Graficka Karta Kupovina do 85e
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Graficka Karta Kupovina do 85e

Početnik DaChaS (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Graficka Karta Kupovina do 85e

e ovako pazario bih jednu pa me interesuje koji model bi preporucili do gore navedene cene eventualno do 90 e napomena da bi bila uglavnom koriscena za igranje...

Obećava
    Učlanjen
    03.09.2004.
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: Graficka Karta Kupovina do 85e

Citat Original postavio DaChaS
    e ovako pazario bih jednu pa me interesuje koji model bi preporucili do gore navedene cene eventualno do 90 e napomena da bi bila uglavnom koriscena za igranje...
    za 90 nista ti ne bi bilo za pristojno igranje ali ako nemas vise mozda Radeon 9250 ili FX5200

Poznat rastamann (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Moze da uzme i radeon 9550.....

Primećen član El Muerte (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

strpi se do bozica, tada ce cene da popadaju....a zatim sakupi jos 20-30 eura na tih 90 i kupi jedan kvalitetan ATI 9600

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Podrazumevano

Dok hoces da se igras ti imas za bacanje. Elem kompjuter nije za igranje a kako stvari stoje ni ja nisam nesto imun a igrice u sest godina istaliram jednu od dve igre sa postojecom karticom a imam nvidia TNT2 model 64.
    Pa ti odluci

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

MSI FX5200-TDR ... Za te pare bolje nema...

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ili ako mozes dodaj jos 5€ i uzmi ASUS V9570LE/TD/128M GeForce FX 5700LE AGP8x DVI :wink:

Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Kakav crni G-force! Manite se........imao sam g-force i stvarno je dobar ali ima par "sitnica" u kojima je ATI bolji.
    Ima 100x bolji tv-out i inace 100x cistiju sliku.
    A da ne pominjemo da je Microsoft potpisao ugovor sa ATI-jem da novi X-box izadje sa ATI karticama(9800).
    Prema tome na dalje staze, sve igre ce biti vise predodredjene ATI-ju a u toj varijanti g-force ce biti u nimalio zavidnoj situaciji.
    Uloge ce se uskoro zameniti....a onda cemo videti koliko su ljudi iz Nvidije spretni da nabudze drajvere koji ce moci da se prilagode ATI-jevim igrama

Primećen član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

ja hocu zvucnu karticu koju bih prvenstvenu koristio za studijusku obradu, al da bude do 25eu

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio El Muerte
    Kakav crni G-force! Manite se........imao sam g-force i stvarno je dobar ali ima par "sitnica" u kojima je ATI bolji.
    Ima 100x bolji tv-out i inace 100x cistiju sliku.
    A da ne pominjemo da je Microsoft potpisao ugovor sa ATI-jem da novi X-box izadje sa ATI karticama(9800).
    Prema tome na dalje staze, sve igre ce biti vise predodredjene ATI-ju a u toj varijanti g-force ce biti u nimalio zavidnoj situaciji.
    Uloge ce se uskoro zameniti....a onda cemo videti koliko su ljudi iz Nvidije spretni da nabudze drajvere koji ce moci da se prilagode ATI-jevim igrama
    E sada si bas poceo da lupas: kakve veze ima X-Box sa izborom kartice za kompjuter? I kakve veze imaju igre za X-Box sa igrama za PC? I da li ti smatras da bi microsoft stvarno poceo da razvija direct-x (da a ne igre!) samo sa ATI-jem, i da li ti mislis da je nVidia toliko krhka kompanija da je moze potresti X-Box sa atijevim karticama!!!
    Nemojte da se kunete u ati jer ce cak i Half-Life 2 bolje raditi na karticama sa nVidia cipom (zivi bili pa videli)!!!

Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Ne bih se shonne slozio sa tobom ovoga puta...Mislim na HL2

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

HL2 nece nigde bolje raditi iz prostog razloga - nece nikad izaci... Zivi bili pa videli!

Primećen član
    Učlanjen
    17.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio rastamann
    Ne bih se shonne slozio sa tobom ovoga puta...Mislim na HL2
    OK cenim ja to ali i dalje drzim do svog stava.
    Inco. i ja mislim da bi se razvojni tim i izdavac najradije povukli iz cele ove price ali sada im je kasno (mnogo su para potrosili i mnogo bi tuzbi dobili na svoju adresu).
    I naravno jos jedno misljenje: ako ikada izadje pokupice vise negativne nego pozitivne kritike.

Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio sonne
    E sada si bas poceo da lupas: kakve veze ima X-Box sa izborom kartice za kompjuter? I kakve veze imaju igre za X-Box sa igrama za PC? I da li ti smatras da bi microsoft stvarno poceo da razvija direct-x (da a ne igre!) samo sa ATI-jem, i da li ti mislis da je nVidia toliko krhka kompanija da je moze potresti X-Box sa atijevim karticama!!!
    Nemojte da se kunete u ati jer ce cak i Half-Life 2 bolje raditi na karticama sa nVidia cipom (zivi bili pa videli)!!!
    Ovakvom izjavom Sonne si potvrdio koliko si neupucen.
    Kakve veze ima x-box sa igrama?????? Ima velike veze prijatelju......pre svega sto je 90% igara prilagodjeno X-box platformi......Pa zar ti mislis da oni prave 2 razlicite verzije jedne te iste igre?????!!!! Hoces da ti nabrojim neke: Gladiator,Deus Ex 2, Theif 3, Unreal Tournament ...itd. Boli ih uvo da 2 puta prave jednu te istu igru.Ovo je glavni razlog zasto su igre (vecinom) u poslednje vreme sve losije, jer programeri prave kompromis izmedju PC-a i X-Boxa sto je po meni jako lose....jer X-box vise ne moze da prati korak sa novim grafickim karticama i novom directX 9 metdom.
    Za tvoju informaciju u igrama gde izeti logo "N-vidia it's ment to be played" to je sa logo sa X-boxa samo sto malo optimizuju, doteraju i puste za PC....ako sumnjas idi i pogledaj i videces da sve te igre sa tim logom postoje u dual verzijama i na PC-u i na X-boxu.
    Zapitaj se samo zasto nema npr. Far Cry-ja na X-boxu?!?!?
    Microsoft zeli da se njegov stari X-box jos malo prodaje i zato se jos uvek prave igre prilagodjene X-boxu koji je odavno zaostao tehnichki a korisnici PC-a ispastaju zbog toga, narocito vlasnici ATI kartica.
    A sto se tiche N-vidie, pokazali su koliki su cigani sabotazom ATI-ja samo tako mogu da nesto ucine. Ja sam imao G-Force a ti samo mozes da pricas u prazno jer ocigledno nisi ni imao ATI.
    Prema tome, pre nego sto nekog napadnes da lupeta, sagledaj sve cinjenice.

Primećen član
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ljudi, istina je da je ATI Radeon bio u prednosti nad GeForce-om u seriji FX. To im je bila najgora serija na trzistu.
    Po performansama npr : 9200 je bio bolji od 5200, ne mnogo ali je bio bolji.
    Isto tako 9600 i 5600 ...
    A 5900 i 9800Pro su bili slicni , mada je ATI opet sakupio koji bod vise (naravno mislim na testove u 3D Marku).

U novoj seriji (npr. 6800 i X800 ) GeForce je dobio bitku u perfomansama. Ali uzmajuci u ozbir da su to prvi modeli u novoj generaciji kartica , ne moze se jos zakljuciti ko ce biti winner ...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.06.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Graficka Karta Kupovina do 85e

ABIT SILURO FX5200 256BIT 128MB

Aktivan član
    Učlanjen
    25.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

ATI 9600
    za te pare ne moze vise.
    Ali ja ti preporucujem da sacekas malo pa da kupis nesto jace npr. neku iz nove serije G-Force - a
    ili ATI 9800Pro

Učlanjen
    01.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    140

Podrazumevano

Nece 9800Pro biti za te pare josh dugo, dugo...

Učlanjen
    28.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Moze da se kupiti 9800 za te pare.......samo treba da prodju dve-tri godine

Zainteresovan član Kypck (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2004.
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano

Imam Bartona 2500+, 2*256 ddr i mx460 64mb.
    Posto mi slabije rade igrice u poslednje vreme (far cry, doom3 rade na niskim rezolucijama i detaljima), razmisljam da promenim karticu.
    sta bi bilo najisplatljivije? ATI ili nVIdia? (cuo sam da postoje problemi sa kompatabiloscu ATIja?)
    Da li da uzmem neku dobru verziju 5200 (koju?) ili da za duplo vece pare uzmem 5600xt (da li vredi duplo vise para?) ili da cekam 6600? Naravno u obzir dolazi i ekvivalnet ATIja (ukoliko mislite da je ok!)
    i sve to do nekih 140evrica maxx!

Početnik
    Učlanjen
    05.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio stormbringer
    ja hocu zvucnu karticu koju bih prvenstvenu koristio za studijusku obradu, al da bude do 25eu
    Ja mislim da red da se to dogodi o cemu si pricao. ATI moj izbor!

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio evening
    ATI ili nVIdia? (cuo sam da postoje problemi sa kompatabiloscu ATIja?)
    i sve to do nekih 140evrica maxx!
    I ja sam cuo da se AMD procesori greju mnogo vise od Intela.
    Za oko 140€ mozes uzeti npr. Ati 9600

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •