Двоструки аршини

Jeremija

Zainteresovan član
Poruka
148
Знам да је била тема о Зукорлићу и монтажи његове фотографије у ”Блицу” (штета, нема линка за поменуту фотомонтажу), али нешто друго ме копка...
Како је могуће да, например, буде објављена фотомонтажа покојног патријарха Павла која га представља као педера, а било је и других увредљивих ”перформанса”, и то прође без последица, без захтева за неку вишемилионску одштету у еврима?



Да ли је горе приказана монтажа увредљива за СПЦ? Јесу ли повређена осећања Срба православаца, или је у питању ”уметничка слобода”?

Бојим се да у свим сверама Срби у властитој земљи трпе дискриминацију у сваком погледу од мањина које живе на Србском тлу.
 
Знам да је била тема о Зукорлићу и монтажи његове фотографије у ”Блицу” (штета, нема линка за поменуту фотомонтажу), али нешто друго ме копка...
Како је могуће да, например, буде објављена фотомонтажа покојног патријарха Павла која га представља као педера, а било је и других увредљивих ”перформанса”, и то прође без последица, без захтева за неку вишемилионску одштету у еврима?



Да ли је горе приказана монтажа увредљива за СПЦ? Јесу ли повређена осећања Срба православаца, или је у питању ”уметничка слобода”?

Бојим се да у свим сверама Срби у властитој земљи трпе дискриминацију у сваком погледу од мањина које живе на Србском тлу.

Apsolutno si u pravu. Nigde u svetu manjine nemaju te slobode koje imaju u Srbiji. svugde u svetu nacionalne manjine imaju pravo na dodatnu osnovnu skolu na maternkjrm jeziku i to neobavezujuce, ali je nastava na zvanicnom jeziku zemlje obavezna. U srbiji nacionalne manjine imaju i fakultete na svom jeziku.
Nigde u svetu neko iz nacionalne manjine nemoze da se zaposli u zvanicnim organima i institucijama ako dobro nezna jezik zemlje, u Srbiji moze.
Nigde u svetu nisu nacionalne manjine privilegovane u odnosu na vecinu osim u Srbiji.
Ali hebiga, to je tako kada imas zutace na vlasti za koje EU nema alternativu.
 
Знам да је била тема о Зукорлићу и монтажи његове фотографије у ”Блицу” (штета, нема линка за поменуту фотомонтажу), али нешто друго ме копка...
Како је могуће да, например, буде објављена фотомонтажа покојног патријарха Павла која га представља као педера, а било је и других увредљивих ”перформанса”, и то прође без последица, без захтева за неку вишемилионску одштету у еврима?



Да ли је горе приказана монтажа увредљива за СПЦ? Јесу ли повређена осећања Срба православаца, или је у питању ”уметничка слобода”?

Бојим се да у свим сверама Срби у властитој земљи трпе дискриминацију у сваком погледу од мањина које живе на Србском тлу.

:sad2:
не могу да вјерујем шта су направили
Први пут ово видим
Па кад се овако нешто направи,онда је ово умјетничка слобода,онда нема везе...
Срби у Србији имају најмање права,то је сигурно...
 
Знам да је била тема о Зукорлићу и монтажи његове фотографије у ”Блицу” (штета, нема линка за поменуту фотомонтажу), али нешто друго ме копка...
Како је могуће да, например, буде објављена фотомонтажа покојног патријарха Павла која га представља као педера, а било је и других увредљивих ”перформанса”, и то прође без последица, без захтева за неку вишемилионску одштету у еврима?



Да ли је горе приказана монтажа увредљива за СПЦ? Јесу ли повређена осећања Срба православаца, или је у питању ”уметничка слобода”?

Бојим се да у свим сверама Срби у властитој земљи трпе дискриминацију у сваком погледу од мањина које живе на Србском тлу.

Na kolac,ODMA,i to neomascen :evil: :evil:
Jos vredjaju mrtvog coveka :evil: :evil:
 
Apsolutno si u pravu. Nigde u svetu manjine nemaju te slobode koje imaju u Srbiji. svugde u svetu nacionalne manjine imaju pravo na dodatnu osnovnu skolu na maternkjrm jeziku i to neobavezujuce, ali je nastava na zvanicnom jeziku zemlje obavezna. U srbiji nacionalne manjine imaju i fakultete na svom jeziku.
Nigde u svetu neko iz nacionalne manjine nemoze da se zaposli u zvanicnim organima i institucijama ako dobro nezna jezik zemlje, u Srbiji moze. Nigde u svetu nisu nacionalne manjine privilegovane u odnosu na vecinu osim u Srbiji.
Ali hebiga, to je tako kada imas zutace na vlasti za koje EU nema alternativu.

У Србији није непозната пракса да се државни органи упућују на часове језика којим говори одређена мањина ? Као што је рецимо случај са полицијом у местима по Војводини.
 
Знам да је била тема о Зукорлићу и монтажи његове фотографије у ”Блицу” (штета, нема линка за поменуту фотомонтажу), али нешто друго ме копка...
Како је могуће да, например, буде објављена фотомонтажа покојног патријарха Павла која га представља као педера, а било је и других увредљивих ”перформанса”, и то прође без последица, без захтева за неку вишемилионску одштету у еврима?



Да ли је горе приказана монтажа увредљива за СПЦ? Јесу ли повређена осећања Срба православаца, или је у питању ”уметничка слобода”?

Бојим се да у свим сверама Срби у властитој земљи трпе дискриминацију у сваком погледу од мањина које живе на Србском тлу.

Umetnička sloboda postoji ali je kao i svaka sloboda ograničena pravima drugih u tom smislu objavljivanje ove slike patrijarha NAJDUBLJE VREĐA VERSKA OSEĆANJA pripadnika SPC ..... u tom smislu OVAKO NEŠTO JE NEDOPUSTIVO .....

Sa druge strane za osudu bi bila i Zukorlićeva slika da nije počeo da se bavi politikom ali od kada jeste žao mi je ... ne može ga mantija zaštiti os niskih političkih udaraca ...., sam Zukorlić povredio je veru i njen smisao ulaskom u politiku ....
 
To samo kod nas ima...Samo me buni to, kako neki ljudi nemaju imalo saosecanja za mrtvim patrijarhom koji je toliko toga ucinio za Srbiju, Srbe i pravoslavnu veru?:dontunderstand: Drugo sto me cudi je, kako to da niko iz vrha nije odreagovao povodom ovoga?Mislim, nije u pitanju neka bezvezna osoba, vec patrijarh? /nod
Elem, rekao sam par puta, doduse ne znam da li ovde na forumu, ali...Treba vratiti smrtnu kaznu, nabijanje na kolac i giljotinu...Da se malo ovi gej smradovi dovedu u red!
 
У Србији није непозната пракса да се државни органи упућују на часове језика којим говори одређена мањина ? Као што је рецимо случај са полицијом у местима по Војводини.


А шта беше оно још тамо у Војводини - неки преводиоци у општинама за припаднике мањина који не знају српски? :dash:

А и тамо где се преводи са мађарског на српски, користи се хрватски језик као превод. :dash:

Подсетимо се и Старе Моравице:

Mađarizacija Stare Moravice

Sve ulice i ustanove u selu nose imena ličnosti i događaja iz mađarske nacionalne istorije, malo je dvojezičnih natpisa istaknutih na javnim mestima, a deca Srba putuju u susedni Pačir da bi pohađala nastavu na maternjem jeziku
...........
Penzioner Stevan Horvat, koji je radni vek proveo u pošti u Staroj Moravici, ističe da je sve više mađarske mladeži koja uopšte ne zna srpski jezik.
...........
Политика (19/11/2008)


Да ли се, у међувремену, променило нешто у Старој Моравици?

Или је пракса настављена и у другим местима по Војводини?
 
Pa stani , zar mi treba da se bunimo i za vas :mrgreen:
Ovo sa pokojnim patrijarhom jeste strasno, i ja sto nisam hriscanin ni pravoslavac ovo osudjujem ... Ali cudi me da niko od vas pravoslavaca nije podigao glas ...

Ne kažemo da treba ti da se buniš već da je STRAŠNO ŠTO NIKO OD ODGOVORNIH LIDERA NIJE PODIGAO GLAS .....recimo


zašto b92 o tome ne napravi emisiju??????

ili neka NVO ....to istakne kao vređanje verskih osećanja?????
 
Претходним постом, да не буде да спамујем тему, подсећам како на сваки начин Срби постају мањина у сопственој држави, или, како је постављач теме лепо рекао: "Срби у властитој земљи трпе дискриминацију у сваком погледу од мањина које живе на Србском тлу".
 
Pa stani , zar mi treba da se bunimo i za vas :mrgreen:
Ovo sa pokojnim patrijarhom jeste strasno, i ja sto nisam hriscanin ni pravoslavac ovo osudjujem ... Ali cudi me da niko od vas pravoslavaca nije podigao glas ...

Таман посла, зашто би се било која мањинска заједница бунила што неко пљује патријарха СПЦ.
Но, у питању је нешто сасвим друго. Наиме, да је којим случајем званична СПЦ тражила одштету од 100. 000. евра, веруј да би гракнула и ала и врана (НВО), и повела крсташки рат противу СПЦ.

Бојим се, да снисходљивошћу, сервилношћу и сталним уступцима мањинама Србија ради у корист сопствене штете.
 
Таман посла, зашто би се било која мањинска заједница бунила што неко пљује патријарха СПЦ.
Но, у питању је нешто сасвим друго. Наиме, да је којим случајем званична СПЦ тражила одштету од 100. 000. евра, веруј да би гракнула и ала и врана (НВО), и повела крсташки рат противу СПЦ.

Бојим се, да снисходљивошћу, сервилношћу и сталним уступцима мањинама Србија ради у корист сопствене штете.
Ali stani, jesu li manjine mozda uradile ovo sa patrijarhom , ili sta vec ?
Ne znam sto nas petljate u ovu pricu ...
Okey, Zukorlic covjek se uvrijedio, trazio odstetu, na sudu ce se vidjeti sve sta i kako , ali kakve sad manjine imaju veze sa ovim ?
Ako vrijedja vas pravoslavce, zasto se vi ne bunite i tuzite autora ove fotomontaze ?
 
Таман посла, зашто би се било која мањинска заједница бунила што неко пљује патријарха СПЦ.
Но, у питању је нешто сасвим друго. Наиме, да је којим случајем званична СПЦ тражила одштету од 100. 000. евра, веруј да би гракнула и ала и врана (НВО), и повела крсташки рат противу СПЦ.

Бојим се, да снисходљивошћу, сервилношћу и сталним уступцима мањинама Србија ради у корист сопствене штете.

Не 100 000 евра већ 100 000 000 (милиона) и то је Зукорлић тражио као симболичну надокнаду.
 
To samo kod nas ima...Samo me buni to, kako neki ljudi nemaju imalo saosecanja za mrtvim patrijarhom koji je toliko toga ucinio za Srbiju, Srbe i pravoslavnu veru?:dontunderstand: Drugo sto me cudi je, kako to da niko iz vrha nije odreagovao povodom ovoga?Mislim, nije u pitanju neka bezvezna osoba, vec patrijarh? /nod
Elem, rekao sam par puta, doduse ne znam da li ovde na forumu, ali...Treba vratiti smrtnu kaznu, nabijanje na kolac i giljotinu...Da se malo ovi gej smradovi dovedu u red!

Pa to je objavljeno davno dok je jos Pavle bio ziv i zdrav , al sve jedno je bez veze ... mada ne znam sa tim kolcem i pederikosima , da im se ne svidi slucajno ... :mrgreen:
 

Back
Top