Hrvati očekuju 100.000 turista iz Srbije, ali im smeta ponašanje Beograđana

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Dođite, trošite pare i klečite!
Sreda - 23.06.2010
Predsednik Hrvatskog helsinškog odbora Ivan Zvonimir Čičak kritikovao je srpske turiste jer se tokom odmora u Dalmaciji „ponašaju kao da su na Terazijama“, te „provociraju i iritiraju“ lokalne Hrvate.

Ovakva provokacija komšija ujedinila je srpske političare iz vlasti i opozicije u zajedničkoj poruci narodu - obiđite hrvatsko primorje u širokom luku!
Čičak se prilikom posete Kninu i Kistanju zbog međunacionalnih incidenata u tom delu Hrvatske drznuo i da kalkuliše stotinama hiljada Srba koji će ove sezone ostaviti pare Hrvatskoj.
- Očekuje se da će Hrvatska ugostiti 100.000 Srba i incidenti nisu potrebni. Problem je što dolaze mladi iz Srbije koji ne shvataju novi realitet, pa se ponašaju kao da su nasred Terazija, a to Janjevce iritira i provocira - ocenio je hrvatski „mirotvorac“.
Portparol DS-a Jelena Trivan kaže da ne vidi ništa loše u ponašanju Srba na Terazijama, te da su naši turisti pusta želja bivše braće.
- Ne razumem takvu izjavu. Ja sam ponosna kako se Srbi ponašaju i na Terazijama i bilo gde drugde, za razliku od nekih polupijanih varvara. S druge strane, Terazije su simbol demokratske kulture, otpora i svega što je urbano. Nasušna želja Hrvatske je da vide Srbe tamo, o čemu svedoče hiljade bilborda svuda po Beogradu. Ipak, treba da se stvori atmosfera kako bi se naši turisti tamo osećali udobno - kaže Trivan.
Potpredsednik SNS-a Aleksandar Vučić smatra da zbog ovakvih čestih izgreda Hrvatske za letovanje treba odabrati bilo koju drugu destinaciju.
- Ne znam zašto se Srbi tamo ne bi ponašali kao na Terazijama kada je to ponašanje pristojno i uljudno. Ne misle valjda da ćemo da klečimo kako bi oni bili zadovoljni?! Hvala im na lepoj ponudi, ali uvek biram bilo koju drugu destinaciju na kugli zemaljskoj. Dosta je njihove slatkorečivosti, mogu i pet miliona bilborda da stave, ja ću uvek birati Grčku, Tursku, Egipat... - jasan je Vučić.
Ni lidera Nove Srbije Velimira Ilića ova kritika nije ostavila ravnodušnim.
- Srbin je potencijalni zatvorenik čim se pojavi u Hrvatskoj. Oni bi voleli da im ostavimo pare, ali da odemo potpuno potcenjeni i poniženi. Srbija im je više puta pružala ruku, ali saradnja mora da bude obostrana. Mi smo sad u situaciji da se plašimo da će nam deca ako ih tamo pošaljemo biti kamenovana ili da će im automobil baciti u more - kaže Ilić, i dodaje da se na sukobe između Srbije i Hrvatske mora staviti tačka, ali tek pošto se reši pitanje imovine Srba i omogući normalno kretanje naših građana u Hrvatskoj.

Muke s Janjevcima
Janjevci su u Kistanje, u kome su Srbi bili velika većina, doseljeni sa Kosova, iz Janjeva, posle akcije „Oluja“, prihvativši poziv Franje Tuđmana da dođu i usele se u velike kuće. S druge strane, Srbi su povratkom ponovo postali većina i osvojili vlast u opštini, što nije po volji Janjevaca. Tako mladi Janjevci maltretiraju bogoslove iz obližnje Pravoslavne bogoslovije u manastiru Krka.


http://www.alo.rs/vesti/28379/Dodite_trosite_pare_i_klecite

****************************


Srpske pare valjaju Srbi ne valjaju???
 
Dođite, trošite pare i klečite!
Sreda - 23.06.2010
Predsednik Hrvatskog helsinškog odbora Ivan Zvonimir Čičak kritikovao je srpske turiste jer se tokom odmora u Dalmaciji „ponašaju kao da su na Terazijama“, te „provociraju i iritiraju“ lokalne Hrvate.[/url]

Mene to ni malo ne iznenađuje ili znao sam da će doći do toga.Krivica je agencija koje organizaciju letovanja a prethodno ne edukuju svoje klijente u vidu kraćih kurseva.Takođe ne treba svima dozvoliti ni da idu tamo.
 
Само тотална будала и ретард може да оде у 'рвацку, да слуша ове глупости И ЈОШ ДА ИМ ОСТАВИ ПАРЕ....... али само тотална будала....... не би тамо отишао да ми смештај нуде џабе...... испод части ми је са таквима уопште бити у близини...
 
Dođite, trošite pare i klečite!
Sreda - 23.06.2010
Predsednik Hrvatskog helsinškog odbora Ivan Zvonimir Čičak kritikovao je srpske turiste jer se tokom odmora u Dalmaciji „ponašaju kao da su na Terazijama“, te „provociraju i iritiraju“ lokalne Hrvate.


****************************


Srpske pare valjaju Srbi ne valjaju???

Sto, to je neko cudo?

Pa i nama siptarske pare valjaju kad im prodajemo kuce, a Siptari ne valjaju.
 
Ne znam za tebe al ja moju kucu nisam prodao nikome.

I ko god ide u Rvacku i zasluzuje da ga ebu u zdrav mozak za sve pare :lol:

Nisam ni ja, nemam veze s Kosovom.

Ali kazem za one koji imaju.

A ovi u Hrvatsku sto idu,b as me briga, neka idu i nek' se ponasaju po njihovim pravilima ako tako vise vole. Nismo svi isti.


Врати се Ана,све ти је опроштено.

:hahaha::hahaha::hahaha::ok::zag:

"I tata bi sine", (al' ne daju). :lol:


Imas bonu za ovo.
:)

:hvala::bye:
 
Cik probajte da idete u dubrovnik....
Komunalni radnici ili tako nesto ce vas docekati sa majcama "i ja sam branio dubrovnik".
Na svakom znacajnom trgu je ogromna mapa dubrovnika na kojoj je oznaceno i napisano sta su sve gadjali srbi(na DEVET svetskih jezika)
Usput cete dobiti socnu psovku od prodavca ako progovorite srpski.
Bio na jedan dan i sve licno doziveo
 
Pa trpe - gledaju nas, sluze nas, samo nece da nas slusaju sta pricamo.

Flaster na usta hoce da nam stave.

Ako.

Зато ја могу да одем тамо само да им направим пар диверзија на мостовима, путевима ,и туристичким објектима...
Мада, засад нема потребе, јер им је сезона очајна, чим су спали на то да нас моле да идемо тамо, оним билбордима по Београду...
 
Cik probajte da idete u dubrovnik....
Komunalni radnici ili tako nesto ce vas docekati sa majcama "i ja sam branio dubrovnik".
Na svakom znacajnom trgu je ogromna mapa dubrovnika na kojoj je oznaceno i napisano sta su sve gadjali srbi(na DEVET svetskih jezika)

Б.Д: Све је почело на дубровачком ратишту, где сам током 1991. боравио девет месеци у саставу Друге оперативне групе. Затим сам од августа '93. до 31. јануара '94. био на херцеговацчком ратишту. Од 6. фебруара '95. налазио сам се у Призрену, у 549. бригади, прво као начелник штаба, а од '97. и као њен командант. Ту ме је дочекао рат '99.
С: Много се у Хагу говорило о дубровачком ратишту. Чак је и генерал Јокић признао да је крив за гранатирање Дубровника. Имали сте низ примедби на понашање Јокића. О чему се ту ради?
Б.Д: Све о Дубровнику је фарса и лаж. Тачно је да је било дејстава и по старом језгру Дубровника, и по још неким деловима града. На својим картама, ратним, а и туристичким, уцртао сам тачно где су се налазили положаји Хрвата. Ти положаји су стално мењани. Користили су минобацаце "чарли", који су били на камионима, тако да су често улазили у заштићено језгро и из њега дејствовали по положајима ЈНА. Друга карактеристика, ЗНГ је користио хотеле. На горњим спратовима су смештали избеглице, а ЗНГ би дејствовао са доњих спратова. Стално су нас засипали минобацачким гранатама и мецима разних калибара. Уз то, били смо сведоци њиховог наоружавања с мора, иако је постојао ембарго на увоз оружја.
С: Ко их је наоружавао?
Б.Д: Ако је Шеста америчка флота држала блокаду, јасно је да је наоружавање Хрвата од стране САД прећуткивано. Наоружавали су их многи.
С: Приче Јокића, Стругара и осталих, разликују се од Ваше?
Б.Д: И ту је ствар јасна. Јокића лично знам, на дубровачком ратишту био ми је командант. Једно време нисам хтео с њим да се срећем. Међутим, када је отишао у Хаг, учинио сам све да му помогнем. Више сам пута с њим разговарао у Београду, док се бранио са слободе. Жестоко сам му замерио што је признао кривицу, и на тај начин довео у безизлазан положај Стругара и све оне који су с њим оптужени. Пошто сам му помагао око документације, уз помоћ које је могао да се одбрани, несхватљиво ми је његово образложење признања, да документацију није добио на време. Посебно га је погодило, што његови потчињени, њих петорица, које ми је навео по имену, нису хтели да се појаве као сведоци одбране. То га је, каже, преломило да призна кривицу, мада је могао да се одбрани. Јер, и међународно ратно право каже: сви обележени објекти, попут болница, хотела и других, који су заштићени, уколико се користе за војне потребе и дејства из њих - престају да буду заштићени. То је у Дубровнику био случај.

Божидар Делић,Пензионисани генерал
 
Јер, и међународно ратно право каже: сви обележени објекти, попут болница, хотела и других, који су заштићени, уколико се користе за војне потребе и дејства из њих - престају да буду заштићени. То је у Дубровнику био случај.



Pa sto se onda cudis sto je NATO bacio par bombi na takve ciljeve po Srbiji?
 

Back
Top