HELP,HELP,HEEEELP

Salac

Obećava
Poruka
70
Greskom je obrisana D particija na kojoj je bilo mnogo bitnih stvari.Da li neko zna neki program za povratak izbrisanih podataka.
Uradjeno je format c:, ali je racunar iz nekog meni nepoznatog razloga formatirao d particiju
 
Ako si izbrisao celu particiju onda se oprosti od podataka...
AKo si "samo" formatirao odna mozda (MOZDA!) postoji neka mala sansa...(1 : 10000000 )
Drug mi je rekao da je uspeo da vrati fajlove pa cemo da proverimo... :roll:
 
Tacno je da nekada brlja i MS Dos, ali u vecini slucajeva NE. Problem je verovatno u tome sto je operativni sistem koji koristis XP, a C particija je bila NTFS sistem, a D FAT32, a posto iz DOS-a mozes da vidis samo FAT32 sistem, onda on D vidi, kao C... pa si tako formatirao C.

Sto se spasavanja tice, cuo sam da moze, ali nikad nisam probao, tako da ti oko toga ne mogu pomoci...
SRECNO!
 
Madov:
Tacno je da nekada brlja i MS Dos, ali u vecini slucajeva NE. Problem je verovatno u tome sto je operativni sistem koji koristis XP, a C particija je bila NTFS sistem, a D FAT32, a posto iz DOS-a mozes da vidis samo FAT32 sistem, onda on D vidi, kao C... pa si tako formatirao C.

Sto se spasavanja tice, cuo sam da moze, ali nikad nisam probao, tako da ti oko toga ne mogu pomoci...
SRECNO!

Mislim da ovo, ipak, nije način na koji je to obrisano jer DOS, odnosno emulacija DOS-a, u win2000 i XP vidi NTFS particiju (za razliku od win98 ), a ne bi trebalo da je mogao da pokrene sistem sa 98 start up diska (zbog onog 'NTLDR is missing') :roll:
 
Madov:
Tacno je da nekada brlja i MS Dos, ali u vecini slucajeva NE. Problem je verovatno u tome sto je operativni sistem koji koristis XP, a C particija je bila NTFS sistem, a D FAT32, a posto iz DOS-a mozes da vidis samo FAT32 sistem, onda on D vidi, kao C... pa si tako formatirao C.

Sto se spasavanja tice, cuo sam da moze, ali nikad nisam probao, tako da ti oko toga ne mogu pomoci...
SRECNO!

Tačno tako.Jedino što sam za formatiranje koristio startnu disketu od Win98 :oops:
 

Back
Top