaju i isporučuju onima ‘gore’, tako da onaj na vrhu ima moć direktno proporcionalnu s brojem potčinjenih mu ‘duša’. S obzirom da nastanjujemo OPS oblast postojanja, svi mi smo manje-više OPS. Neki od nas su OPS usljed svoje suštine, dok su drugi mentalno izmanipulisani tako da se što duže drže u tim frekvencijama, igarajući ulogu ‘baterije’ za OPS sile ‘odozgo’.

S tim u vezi, cijeli sistem života na planeti baziran je na materijalističkom konceptu vrijednosti, dok je za one koji traže nešto više, ponuđena cijela jedna paleta lažnih načina za duhovni ‘napredak’ koji služe da iste te što duže zadrže nigdje drugo, do u – istoj toj PIRAMIDI. Istovremeno, istinski elementi Duhovnog ili Božanskog Zakona, veoma dobro su skriveni u ovoj našoj oblasti postojanja, što naravno nije nimalo slučajno.

US-dollar-pyramid.jpg
 
Poslednja izmena:

Pitanje odnosa Petra Petrovića Njegoša prema S.Z veomo je složeno. Sigurnih potvrda o njegovoj pripadnosti slobodnom zidarstvu nema.

Možda treba početi od boravka S. Milutinovića na Cetinju. On je verovatno na neki način uveo svog učenika u masone. Moguće da je bilo masona i u krugu prijatelja koje je Njegoš imao u Trstu, a izvesno je da je bio mason njegov učitelj francuskog jezika Žom koji od 1830. do 1831. boravi na Cetinju a na preporuku francuskog konzula u Trstu Levasera – masona.

Moguće slutnje o Njegoševom pripadništvu masonskom savezu unose dve diplome: vladičanska iz 1833. god. sa svevidećim okom i Mitropolitanska iz 1844. sa šestokrakom zvezdom – obe izdate u Rusiji. Mada su to opštehrišćanski simboli, je moguće je shvatiti ih i kao simbole slobodnog zidarstva.

Njegošev mauzolej je takođe indikator njegovog masonstva. Projektovao ga je i Njegoševu statuu izradio Ivan Meštrović, takođe mason. I letimičan pogled nedvosmisleno navodi na zaključak o njegovoj sličnosti sa masonskim hramovima, utoliko pre što je na jednom od kamenih blokova uklesan trougao.

http://www.rgls.org/sr/o-nama/poznati-masoni-iz-srbije/134-petar-ii-petrovic-njegos.html
 
http://quantumfuture.net/sr/drvo_zivota.htm

Drvo Života
Izvod iz knjige: Secret History of the World, Laura Knight - Jadczyk

Tacno sam znao da neko u fazonu 'plasite se, gmazovi se hrane time' stoji iza ovakvog objasnjenja drveta zivota. Zena je morala da napravi plagijat objasnjenja Arhetipskog Uma pa je uzela Drvo Zivota jer Tarot nije mogla (bilo bi ocigledno da kopira Ra Materijal) a o 12 znakova Zodijaka nema tri blage veze i tu nije mogla da prosere svoju OPD I OPS dogmu kao sto je to uradila sa Drvetom Zivota. Laura mnoooooogo kaki i preporucujem debelo razmatranje svega sto ona kaze..

Drugo, ovo oko andjeoskog spusta itekako ima smisla, s tim da mi ovi citati iz Starog Zaveta deluju kao polu-istine. Moracu jos da razmislim..
'Andjeli' se kroz nasu istoriju 'spustaju' otkako je sveta i veka. Zele da nam pomognu u nasoj evoluciji jer su oni kroz ovaj nas Denzitet Izbora vec prosli. Medjutim Konfederacija je otkrila da je taj 'direktan pristup' neprikladan, jer ne zele svi da budu svesni njihovog postojanja; tako da su se ogranicili na slanje poruke 'Sve je Jedno' i 'Sve je Ljubav' kroz kanale, a onima koji su svesni njihovog postojanja i svojom Slobodnom Voljom zatraze njihovu pomoc nude zive snove ili cak i vizije koje pomazu u duhovnom razvoju. Jedina Istina koju neko moze da smatra svojom Istinom je ona koja je samo-spoznata i samo-prihvacena na osnovu Vere, a ne dokaza...
 
Zasto su ga onda gotovo sve religije praktikovale?
Kasiopejci (koji ne postoje, popuno su u Laurinoj glavi...) spustaju nivo vibracije.
Zena gradi svoj kult. A kroz strah se postize bolja kontrola i nepodeljena lojalnost vodji kulta (Lauri). Zato su joj tekstovi takvi kakvi su...
Ne znam da li postoje isto onoliko koliko ne znam da ne postoje. Ipak mislim da nije strah taj koji pokrece ljude da veruju u to. Vise je stvar traganja za istinom jer u religijama danas postojecim nema niceg logicnog. Ljudi traga ju za istinom ne zato sto se boje, vec zato sto to postaje njihova unutarnja potreba.
 
andjeli nisu bukvalno pali nego su pali u greh...

zbog PONOSA ..

Sotona je andjeo heruvim koji je postao ponosan i svojevoljno je zgresio protiv Boga i tako je PAO u greh i otpao od Boga...

tek kasnije biva rat na nebu prema Otkrivenju 12

to prorocanstvo se ispunjava 1914 god

Izbija rat na nebu i Isus sa andjelima se bori protiv Sotone Djavola i njegovih demona i pobedjuje ih i zbacuje na zemlju...
od tada od 1914 god su oni zbaceni na podrucje zemlje i deluju pojacano na ljude
jer ih zele odvesti u unistenje...

tako je prema Bibliji i to je istina ...:)

.
 
andjeli nisu bukvalno pali nego su pali u greh...

zbog PONOSA ..

Sotona je andjeo heruvim koji je postao ponosan i svojevoljno je zgresio protiv Boga i tako je PAO u greh i otpao od Boga...

tek kasnije biva rat na nebu prema Otkrivenju 12

to prorocanstvo se ispunjava 1914 god

Izbija rat na nebu i Isus sa andjelima se bori protiv Sotone Djavola i njegovih demona i pobedjuje ih i zbacuje na zemlju...
od tada od 1914 god su oni zbaceni na podrucje zemlje i deluju pojacano na ljude
jer ih zele odvesti u unistenje...

tako je prema Bibliji i to je istina ...:)

.

Gde su pali andjeli ako su na planeti Zemlji? Nevidljivi su? Rodili se, inkarnirali se kao ljudi sto predstavlja pad?
 
Gde su pali andjeli ako su na planeti Zemlji? Nevidljivi su? Rodili se, inkarnirali se kao ljudi sto predstavlja pad?
pa objasnila sam... pali andjeli su duhovna bica i pali su u greh...

sada su na podrucju zemlje i naravno da se ne vide kao duhovna stvorenja ali mogu uticati na umove ljudi...

terati ih na zlo greh i sve sto coveku steti sa ciljem da uniste ljude...

ne mogu ulaziti u ljude al ih mogu obuzimati, njihov um misli...

takodje mogu i napadati cak i fizicki...
 
Grešiš. Biblija jasno govori o ulasku odnosno opsedanju čoveka.

ulazak nije opsedanje...

nakon potopa demoni nisu imali vise moc da uzimaju ljudska tela, to su radili pre potopa...

Bog im je oduzeo tu moc..

mogu samo da opsedaj ucoveka al time ne ulaze u njega...

mnogo gledas filmove u njima je sve pogresno predstavljeno...

tako se manipulise ljudim i ispira im se mozak lazima...
 

Back
Top