Savet jednog "psihijatra"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mnogo nas je.a jedan nick

Zainteresovan član
Poruka
151
Mozda moja tema i nije bas neka, i prihvatam kritike bilo kakve prirode u fazonu da smaram ili sl, ali odlucila sam da ipak to iznesem, jer ja sama i ne znam sta da mislim.
Naime, imala sam priliku da kontkatiram sa tzv.psihijatrom, i pricala sam o tome kako imam 20 godina, ali jos uvek sam nevina, jer nisam spremna na tako nesto, bla, bla..
A dobila sam sledeci odgovor:
"Devojko,ti si neuravnotezena osoba i imas veliki problem cim nisi do sad spavala s nekim, i moj savet ti je da to sto pre uradis, ni manje ni vise, nego sa nekim ortakom !!!"

Sta vi mislite o ovome? Da li sa mnom stvarno nesto nije u redu ili je ovo cista glupost?
 
I to velika. To je nesto sto treba da ti se desi kad ti budes htela, kad budes emotivno spremna i naravno, kada se pojavi neko ko to zasluzuje. Nije to nesto sto treba da se 'odradi' po svaku cenu. To sto nam se serviraju neki nakaradni principi zivljenja na sve strane, ne znaci da bas svako treba da im se povinuje. Mani se takvih 'strucnjaka'.
Verujem da ce jos neko da se slozi sa mnom.

Pozdrav
 
Pjer_Nis:
I to velika. To je nesto sto treba da ti se desi kad ti budes htela, kad budes emotivno spremna i naravno, kada se pojavi neko ko to zasluzuje. Nije to nesto sto treba da se 'odradi' po svaku cenu. To sto nam se serviraju neki nakaradni principi zivljenja na sve strane, ne znaci da bas svako treba da im se povinuje. Mani se takvih 'strucnjaka'.
Verujem da ce jos neko da se slozi sa mnom.Pozdrav

evo ja prva
 
I ja se slazem da je taj tvoj psihijatar u stvari mentalno oboleo. Mozda ga zarazili njegovi pacijenti :shock: !!
Nista se ne brini, kad budes nasla pravu osobu, desice se samo od sebe. Nemoj da zuris i da se tripujes da sa tobom nesto nije u redu.
I ja sam izgubila nevinost tek sa 19, a vidi me sada 8) !!!!
 
I meni se desilo nesto slicno, samo sto ja imam 19 godina!

Otisla sam kod psihijatra i na trecem razgovoru se pokrene pitanje veza i ljubavnog zivota i na pitanje kako sam zadovoljna odnosima sa suprotnim polom, ja odgovorim prilicno zadovoljna,po mom misljenju nemam nekih znacajnih problema. Sledece pitanje : Kako bih opisala svoje prvo sexualno iskustvo, da li je to bilo ono sto sam ocekivala, da li sam se razocarala, da li sam jos uvek sa tim deckom itd. Usledio je moj prostodusni odgovor:Pa znate, ja jos nisam .....:oops: :oops: :oops: A na njeno pitanje zasto za ime sveta nisi :shock: , odgovorim da ne zelim da to samo odradim, da nisam spremna, da mislim da je najbolje da sacekam jos malo: pravo vreme, pravo mesto, pravog decka... Onda me je pitala da li bar imam decka, a kad sam odgovorila da trenutno nemam usledilo je pravo malo predavanje o tome kako sam detinjasta, nedovoljno zrela, zivim u bajci, cekam stvari da mi padnu sa neba, kako osobe koje izgube nevinost posle dvadesete vuku sexualne frustracije celog zivota :shock: i precizna racunica o tome koliko vremena imam da nadjem decka, formiram vezu 3-6 meseci, a posle toga spavam s njim, sve pre dvadesete.Nisam imala nameru da se uklapam u njen time-shedule tako da ne idem vise na razgovore 8)

Naravno mislila sam da sam ja jedina kojoj se tako nesto desilo :(
 
PIpiDiCipiripi:
I meni se desilo nesto slicno, samo sto ja imam 19 godina!

Otisla sam kod psihijatra i na trecem razgovoru se pokrene pitanje veza i ljubavnog zivota i na pitanje kako sam zadovoljna odnosima sa suprotnim polom, ja odgovorim prilicno zadovoljna,po mom misljenju nemam nekih znacajnih problema. Sledece pitanje : Kako bih opisala svoje prvo sexualno iskustvo, da li je to bilo ono sto sam ocekivala, da li sam se razocarala, da li sam jos uvek sa tim deckom itd. Usledio je moj prostodusni odgovor:Pa znate, ja jos nisam .....:oops: :oops: :oops: A na njeno pitanje zasto za ime sveta nisi :shock: , odgovorim da ne zelim da to samo odradim, da nisam spremna, da mislim da je najbolje da sacekam jos malo: pravo vreme, pravo mesto, pravog decka... Onda me je pitala da li bar imam decka, a kad sam odgovorila da trenutno nemam usledilo je pravo malo predavanje o tome kako sam detinjasta, nedovoljno zrela, zivim u bajci, cekam stvari da mi padnu sa neba, kako osobe koje izgube nevinost posle dvadesete vuku sexualne frustracije celog zivota :shock: i precizna racunica o tome koliko vremena imam da nadjem decka, formiram vezu 3-6 meseci, a posle toga spavam s njim, sve pre dvadesete.Nisam imala nameru da se uklapam u njen time-shedule tako da ne idem vise na razgovore 8)

Naravno mislila sam da sam ja jedina kojoj se tako nesto desilo :(
Na svu sreću, pa su tvoja razmišljanja zrelija od njenih!
I slobodno jojk reci da znaš osobu koja je prvo pravo seksualno iskustvo imala znatno posle 20-te i ne vuče nikakve frustracije! Naprotiv! :wink:
 
Znaci ima jos nade? :lol:

Shvatila sam i ja da je ona ta koja ima problem, ali kao sto devojka iznad rece, ne mozes da se ipak ne zapitas da li nesto s tobom nije u redu pogotovu sto se u okruzenju upravo to desava: devojke koje su jos uvek nevine nadju decka, pokusavaju da prvo praktikuju klasicno vatanje 1-3 meseca kako bi ispale fine,a onda to urade, ostanu sa deckom jos nekoliko nedelja i to je to. Kao neka vakcinacija, uradile su to u dogledno vreme, potvrdile su se da opasne cice i nemaju vise ni o cemu da brinu!Dzis, ponekad mi se cini da se ide po azbucnom redu! Ne, ja nikad nisam bila iz te price!
Ali ni danas mi nije jasno zasto mi je psihijatar sve to rekla, i to jos na onakav nacin!
 
PIpiDiCipiripi:
Znaci ima jos nade? :lol:

Shvatila sam i ja da je ona ta koja ima problem, ali kao sto devojka iznad rece, ne mozes da se ipak ne zapitas da li nesto s tobom nije u redu pogotovu sto se u okruzenju upravo to desava: devojke koje su jos uvek nevine nadju decka, pokusavaju da prvo praktikuju klasicno vatanje 1-3 meseca kako bi ispale fine,a onda to urade, ostanu sa deckom jos nekoliko nedelja i to je to. Kao neka vakcinacija, uradile su to u dogledno vreme, potvrdile su se da opasne cice i nemaju vise ni o cemu da brinu!Dzis, ponekad mi se cini da se ide po azbucnom redu! Ne, ja nikad nisam bila iz te price!
Ali ni danas mi nije jasno zasto mi je psihijatar sve to rekla, i to jos na onakav nacin!
Zato špto nema veze sa mozgom!
I budi u svom fazonu, osluškuj sebe, svoje želje i potrebe i sve će biti u redu. Daleko veće šanse da budeš seksualno isfrustrirana imaš ako "odradiš" svoj prvi (ili bilo koji drugi put) samo zato što to "svi" rade!
Kad malo razmislim, možda tvoja psihijatrica odatle vuče svoje frustracije? :wink: :lol:
 
Iskreno da vam kazem ja sam se zesce istripovala zbog toga, cak mi je i padala na pamet da pozovem nekog od gotivnijih ortaka i "odradim to" jer znam da bi neki to prijatno docekali.
Ali sva sreca shvatila sam da to ipak nije bilo sta i da ja nisam na prodaju, msilim da ipak treba da cenim sebe..A kad dodje..docice...Bolje kad sam potpuno sigurna nego s bilo kim..
 
aahhah evo i meni se desilo slichno, s tim sto mi je nekad bila nastrojena kao 'ma da, kad budes spremna', a nekad 'pa sta ti mislish?' i sve ista prica kako sam nezrela hahah mora da ih to uche
a nista drugo o meni : (
s tim shto se meni to desilo sa 24 godine..mislim susret sa psih, inace je bila slatka, ali mislim da je bila u fazonu sex sa ortacima..a bila je starija mislim en osudjujem covece, al onda ces da pravis sve prema svom arsinu
ok, treba mozda i razmishljati o tome, kao to je vazhno...:I evo i ja sam se pokolebala sada
 
Mnogo nas je:
Iskreno da vam kazem ja sam se zesce istripovala zbog toga, cak mi je i padala na pamet da pozovem nekog od gotivnijih ortaka i "odradim to" jer znam da bi neki to prijatno docekali.
Ali sva sreca shvatila sam da to ipak nije bilo sta i da ja nisam na prodaju, msilim da ipak treba da cenim sebe..A kad dodje..docice...Bolje kad sam potpuno sigurna nego s bilo kim..
I za tebe važi potpuno isti zaključak: Sva je sreća pa si pametnija i zrelije razmišljaš od svog psihijatra!
 
Nije da branim kolege ali morate i njih shvatiti,vecina stvari u psihijatriji se objasnjava frojdovom teorijom, i koliko god to glupo zvucalo mnogi problemi u nasoj psihi imaju veze sa seksualnim frustracijama.
Naravno ne slazem se sa nastupom pomenutih kolega ali ako ikada budete imali priliku da u rukama imate "Klinicku psihijatriju" od Joce Marica iscitaje razvoj deteta, to za pocetak pa onda razne neuroze...spominjem ovu knjigu jer je strucna literatura ali je napisana da je moze svako razumeti, posle nekog vremena shvatite da psihijatri nisu bas toliko blesavi koliko ih vecina pravi takvim.
 
dr:
Nije da branim kolege ali morate i njih shvatiti,vecina stvari u psihijatriji se objasnjava frojdovom teorijom, i koliko god to glupo zvucalo mnogi problemi u nasoj psihi imaju veze sa seksualnim frustracijama.
Naravno ne slazem se sa nastupom pomenutih kolega ali ako ikada budete imali priliku da u rukama imate "Klinicku psihijatriju" od Joce Marica iscitaje razvoj deteta, to za pocetak pa onda razne neuroze...spominjem ovu knjigu jer je strucna literatura ali je napisana da je moze svako razumeti, posle nekog vremena shvatite da psihijatri nisu bas toliko blesavi koliko ih vecina pravi takvim.
Nemam iskustva sa psihijatrima, osim što ponekad nešto čujem i dobro i loše. Ne ulazim u to koliko seksualne frustracije prave pometnje u našoj psihi, ali pitam (samo zdravim razumom) da li veće frustracije ostavlja sex zato što tako treba, ili odluka da se sa tim malo sačeka, jer ne postoji prava osoba, a time ni želja za seksom?
Reći devojci od 19 ili 20 godina da mora da ima seksualne odnose što pre, navodeći kako će u suprotnom biti seksualno isfrustrirana je van svake pameti, sa ili bez stručne literature!
A psihijatar je, osim što je psihijatar i lekar i čovek. Zapravo, obrnutim redom: čovek, pa lekar, pa psihijatar. I ako mi obični smrtnici vidimo i znamo da je to van pameti, zar ne bi to morao da zna i psihijatar?! Školovanje, obrazovanje i literatura u okviru toga, treba da budu nadogradnja na zdrav razum, a ne da ga iskarikiraju.
Ili možda grešim?
Uzgred, da li bi ista osoba razgovarala na isti način i sa svojom ćerkom?
 
Nisam rekla da se slazem sa stavom tog psihijatra ali kod njih se sve nekako vrti oko seksa :D .Salu na stranu!
S obzirom da znam decu nekih psihijatara, vidim da imaju otvoren odnos i sa svojom decom, cak i mnoge kolege koje nisu iz te grane medicine imaju slicne stavove.
Opet ponavljam ne branim nikoga ali cesto pacijenti ne shvate najbolje ono sto im se pokusava reci.
 
Ne govorimo o istim stvarima. I ne radi se o otvorenosti, već o pristupu i pravljenju problema tamo gde ga nema.
Dopuštam mogućnost da se svet vrti oko sexa, ali mi je nenormalno smatrati nenormalnim to što neko sa 19 godina nije imao seksualne odnose!
I bar onoliko koliko su besmislene priče o "nevinosti" i vrednovanju iste, toliko su iskrivljena i shvatanja o tome kako je neophodno početi sa sa seksualnim odnosima u određenom starosnom dobu! Tu, su, ipak umešani i neki drugi, mnogo značajniji faktori.
 
Slazem se, ali mislim da smo se ovde uhvatili jednog nevaznog elementa, nije njoj savetovano da mora da stupi u odnose nego...
Evo ovako, znaci devojka sa svojih 20 godina odlazi kod psihijatra, verovatno ima odredjene probleme, u razgovoru psihijatar pokusava da otkrije sta je to sto nju muci.
Izmedju ostalih stvari postavlja se pitanje da li ima decka, kakav je njen odnos prema tome...
Iz onoga sto sam u toku proteklih godina videla u ordinacijama, najcesca je sledeca reakcija, nemam decka i ne treba mi,ja cekam da se pojavi ljubav mog zivota...dakle pacijentkinja(u ovom slucaju)ima odredjeni stav iza koga krije svoje eventualno nezadovoljstvo.
Otkud znate, mozda je devojka depresivna(ovo je sad sve moja pretpostavka), i psihijatar mora da otkrije uzrok,ako jos neko tvrdo brani stav oko necega sto je cest uzrok problema u tim godinama onda psihijatar prelazi u napad, provocira pacijenta tipom recenice kao sto su bile ove kako bi dobio odredjenu reakciju, bilo da je to ljutnja, smeh,suze...nesto!
Zato sam se i umesala u ovu temu jer ono sto vama deluje kao totalna ludost, drskost lekara ...nekome ko zna kako izgleda razgovor u psihijatrijskoj ordinaciji je potpuno normalan pristup takvom problemu...i opet ponavljam gotovo sam sigurna da je bilo tipicno psihijatrijsko provociranje sa ciljem otkrivanja problema.
 
ok, mada onda bi oni trebalo i da osete kako treba s kim. ali ok znam da i pomazhu
mada, za pola sata nedeljno, ne mozes previse da ocekujes....pocnu da gledaju malo serijski
treba i da se poklopish s njima tj da ti odgovaraju
kad sv okrenesh, u se i u svoje kljuse :I
i ja sam plakala posle nekih tih susreta..u muzickoj skoli secam se..to su osetljiva mesta. masa ljudi u muzickim skolama puca i odustaje i to ljudi koji su vredni. mada, surova shkola je najbolja
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top