Moderni satanizam i ateizam

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vladimir Zlatic

Domaćin
Poruka
3.937
Moderni stanizam je delo dve osobe-Alistera Kroulija i pre svega Antona Sandora Le Veja.
Le Vej je svoje ucenje nazvao stanistickim ne zbog verovanja da takvo bice zaista postoji vec da naglasi totalčni opozit svoga ucenja u odnosu na hriscanstvo , koje nazva nazadnim. Današnji satanizam se temelji na ideji o kompletnoj slobodi čoveka,La Vejevo ucenje objasnjava da je ideja satane marketnski trik u cilju promovisanja hriscanskog boga a obuhvata sve negativno iz paganizma . Po ovom ucenju covek je sam sebi Bog ,i kao gtakavne podleze nikakvim zakonima i slobodan je da radi bilo sta. .
Postoji i tzv. tardicionalni stanizam , koji za razliku od La Vejevog ucenja ukljucije i verovanje u nadprirodna bica , pre svega Lucifera , kojega oni smatraju jedinim pravim i najstarijim bogom . U osnovi se ucenja ne razlikuju mnogo .

Neke od osnovinh karakteristika satanizma su:

Satanizam je nastao kao reakcija na hrishcanstvo.
Smisao postojanja po satanizmu je maksimalna sreca i uzivanje u zadovoljstvima koje donosi materijalni svet .
Apstinencija i odricanje bilokoje vrste su strani satanizmu
Verovanje u prirodni zakon po kome jaki imaju pravo i duznost da uniste slabe
Odbijanje da se prihavti odgovornost za sopstvena dela , nepostojanje savesti
Satanisti su protivnici svih relgija
Odrzavaju specificne obrede kojecesto ukljucuju i zrtvoavnje zivih bica , najcesce zivotinja.

Odbacivanje dogmi,borba protiv "licemerstva",borba protiv crkve i na kraju borba protiv samog Boga su " key points" danasnjeg satanizma .Nisu li ovo stvari za koje se , odnosno protiv kojih se "bore" i radikalni ateisti .
 
Evo sta satanisti govore o sebi i svme ucenju

Spiritualni Satanizam voli i poštuje život. Satana nas prihvata onakve kakvi jesmo, ali nas vodi da napredujemo tako da evoluiramo na viši nivo. Spiritualni Satanisti su slobodni da žive svoj život onako kako izaberu, odgovornost odgovornima. Živimo po prirodnom zakonu i ohrabrujemo svakoga da razvije sebe do svog punog potencijala.

Satanizam je okretanje Sebi, u pravom i totalnom smislu te reci. Kad do sebe nadjes put, sve ostalo ce biti precice. Satan je Svest. . Na hebrejskom Satan znaci protivnik, protivnik ega, i onih koji se istom pokoravaju. Protivnik je sve dok Ti ne postanes Svest. Ego ce sve uciniti da te zbuni i skrene sa tog puta.

Judeo/Hrišćanska religija je izopačena podvala čovečanstvu katrastrofalnih proporcija. Jer da bi podvala uspela treba postojati manjak znanja od strane žrtve. Hrišćanska religija i njihova vojska aktivno potiskuje znanje i slobodu misli, ohrabrujući ljude da budu robovi, i nikad ne poržavaju ili uče bilo šta za boljitak ili napredak čovečanstva. Suprotno od priča kako je Nazarećanin lečio ljude; Satana uči nas kako mi možemo da izlečimo sami sebe i izvodimo takozvana čuda, koristeći naš um i moć naše duše.

Kroz jačanje nas samih, mi stičemo samopouzdanje, samopoštovanje i stičemo spiritualni uspeh i nezavisnost.
U osnovi satanizma nalazi se pobuna bića protiv tvorca, sukob nesavršenog postojanja sa apsolutnim savršenstvom. Taj sukob ne rezultira veličanjem zla, nego ističe principe vlastitog moralnog uvjerenja - prezir svakog oblika potčinjenosti i herojsko potvrđivanje vlastitog ja. Satanizam počiva na uvjerenju da je biće sudbinski osuđeno na pokoravanje, ali istovremeno i na osjećanju protesta i neprihvatanja žrtve i poniženja. Tek iz tog saznanja rađa se želja za poricanjem utvrđenih moralnih vrijednosti i ispovijedanjem vjere, u kojoj se poslušnost i slijepo obožavanje pretvaraju u napad i uvredu, a pobožni ritual u raspusnost vrzinog kola.
Spiritualni Satanizam se zalaže za individualnost, slobodu i nezavisnost.
 
Poslednja izmena:
Satanizam je nastao kao reakcija na hrishcanstvo.
Smisao postojanja po satanizmu je maksimalna sreca i uzivanje u zadovoljstvima koje donosi materijalni svet .
Apstinencija i odricanje bilokoje vrste su strani satanizmu
Verovanje u prirodni zakon po kome jaki imaju pravo i duznost da uniste slabe
Odbijanje da se prihavti odgovornost za sopstvena dela , nepostojanje savesti
Satanisti su protivnici svih relgija
Odrzavaju specificne obrede kojecesto ukljucuju i zrtvoavnje zivih bica , najcesce zivotinja.

Odbacivanje dogmi,borba protiv "licemerstva",borba protiv crkve i na kraju borba protiv samog Boga su " key points" danasnjeg satanizma .Nisu li ovo stvari za koje se , odnosno protiv kojih se "bore" i radikalni ateisti .
Hm, dobro si poceo onda si da se tako izrazim zasrao.
Sam LaVej kaze da satanisti treba da postuju zakone, ali ne moralne i crkvene nego drzavne i ustavne, jer oni omogucavaju ljudima odredjene slobode, da prema ljudima koje ne znamo trebamo biti neutralni sve dok ih ne upoznamo, a onda po zasluzi.
Ali, ako neko tebe ili osobu blisku tebi povredi , a zakon ne moze reagovati blagovremeno i pravedno onda mi se sami trebamo postarati da zlocinac dobije zasluzenu kaznu. Svoju slobodu trebamo braniti, ali ne time sto napadamo druge bez razloga. O ritualima ne znam tacno, ali se kao zrtva vise koristi seksualni cin nego krv.
Cilj LaVejevog satanizma nije cisto materijalno zadovoljenje, nego sreca iz postizanja ciljeva koje mi zelimo i sebi zadamo i iz toga sebe gradimo kao licnost, a ne koje namece neki autoritet, razvijanje ljubavi prema sebi, i iskrena pomoc, ljubav i zastita prema osobama koje su nam drage.
To je pre svega religija za individualiste, jedina stvar koja se meni ne svidja je to sto on ubacije neke cudne obrede i spominje magiju, sto donekle unistava sav njegov prethodni tekst.
Mogao si malo da se vise informises, a mozda i procitas nesto iz LaVejeve knjige umesto da trazis samo kompromitujuce citate.


Moderni ateizam i satanizam imaju jednu zajednicku tacku, isklucuju postojanje bogova.
 
Poslednja izmena:
Mogao si malo da se vise informises, a mozda i procitas nesto iz LaVejeve knjige umesto da trazis samo kompromitujuce citate.
Citao , davno , pre dvadesetak godiuna . I odlicno znam o cemu se radi. Cilj nije da se pise na siroko o La Vejeom ucenju vec da se skrene paznja na neverovatnu podudarnost ideja i ciljeva modernog satanizma i ateizma.

Moderni ateizam i satanizam imaju jednu zajednicku tacku, isklucuju postojanje bogova

Kao i odbacivanje dogmi,borba protiv "licemerstva",borba protiv crkve , borba protiv samog Boga , identicna definicija hriscanstva , identican pogled na sebe i funkcionisanje sveta ....
Zanimljivo zar ne?
 
Kao i odbacivanje dogmi,borba protiv "licemerstva",borba protiv crkve , borba protiv samog Boga , identicna definicija hriscanstva , identican pogled na sebe i funkcionisanje sveta ....
Zanimljivo zar ne?

Ateizam nije borba protiv bog(ova), nego borba protiv nametanja bog(ova) i borba protiv nametanja dogmi od strane vernika, koje god vere.
 
Za nekoga ko je aktivan na PDF-u religija to je prilicno nesmotrena izjava

Zasto? Ateisti se bori protiv ljudi koji hoce da mu nametnu svog boga. Znaci ja se ne borim protiv tvog boga, nego protiv tebe i tebi slicnih koji hocete svoju dogmu i svoje verovanje,u svog boga, da nametnete kao nesto jedino ispravno, pravi put. Za tvog boga me zabole uvce, jer u njega ne verujem, niti me interesuje. Kao sto me ne interesuje ni njegov tzv. protivnik satana, jer ne verujem ni u nejgovo postojanje.
Tvoj je problem sto si ti previse zanesen svojim bogom.
 
Kao i odbacivanje dogmi,borba protiv "licemerstva",borba protiv crkve , borba protiv samog Boga , identicna definicija hriscanstva , identican pogled na sebe i funkcionisanje sveta ....
Zanimljivo zar ne?
Ateizam nije borba, ima samo jedan stav, da bogovi ne postoje, sve ostalo zavisi od pojedinca. Stoga ateizam sa jednom idejom ne moze imati vise dodirnih tacaka sa drugom "religijom" od jedne.
 
Ocigledno ne razumes sta sam hteo da kazem.

Razumem , ali ti izgleda zaboravaljas da se na karju svaka rasprava na ovom forumu svede na sledce- ti si glup /, primitivan / infantilan /shisofren jer verujes u Boga , sad cu ti to dokazati.Ako to nije broba protiv Boga , onda sta je? Bez obzira na nekakve uzvisene humanisticke ciljeve na koje se pozivaju i navodno zalaganje za gore navedene ideje (koji su sasvim slucajno identicni satanistickim) ,na kraju se svodi na borbu protiv Boga . Mozes ti da stavis bilo koju etiketu na flasu vode , ali ce u toj flasi i dalje biti voda.
 
Zasto uopste verovati u Satanu,ako ne verujes u Boga? Oba bica zele da budu popularni i da ih svi vole i da im se klanjaju! Nesto mi tu nije logicno! Ego manijaci! Zasto bi savrsenom bicu,Bogu bilo potrebno da ga neko obozava? A ako ga ne obozavas i ne volis Bog ti kaze sad cu da ti ***** mater,neces ti tako samnom i osudi te na pakao kod djavola! E sada da vas priupitam zasto Satana ima pakao? Msm kakv on ima interes da muci ljude?
 
Ateizam nije borba, ima samo jedan stav, da bogovi ne postoje, sve ostalo zavisi od pojedinca. Stoga ateizam sa jednom idejom ne moze imati vise dodirnih tacaka sa drugom "religijom" od jedne.

Sto je ekspicitno i pokazano od starne ateista na ovom forumu . Postoji uniformnost u stavovima velike vecine ateista , ne samo na ovom forumu, vec sviuda gde se ateisti okupljaju , i ti stavovi jesu jako slicni sa stavovima i idejama satanizma. Dakle , ne moras meni drzati pridike zbog onoga za sta se ateisti tako vatreno zalazu.
 
Razumem , ali ti izgleda zaboravaljas da se na karju svaka rasprava na ovom forumu svede na sledce- ti si glup /, primitivan / infantilan /shisofren jer verujes u Boga , sad cu ti to dokazati.Ako to nije broba protiv Boga , onda sta je? Bez obzira na nekakve uzvisene humanisticke ciljeve na koje se pozivaju i navodno zalaganje za gore navedene ideje (koji su sasvim slucajno identicni satanistickim) ,na kraju se svodi na borbu protiv Boga . Mozes ti da stavis bilo koju etiketu na flasu vode , ali ce u toj flasi i dalje biti voda.

Uopste nisi razumeo sta sam hteo da kazem! :dash:
Kako mozes da se boris protiv boga ako bog ne postoji?
 
Sto je ekspicitno i pokazano od starne ateista na ovom forumu . Postoji uniformnost u stavovima velike vecine ateista , ne samo na ovom forumu, vec sviuda gde se ateisti okupljaju , i ti stavovi jesu jako slicni sa stavovima i idejama satanizma. Dakle , ne moras meni drzati pridike zbog onoga za sta se ateisti tako vatreno zalazu.
A ja se slazem s Kroulijem da je Biblija najsatanistickija knjiga ikad napisana i tebe dozivljavam kao satanistu.
 
Zasto uopste verovati u Satanu,ako ne verujes u Boga?
I ja se pitam? Niko to ovde nijeni pomenuo
Oba bica zele da budu popularni i da ih svi vole i da im se klanjaju! Nesto mi tu nije logicno! Ego manijaci! Zasto bi savrsenom bicu,Bogu bilo potrebno da ga neko obozava? A ako ga ne obozavas i ne volis Bog ti kaze sad cu da ti ***** mater,neces ti tako samnom i osudi te na pakao kod djavola
!
Za boga nisi u pravu , ovaj drugi jeste egomanijak . Sto se tice osude i obozavanja to nije za ovu temu
E sada da vas priupitam zasto Satana ima pakao? Msm kakv on ima interes da muci ljude?
Jako rasireno i pogresno verovanje . Satana nema vlast u paklu , za njegaje pakao kazna kao i za svakog drugog ,i on nema mogucnosti da tamo muci bilo koga
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top