Tajna prica nijemih simbola

U mnogim predhriscanskim religijama jeste bila sjena Novog Zavjeta, svojevrsno sjecanje na buducnost sacuvano jos od vremena religije Noja i njegovih sinova, ali hriscanstvo je nova vjera postavljena na temeljima istinitog Hristovog ucenja i Njegovog vaskrsenja, te pozivanje hriscana na simbole predhriscanskih religija nije nicim opravdavajuce, niti je upotreba tih predhriscanskih simbola u hriscanstvu opravdano iz prostog razloga sto te iste simbole koriste i danasnje antihriscanske religije i antihriscanska misticna udruzenja.

Upotreba predhriscanskih simbola u hriscanstvu danas ima samo jedan cilj: stvaranje jedne nove, sinkreticke religije Novog svjetskog poretka, religije sa jednim bogom za sve. A to nije i ne moze biti vjera hriscana, to nije vjera u vaskrslog Hrista i u Svetu Trojicu.

.

Odlično .:super: Bravo .:klap::klap:

To poštujem . To je lični stav , koji kao takav zalužuje poštovanje .
Ako ti smetaju primese religijske prošlosti u Pravoslavlju ( a samim tim i u
novozavetnom hrišćanstvu ) , zbrisaćeš njegovu autentičnost i stvorićeš nešto
sasvim novo , koje opet može ( ali i nemora ) zadržati hrišćansko pravoslavnu doktrinu .
No tad bi to bilo konkretno delovanje iz ličnog stava koji se pretvara u životno delo .
I to je dobro ( ako ne izazove zlo međ ljudima ) , recimo u jednom momentu bi
to dobro delovalo kao antibiotik na viruse .

Inače , sve ostalo je sitničarenje i zamagljivanje izvornog ( onako kako je uređeno i doterano programski / dakle , takvo kakvo je ) evanđelističko Isusovo učenje . Pa šta misliš šta rade ti rukopoloženi od pape do kaluđera , nego raznim '' simvolima'' sluđuju i zamagljuju umove populaciji ( držeći ih tako daleko od izvornog učenja -- leka za ljudske
duše ) .Čak i ovo je njihov uspeh , jer evo raspravljamo o simbolima a ne o značenju Isusovog učenja ( odnosno , o iznalaženju ključa za razumevanje metaforočnog govora u evanđeljima ).

Pozdrav , i još jednom :klap::klap::klap:
 
Odlično .:super: Bravo .:klap::klap:

To poštujem . To je lični stav , koji kao takav zalužuje poštovanje .
Ako ti smetaju primese religijske prošlosti u Pravoslavlju ( a samim tim i u
novozavetnom hrišćanstvu ) , zbrisaćeš njegovu autentičnost i stvorićeš nešto
sasvim novo , koje opet može ( ali i nemora ) zadržati hrišćansko pravoslavnu doktrinu .
No tad bi to bilo konkretno delovanje iz ličnog stava koji se pretvara u životno delo .
I to je dobro ( ako ne izazove zlo međ ljudima ) , recimo u jednom momentu bi
to dobro delovalo kao antibiotik na viruse .

Inače , sve ostalo je sitničarenje i zamagljivanje izvornog ( onako kako je uređeno i doterano programski / dakle , takvo kakvo je ) evanđelističko Isusovo učenje . Pa šta misliš šta rade ti rukopoloženi od pape do kaluđera , nego raznim '' simvolima'' sluđuju i zamagljuju umove populaciji ( držeći ih tako daleko od izvornog učenja -- leka za ljudske
duše ) .Čak i ovo je njihov uspeh , jer evo raspravljamo o simbolima a ne o značenju Isusovog učenja ( odnosno , o iznalaženju ključa za razumevanje metaforočnog govora u evanđeljima ).

Pozdrav , i još jednom :klap::klap::klap:

To da oni raznoraznim simbolima sludjuju narod, to ne bih rekao. Zasto? Zato sto narod o simbolima blage veze nema i sve sto narod vidi u hramovima, za narod je to Bozije znamenje.

Oni te simbole upotrebljavaju kao znakove svoje nakaradne vjere i svog bitisanja u Crkvi. I tacno je da to nije od juce, nego jos od samog pocetka Crkve.

Jevandjelje je propovijedano prostom narodu i za prosti narod, te sve metaforicnosti Jevandjelja objasnio je Hristos licno.

"Visokoumne" metafore u Jevandjelju traze oni koji se grade mudri, a Pismo za njih svjedoci: "Kad se gradjahu mudri, poludjese."

.:bye:
 
Ruža je Tifaret, Rosa Mundi, Sunce, odnosno Hrist. NIsu vukovi nego zmajevi, a poznato je da su rani gnostici predstavljali Hrista u vidu zmaja sa lavljom glavom, ili samo kao zmaja, jer Hrist omeđuje svet kao i Uroboros.


Lav je simbol plemena Jude i constelacije Lava u Hebrejskome zodiaku.
A kršćani nazivaju Isusa Lavom Judina plemena ili astrološki Suncem vladarom Lava.




9 Mlad je lav Juda! Od plijena si se uzdignuo, sine moj; a onda se spusti i leže kao lav, kao lavica; tko se njega usudi dražiti?
Postanak 49


I jedan od starješina reče mi: "Ne plaći, evo je pobijedio lav iz plemena Judina, korijen Davidov, da otvori knjigu i sedam pečat njezinih."
OTKRIVENJE 5



47 Čim je on čuo, da je tu Isus Nazarećanin, povika iza glasa: "Isuse, sine Davidov, smiluj mi se!"
MARKO 10
 
Poslednja izmena:
Oni te simbole upotrebljavaju kao znakove svoje nakaradne vjere i svog bitisanja u Crkvi. I tacno je da to nije od juce, nego jos od samog pocetka Crkve.

Jevandjelje je propovijedano prostom narodu i za prosti narod, te sve metaforicnosti Jevandjelja objasnio je Hristos licno.

."

.:bye:

15 Tada ih je opominjao i rekao: "Pazite, čuvajte se kvasca farizejskoga i kvasca Herodova!"

16 Mislili su i govorili jedan drugome: "To je što kruha nemamo."

17 Isus to opazi i reče im: "Što mislite o tom, da kruha nemate? Zar još uvijek ne razumijete i ne shvaćate? Zar je otvrdnulo srce vaše?
18 Imate oči i zar ne vidite? Imate uši i zar ne čujete? Zar više ne mislite na ono,
19 Kako sam onda pet kruhova prelomio na pet tisuća? Koliko košarica punih komadića nakupiste tada?" Oni mu odgovoriše: "Dvanaest".
20 I kad prelomi sedam kruhova na četiri tisuće, koliko košarica punih komadića nakupiste?" Oni odgovoriše: "Sedam".
21 Tada im reče: "Zar još uvijek ne razumijete?"
22 Dođoše u Betsaidu. Tada mu donesoše slijepca i zamoliše ga, da ga se dotakne


Marko 8



Objasnio im je???
 
15 Tada ih je opominjao i rekao: "Pazite, čuvajte se kvasca farizejskoga i kvasca Herodova!"

16 Mislili su i govorili jedan drugome: "To je što kruha nemamo."

17 Isus to opazi i reče im: "Što mislite o tom, da kruha nemate? Zar još uvijek ne razumijete i ne shvaćate? Zar je otvrdnulo srce vaše?
18 Imate oči i zar ne vidite? Imate uši i zar ne čujete? Zar više ne mislite na ono,
19 Kako sam onda pet kruhova prelomio na pet tisuća? Koliko košarica punih komadića nakupiste tada?" Oni mu odgovoriše: "Dvanaest".
20 I kad prelomi sedam kruhova na četiri tisuće, koliko košarica punih komadića nakupiste?" Oni odgovoriše: "Sedam".
21 Tada im reče: "Zar još uvijek ne razumijete?"
22 Dođoše u Betsaidu. Tada mu donesoše slijepca i zamoliše ga, da ga se dotakne


Marko 8



Objasnio im je???

Kvasac farisejski i Herodov je nevjerovanje u Hrista, mada je pred njihovim ocima Bozijom silom cuda cinio.
 
To da oni raznoraznim simbolima sludjuju narod, to ne bih rekao. Zasto? Zato sto narod o simbolima blage veze nema i sve sto narod vidi u hramovima, za narod je to Bozije znamenje.

Oni te simbole upotrebljavaju kao znakove svoje nakaradne vjere i svog bitisanja u Crkvi. I tacno je da to nije od juce, nego jos od samog pocetka Crkve.

Jevandjelje je propovijedano prostom narodu i za prosti narod, te sve metaforicnosti Jevandjelja objasnio je Hristos licno.

"Visokoumne" metafore u Jevandjelju traze oni koji se grade mudri, a Pismo za njih svjedoci: "Kad se gradjahu mudri, poludjese."

.:bye:

:bye:
 
Kvasac farisejski i Herodov je nevjerovanje u Hrista, mada je pred njihovim ocima Bozijom silom cuda cinio.

Kakve veze ima Farizeji i kvasac imaju s slijedećim redcima??
Bilo to mogao objasniti??
I ćemu to sedam pa dvanaest pa 5000 pa 4000.
Onako to bez nekog znaćaja ili ima neki značaj??


19 Kako sam onda pet kruhova prelomio na pet tisuća? Koliko košarica punih komadića nakupiste tada?" Oni mu odgovoriše: "Dvanaest".
20 I kad prelomi sedam kruhova na četiri tisuće, koliko košarica punih komadića nakupiste?" Oni odgovoriše: "Sedam".
21 Tada im reče: "Zar još uvijek ne razumijete?"
22 Dođoše u Betsaidu. Tada mu donesoše slijepca i zamoliše ga, da ga se dotakne
 
Kakve veze ima Farizeji i kvasac imaju s slijedećim redcima??
Bilo to mogao objasniti??
I ćemu to sedam pa dvanaest pa 5000 pa 4000.
Onako to bez nekog znaćaja ili ima neki značaj??


19 Kako sam onda pet kruhova prelomio na pet tisuća? Koliko košarica punih komadića nakupiste tada?" Oni mu odgovoriše: "Dvanaest".
20 I kad prelomi sedam kruhova na četiri tisuće, koliko košarica punih komadića nakupiste?" Oni odgovoriše: "Sedam".
21 Tada im reče: "Zar još uvijek ne razumijete?"
22 Dođoše u Betsaidu. Tada mu donesoše slijepca i zamoliše ga, da ga se dotakne

Ni brojevi nisu uvijek za racun dati. Ako mislis da jesu, dokazi!
 
Poslednja izmena:
aguilabicfalaindiaii9.jpg

U svakom simbolu ima istine, simbol je znak vlasti i pripadnosti.

kurgan6a.jpg

Drvo zivota, Krim, IV vijek st. ere

ivvvijekkoptskivez.jpg

Drvo zivota, koptski vez IV-V vijek

bostan.jpg

Taq-e Bostan: drvo zivota

hilandardikefalo.jpg

Hilandar, 14. vijek (obratite paznju na srce iznad glava orla, znak drveta zivota)

doubleheadedeaglebelgra.jpg

Beograd, Svetosavski hram, drvo zivota iznad dvoglavog orla

sceaureprsentantlalibat.jpg

Sumer, drvo zivota i dvoglavi orao

alabasterthresholdsfrom.jpg

Nineva, motivi drveta zivota

europecrete2008154.jpg

Dvoglavi orao u drvetu zivota.

treeoflifeo.jpg

Asirsko-babilonsko carstvo: drvo zivota
 
Poslednja izmena:
europecrete2008154.jpg

Dvoglavi orao u drvetu zivota.U vrhu kao plod drveta zivota je "sisarka"


treeoflifeo.jpg

Krilata bozanstva (prvo s lijeva i prvo s desna u podignutim rukama drze sisarku

conewingedgod.jpg

Asirsko bozanstvo i sarka

conestaff.jpg

Asirija: stap sa sisarkom

conevatican.jpg

Vatikan i sisarka (ako ne vjerujete, kopirajte sliku pa uvecajte).

40522velika.jpg

Drvo zivota i sisarke
 
Poslednja izmena:
е свашта...тамо где ја видим крст, ти видиш шишарку???

40522velika.jpg

patrijarhirinej.jpg

Bидиш шишарку?

Ako ne vjerujes svojim ocima, vjeruj meni! :lol:

U dnu slike na epitrahilju vidis krst sastavljen od cetiri drveta zivota (izvorna forma je na slici ispod):

an591076l1jm0.jpg

1200-1300 god. st. ere

pazyrykfelt2.jpg

Nepoznato bozanstvo Dalekog istoka sa drvetom zivota

Sve u svemu: motivi drveta zivota su od Babilona i Asirije, preko Fenicana do dalekog istoka ,mnogo prije Hrista.
.
 
Poslednja izmena:
Ako danas u azbuci izmenimo simbole/ vizuelne znake - slovima ; obezglavićemo ljude, jer
neće razumeti naša kazivanja --- a budućim generacijama uskratićemo masovan prilaz vekovnim saznanjima ( samo će posvećeni u tu tajnu znati da prevedu civilizacijska saznanja , pa će vladati svetom ) - porobićemo ih . Dakle simboli se prepisuju / resave / prenose iz kulture u kulturu , iz jedne životne oblasti u drugu -- iz religije u religiju .
Ništa strašno i ništa čudno / pa ni tajnovito ili pak izdajničko . To je kulturno nasleđe .
 
Ako danas u azbuci izmenimo simbole/ vizuelne znake - slovima ; obezglavićemo ljude, jer
neće razumeti naša kazivanja --- a budućim generacijama uskratićemo masovan prilaz vekovnim saznanjima ( samo će posvećeni u tu tajnu znati da prevedu civilizacijska saznanja , pa će vladati svetom ) - porobićemo ih . Dakle simboli se prepisuju / resave / prenose iz kulture u kulturu , iz jedne životne oblasti u drugu -- iz religije u religiju .
Ništa strašno i ništa čudno / pa ni tajnovito ili pak izdajničko . To je kulturno nasleđe .

Hristos je osnovao Crkvu radi spasenje ljudi, a ne radi izucavanja i od zaborava cuvanja kulturnog nasljedja kroz simbole predhriscanskih religija pocev od Vavilona.

Posveceni u tajnu simbola upravo unose nenabozacke simbole u Crkvu. Je i izobrazavanje Hrista kao Sunca Pravde po podovima hramova simbolika rugaca ili je ono sunce Vavilonska Istar? Je li onaj krst na podu hrama krst za asirskih svestenika, krst americkih Maja ili je ono Hristov krst? Je li Apolon u fasadi manastirskog hrama za popravak naroda u vjeri, ili je za rasplinjavanje vjere? Je li hramovi neki muzej ili sveto mjesto?

p1000104j.jpg

Ikonostas manastira Tvrdos: krst kao simbol drveta zivota i zmija u obliku latinicnog slova S!? Sta je to?

dscn7606medium.jpg

p1000107p.jpg


Vidis li ovo sunce na podu hrama? Koga simbolicno ljubi ovaj mali hriscanin? Je li tim suncem simbolicno prikazan Hristos kao Sunce Pravde, ili je to simbol boginje Istar?
Zelim da cujem tvoj odgovor na ovo pitanje?

p1000099.jpg

Je li ovaj krst na podu hriscanski simbol spasenja, ili je vavilonsi krst ili mozda krst americkih Maja (o onim povjesanim balonima mozda neki drugi put)? Zelim da cujem tvoj odgovor i na ovo pitanje!


Izobrazavanje krsta na podu Crkva strogo zabranjuje 6. Vaseljenski sabor. Evo tog kanona:


Трулски (5/6 Васељенски caбop )


Правило 73:

Пошто нам је животворним крстом откривено спасење, ми морамо све старање наше уложити, да се одаје достојна част ономе, средством кога смо се спасли од старога пада.
Према томе, одавајући часноме Крсту поклонење и умом, и ријечју, и осјећајем, заповједамо, да са свијем морају бити изглађене слике крста, што неки на поду цртају, да се, кад стају ногама они што иду, не наноси увриједа знамењу побједе наше.

Ради тога наређујемо да се одлуче сви они, који у напријед буду цртали на подовима слике крста.

Sta se ovo radi?
 
Poslednja izmena:
Hrastovnik , izvini što ne povlačim u komentaru tvoj prilog - nastojim da ne zauzimam memorijski prostor .
.... neobavezno : onaj klinac što ljubi pod prekrasan je - podseća na mene , kad me pokojna baba ( stara majka ) vodila u crkvu ( nisam ljubio pod , ali sam istrčavao u gro plan ) , a pokojni pop Rade nije me primećivao ( kao pustite anđela ,nijeto ništa )....

Da se vratim na temu : kao što rekoh , koriste se stari simboli da se iskaže nekakvo ubeđenje ( imaj u vidu, da ja pripadam grupi koja nije verujuća , već nastoji da bude znajuća -- dakle ja nastojim da znam boga ) ; i kao što je moje religijsko ubeđenje , takvi su i moji stavovi o ovim pitanjima --- hoću da kažem da jedan religijski objekt više govori o ljudima koji su ga gradili i o vremenu u kome je građen , nego o Bogu .
Recimo , pod u kome ti vidiš višebožačku poruku , ja doživljavam kao mandalu u kojoj se svetlost sliva u centar ( simbolično : svetlost koja se uliva u centar - spoznaja koja se uliva u dušu -- ili, vodenično kolo kome je moć u centru , a taj centar i ta moć su Bog + religija ) -- ali svako može na svoj način da razume simbol ; krugovi oko centralnog kruga pa sve u krugu - to je sistem planetarnog mehanizama , sve doprinosi da se centralni krug moćno okreće , ili ako je centralni krug izvor moći , planetarni mali krugovi stvar multipliciraju i ubrzavaju ( moćno ) spoljašnji veliki krug ( simbolično , mi sa crkvenim veliko dostojnicima svojim moćima pokrećemo religijski centar i činimo ga moćnim - on kao centar preko velikodostojnika multiplicirano moćno ubrzava nas ) ... tako može da se doživljava stvar .

Ako je čovek odveć sklon pravilima i ustrojen kanonizovano , pa jošte ne vidi vezu ( intelektualnu ) između religija - onda zasigurno neće prihvatiti simbole starije od njegove religije , pa je moguće da se suprotstavlja njima i drugim pitanjima koje su u vezi sa suživotom . Takvih ima . Poznati su : ziloti , krstaši , derviši , šoguni .......... no mislim da smo daleko od takvih stavova .
Nema svrhe da za svaki simbol iznosim stav - meni kao što rekoh ne smetaju i ne vređaju moju religijsku poziciju ( čovek iskreno može se pomoliti bilo gde i bilo kad - važno je da to učini iz duše za svoju dušu - bez publike --- stoga simbolika i njeni stilovi nisu bitni ) .
Kanone pišu ljudi , stoga to nemože biti razlog za raskolmeđljudima . Recimo tvoj avatar je klasičan simbol , ali on nije razlog za sukob - zar ne ? Tako japojmam stvari .

:bye::bye:
 
Hrastovnik , izvini što ne povlačim u komentaru tvoj prilog - nastojim da ne zauzimam memorijski prostor .
.... neobavezno : onaj klinac što ljubi pod prekrasan je - podseća na mene , kad me pokojna baba ( stara majka ) vodila u crkvu ( nisam ljubio pod , ali sam istrčavao u gro plan ) , a pokojni pop Rade nije me primećivao ( kao pustite anđela ,nijeto ništa )....

Da se vratim na temu : kao što rekoh , koriste se stari simboli da se iskaže nekakvo ubeđenje ( imaj u vidu, da ja pripadam grupi koja nije verujuća , već nastoji da bude znajuća -- dakle ja nastojim da znam boga ) ; i kao što je moje religijsko ubeđenje , takvi su i moji stavovi o ovim pitanjima --- hoću da kažem da jedan religijski objekt više govori o ljudima koji su ga gradili i o vremenu u kome je građen , nego o Bogu .
Recimo , pod u kome ti vidiš višebožačku poruku , ja doživljavam kao mandalu u kojoj se svetlost sliva u centar ( simbolično : svetlost koja se uliva u centar - spoznaja koja se uliva u dušu -- ili, vodenično kolo kome je moć u centru , a taj centar i ta moć su Bog + religija ) -- ali svako može na svoj način da razume simbol ; krugovi oko centralnog kruga pa sve u krugu - to je sistem planetarnog mehanizama , sve doprinosi da se centralni krug moćno okreće , ili ako je centralni krug izvor moći , planetarni mali krugovi stvar multipliciraju i ubrzavaju ( moćno ) spoljašnji veliki krug ( simbolično , mi sa crkvenim veliko dostojnicima svojim moćima pokrećemo religijski centar i činimo ga moćnim - on kao centar preko velikodostojnika multiplicirano moćno ubrzava nas ) ... tako može da se doživljava stvar .

Ako je čovek odveć sklon pravilima i ustrojen kanonizovano , pa jošte ne vidi vezu ( intelektualnu ) između religija - onda zasigurno neće prihvatiti simbole starije od njegove religije , pa je moguće da se suprotstavlja njima i drugim pitanjima koje su u vezi sa suživotom . Takvih ima . Poznati su : ziloti , krstaši , derviši , šoguni .......... no mislim da smo daleko od takvih stavova .
Nema svrhe da za svaki simbol iznosim stav - meni kao što rekoh ne smetaju i ne vređaju moju religijsku poziciju ( čovek iskreno može se pomoliti bilo gde i bilo kad - važno je da to učini iz duše za svoju dušu - bez publike --- stoga simbolika i njeni stilovi nisu bitni ) .
Kanone pišu ljudi , stoga to nemože biti razlog za raskolmeđljudima . Recimo tvoj avatar je klasičan simbol , ali on nije razlog za sukob - zar ne ? Tako japojmam stvari .

:bye::bye:

Posto ne vjerujes, i kao bezboznik nemoj po pitanju crkvenih stvari da sudis sta je u Crkvi pravilno, a sta nije. Ti nemas pravo na to, jer se ti u to ne razumijes! Izvini! :ok:
 
Poslednja izmena:
Posto ne vjerujes, i kao bezboznik nemoj po pitanju crkvenih stvari da sudis sta je u Crkvi pravilno, a sta nije. Ti nemas pravo na to, jer se ti u to ne razumijes! Izvini! :ok:

Nisam sudio ; mešaš pojmove .... izneo sam mišljenje jer sam pitan ( pogledaj malo unazad ).Zašto su znajući bezbožnici , a verujući božnici . Zar je greh znati i koristiti to znanje ; a bezgrešnost je slepo verovanje ( a vera onakva kakva večera -- pogledaj one popove , od silnog posta ne mogu da uđu u blindirane mercedese , pa ih vozaju u blindirane džipove ) .Bogami verujući dobro krkaju - mislim veruju !
Tvoja vera onolika je koliko ti je bilo verovanje u avatar . A i ovaj nov ti nije po kanonu ( a ti osporavaš takozvanu latentnu višebožačku kanonizaciju ) ; naime, žir/hrast je simbol slovenačkog polu-boga , koga je ovlastilo vrhovno božanstvo da nas čuva ( slovene ) od zla , protivnika i nas samih - da ne izgubimo identitet i ne iskorene nas neprijatelji i zlo ma šta mi činili ( da budemo stameni i dugovečni kao hrast - znaš da u nekim krajevima i dan danas zborno drvo meštanima je hrast - to se drvo zove zapis , jer u njemu je
nastanjen naš polubog čuvar i kod njega je zapisana naša sudbina ) .Vidiš da ti je i korisničko ime u znaku slovenskog poluboga - dragi moj verujući . Zovu te tvoji bogovi duboko iz tvoje potsvesti --- zastani malo , upoznaj sebe i svoju simboliku . Bog je veliki nadživeće nas !
:whistling::whistling::bye::bye:
 
Boginja Ishtar Sunce???

:mrgreen:

ishtarx.jpg

Vavilonska boginja Istar sa drvetom zivota

A da li je ono po hramovima SPC Sunce Pravde ili Istar, ne znam. Da li je Ishtar, Apolon ili nesto trece, nije ni vazno. Vazno je da je na podu u (jos) zvanicno pravoslavnom hramu.Ako je Sunce Pravde (Isus Hristos, onda je sveti simbol i sto ce na podu da se gazi? To je onda bezboznicko djelo.

Zvijezda boginje Istar, priznaces, vrlo je slicna onom suncu:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ishtar-star-symbol-encircled.svg
 
Poslednja izmena:
Nisam sudio ; mešaš pojmove .... izneo sam mišljenje jer sam pitan ( pogledaj malo unazad ).Zašto su znajući bezbožnici , a verujući božnici . Zar je greh znati i koristiti to znanje ; a bezgrešnost je slepo verovanje ( a vera onakva kakva večera -- pogledaj one popove , od silnog posta ne mogu da uđu u blindirane mercedese , pa ih vozaju u blindirane džipove ) .Bogami verujući dobro krkaju - mislim veruju !
Tvoja vera onolika je koliko ti je bilo verovanje u avatar . A i ovaj nov ti nije po kanonu ( a ti osporavaš takozvanu latentnu višebožačku kanonizaciju ) ; naime, žir/hrast je simbol slovenačkog polu-boga , koga je ovlastilo vrhovno božanstvo da nas čuva ( slovene ) od zla , protivnika i nas samih - da ne izgubimo identitet i ne iskorene nas neprijatelji i zlo ma šta mi činili ( da budemo stameni i dugovečni kao hrast - znaš da u nekim krajevima i dan danas zborno drvo meštanima je hrast - to se drvo zove zapis , jer u njemu je
nastanjen naš polubog čuvar i kod njega je zapisana naša sudbina ) .Vidiš da ti je i korisničko ime u znaku slovenskog poluboga - dragi moj verujući . Zovu te tvoji bogovi duboko iz tvoje potsvesti --- zastani malo , upoznaj sebe i svoju simboliku . Bog je veliki nadživeće nas !
:whistling::whistling::bye::bye:

Ala ga ti pametujes! Svetosavski Srbi znaju sta je hrast u njihovoj vjeri.
I krst da stavim, ti bi rekao da je i to predhriscanski paganski simbol. :lol:

I sad cu tebi za inat vratiti stari avatar, :hahaha: a ti da imas pojma sta je to, ne bi pricao kojesta.
 
Poslednja izmena:
Ala ga ti pametujes! Svetosavski Srbi znaju sta je hrast u njihovoj vjeri.
I krst da stavim, ti bi rekao da je i to predhriscanski paganski simbol. :lol:

I sad cu tebi za inat vratiti stari avatar, :hahaha: a ti da imas pojma sta je to, ne bi pricao kojesta.

Zašto meni u inat ? :think::think::dontunderstand:

Ja htedoh samo da ti ukažem da gotovo sve ima nekakvu simboliku predhrišćansku .
Čak i taj avatar .
Krst je bio u predhrišćanskoj eri simbol muka i tihog umiranja . To znaš i sam .
Čak i dan danas u kulturi nekih zajednica on ima to značenje .
Kao što sam ti rekao , meni ta simbolika ništa ne znači , zbog toga ne vidim razloge
za paniku .

Pozdrav!:bye::bye::bye:
 
Zašto meni u inat ? :think::think::dontunderstand:

Ja htedoh samo da ti ukažem da gotovo sve ima nekakvu simboliku predhrišćansku .
Čak i taj avatar .
Krst je bio u predhrišćanskoj eri simbol muka i tihog umiranja . To znaš i sam .
Čak i dan danas u kulturi nekih zajednica on ima to značenje .
Kao što sam ti rekao , meni ta simbolika ništa ne znači , zbog toga ne vidim razloge
za paniku .

Pozdrav!:bye::bye::bye:

Nisi hriscanin i sto bi ti panicio? Ti bi volio da hriscanstvo nestane, zar ne?
 

Back
Top