kako dobiti uput na vma zbog rutinske operacije
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: kako dobiti uput na vma zbog rutinske operacije

cikcak nije na forumu
    u mom profilu ima odličan album sa mojim golišavim slikama
    Primećen član
    Učlanjen
    16.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Question kako dobiti uput na vma zbog rutinske operacije

unapred se izvinjavam moderatorima ako je ovo dupla tema, i mene čudi da već neko nije pokrenuo sličnu, ili ja jednostavno loše koristim pretragu

pitanje je, trebao bih da obavim jednu, kažu rutinsku operaciju. nisam vojno lice, niti imam ikakve veze sa vojskom, nisam pripadnik privilegovanih klasa. imam 32 godine i zaposlen sam.

čuo sam da je od nedavno moguće i za korisnike obične zdravstvene zaštite da se leče na vma.

takođe sam čuo(nemam svoje saznanje) da je iz opštepoznatih razloga društvenog i klasnog uređenja u našoj zemlji, i dalje nemoguće za "bilo koga" da se tamo leči, u komforu i od stručnjaka.

koliko je to istina, ako je teško "upasti" tamo po propisima, koliko je teško ?

Ističe se Salle Buddha (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Re: kako dobiti uput na vma zbog rutinske operacije

par stvari

1. VMA je osim za vojne otvorena i za sve druge osiguranike (zaposlene, penzionere, socijalu...)
    2. Da bi se tamo lecio potreban ti je najobicniji uput lekara specijaliste. Kako se uput dobija je glupo pitanje samo po sebi.. odes kod lekara, i ako on proceni da si za VMA - dobijes uput za VMA.
    3. VMA ima vrhunske strucnjake iz oblasti hirurgije, koje je besmisleno opterecivati "rutinskim" operacijama. Ako je operacija zaista rutinska (slepo crevo, krajnici, bla bla..) nista je bolje nece odraditi profesor sa VMA, nego hirurg iz lokalne bolnice.
    "Imaj smelosti da budesh razuman." Emanuel Kant.

Domaćin bela76 (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    344

Podrazumevano Re: kako dobiti uput na vma zbog rutinske operacije

Citat Original postavio cikcak Pogledaj poruku
    unapred se izvinjavam moderatorima ako je ovo dupla tema, i mene čudi da već neko nije pokrenuo sličnu, ili ja jednostavno loše koristim pretragu

pitanje je, trebao bih da obavim jednu, kažu rutinsku operaciju. nisam vojno lice, niti imam ikakve veze sa vojskom, nisam pripadnik privilegovanih klasa. imam 32 godine i zaposlen sam.

čuo sam da je od nedavno moguće i za korisnike obične zdravstvene zaštite da se leče na vma.

takođe sam čuo(nemam svoje saznanje) da je iz opštepoznatih razloga društvenog i klasnog uređenja u našoj zemlji, i dalje nemoguće za "bilo koga" da se tamo leči, u komforu i od stručnjaka.

koliko je to istina, ako je teško "upasti" tamo po propisima, koliko je teško ?
    Citat Original postavio Salle Buddha Pogledaj poruku
    par stvari

1. VMA je osim za vojne otvorena i za sve druge osiguranike (zaposlene, penzionere, socijalu...)
    2. Da bi se tamo lecio potreban ti je najobicniji uput lekara specijaliste. Kako se uput dobija je glupo pitanje samo po sebi.. odes kod lekara, i ako on proceni da si za VMA - dobijes uput za VMA.
    3. VMA ima vrhunske strucnjake iz oblasti hirurgije, koje je besmisleno opterecivati "rutinskim" operacijama. Ako je operacija zaista rutinska (slepo crevo, krajnici, bla bla..) nista je bolje nece odraditi profesor sa VMA, nego hirurg iz lokalne bolnice.

Apsolutno se slazem!

Slične teme

1. zbog štrajka bez uputa za operacije
    Autor munjoliki u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.07.2009., 00:18
  2. Kako dobiti na tezini?
    Autor -MetalMaster- u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.12.2008., 09:17
  3. Kako dobiti vizu za USA
    Autor Amey u forumu Severna i Јužna Amerika