Корени српског фашизма-Др. Милан Стојадиновић,а не Др. Димитрије Љотић

Ко је био фашиста?

  • Стојадиновић

  • Љотић

  • Обојица

  • Ни један,ни други


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Svecovek

Ističe se
Poruka
2.345
Ко је био српски фашиста?Премијер Југославије Милан Стојадиновић,или министар правде Југославије Димитрије Љотић,пуковник и председник ЈНП ЗБОР?





У великој су заблуди википедија-историчари који тврде да је идеологија Димитрија В. Љотића корен фашизма у Србији.Ко год је озбиљно проучавао идеју ЈНП ЗБОР,могао је да се увери да је у питању покрет који је следио једну врло комплексну филозофско-идеолошку мисао која је познатија под именом "Трећи Пут".Сабрана дела Димитрија Љотића могу се купити за 25 евра у књижари Никола Пашић.У истој књижари можете наћи књиге и других збораша:Станислава Кракова,Димитрија Најдановића,Ђоке Слијепчевића...




Није забележена ниједна слика на којој "љотићевци зиг-хајлирају",са друге стране имамо слику са митинга ЈРЗ-Југословенске радикалне заједнице(у ствари Југословенских ратних забушаната)баш тако Стојадиновић јесте био забушант упркос добром здрављу није учестововао у првом светском рату.



Да је Стојадиновић био про-фашистички оријентисан то је сведочио и гроф Ћано,Талијански министар,о чему можете читати у књизи "Истина о 27.марту".Стојадиновић је копирао фашизам,хтео је да буде фирер својим зелено-кошуљашима.




Димитрије Љотић је исцрпно доказивао и показивао да Милан
Стојадиновић нити може нити хоће оно што је ЗБОР хтео.
Стојадиновић је покушавао да подржава фашизам и
националсоцијализам, али са погрешном проценом, пошто они нису
настајали, као покрети, декретима одозго, него су израсли и јачали
одоздо.Стојадиновић је био очаран корпоративизмом и хтео да заведе фашизам у Југославији.



Uploaded with ImageShack.us

У својој брошури "Порука фашистичком шегрту"
(Милану Стојадиновићу) Љотић је писао
„Ми нисмо фашисти. Ни наша мисао фашизам. Сто пута смо то казали и доказали. Иако Стојадиновић иде у Рим да копира фашизам, или у Берлин да копира хитлеризам, он нашу мисао не узима, већ туђу“

 
Ко је био српски фашиста?Премијер Југославије Милан Стојадиновић,или министар правде Југославије Димитрије Љотић,пуковник и председник ЈНП ЗБОР?





У великој су заблуди википедија-историчари који тврде да је идеологија Димитрија В. Љотића корен фашизма у Србији.Ко год је озбиљно проучавао идеју ЈНП ЗБОР,могао је да се увери да је у питању покрет који је следио једну врло комплексну филозофско-идеолошку мисао која је познатија под именом "Трећи Пут".Сабрана дела Димитрија Љотића могу се купити за 25 евра у књижари Никола Пашић.У истој књижари можете наћи књиге и других збораша:Станислава Кракова,Димитрија Најдановића,Ђоке Слијепчевића...




Није забележена ниједна слика на којој "љотићевци зиг-хајлирају",са друге стране имамо слику са митинга ЈРЗ-Југословенске радикалне заједнице(у ствари Југословенских ратних забушаната)баш тако Стојадиновић јесте био забушант упркос добром здрављу није учестововао у првом светском рату.



Да је Стојадиновић био про-фашистички оријентисан то је сведочио и гроф Ћано,Талијански министар,о чему можете читати у књизи "Истина о 27.марту".Стојадиновић је копирао фашизам,хтео је да буде фирер својим зелено-кошуљашима.




Димитрије Љотић је исцрпно доказивао и показивао да Милан
Стојадиновић нити може нити хоће оно што је ЗБОР хтео.
Стојадиновић је покушавао да подржава фашизам и
националсоцијализам, али са погрешном проценом, пошто они нису
настајали, као покрети, декретима одозго, него су израсли и јачали
одоздо.Стојадиновић је био очаран корпоративизмом и хтео да заведе фашизам у Југославији.



Uploaded with ImageShack.us

У својој брошури "Порука фашистичком шегрту"
(Милану Стојадиновићу) Љотић је писао
„Ми нисмо фашисти. Ни наша мисао фашизам. Сто пута смо то казали и доказали. Иако Стојадиновић иде у Рим да копира фашизам, или у Берлин да копира хитлеризам, он нашу мисао не узима, већ туђу“


Spam tema i vredjanje srpskog naroda.
Srbi nikada nisu imali fašizam a minirnost i beznačajnost Ljotića je dokaz za to.

Tema prijavljena zbog vredjanja srpskog naroda.
 
Spam tema i vredjanje srpskog naroda.
Srbi nikada nisu imali fašizam a minirnost i beznačajnost Ljotića je dokaz za to.

Tema prijavljena zbog vredjanja srpskog naroda.

Како си ти досадан. Ако ниси компетентан да разговараш о нечему или ако ти тема не одговара ставовима одмах пљујеш по њој уз бедно образложење.
 
Како си ти досадан. Ако ниси компетентан да разговараш о нечему или ако ти тема не одговара ставовима одмах пљујеш по њој уз бедно образложење.

Priča o "srpskom fašizmu" kao da je sišla sa dnevnika HRT.
Još jedan od perfidnih vidova psihološkog rata protiv srpskog naroda.

Tema je vredjanje srpskog naroda.
 
Српски фашизам је постојао, хтели ми то да признамо или не.

Ne, nije.
Da bi nešto bilo SRPSKO mora da bude dovoljno jako i u značajnom broju prihvaćeno i podržavano od strane Srpskog naroda.

Postojao je fašizam Dimitrija Ljotića, ali ne i Srpski.
 
Postojao je fašizam Dimitrija Ljotića, ali ne i Srpski.

Имаш ли доказ да је Љотић био фашиста?Скенирај неки његов чланак у коме промовише фашизам.Ја сам друже седмице проводио читајући његова сабрана дела,прочитао сам преко 3400 страна остало ми је два тома 8. и 9. да прочитам и у његовим делима нисам нашао промоцију фашизма.Ево само једног у низу његових текстова против фашизма:




"Фашизам и хитлеризам су добро познати покрети, који су у поратним временима — у Италији и Немачкој рођени, а које су створили Мусолини и Хитлер. Ова двојица у својим земљама су успели да окупе око себе велике масе људи.

Наш покрет нема никакве везе са овим покретима. Привидна сличност долази од истовременог негативног става према либералној демократији и од позитивног става према замиисли сталешког уређења друштва, као и већег ослонца политичких форми на друштвене стварности.Као и многи идеолошки покрети и ми смо увидели да је либерална демократија махом празна љуштура, да се је живот далеко из ње одвио и развио, а да она, иако треба по својој намени да њоме управља, није у стању ни да га достигне ни да га уочи.
Али такво гледиште немају само фашизам и хитлеризам, већ и бољшевизам и рузвелтизам и многи други покрети, који се иначе међу собом много разликују.И наше је гледиште да природна подела рада у друштву, која људе дели на разна занимања, мора да буде — у интересу заштите појединиих група као и у интересу обезбеђења општег интереса заједнице — предмет нарочите пажње од стране државе не само у друштвено-економском, већ и у политичком погледу. Али то гледиште није оригинално ни искључиво гледиште фашизма и хитлеризма, већ има и других покрета који се битно, као и ми, од њих разликују, а који су далеко пре појаве фашизма и хитлеризма на тим основама били и остали.
Из свега осталог се види да, кад би се по оваквој сличности привидној и судило, да би човек — на своју рођену штету — у исти ред сврставао потпуно разне покрете. Насупрот томе стоје дубоке и корените разлике идеолошке природе и позитивно конструктивног програма.

1. Пре свега, наш покрет је поникао спонтано, на нашим друштвено-политичким невољама. И ниије поникао у глави једног или другог човека, или на једном одређеном месту, већ су људи добре воље, на разним местима и не познајући се међу собом, мислећи о недаћама и невољама свога народа, дошлд у исто време на исту следећу мисао: не може се седети скрштених руку, мора се прво заузети један одлучан став према свим неправдама и тешкоћама на које се наилазии, мора се тај став као заста-ва истакнута и објавити, моирају се потом под ту заставу сакупити и остаии људи добре воље.
И кад снага тако окупљена буде била довољно јака бројем или самом снагом, пашће тешкоће и неправде саме од себе.
„Колумбија из пучине нице, Кад одважник науми је наци”.
Наш покрет је потекао из живих осећања наших тешкоћа и наших неправди, из свести да се то не може трпети, већ да се против тога мора борити, из уверења, да је наш народ довољно здрав и снажајн, да има довољно синова који ће ту борбу до истраге прихватити.
И да не постоје у свету фашизам и хитлеризам — од којих нас одваја дубока идеолошка разлика — наш покрет би се у нашој земљи морао родити. Најмање пак тако рођени покрет могао је да буде присталица готових решења, туђих метода и туђег искуства.

2. И фашизам и хитлеризам почивају на чисто паганскиим концепцијама старог Рима и старих Германа.Фашизам је деификација — обожење државе. Фашисти кажу: „Држава је полубожанство, она је свемоћна и апсолутна”.А ми кажемо: „Не дај Боже да она то буде. Држава је људска творевина потребна људској судбини. То је оруђе народне судбине, али није божанство и није апсолутна вредност којој дугујемо обожавање. Изнад државе постоје бескрајно веће ствари, којима и држава мора да служи”.
Хитлеризам је деификација — обожавање расе.
А гледати у држави или раси божанство, значи не видети га тамо где оно само може бити, значи стварно примити једно атеистичко-нехришћанско схватање света.Страшна је диктатура људи који над собом Бога признају. Како тек мора бити страшна диктатура људи који над собом ни Бога не признају! Диктатор који над собом Бога не признаје, који јавно исповеда своје неверовање, односно своје веровање да над њим нема никакве веће силе, то мора да је страшно, јер тај који исповеда да нема никоме и ни за што рачуне да полаже, тај не зна за моралне законе. Ми, пак, као Словени и хришћани, на таквим схватањима не можемо да стојимо.
Над државом и над расом, по нашем схватању, постоје бескрајно веће вредности. И држава и раса — по нашем схватању — вреде толико колико људе тим већим вредностима приближавају.По супротном схватању, држава или раса су апсолутна мерила у овом, иначе, релативном свету, над њима нема ни начела, ни суда, ни осуде.
Отуда је и могуће да фашизам прогласи за светињу своју себичност, а хитлеризам свој тевтонски бес.
Разуме се, да из овог дубоког корена избија читав низ схватања која нас — Словене и хришћане морају делити од фашизма и хитлеризма.

3. Фашизам и хитлеризам, полазећи из таквог корена и сматрајући себе за једина и непогрешна оруђа тако обожене државе и расе, сматрају себе апсолутним мерилом у својим државама, искључују све противности, не дозвољавају стварни надзор над својим радом ни сопственим присталицама.

4. Фашизам и хитлеризам имају тежњу да трају. У својој концепцији државе, фашизам и хитлеризам сматрају да држава и кад буде добила оно уређење које мисле да јој даду, не може без њих.
Да је управо интерес државе да се то трајање омогући и продужи — и оног дана, мисле они, кад
фашизма и хитлеризма не буде било, држава ће пасти у оне тешкоће из које су је извели фашизам и хитлеризам.

5. Ми смо против парламентаризма, али нисмо против парламента, нисмо против пуног и стварног учешћа народних представника у законодавству и надзору над радом владе, већ смо, напротив, за прави и стварни парламенат. И то смо у таквој мери за парламенат, да су нам аутентични и заиста искушани парламентарци пребацили да је у нашем плану скупштина исувише јака, јер је у њеном делокругу самостална и потпуна, а нарочито она је веће стварне вредности него што је данас.
Досадашњи парламентаризам уопште у свету је систем збрке власти и потпуне неодговорности. Насупрот томе, ми истављамо начело: потпуна и стварна власт, а исто таква и одговорност.Фашизам и хитлеризам ни у својим нацртима не желе да створе такву установу, која ће њихову власт ставити под озбиљно ограничење и озбиљан надзор.

6. Ми смо за признање сталежа — као велике друштвене стварности — и за њихов стварни утицај на државни живот. За разлику од фашизма и хитлеризма, ми их желимо истински снажним и слиободним — под једним условом: да се признају и да делују као делови народне целине, под надзором својих
главних организација и државе.
Фашизам и хитлеризам, због свог гледишта на државу, сталешке организације увршћују у своје редове и намећу им своју страначку дисциплину. Једном речју, фашизам и хитлеризам сматрају себе апсолутним органима државе, односно расе, искључују слободу владара, представништва, сталежа, судства, војске и штампе.
Насупрот томе, ми стојимо на гледишту да свака оправдана функција у друштву мора бити потпуна и ствар-на, са исто таквом одговорношћу.
Ето, зашто ми не можемо личити на фашизам и хитлеризам."
 
Моје мишљење је да су и један и други имали фашистичких ставова. И не видим шта има лоше у фашизму. .

Дај доказ за Љотића,јел знаш шта је Љотић рекао у предавању "Позадина рата и њен мрачни господар"?

"Хитлер и Мусолини су (не)свсни јеврејски агенти.Није сваки политички облик добар за сва времена и све народе. Један и исти облик, у исто време, код раних народа, неће дати исте резултате. Нити у једном народу, исти режим, у разна времена, може имати исте последице. Јер је политички облик, и начин владања, режим, само оквир, форма, да тако кажемо, за читав низ друштвених стварности.Фашизам и Хитлеризам не одговарају закону нашег народног живота.Хибриди су без потомства. Само оригинали имају право на живот. Копије имају малу вредност."



Uploaded with ImageShack.us
 
Lock i ban.

Korisnik otvoreno vrdja srpski narod i podržava fašizam okarakterisan u ovoj državi ako ekstremna ideologija.
Екстремна је и демократија која је: бацила атомску бомбу на Јапан, уништила Вијетнам, 1944. и 1999. разарала Србију и убила неколико хиљада Србадије, итд.итд.
Да не помињем комунизам који је класична сатанска идеологија.
 
Lock i ban.

Korisnik otvoreno vrdja srpski narod i podržava fašizam okarakterisan u ovoj državi ako ekstremna ideologija.

Римско царство је створено под идеологијом сличном фашизму. Сви знамо да је то било најнапредније, најкултурније, и најбогатије царство свога времена. Кажите ми шта је створено на идеологији демократије и комунизма осим јеврејске окупације света. Ти поступаш својим речима по јеврејским инструкцијама : СВИ КОЈИ ИМАЈУ СТАВОВЕ КОЈИ СЕ ПРОТИВЕ ЦИОНИСТИЧКИМ, НИСУ ПОЖЕЉНИ И МОРА ИМ СЕ ЗАБРАНИТИ ДА ПРИЧАЈУ.
 
i jedan i drugi su imali minornu ulogu tako da je ovo samo nepotrebno poklanjanje pažnje.


Минорну улогу?Са којим се ја незналицама расправљам овде...

Бити премијер земље од 16 милиона људи је минорна улога?

Стојадиновић је имао подршку преко 2 милиона бирача,иако га не симпатишем,човек је био најбогатији на целом Балкану.Богатство се процењивало на 700-800 милиона динара.Позната је и она афера "2 % ратне штете" када се обогатио на рачун војних инвалида и државе
 
Римско царство је створено под идеологијом сличном фашизму. Сви знамо да је то било најнапредније, најкултурније, и најбогатије царство свога времена. Кажите ми шта је створено на идеологији демократије и комунизма осим јеврејске окупације света. Ти поступаш својим речима по јеврејским инструкцијама : СВИ КОЈИ ИМАЈУ СТАВОВЕ КОЈИ СЕ ПРОТИВЕ ЦИОНИСТИЧКИМ, НИСУ ПОЖЕЉНИ И МОРА ИМ СЕ ЗАБРАНИТИ ДА ПРИЧАЈУ.
:ok::ok::ok:
 
занимљива тема,да ли се зна шта су то Стојадиновић и Павелић разговарали у Аргентини ?

Ti razgovori su bili nacin da se otkrije gde je tacno Pavelic.Ubrzo posle toga je usledio i atentat od cijih posledica ce krvnik i umreti.
 
Стојадиновић је једном приликом изјавио за британце да желе да "ми (тј. Срби) гурнемо главу у чељуст змаја а они неће тог змаја ни за реп да повуку".

Ционисти (који владају Британијом и осталим "савезничким" земљама) су нас гурнули у рат са Немачком иако није било ниједног разумног разлога да ратујемо против Хитлера.
Човек је хтео да прође преко Бугарске а ми би били нетакнути.
Али, многима овде је мало српске крви па хоће још да се српска крв пролије, и ова мачкица то жели!:rtfm:
 
Стојадиновић је једном приликом изјавио за британце да желе да "ми (тј. Срби) гурнемо главу у чељуст змаја а они неће тог змаја ни за реп да повуку".

Ционисти (који владају Британијом и осталим "савезничким" земљама) су нас гурнули у рат са Немачком иако није било ниједног разумног разлога да ратујемо против Хитлера.
Човек је хтео да прође преко Бугарске а ми би били нетакнути.
Али, многима овде је мало српске крви па хоће још да се српска крв пролије, и ова мачкица то жели!:rtfm:

Највеће зло нове историје за српски народ је био 27.03.1941. постакнут енглеским шпијунима и нашим изродима. Највеће светско зло је Ционизам којем заташкавање послова у ери компијутера слабо полази за руком и који ће полако губити на снази.
 
Највеће зло нове историје за српски народ је био 27.03.1941. постакнут енглеским шпијунима и нашим изродима. Највеће светско зло је Ционизам којем заташкавање послова у ери компијутера слабо полази за руком и који ће полако губити на снази.
Да, управо тако. Тај 27.март је дан српске катастрофе, директно гурање народа у амбис.

Ционисти ће пући ускоро, упали су у своју замку (тј. технолошки прогрес). Сада наступа обнова теократије у неким земљама: Србија, Грчка, Русија, итд.итд. Испуниће се сва светооточка пророчанства о томе.

Ционисти ће само накратко добити власт у целом свету кад завлада Антихрист и после тога долази Христос и Страшни Суд.
Платиће дебело што су сатирали човечанство. И сви изроди који су их подржавали, такође. Амин.
 

Back
Top