nas i skota 300 miliona............

budab

Zainteresovan član
Poruka
280
Шкоти воле "орлове"

Велика подршка "орловима" долази из шкотског градића Ердри, где су момци који навијају за локални клуб, у време одигравања утакмице са Немачком, у једном од пабова направили "српски дан". Момци из Ердрија уверени да "орлови" иду у финале.

Одлазак "орлова" на Мундијал у Јужну Африку дигао је целу нацију на ноге. Огромна подршка Антићевим изабраницима стиже од Срба са свих страна света.
erdri4.jpg
Славље после утакмице

Легендарна победа над Немачком, извела је на улице српских градова хиљаде навијача. Велике прославе су биле и у другим местима где наш народ живи у расејању.

Од Аустралије до Америке, од Скандинавије, до самог епицентра у Јужној Африци, сви су славили погодак Ланета Јовановића, сви су били на ивици нервног слома после пенала Видића, као што су сви били у екстази када је Стојковић одбранио пенал.

Док се од Срба, ма где живе очекивало да прославе победу над великим ривалом, мало је познато да је кроз исте трауме и неизвесност прошла и група шкотских навијача која свим срцем навија за Србију.

Шкотски градић Ердри који се налази двадесетак километара од Глазгова, за време одигравања утакмице између Немачке и Србије, био је права мала српска престоница на Острву.

Групица од двадесетак навијача локалног фудбалског клуба, за време меча између "орлова" и "панцера", органзовали су српски дан у једном од пабова. Уз српске заставе и друге навијачке реквизите, момци из Ердрија су заједно са свим навијачим "орлова", који су тај дан били уз мале екране, проживљавали сваки секунд легендрног меча.
erdri3.jpg
За Србију из свег срца

И они су се радовали искључењу Клосеа, голу Јовановића, погодио их је пенал Видића, али је зато Стојкетова одбрана изазвала ерупцију одушевљења у пабу.

Један од најсрећнијих након последњег судијског звиждука био је Алан Камингс, човек који је организовао цео овај догађај. Он истиче да њихова подршка Србији није само на мечу против "панцера", него да су "орлови" једина репрезентација за коју навијају на овом Мундијалу.

Алан каже да је неколико пута већ посетио Србију, да је ту стекао сјајне пријатеље и да се просто заљубио у нашу земљу. Он наглашава да је ту љубав веома лако пренео и на његове другаре, који такође имају жељу да што пре посете нашу земљу.

"Моје интересовање за Србију почело је пре више од десет година. Када сте деведесетих година били сатанизовани у медијима, једноставно нисам веровао у све те приче. Тек када сам почео сам да се информишем, и упознајем ваш народ, закључио сам да је Србија дивна земља са сјајним људима. Када сам први пут дошао овде, пре две године, само сам се додатно уверио у то. Мени је сада циљ да продубим ово пријатељство", рекао је Алан, и додао да су људи у Србији по менталитету веома слични Шкотима.
erdri2.jpg
Као рођени Шумадинац

Алан је рекао да, када се Шкотска већ није пласирала на Мундијал, онда је Србија дефинитивно репрезентација коју ће свим срцем бодрити у Јужној Африци.

У једном од својих боравака у нашој земљи, Алан је имао прилику да уживо гледа квалификациону утакмицу против Аустрије на Маракани, и тада је и њему за око запао Милош Красић, кога сматра најбољим играчем "орлова"

За утакмицу против Аустралије у среду, заказано је ново окупљање Ердиријевих момака, који се надају да ће и после тог меча имати разлог за славље.

Овај Шкот има и занимљиву прогнозу колико далеко "орлови" могу да стигну на Мундијалу.

"Само ми није познато са киме ће Србија играти у финалу", изричит је Алан.
erdri.jpg
 
Ma, bre, cim to nosi sajkacu... :lol:

duncan_tattoo_300_300x470.jpg
 
Koliko je meni poznato , ta šajkača srpskog vojnika
je austrougarska kreacija ( zlobnici kažu, da je sašivena
za njihovu germanizovanu vojsku , pa je ispala iz trke ) ,
i kupe je srpski liferanti jeftino ( naravno državi skupo ),
za prve oblike stajaće vojske kod obrenovića .

Bravo,Lončare 123... ! Bilo kako bilo,sa šajkačom ili ne,potkovan si znanjem.Takav i treba da je Srbin, a ne da nam kače razni ugursuzi,kako smo divljaci,koji bi se samo tukli...:lol::tick::tick:
 

Back
Top