Madrid - pomoć oko dobre mape.. i još ponešto o Barseloni..

MiliF

Početnik
Poruka
14
Pozdrav svim putnicima!

Planiram put u Madrid u septembru, pa volim da se dobro pripremim, ali u Beogradu nisam našla dobru mapu.. kupila sam jednu jedinu knjigu o Madridu koju sam mogla naći (Intersisitem izdavač, Top travel guide) ali mape su očajne, totalno nepregledne.. ni knjiga nije preterano sjajna ali daje osnovne informacije šta treba videti...inače je izbor turističkih vodiča očajan u poslednjih mesec dana, a sezona putovanja počinje..

Imam jednu veliku mapu (znate onu "metar sa metar" koje su krajnje napraktične kada se nađete na ulicama grada) a krajnje rešenje mi je da ištampam mape sa Google maps, ali to samo kao poslednja varijanta...

Kao preporuku sam čula za Rough Guide mape ali na internetu nisam mogla da nađem da tako nešto postoji u Beogradu pa još za Madrid... zato ako neko ima informaciju gde se mogu naći dobre i praktične mape za Madrid, neka javi.. hvala unapred..:D

P.S. ako ima ljubitelja Španije koji planiraju put u Barselonu, svašta mogu da preporučim i pomognem (turistički vodič-knjiga, hotel, šta videti, praktične informacije..) pošto sam bila ove godine u maju, pa ako nekog interesuje, nek' slobodno pita... :)
 
reci cu ti kad dodjem kuci koji vodic o madridu ja imam....znam sigurno da ima da se kupi kod nas...e sad mape su iscepkane,nije jedna cela,ali je ok za snalazenje i meni je vodic bio odlican i sa korisnim savetima za sve sto sam htela da posetim....inace pretpostavljam da ima na aerodromu ili na bilo kojoj vecoj stanici u madridu mapa da se kupi ali kod nas stvarno ne znam...kada sam ja isla,cini mi se da mi je neko bio pozajmio mapu pa se nisam time bavila...

ako te zanima nesto za madrid,mozda mogu da ti dam neku preporuku ili savet, od onoga sto se secam naravno...bila sam tamo poslednji put pre tri godine,al mozda je ostalo nesto u glavi :lol:
 
reci cu ti kad dodjem kuci koji vodic o madridu ja imam....znam sigurno da ima da se kupi kod nas...e sad mape su iscepkane,nije jedna cela,ali je ok za snalazenje i meni je vodic bio odlican i sa korisnim savetima za sve sto sam htela da posetim....inace pretpostavljam da ima na aerodromu ili na bilo kojoj vecoj stanici u madridu mapa da se kupi ali kod nas stvarno ne znam...kada sam ja isla,cini mi se da mi je neko bio pozajmio mapu pa se nisam time bavila...

ako te zanima nesto za madrid,mozda mogu da ti dam neku preporuku ili savet, od onoga sto se secam naravno...bila sam tamo poslednji put pre tri godine,al mozda je ostalo nesto u glavi :lol:

Super, hvala ti.. ja ovaj što sam kupila je Top travel guide neka naša ga je pisala, izdanje je iz 2009. pa su informacije prilično sveže.. po tvom opisu mi liči da je možda i ista knjiga, i u ovoj su mape iseckane..
U Barseloni sam koristila samo mape iz knjige, koje su bile odlične i veoma pregledne, i jako zgodne za korišćenje, ništa drugo mi nije trebalo.. zato me je ovaj vodič prilično razočarao, a u svim knjižarama samo ima ta za Madrid..

Što se tiče preporuke "šta videti" hvala za pomoć, ali manje-više knjiga mi je pomogla, a imam i kolege koji su već bili (službeno doduše ali uvek se nađe vremena za razgledanje).. naravno svi prvo spomenu muzeje, Prado pre svega, i kraljevsku palatu.. a kod Španaca parkovi su uvek nešto što treba videti, imaju gomilu..

Šta se tebi svidelo u Madridu? Da nešto ne propustim? :)
 
ja planiram barsu u oktobru :cool:
mape nikad ne nosim sa sobom, obicno kad sletim na aerodrom tamo kupim i mapu, a prethodno kuci procackam sta bih volela da obidjem. za barsu vec znam :

1. sagrada familiu
2. sve gaudijeve gradjevine
3. akvarijum
4. pikasov muzej
5. spansko selo

u principu, na vecini aerodroma, kad kupis karte za metro/voz/autobus, dobijes i plan grada sa linijama prevoza i vecim turistickim atrakcijama ;)
ako te nesto dodatno posebno interesuje, lako ces naci na google earth i obeleziti na mapi ;)
 
dobru mapu Madrida ces tamo naci na svakom kiosku ili prodavnici sa suvenirima za par evra
inace, Madrid je izuzetno lak za snalazenje, barem kada se radi o sirem centru, mozes ga celog obici pesaka bez problema, lako je iz centra stici do svih vaznih tacaka u gradu, muzeja, parkova i trgova, stvarno je tesko izgubiti se, metro savrseno funkcionise, mada imaju dosta linija i presedanja
nemoj propustiti Prado i muzej Kraljice Sofije (sa Gernikom!), park Retiro i velike trgove-Sol-na kome je non-stop zivo, Major plazu-tamo obavezno napravi predah i popij kafu, Plaza de Espana, kraljevsku palatu i plaza de Oriente
 
Super, hvala ti.. ja ovaj što sam kupila je Top travel guide neka naša ga je pisala, izdanje je iz 2009. pa su informacije prilično sveže.. po tvom opisu mi liči da je možda i ista knjiga, i u ovoj su mape iseckane..
U Barseloni sam koristila samo mape iz knjige, koje su bile odlične i veoma pregledne, i jako zgodne za korišćenje, ništa drugo mi nije trebalo.. zato me je ovaj vodič prilično razočarao, a u svim knjižarama samo ima ta za Madrid..

Što se tiče preporuke "šta videti" hvala za pomoć, ali manje-više knjiga mi je pomogla, a imam i kolege koji su već bili (službeno doduše ali uvek se nađe vremena za razgledanje).. naravno svi prvo spomenu muzeje, Prado pre svega, i kraljevsku palatu.. a kod Španaca parkovi su uvek nešto što treba videti, imaju gomilu..

Šta se tebi svidelo u Madridu? Da nešto ne propustim? :)
moj vodic je eyewitness travel,ovaj mada verovatno ima i novije izdanje posto je moj kupljen 2007.
515WVCZGZJL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU01_.jpg


meni je vodic bio sasvim ok,davao mi je sve informacije koje su mi bile potrebne za boravak tamo. znam da se ove knjige prodaju i kod nas, na engleskom jer sam ja kupila pre dve godine vodic za berlin u mamutu a videla sam i da ima i za druge zemlje i gradove,sad pitanje je da li ima bas madrid,alli ne vidim sto ne bi bio...nisu bas jeftini,ali su jako zanimljivi,sa slikama,trodimenzionalnim slikama gradjevina,katedrala itd i najbitnijim opisima i istorijskim podacima....zapravo sa tim vodicem sam obisla i barcelonu i andaluziju (razlicite knjige ali isti izdavac).

sto se tice madrida ne znam koliko vremena imas,grad je stvarno ogroman ali kljucne stvari vec znas verovatno i sama,trojka muzeja prado-reina sofia-tisen (koji je meni i omiljeni i ima uvek jako kvalitetne privremene izlozbe - prosli put kad sma bila,van gogh je bio u pitanju)), parkove naravno kao sto si i pomenula,preporucujem ulazak u palacio real i obilazak vrtova...i sta znam za madrid je najbitnije da se izgubis po ulicama i zaista ces naci fantasticne kutke,ulice.....centar je vrlo sirok i grad je prostran,dostsa veci od barcelone i arhitektonski drugaciji, tako da se pripremi na pesacenje...e da,zanimljivo je videti dzunglu u glavnoj zeleznickoj stanici atocha,mada to nije kljucno,ali ako imas vremena a i ako se dobro secam,jedan deo retira izlazi na atochu...obici ces verujem kvartove chueca i malasana, zanimljivi su po cudnim prodavnicama,vecitim desavanjima i nocnom zivotu...i da te ne iznenadi puni su transseksualaca :lol: i tako....al eto najbitnije da se opustis i ides lepo gradom kud te put nanese...ako budes imala volje i zelje da ides van madrida u bilizini,preporucujem segoviju pre nego toledo...ima ogroman ocuvani akvedukt i mnogo je simpatican grad....:)
 
Poslednja izmena:
moj vodic je eyewitness travel,ovaj mada verovatno ima i novije izdanje posto je moj kupljen 2007.
515WVCZGZJL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU01_.jpg


meni je vodic bio sasvim ok,davao mi je sve informacije koje su mi bile potrebne za boravak tamo. znam da se ove knjige prodaju i kod nas, na engleskom jer sam ja kupila pre dve godine vodic za berlin u mamutu a videla sam i da ima i za druge zemlje i gradove,sad pitanje je da li ima bas madrid,alli ne vidim sto ne bi bio...nisu bas jeftini,ali su jako zanimljivi,sa slikama,trodimenzionalnim slikama gradjevina,katedrala itd i najbitnijim opisima i istorijskim podacima....zapravo sa tim vodicem sam obisla i barcelonu i andaluziju (razlicite knjige ali isti izdavac).

sto se tice madrida ne znam koliko vremena imas,grad je stvarno ogroman ali kljucne stvari vec znas verovatno i sama,trojka muzeja prado-reina sofia-tisen (koji je meni i omiljeni i ima uvek jako kvalitetne privremene izlozbe - prosli put kad sma bila,van gogh je bio u pitanju)), parkove naravno kao sto si i pomenula,preporucujem ulazak u palacio real i obilazak vrtova...i sta znam za madrid je najbitnije da se izgubis po ulicama i zaista ces naci fantasticne kutke,ulice.....centar je vrlo sirok i grad je prostran,dostsa veci od barcelone i arhitektonski drugaciji, tako da se pripremi na pesacenje...e da,zanimljivo je videti dzunglu u glavnoj zeleznickoj stanici atocha,mada to nije kljucno,ali ako imas vremena a i ako se dobro secam,jedan deo retira izlazi na atochu...obici ces verujem kvartove chueca i malasana, zanimljivi su po cudnim prodavnicama,vecitim desavanjima i nocnom zivotu...i da te ne iznenadi puni su transseksualaca :lol: i tako....al eto najbitnije da se opustis i ides lepo gradom kud te put nanese...ako budes imala volje i zelje da ides van madrida u bilizini,preporucujem segoviju pre nego toledo...ima ogroman ocuvani akvedukt i mnogo je simpatican grad....:)

ne mora da se kupuje,mozes vodice poskidati sa neta
 
moj vodic je eyewitness travel,ovaj mada verovatno ima i novije izdanje posto je moj kupljen 2007.
515WVCZGZJL._BO2,204,203,200_PIsitb-sticker-arrow-click,TopRight,35,-76_AA300_SH20_OU01_.jpg


meni je vodic bio sasvim ok,davao mi je sve informacije koje su mi bile potrebne za boravak tamo. znam da se ove knjige prodaju i kod nas, na engleskom jer sam ja kupila pre dve godine vodic za berlin u mamutu a videla sam i da ima i za druge zemlje i gradove,sad pitanje je da li ima bas madrid,alli ne vidim sto ne bi bio...nisu bas jeftini,ali su jako zanimljivi,sa slikama,trodimenzionalnim slikama gradjevina,katedrala itd i najbitnijim opisima i istorijskim podacima....zapravo sa tim vodicem sam obisla i barcelonu i andaluziju (razlicite knjige ali isti izdavac).

sto se tice madrida ne znam koliko vremena imas,grad je stvarno ogroman ali kljucne stvari vec znas verovatno i sama,trojka muzeja prado-reina sofia-tisen (koji je meni i omiljeni i ima uvek jako kvalitetne privremene izlozbe - prosli put kad sma bila,van gogh je bio u pitanju)), parkove naravno kao sto si i pomenula,preporucujem ulazak u palacio real i obilazak vrtova...i sta znam za madrid je najbitnije da se izgubis po ulicama i zaista ces naci fantasticne kutke,ulice.....centar je vrlo sirok i grad je prostran,dostsa veci od barcelone i arhitektonski drugaciji, tako da se pripremi na pesacenje...e da,zanimljivo je videti dzunglu u glavnoj zeleznickoj stanici atocha,mada to nije kljucno,ali ako imas vremena a i ako se dobro secam,jedan deo retira izlazi na atochu...obici ces verujem kvartove chueca i malasana, zanimljivi su po cudnim prodavnicama,vecitim desavanjima i nocnom zivotu...i da te ne iznenadi puni su transseksualaca :lol: i tako....al eto najbitnije da se opustis i ides lepo gradom kud te put nanese...ako budes imala volje i zelje da ides van madrida u bilizini,preporucujem segoviju pre nego toledo...ima ogroman ocuvani akvedukt i mnogo je simpatican grad....:)

ova knjiga je verovatno super.. od istog izdavača sam imala za Barselonu (i još na srpskom) i ništa mi više nije trebalo.. trenutno u Bg nema da se nađe takva ni na engleskom, već sam tražila..hvala ti na svim informacijama, otprilike to sam i imala u planu da obiđem..
 
Ako ti treba jos neka informacija u vezi Madrida, slobodno pitaj, jer sam ja u poslednjih 7-8 meseci bio 2 puta tamo.

Preporuka za smestaj: deo grada koji je sa omedjen Prado muzejom, calle Atocha, calle Moratin/ Huertas do dela grada koji se zove La Latina. Izbegavaj zonu oko glavne trgovacke ulice Gran Via i obliznji kvart Chueca.
pozz

Zašto da zaobiđem Grand Via i kvart Chueca? Jesi li imao neko loše iskustvo ili ti se samo nije svideo kraj?
 
ja planiram barsu u oktobru :cool:
mape nikad ne nosim sa sobom, obicno kad sletim na aerodrom tamo kupim i mapu, a prethodno kuci procackam sta bih volela da obidjem. za barsu vec znam :

1. sagrada familiu
2. sve gaudijeve gradjevine
3. akvarijum
4. pikasov muzej
5. spansko selo

u principu, na vecini aerodroma, kad kupis karte za metro/voz/autobus, dobijes i plan grada sa linijama prevoza i vecim turistickim atrakcijama ;)
ako te nesto dodatno posebno interesuje, lako ces naci na google earth i obeleziti na mapi ;)

Ja bih ti savetovala da imaš mapu pre nego sletiš u Barsu.. preporučujem ti "Top 10 Barselona" izdavač je Mladinska knjiga i može da se nađe u svim veći knjižarama u Bg, ja sam moju kupila u IPS-u 1.200,-din, ali vredi svaki dinar..pisci su Španci pa daje zaista prave informacije šta treba videti, a mape su odlične i za metro i grad, svo vreme boravka samo sam to koristila.. ne idu u Barsu bez ove knjige!

Sve što si nabrojala treba videti, Gaudija naravno, ja sam bila u maju 6 dana i opet mi je promaklo ponešto..
1. u Sagradu se obavezno popni liftom u kule (lift ide gore a dole ideš stepenicama), jeste da naplaćuju 2,50eur ali vredi jer zaista na pravi način doživiš građevinu.. ja sam razmišljala da li da se penjem jer se ponekad čeka i po pola sata a još i nisam luda za visinom, ali zaista je doživljaj.. za Sagradu izdvoj minimum 3 sata i bez žurbe.. ulaz je bio 12eur..
2. tu obavezno La Pedrera ili Casa Millo (ulaz je bio nešto oko 15eur) i Casa Batillo (17eur a dobiješ i audio guide), one su inače prilično blizu jedna druge..Palau Guelj su renovirali pa sem podruma ništa nisam videla (ulaz naravno bio slobodan) možda u oktobru bude gotovo. Preporučujem ti da posetiš i Park Guelj, i njega je radio Gaudi a tamo je i kuća u kojoj je živeo godinama, park je najpoznatiji po gušteru..ulaz u park se ne naplaćuje a za njegovu kuću je 5eur, ali ako ideš prvo u Sagradu dodaš 2eur pa se ulaznica važi i za njegovu kuću.. park je inače baš na brdu u delu Zona Alta, obavezno ga poseti..
3. akvarijum bolje zaobiđi jer je čista otimačina, 17eur ulaz a još hoće da ti uvale brošuru za 3eur.. ne vredi tih para, jeste da ima ajkula i tako nešto retko gde možeš da vidiš u Evropi, ali čitajući o akvarijumu očekivala sam više kao i mnogo veći prostor.. više je napravljeno za decu tako da nećeš mnogo propustiti ako ne odeš.. svakako obiđi obalu i plaže zaista je lepo uređeno i prijatno za šetnju..
4. ja nisam ljubitelj Pikasa ali sam naravno morala i to da vidim..ulaz mi je bio besplatan jer sam ubola dan kada je bio svetski dan muzeja pa su svi muzeji u svetu bili gratis..ne sme ništa da se fotografiše, i uglavnom su njegovi rani radovi još dok je bio dete i tinejdžer..
5. verovatno misliš na špansko selo na brdu Monžuik? Selo nisam videla ali brdo jesam, tamo obavezno idi, imaš i žičaru kojom se penješ do vrha brda i do tvrđave (u oba smera žičara je 9eur). Brdo je jako veliko treba ceo dan da se obiđe tako je olimpijski stadion, i još gomila terena i sala korišćene za Olimpijadu 1992, kao i gomila parkova. Tu je i Funadcio Joan Miro, tu nisam ulazila jer ne volim savremenu umetnost ali to je jedno od posećenijh mesta u Barsi, pa ako voliš lako ćeš ga naći..

Ono što obavezno moraš da vidiš je:
- Barselonska Katedrala, ona je u Bari Gotic, koji je sav u malim ulicama ali jako zanimljiv. Nije jasno naznačeno ali i tamo ima lift (od glavnog ulaza sa leve strane ima mala sobičica i tu je čika koji nadgleda lift, ne naplaćuje se posebno) koji te vodi na krov katedrale, obavezno se popni vide se ceo grad..ulaz je 5eur ali nedeljom posle 17h je gratis pa je naravno i gužva veća.. misli da je i drugim danima u neko doba dana besplatno..
- već pomenuti Monžuik, a tamo je Muzej katalonske umetnosti (Museu Nacional de arte de Catalunya) koji je mene oduševio.. slike od 15-20 veka i za mene zaista prava umetnost..jedan deo su renovirali, ali da sve lepo obuđeš bez žurbe minimum 3 sata..ulaz nešto oko 10eur..posle muzeja lagano ideš na Monžuik ali brdo je ogromno ne može se baš sve videti..
- Park Citadela je najveći park u Barseloni, ima par nekih muzeja, ništa posebno ali fontana je super, obavezno idi tamo..

Pošto ideš u oktobru vreme će ti biti super oko 20stepeni što je idealno da ceo dan budeš u obilascima..

Malo sam se raspisala ali još mi je sve sveže pa bih htela da svi uživaju u Barsi kao što sam i ja..
Još par korisnih saveta: karta za metro je 1,40eur ali nemoj kupovati onu za 2 ili više dana jer se ne isplati (mislim da je 5 dana najviše), svakako ćeš više pešačiti a za 2 dana neograničenih vožnji je nešto oko 10-11eur a za 5 oko 14eur..
Ja sam bila u odličnom hotelu, pa ako ti je to plan javi mi da ti ga preporučim..

Nadam se da će ti ove informacije pomoći da uživaš u Barsi..pozdrav..:)
 
@milica cobancica: ako budes htela da koristis metro u barceloni, kupi kartu od deset voznji mnogo je povoljnija...kao sto rece MiliF, individualna je 1,40 a 10 karata 7,85 pa ti vidi razliku...

hm...ja recimo ne bih preporucila ulazak u sagrada familiju,jer po misljenju mnogih ljudi unutra nema sta da se vidi,osim tog pogleda sa kule,ali iskreno ja ne bih placala (bila sam unutra, veciti radovi i sve sto ima da se vidi je spolja, jedino sto se meni zaista svidelo su vitrazi koji se mnogo bolje vide iznutra)....ali zato mislim da definitivno tu casa batllo ne bi trebealo da propustis...iz nekog razloga je manje poznata od la pedrere ali daleko lepsa...i ako budes isla,iako je skupa,definitivno je divna...i obavezno da bude suncan dan,jer sustina cele kuce je u osvetljenju i igranju bojama...ja sam bila po suncanom danu i odusevila sam se,ali su mi ljudi koji su bili po tmurnom danu rekli da nije nista posebno....tako da ako budes isla,obavezno nek bude vedro i suncano :)

pikasov muzej ni ja ne preporucujem,jedan je od losijih koje sam videla. ali zato miroov muzej je odlican,ko ga voli naravno. i meni je jako lep muzej katalonske umetnosti na montjuic....iance tu imas da vidis i olimpijski kompleks sa stadionom,puno vrtova i basti posto je to ujedno i botanicka basta....i popni se obavezno na vrh,do tvrdjave,odatle se vidi i grad i cela luka grada barcelone....mene podseca iznutra na petrovaradin inace :) nisam nikad isla gore zicarom jer je bila neka cena koja mi se nije placala,ako i tebi bude skupo a neces peske,imas sa plaça d´espanya direktan autobus negde skoro do pred sam vrh. naravno na tom istom trgu, su ti i magicne fontane koje su lepe da se vide,ali sto kasnije to bolje zbog dozivljaja igre bojama kada krenu da rade....cini mi se da je u letnjem periodu to cetvrtak,petak,subota,nedelja od valjda sedam ili pola osam uvece...pa negde do deset...i svaka nova tura krece na pola sata.

za akvarijum se potpuno slazem,zaobidji ga u velikom krugu,meni je to iskreno najgore investiran novac....IKADA :neutral:

iance ne znam koliko godina imas,ali za mladje je nocu zanimliv kvart gràcia jer stalno ima desavanja,zanimljivih mesta za izlazak,koncerata i tako to...ciutat vella odnosno stari centar grada je jako zanimljiv da se u njemu izgubis i setas ulicicama,ali nemoj se cuditi da ako budes prolazila nocu po delu koji se zove raval (kada si na rambli i gledas ka moru,nalazi se sa desne strane ulice) budes videla sumnjive aktivnosti u vidu prostitutki,dilera koji ti nude drogu i slicno...inace molim te,nemoj da budes omamljeni turista koji ne pazi svoje stvari,paznja gde su kamera,novcanik,pasosi...barcelona u opste nije opasan grad kad se neko ponasa normalno,kao sto bi se ponasao kuci...citala sam nedavno neki blog ili clanak o barceloni, i ispade da te ovde pljackaju na svakom cosku sto u opste nije tacno!!! samo pamet u glavu, i pazi se kao sto bi se pazila kod kuce,,barem smo mi iz srbije na sve naviknuti :)

i ko sto rekoh na gornjoj temi,ovde je nudizam legalan,kao i homoseksualni brakovi,tako da cete i jedno i drugo verovatno sresti na ulici, da se ne iznenadite i ne sokirate....ove prve naravno ako nije hladno :D
 
Zašto da zaobiđem Grand Via i kvart Chueca? Jesi li imao neko loše iskustvo ili ti se samo nije svideo kraj?

Recimo da je bila jedna potencijalno opasna situacija na samom trgu Chueca, ima puno lopova ... to je mozda jedini kraj Madrida koji cini mi se eventualno moze da se po tom pitanju meri sa Barcelonom. Sto se Gran Vie tice, pre svega je problem velika buka. Gledaj da nadjes smestaj u delu grada koji sam pomenuo u jednom od predhodnih mejlova.
 
...tradicionalno kupujem Top 10 vodice...sjajno su se pokazali, daleko bolje od cuvenih Lonely planet i National geografic traveler...njima nisam bila zadovoljna pre svega zato sto su knjige teske za nosenje u torbi sedam dana...Putujem u Brasu za osam dana i uzela sam Top 10, cak sam pronasla srpsko izadanje, prijatno sam iznenadjena iskorakom napred...

Kako sam umorna planiram da pustim masti na volju, da setam bez plana, da se izgubim u gradu...prvi put necu da idem u muzeje, jurim, trcim sve da odgledam...iako nesto propustim razgol vise da se kasnije vratim Barsi...sada idem da jedem paelju i slusam gitaru...cula sam sjajne preporuke vezane za njihove pijace, posebno za jednu na polovini La Ramble sa leve strane ako smo ledjima okrenuti ka moru...kazao mi je drug da je ona na njega ostavila najsnazniji utisak...hotel sam bukirala kraj Sagrada Familie, znam da je malo dalje od uzeg centra ali nece biti tesko prosetati...
 
...tradicionalno kupujem Top 10 vodice...sjajno su se pokazali, daleko bolje od cuvenih Lonely planet i National geografic traveler...njima nisam bila zadovoljna pre svega zato sto su knjige teske za nosenje u torbi sedam dana...Putujem u Brasu za osam dana i uzela sam Top 10, cak sam pronasla srpsko izadanje, prijatno sam iznenadjena iskorakom napred...

Kako sam umorna planiram da pustim masti na volju, da setam bez plana, da se izgubim u gradu...prvi put necu da idem u muzeje, jurim, trcim sve da odgledam...iako nesto propustim razgol vise da se kasnije vratim Barsi...sada idem da jedem paelju i slusam gitaru...cula sam sjajne preporuke vezane za njihove pijace, posebno za jednu na polovini La Ramble sa leve strane ako smo ledjima okrenuti ka moru...kazao mi je drug da je ona na njega ostavila najsnazniji utisak...hotel sam bukirala kraj Sagrada Familie, znam da je malo dalje od uzeg centra ali nece biti tesko prosetati...

Top 10 Barselona je extra vodič.. kao što sam već pisala samo sam tu knjigu koristila, u maju sam bila u Barsi.. videćeš, nećeš se pokajati što si je kupila..mape su stvarno dobre i pregledne, a savetujem ti da je uvek nosiš u ruci i uvek ćeš znati gde se nalaziš a ako se iole dobro orijentišeš u prostoru nema šanse da se izgubiš..
7 dana je više nego dovoljno da sve obiđeš i nećeš morati da juriš ja sam tako obišla sve što sam htela, odem i tek poneki put pogledam na sat.. vidi poruku koju sam napisala26.06. na ovoj temi nadam se da ćeš naći korisne savete...
Prošla sam pored te pijace, u pravu si dođe sa leve strane La Ramble kad okreneš leđa moru.. ja volim pijace ali nisam ulazila tamo jer je bila takva gužva (mislim da je bio četvrtak) pa mi je bilo malo previše ljudi, zbog sve priče o krađama,
Hotel kod Sagrade uopšte nije tako daleko, videćeš sve što je bitno u Barsi može bez problema peške da se obiđe, tako da ti je lokacija dobra.. ja sam bila kod parka Juan Miro, blizu Place de Espanya, što se pokazalo kao odličan izbor,,

Srećan put i lep provod u Barseloni...pozdrav
 

Back
Top