Где на одмор са децом

Flexoman

Zainteresovan član
Poruka
328
Каква су ваша искуства када сте први пут путовали са децом на одмор? И где вам је било најлепше, ако је планина реците где сте били и како сте се провели исто важи и за море или неку од наших бања!!!
 
Каква су ваша искуства када сте први пут путовали са децом на одмор? И где вам је било најлепше, ако је планина реците где сте били и како сте се провели исто важи и за море или неку од наших бања!!!

Можда Сребрно језеро? :) Чуо сам да је модерно и лепо сад тамо! Толико од мене и лепо то бре Српче на слици:lol::lol:
 
Za tako male bebice je dobro more u junu ili septembru ili planina do 1000m. Na moru sam bila u svojoj kuci sa bebom od 4,5 meseci. Znači trebaju ti uslovi za kupanje bebe, pranje pelena i bebi garderobice, grejanje mleka, ako ne doji, klima ili grejalica, zavisno od vremena kada idete. Neophodna je i blizina lekara u slučaju da se beba prehladi ili dobije neku alergiju, temperaturu ili, u našem slučaju, potvrdi da kašalj koji se čuje potiče od rasta zubića. Ja bih preporučila neki apartman na Tari i to na Kaluđerskim barama. I Zlatibor je dobar u tom smislu, ali ja tamo nisam bila. I zaboravite na ludi provod. Malo šetnje, čitanje, TV i slično, ali i to ovisi o tome kakav je beba tip i da li idete sami ili sa nekim ko će vam pričuvati bebu. Moja deca su dijametralno suprotnog karaktera. Starija devojčica je skitara neviđena, a za mlađeg sina je svaka promena bila strašna i za njega i za nas.
 
Ono sto neko vec rece , ako imas dovoljno novca mozes da biras, ali ako je situacija finansiska malo drugacija onda evo predloga za Buljarice.Znam zvuci uzasno , tako je bar meni bilo kad god ih neko pomene, medjutim resimo mi bez zakazivanja soba,sto se kaze onako na slepo da idemo na more i to u cik sezone.Mi planirali u Becicima, medjutim tamo je bilo sve zauzeto, ali bukvalno , trazili gore dole smestaj i jedino gde smo naisli na slobodno bejahu Buljarice.Medjutim moram priznati da sam se po prvi put na moru prelepo provela i to sa tri deteta od toga dva su imala po dve godine, Plza je duga i siroka , mirno mesto bez buka nocnih tako da je milina ako zelite i vi da se stvarno odmorite.
Sto se za zdravlje decice tice Crnogorsko primorje ti je dobro.
 
Ono sto neko vec rece , ako imas dovoljno novca mozes da biras, ali ako je situacija finansiska malo drugacija onda evo predloga za Buljarice.Znam zvuci uzasno , tako je bar meni bilo kad god ih neko pomene, medjutim resimo mi bez zakazivanja soba,sto se kaze onako na slepo da idemo na more i to u cik sezone.Mi planirali u Becicima, medjutim tamo je bilo sve zauzeto, ali bukvalno , trazili gore dole smestaj i jedino gde smo naisli na slobodno bejahu Buljarice.Medjutim moram priznati da sam se po prvi put na moru prelepo provela i to sa tri deteta od toga dva su imala po dve godine, Plza je duga i siroka , mirno mesto bez buka nocnih tako da je milina ako zelite i vi da se stvarno odmorite.
Sto se za zdravlje decice tice Crnogorsko primorje ti je dobro.

:eek: Tri godine smo letovali tamo sa decom i sve tri godine se vraćali sa crevnim i kožnim infekcijama. Jel se to računa u zdravlje dečice?
 
:eek: Tri godine smo letovali tamo sa decom i sve tri godine se vraćali sa crevnim i kožnim infekcijama. Jel se to računa u zdravlje dečice?

Mi hvala Bogu nismo imali nikakvih problema, , mozda zavisi od mesta do mesta , ja sam cula da su neki lose prosli u Sutomoru, ali tamo i da mi placaju ne bih isla , zato sam rekla tacno mesto, a inace more im je zdravo , ali kao samo more zbog svoje slanosti u odnosu npr. na Bugarsko koje nije dovoljno slano i nema tih efekata kao kod Jadranskog, Iance covek moze ici i u Grcku , ipak je izbor samo na njemu, zar ne? ;)
 
Mi hvala Bogu nismo imali nikakvih problema, , mozda zavisi od mesta do mesta , ja sam cula da su neki lose prosli u Sutomoru, ali tamo i da mi placaju ne bih isla , zato sam rekla tacno mesto, a inace more im je zdravo , ali kao samo more zbog svoje slanosti u odnosu npr. na Bugarsko koje nije dovoljno slano i nema tih efekata kao kod Jadranskog, Iance covek moze ici i u Grcku , ipak je izbor samo na njemu, zar ne? ;)

Slažem se ali post je zvučao prilično pristrasno, Za Sutomore ne znam...verovatno si u pravu...govorio sam o Boki i Plavim Horizontima. Jedino letovanje gde nismo imali zdravstvenih problema sa decom je bilo u Čanju ali zato od 24 sata dnevno, 20 smo bili bez vode. malo nezgodno sa malim detetom...
Bugarsku ne bih preporučio nikome ali Grčka je idealan izbor. Počev od laganog puta pa do čistih plaža i mora u kome ne plivaju fekalije.
 
Išli smo na more kad je mlađi sin imao 14 meseci...ekstra se proveli...bio je miljenik svih na plaži i zvali ga mrvica. :D

Sada si me podsetio ovim , tada kada smo isli sa malima , mislim na blizance , posto su jednojajcani a usput imali kovrdzave kosice, pa nema ko ih nije slikao kad bi ih ugledao na plazi, a i van nje.Stoga smo se ja i muz zezali da pocnemo da napalcujemo slikanje nase dece pa mozda i produzimo letovanje :lol:
 
Sa cerkom smo putovali kad je imala dva meseca u planinu, 1100 n.v, tamo imamo vikendicu i lepo smo se proveli:)

Sa sinom smo putovali na more kad je imao takodje dva meseca; te 2003 bilo je zaista pretoplo, setali smo ga pre 7 ujutru, i uvece smo izlazili posle 9.

Bili smo u jednoj lepoj vili sa privatnom plazom, sa terase se islo pravo na pesak, sto je bilo odlicno za kombinaciju dvogodisnje dete/ dvomesecna beba:).

E sad kako je moj sin uvek bio mirna beba:heart:, nije se dve nedelje niti cuo, a jedno posle desetak dana kad smo uvece kretali u provod, pita me jedna gosca - cije mi je to dete u kolicima:zcepanje:
 
Prvi put sam sa bebom od devet meseci bila u Crnoj Gori i rekla sam tada sa bebom i nikada vise.Peti dan je dobio temperaturu 39,6 po prvi put u zivotu, pa smo ostali cak i dan duze od planiranog dok mu skroz nije bilo bolje.Vukli se po lekarima,ma uzas jedan.Na kraju samo obicna virusna infekcija,najverovatnije od vode.Tako su mi rekli.
Sledece godine bili na Zlatiboru i bilo nam je ok.Klinac se razjeo neverovatno.Samo sto neko gore vec rece,sa decom zaboravi na provod.
Kad je imao tri godine isli smo u Grcku i bilo nam je prelepo.Bio je zdrav,to ti je najbitnije kad si sa detetom.
Sada imam opet malu bebu.Ne planiram more ni ove a najverovatnije ni sledece godine.I ako se prevarim sledece god. u Crnu Goru nikako.
Pozdrav
 
Prvi put sam sa bebom od devet meseci bila u Crnoj Gori i rekla sam tada sa bebom i nikada vise.Peti dan je dobio temperaturu 39,6 po prvi put u zivotu, pa smo ostali cak i dan duze od planiranog dok mu skroz nije bilo bolje.Vukli se po lekarima,ma uzas jedan.Na kraju samo obicna virusna infekcija,najverovatnije od vode.Tako su mi rekli.
Sledece godine bili na Zlatiboru i bilo nam je ok.Klinac se razjeo neverovatno.Samo sto neko gore vec rece,sa decom zaboravi na provod.
Kad je imao tri godine isli smo u Grcku i bilo nam je prelepo.Bio je zdrav,to ti je najbitnije kad si sa detetom.
Sada imam opet malu bebu.Ne planiram more ni ove a najverovatnije ni sledece godine.I ako se prevarim sledece god. u Crnu Goru nikako.
Pozdrav

Pa kad si u CG isla :hahaha::D
 
Каква су ваша искуства када сте први пут путовали са децом на одмор? И где вам је било најлепше, ако је планина реците где сте били и како сте се провели исто важи и за море или неку од наших бања!!!

Isla jedna moja prijateljica sa muzem i klincima prosle godine u Soko banju...kazu da je bilo extra....i uslugom su bili zadovoljni a i mestom....priroda je strava,ima sta da se vidi..kaze klincima bilo super....to recimo ako si za banju
 
Ми у Сутоморе идемо сваке године са децом 10-15 дана. Никад нам ништа није било. Градску воду не пијемо него само флаширану. Нема само Сутоморе проблем са водом него је то уопште проблем на ЦГ приморју. Газда код кога летујемо има резервоар под земљом и два резервоара на крову + хидрофор тако да воде никад не фали. Та вода је само за туширање мада сам више пута случајно попио и није ми било ништа.
 
Sa prvim detetom smo prvi put išli na more kad je on imao 10 meseci. Išli smo na Krf avionom krajem avgusta i sve je bilo super. Nikakve bolesti, problemi sa hranom ili bilo čime. Bebac je baš uživao i na plaži i u vodi. Sa drugim detetom smo išli u Petrovac kad je imalo 14 meseci (a ovaj stariji tada već 4 godine) i isto je sve bilo OK što se tiče dece - jedino što više nikad ne bih išla u CG.
 
Ми у Сутоморе идемо сваке године са децом 10-15 дана. Никад нам ништа није било. Градску воду не пијемо него само флаширану. Нема само Сутоморе проблем са водом него је то уопште проблем на ЦГ приморју. Газда код кога летујемо има резервоар под земљом и два резервоара на крову + хидрофор тако да воде никад не фали. Та вода је само за туширање мада сам више пута случајно попио и није ми било ништа.

Pa cela CG ima problem sa vodom....i problem sa prljavim morem, i sa nikakvom uslugom u restoranima, sa neadekvatnim cenama smeštaja za taj nivo usluge, sa putem koji je rizičan i naporan i sa ljudima koji vole naše pare a nas mrze. Kad idem na odmor hoću da se osećam prijatno i bezbedno ili neću ni da idem.
 
Pa cela CG ima problem sa vodom....i problem sa prljavim morem, i sa nikakvom uslugom u restoranima, sa neadekvatnim cenama smeštaja za taj nivo usluge, sa putem koji je rizičan i naporan i sa ljudima koji vole naše pare a nas mrze. Kad idem na odmor hoću da se osećam prijatno i bezbedno ili neću ni da idem.

Ma u zivotu sa decom ne bi isao u CG....bolje otici negde kod nas na planinu ili u neku banju ko covek...ili ako je vec toliko zapelo za more onda u Grcku...nije mnogo dalje od CG a daleko je bolje u svim segmentima.
 
krasici u cg su dobri za letovanje sa decom :)
ima puno privatnih kucica i lepo se iznajmi soba i milina
doduse mi imamo poznanike koji imaju kucu tamo,pa kod njih uvek iznajmljujemo sobu
tamo nema problema,vode ima u bazenu ...kisnice....tako da tusiranje nije problem

i nije daleko od plaze
,,,,ne znam kako je u drugim kucama
ali su mirni krasici i uvek se covek lepo odmori
 
Poslednja izmena:
krasici u cg su dobri za letovanje sa decom :)
ima puno privatnih kucica i lepo se iznajmi soba i milina
doduse mi imamo poznanike koji imaju kucu tamo,pa kod njih uvek iznajmljujemo sobu
tamo nema problema,vode ima u bazenu ...kisnice....tako da tusiranje nije problem

i nije daleko od plaze
,,,,ne znam kako je u drugim kucama
ali su mirni krasici i uvek se covek lepo odmori

Daj bre Mico...bio sam tamo. Lepše i urednije na Bovanskom jezeru nego u Krašićima...i bar pomalo ima peska a ne one stenčuge :lol:
Jedino ako je mufte...tu već da ne zakeramo :mrgreen:
 
krasici u cg su dobri za letovanje sa decom :)
ima puno privatnih kucica i lepo se iznajmi soba i milina
doduse mi imamo poznanike koji imaju kucu tamo,pa kod njih uvek iznajmljujemo sobu
tamo nema problema,vode ima u bazenu ...kisnice....tako da tusiranje nije problem

i nije daleko od plaze
,,,,ne znam kako je u drugim kucama
ali su mirni krasici i uvek se covek lepo odmori

Ako pozelim da se kupam kisnicom otici cu na neko pusto ostrvo ili cu da se prijavim za Survivor. :D
 
Daj bre Mico...bio sam tamo. Lepše i urednije na Bovanskom jezeru nego u Krašićima...i bar pomalo ima peska a ne one stenčuge :lol:
Jedino ako je mufte...tu već da ne zakeramo :mrgreen:

pa ja volim stene ili kamencice
pesak ne podnosim
od svoje dvaneste idem tamo
bili smo sa bratanicom mojom kad je imala 6-7 meseci i super je bilo :)
svaka ulica svoju plazu i nije guzva
ja volim krasice

al planiram da predjem na grcku ako mogu :lol:
 

Back
Top