ko/sta nikada ne gresi

evo pricica manje vise vezana za temu:
sada cemo igrati igru:
ja igram protiv tebe
igramo da bi dobili pobednika
ravnopravni smo, pravila igre i pobednika odlucuje pravda
ja odlucujem pravila igre, ja odlucujem pobednika
imas pravo na zalbu, nakon moje odluke
ako je pogledam znaci da nisam apsolutna pravda (nisam onaj koga sam trazio u uvodnom postu)
ako je ne pogledam ja sam taj jer ja nikada ne gresim i nemam potrebe da se osvrcem na svoje odluke u nazad da bi video da li sam pogresio

ko je on?? ima li ih sem Boga
 
evo pricica manje vise vezana za temu:
sada cemo igrati igru:
ja igram protiv tebe
igramo da bi dobili pobednika
ravnopravni smo, pravila igre i pobednika odlucuje pravda
ja odlucujem pravila igre, ja odlucujem pobednika
imas pravo na zalbu, nakon moje odluke
ako je pogledam znaci da nisam apsolutna pravda (nisam onaj koga sam trazio u uvodnom postu)
ako je ne pogledam ja sam taj jer ja nikada ne gresim i nemam potrebe da se osvrcem na svoje odluke u nazad da bi video da li sam pogresio

ko je on?? ima li ih sem Boga
Član 1. Šef je u pravu.
Član 2. Šef je uvek u pravu.
Član 3. U slučaju da je podređeni u pravu, što je praktično nemoguće, primenjuju se član 1 i 2.
 
ko ili sta je uvek apsolutno u pravu, nema ni potrebe da proverava svolje odluke, i kada mu se zale on se ne obazire jer zna da je bio u pravu
ko / sta je to:think: voleo bih ga upoznati, da li postoji to / on osim Boga

Naš koncept da je neko u pravu ili je pogrešio jako je daleko od onoga što stvarno jeste i kako je zamišljeno da bude u ovom svetu.
Naša najveća iluzija je da može i treba neko da postoji u ovom svetu koji nikada ne greši.
Čak i nije veličina i lepota ne pogrešiti već je u tome da se ume vrlo brzo i virtuozno ispraviti greška vlastitim naporom tako da se greška gotovo i ne primeti.
Umeće održavanje unutarnje duhovne ravnoteže oko postavljenih duhovnih zakona je slično vožnji bicikla.
Perfektni biciklista nikada neće uspeti da vozi strogo po zadatoj liniji bez ikakvog pomeraja, što je nemoguće u ovom svetu, već će po toj liniji voziti uz odlično balansiranje kada će osećati draž i lepotu slobode, vožnje i balansiranja koje je unutarnje umeće.
Ovo je svet-škola a u školi nikako ne treba tražiti profesionalce i savršenstvo. Ovo poslednje se ne traži čak ni na višim svetovima.
Onaj ko želi da apsolutno ne greši može biti željan samo moći (moćni i silni ovde mogu biti uvek "u pravu") ili takav može zaraditi neurotičnost.
Umeće da što manje grešimo i da sve bolje balansiramo postiže se preko praktikovanja ljubavi, tolerancije, nepristrasnosti...
Ljubav nikada ne traži da bude u pravu ili apsolutnom pravu.
 
Mozda ti... :aha:
to ne iskljucuje postojanje Apsoluta Boga

Apsolut se ne moze deliti nikako pa ni na nacin stvaraoca i stvorenog. Aspolutno nema delova.

koji te je stvorio..
a tvoje je dal ces ga priznati ili ne....

Ja nisam svoje telo da bi bio stvoren. A sopstvo koje nalazim u sebi, niti je postalo niti moze da nestane vec uvek jeste. Takodje kauzalitet (uzrok -polsledica)jeste forma opazanja razuma i ne postoji po sebi.

Bolje pocni da razmiljsas a pusti dogme te verske grupacije koja te vrbovala.

ps. Da ne bih spamovao temu evo linka ka jednom mom postu na drugoj temi a koji bi ti se mogao svideti.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14238919&postcount=21
 
Apsolut se ne moze deliti nikako pa ni na nacin stvaraoca i stvorenog. Aspolutno nema delova.

Ja nisam svoje telo da bi bio stvoren. A sopstvo koje nalazim u sebi, niti je postalo niti moze da nestane vec uvek jeste. Takodje kauzalitet (uzrok -polsledica)jeste forma opazanja razuma i ne postoji po sebi.

Bolje pocni da razmiljsas a pusti dogme te verske grupacije koja te vrbovala.

ps. Da ne bih spamovao temu evo linka ka jednom mom postu na drugoj temi a koji bi ti se mogao svideti.

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=14238919&postcount=21
Bog jeste apsolut i celina...

Ja razmisljam zato i znam istinu :D :cao:
 

Back
Top