Graficka Karta Kupovina do 85e

Kakav crni G-force! Manite se........imao sam g-force i stvarno je dobar ali ima par "sitnica" u kojima je ATI bolji.
Ima 100x bolji tv-out i inace 100x cistiju sliku.
A da ne pominjemo da je Microsoft potpisao ugovor sa ATI-jem da novi X-box izadje sa ATI karticama(9800).
Prema tome na dalje staze, sve igre ce biti vise predodredjene ATI-ju a u toj varijanti g-force ce biti u nimalio zavidnoj situaciji.
Uloge ce se uskoro zameniti....a onda cemo videti koliko su ljudi iz Nvidije spretni da nabudze drajvere koji ce moci da se prilagode ATI-jevim igrama :twisted:
 
El Muerte:
Kakav crni G-force! Manite se........imao sam g-force i stvarno je dobar ali ima par "sitnica" u kojima je ATI bolji.
Ima 100x bolji tv-out i inace 100x cistiju sliku.
A da ne pominjemo da je Microsoft potpisao ugovor sa ATI-jem da novi X-box izadje sa ATI karticama(9800).
Prema tome na dalje staze, sve igre ce biti vise predodredjene ATI-ju a u toj varijanti g-force ce biti u nimalio zavidnoj situaciji.
Uloge ce se uskoro zameniti....a onda cemo videti koliko su ljudi iz Nvidije spretni da nabudze drajvere koji ce moci da se prilagode ATI-jevim igrama :twisted:

E sada si bas poceo da lupas: kakve veze ima X-Box sa izborom kartice za kompjuter? I kakve veze imaju igre za X-Box sa igrama za PC? I da li ti smatras da bi microsoft stvarno poceo da razvija direct-x (da a ne igre!) samo sa ATI-jem, i da li ti mislis da je nVidia toliko krhka kompanija da je moze potresti X-Box sa atijevim karticama!!!
Nemojte da se kunete u ati jer ce cak i Half-Life 2 bolje raditi na karticama sa nVidia cipom (zivi bili pa videli)!!!
 
rastamann:
Ne bih se shonne slozio sa tobom ovoga puta...Mislim na HL2

OK cenim ja to ali i dalje drzim do svog stava.
Inco. i ja mislim da bi se razvojni tim i izdavac najradije povukli iz cele ove price ali sada im je kasno (mnogo su para potrosili i mnogo bi tuzbi dobili na svoju adresu).
I naravno jos jedno misljenje: ako ikada izadje pokupice vise negativne nego pozitivne kritike.
 
sonne:
E sada si bas poceo da lupas: kakve veze ima X-Box sa izborom kartice za kompjuter? I kakve veze imaju igre za X-Box sa igrama za PC? I da li ti smatras da bi microsoft stvarno poceo da razvija direct-x (da a ne igre!) samo sa ATI-jem, i da li ti mislis da je nVidia toliko krhka kompanija da je moze potresti X-Box sa atijevim karticama!!!
Nemojte da se kunete u ati jer ce cak i Half-Life 2 bolje raditi na karticama sa nVidia cipom (zivi bili pa videli)!!!

Ovakvom izjavom Sonne si potvrdio koliko si neupucen.
Kakve veze ima x-box sa igrama?????? Ima velike veze prijatelju......pre svega sto je 90% igara prilagodjeno X-box platformi......Pa zar ti mislis da oni prave 2 razlicite verzije jedne te iste igre?????!!!! Hoces da ti nabrojim neke: Gladiator,Deus Ex 2, Theif 3, Unreal Tournament ...itd. Boli ih uvo da 2 puta prave jednu te istu igru.Ovo je glavni razlog zasto su igre (vecinom) u poslednje vreme sve losije, jer programeri prave kompromis izmedju PC-a i X-Boxa sto je po meni jako lose....jer X-box vise ne moze da prati korak sa novim grafickim karticama i novom directX 9 metdom.
Za tvoju informaciju u igrama gde izeti logo "N-vidia it's ment to be played" to je sa logo sa X-boxa samo sto malo optimizuju, doteraju i puste za PC....ako sumnjas idi i pogledaj i videces da sve te igre sa tim logom postoje u dual verzijama i na PC-u i na X-boxu.
Zapitaj se samo zasto nema npr. Far Cry-ja na X-boxu?!?!?
Microsoft zeli da se njegov stari X-box jos malo prodaje i zato se jos uvek prave igre prilagodjene X-boxu koji je odavno zaostao tehnichki a korisnici PC-a ispastaju zbog toga, narocito vlasnici ATI kartica.
A sto se tiche N-vidie, pokazali su koliki su cigani sabotazom ATI-ja samo tako mogu da nesto ucine. Ja sam imao G-Force a ti samo mozes da pricas u prazno jer ocigledno nisi ni imao ATI.
Prema tome, pre nego sto nekog napadnes da lupeta, sagledaj sve cinjenice.
 
Ljudi, istina je da je ATI Radeon bio u prednosti nad GeForce-om u seriji FX. To im je bila najgora serija na trzistu.
Po performansama npr : 9200 je bio bolji od 5200, ne mnogo ali je bio bolji.
Isto tako 9600 i 5600 ...
A 5900 i 9800Pro su bili slicni , mada je ATI opet sakupio koji bod vise (naravno mislim na testove u 3D Marku).

U novoj seriji (npr. 6800 i X800 ) GeForce je dobio bitku u perfomansama. Ali uzmajuci u ozbir da su to prvi modeli u novoj generaciji kartica , ne moze se jos zakljuciti ko ce biti winner ... :roll:
 
Imam Bartona 2500+, 2*256 ddr i mx460 64mb.
Posto mi slabije rade igrice u poslednje vreme (far cry, doom3 rade na niskim rezolucijama i detaljima), razmisljam da promenim karticu.
sta bi bilo najisplatljivije? ATI ili nVIdia? (cuo sam da postoje problemi sa kompatabiloscu ATIja?)
Da li da uzmem neku dobru verziju 5200 (koju?) ili da za duplo vece pare uzmem 5600xt (da li vredi duplo vise para?) ili da cekam 6600? Naravno u obzir dolazi i ekvivalnet ATIja (ukoliko mislite da je ok!)
i sve to do nekih 140evrica maxx!
 

Back
Top