Citaonica/biblioteka stripova

Skyglide

Početnik
Poruka
32
Pozdrav ljudi, interesuje me ima li negde u Beogradu mesto gde mogu da iznajmim/procitam strip?
Prosle godine je bio neki kafic `Strip trip` u Svetozara Markovica ali vec neko vreme ne rade

Volim da citam stripove ponekad da mi prodje vreme, ali nemam nikakve kolekcionarske ambicije pa me cisto interesuje da li postoji i ovakva varijanta?
 
Nekako mi je bolje kad citam pravi strip
Skenirano mi je katastrofa, kad svaku stranicu citam kao sliku,
mada citao sam Tangija i Laverdira i MIster No-a na kompjuteru, ali su oni bili prilagodjeni i koristio sam neki program CDisplay, to vec nije lose, samo stalno nalecem na ove skenirane
 
Nekako mi je bolje kad citam pravi strip
Skenirano mi je katastrofa, kad svaku stranicu citam kao sliku,
mada citao sam Tangija i Laverdira i MIster No-a na kompjuteru, ali su oni bili prilagodjeni i koristio sam neki program CDisplay, to vec nije lose, samo stalno nalecem na ove skenirane

Ја имам око 30 гига скенираних стрипова, скенови су одлични, а постоји и програм за читање скенираних стрипова, где се странице у фајлу (стрипу) окрећу једним кликом, програм се зове gonvisor. Још ако имаш лап топ, доживљај је исти као да читаш прави стрип...
 
Prica sam sa Maggie.The.Cat na ovu temu pre izvesnog vremena. Postoje neke biblioteke u kojima mogu da se iznajme stripovi, ali u svojoj ponudi imaju samo ozbiljnija stiva, kao na primer izdanja Belog puta. A kiosk izdanja mozes da kupis posto nisu preterano skupa, pa kad procitas uvek mozes da ih prodas na nekoj aukciji po nizoj ceni.

p.s. Znam da u Hrvatskoj Fibra deo svojih izdanja poklanja ili prodaje bibliotekama.
 
Pozdrav ljudi, interesuje me ima li negde u Beogradu mesto gde mogu da iznajmim/procitam strip?
Prosle godine je bio neki kafic `Strip trip` u Svetozara Markovica ali vec neko vreme ne rade

Volim da citam stripove ponekad da mi prodje vreme, ali nemam nikakve kolekcionarske ambicije pa me cisto interesuje da li postoji i ovakva varijanta?

U biblioteci na B.Brdu ima cela polica sa stripovima (npr. "Zagor"po 5-6 stripova ukoričeno u jednu knjigu,Dilan Dog,Fleš Gordon itd....sve su ukoričena izdanja) pa pretpostavljam da tako nešto u većem ili manjem obimu postoji i u ostalim gradski bibliotekama
 
zagorposterzalokal.jpg
 

Back
Top