Srbi i Hrvati veciti derbi

Zasto se ne volimo


  • Ukupno glasova
    43
  • Anketa je zatvorena .
ja bih reko da njihova mrznja prema srbima lezi josh vekovima u nazad...oduvek smo se mi borili za slobodu protiv turaka a oni su to gledali i slusali kako im madjari i svabe pricaju da se ugledaju na srbe...naravno to sam reko uprosteno...u pricu da su to pokatoliceni srbi ne verujem bas toliko mada opet ima sansi.ali bitno je da smo mi srbi svesni toga da najstrasniji zlocini koji su zabelezeni u istoriji su se desili u jasenovcu.i mogu oni da izmisljaju neki blajburg(ne kazem mozda se tamo i desio zlocin ali ne moze se porediti sa jasenovcem)kad je u jasenovcu bilo takmicenje u klanju srba.covek za dan zakolje 1300 srba.ma necu uopste dapominjem vise.imate google,youtube pa pogledajte sta su ustase radile srbima i to nisu oni vojnicki nikad bili jaci od nas,zato su uvek i udarali na civile.ali opet nije da smo mi cvecke,bilo je zlocina i sa nase strane a pogotovo 90-ih ali necemo da se lazemo.nesrazmerno vece zlocine su pocinili hrvati nad srbima.od devedestih pa i dan danas u HR je moderno da se mrze srbi.i to sve pricam ja koji nisam izbeglica i svi preci su mi iz bg i nemam veze sa tim prostorom.ali jednostavno znam da ti krajisnici kolko god me nervirali kad qkaju za likom i kordunom,ja znam da su to srbi i da je ceo svet cutao kad su hrvati na pragu 21. veka proterali 250.000 srba sa vekovnih ognjista.....
 
Hrvate stvarno ne mirisem. nisam neki isljuciv tip, gledam da svakog razumem, al hrvate jednostavno gledam da imam dalje od sebe. ne prijatelji, ne drugovi a pogotovo to nije drag gost u mojoj kuci ili dvoristu.

losi ljudi, generalno gledajuci.

sto dalje od mene
 
gde god se okrenes, obrnes, tu su oni, prave neki skandal ili obuku svoj porodicni karavan u sve te boje njihovog nacionalnog miljea. isuvise je to opsednuto nacionalnim, napadno i odbojno gde god bili i ma kako se trudilo da ti bude prijatelj.

skroz te razumem sta hoces da kazes i 100 posto je tacno da su oni generalno kao narod losi ljudi i tacno je da su opsednuti nacionalizmom i da ne kazem mrznjom prema srbima...ali sigurno je da ima izuzetaka i da je bar 1 od 100 dobar covek.
 
skroz te razumem sta hoces da kazes i 100 posto je tacno da su oni generalno kao narod losi ljudi i tacno je da su opsednuti nacionalizmom i da ne kazem mrznjom prema srbima...ali sigurno je da ima izuzetaka i da je bar 1 od 100 dobar covek.

mozda, al kad je u pitanju intearkcija neka, gde se oni nutkaju, sansa 1:100 da ce se pokazati kao ok ljudi nije neka dobra najava.
zene im pak nisu isti slucaj sto se tice tog nekog internacionalnog "prijateljstva", valjda im je (hrvatima) to jos veci razlog da budu takvi kakvi su, isfruistrirani i nacionalno i polno iskompleksirani
 
mozda, al kad je u pitanju intearkcija neka, gde se oni nutkaju, sansa 1:100 da ce se pokazati kao ok ljudi nije neka dobra najava.
zene im pak nisu isti slucaj sto se tice tog nekog internacionalnog "prijateljstva", valjda im je (hrvatima) to jos veci razlog da budu takvi kakvi su, isfruistrirani i nacionalno i polno iskompleksirani

da,to si upravu.nzm kako da se izrazim ali nekako su nalozeni da mrze nekog.srbe oduvek a sad vidim drkaju se i na slovence.oni se ko neko malo dete koje ne moze da bude mirno pa samo dira drugu decu.mnogo me nerviraju ti njihovi kompleksi.ali ovo sam malo pre reko jer iako su oni pocinili takav genocid nad srbima ne bi trebali mi to njima nekad u buducnosti da vratimo tolikom merom.upravo zbog tog 1 od 100 jer nije on kriv sto sve njegove komsije,roditelji i svi mrze srbe i imaju komplekse...ali opet nekad se tako iznerviram da bi ih sve pobio nego sam sad smiren...
 
da,to si upravu.nzm kako da se izrazim ali nekako su nalozeni da mrze nekog.srbe oduvek a sad vidim drkaju se i na slovence.oni se ko neko malo dete koje ne moze da bude mirno pa samo dira drugu decu.mnogo me nerviraju ti njihovi kompleksi.ali ovo sam malo pre reko jer iako su oni pocinili takav genocid nad srbima ne bi trebali mi to njima nekad u buducnosti da vratimo tolikom merom.upravo zbog tog 1 od 100 jer nije on kriv sto sve njegove komsije,roditelji i svi mrze srbe i imaju komplekse...ali opet nekad se tako iznerviram da bi ih sve pobio nego sam sad smiren...
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top