TRAKTORISTI U ILEGALI

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Ponedeljak, 21. Jun, 2010.|

Vlasnici traktora starijih od 10 godina ne mogu da ih registruju bez originalnih računa od proizvođača. IMT ne čuva stare priznanice



BEOGRAD - Država gura ruku seljacima u džep!


Vlasnici traktora starijih od 10 godina koji nemaju originalne račune od proizvođača mogu slobodno da ih bace u staro gvožđe. Pošto bez računa ne mogu da ih registruju, što je obavezno prema novom Zakonu o bezbednosti u saobraćaju, poljoprivrednici su bespomoćni.

Da bi od kuće stigao do njive ili voćnjaka, Miloš Matejić, voćar iz Ritopeka, mora da se vere seoskim putevima jer policija vreba na svakom ćošku. A da registruje traktor IMT 539 star 25 godina ne može jer nema račun.

- Traktor je kupio moj otac 1985. preko „Zelenog plana“. Imam svu dokumentaciju o vlasništvu, ali nemam račun od IMT i nisu hteli da mi registruju traktor. Skoro svaki drugi vlasnik traktora ima isti problem - priča za Kurir Matejić i dodaje da nije pomoglo ni to što je od IMT dobio potvrdu da je traktor kupljen kod njih.

- Oni račune čuvaju samo 10 godina, tako da nama koji imamo starije traktore ne mogu da ih daju. Dali su mi potvrdu, ali to u MUP u Grockoj nisu prihvatili. Uputili su me u MUP u Ljermontovljevoj, a ovi opet nazad i tako me vozaju od vrata do vrata - kaže Matejić.
On priča da seljaci zbijaju šale na račun novog Zakona o bezbednosti u saobraćaju.

- Svetla na traktorima moraju biti upaljena dok rade na njivi i u voćnjaku. Čim zakačimo prikolicu, moramo da uključimo rotaciono svetlo, a to skoro niko nema. Komšiju koji ga je ugradio i sav važan izašao na ulicu kaznili su sa 3.000 dinara jer je zaboravio da upali svetla - tvrdi Matejić i ističe da je država zabranom registracije traktora bez računa i visokim kaznama zavukla ruku seljacima u džep.

U Ministarstvu unutrašnjih poslova nisu mogli da nam kažu koliko je zahteva za registraciju traktora odbijeno, pošto ne vode evidenciju.
- Podnosilac zahteva je dužan da priloži odgovarajuće dokaze o poreklu i vlasništvu i sve druge propisane dokaze za registraciju traktora. Organizaciona jedinica kojoj je podnet zahtev na osnovu svih priloženih dokaza utvrđuje da li su ispunjeni svi propisani uslovi za registraciju i u skladu s tim donosi odgovarajuću odluku - rečeno je Kuriru u MUP.

Slavica Tomčić

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/traktoristi-u-ilegali-38604.php
 
Па, време је да купе нове тракторе - цела ова зврчка ми на то личи.

А и овај ИМТ се баш згодно наместио - не чува признанице старије од 10 година. :roll:

Сад ће и банке да зараде, куповаће се трактори на кредите.

А ово што их кажњавају због светала - па ваљда и милиција треба нешто да заради?

:dash::dash::rtfm::rtfm::dash::dash:


У исто време један пољопривредник треба да се избори час са сушом, час са поплавама и градом, са брдо неких заврзлама са државом, и плаћања овог и оног... чуди ме да уопште и постоје пољопривредници у земљи Србији. Срамота! :rtfm:
 

Back
Top