Poshtovanje

Hektor

Aktivan član
Poruka
1.253
Svi mi volimo da nas postuju.Kako zadobiti postovanje,kako se gubi postovanje?Ako izgubimo postovanje okoline da li je moguce i kako postovanje povratiti?Sta za nas znaci postovanje?Da li mi postujemo druge ljude?Da nismo mozda sebicni,pa se trudimo da nas postuju ali zbog licnih interesa?Dakle,tema je postavljena,mislim da je znacajna zato sto je zivotno-realna i potrebna,molim vasa misljenja!
 
Hektor:
Svi mi volimo da nas postuju.Kako zadobiti postovanje,kako se gubi postovanje?Ako izgubimo postovanje okoline da li je moguce i kako postovanje povratiti?Sta za nas znaci postovanje?Da li mi postujemo druge ljude?Da nismo mozda sebicni,pa se trudimo da nas postuju ali zbog licnih interesa?Dakle,tema je postavljena,mislim da je znacajna zato sto je zivotno-realna i potrebna,molim vasa misljenja!

da bi te neko poshtovao treba prvo da razume o chemu prichash

u principu je besmisleno ochekivati nechije poshtovanje jer nisu nam ista merila

najbolje je da se borish za samoposhtovanje

a imas moje postovanje 8)
 
evo nečega iz ličnog ugla:verujem da me određen broj ljudi poštuje zbog mog,pa recimo znanja,ali je stara caka da te malo takvih zaista voli...no,obzirom da mi ti nežni osećaji nisu glavna preokupacija u životu,ne smatram se naročito oštećenom...u svakom slučaju,kada se budem bavila svojim poslom u bliskoj budućnosti biće mi mnogo važno da uz to poštovanje dođe moj drugi 'saveznik'-strah.Kad te se ljudi plaše i poštuju te možete kao grupa biti vrlo produktivni...
 
leonida:
evo nečega iz ličnog ugla:verujem da me određen broj ljudi poštuje zbog mog,pa recimo znanja,ali je stara caka da te malo takvih zaista voli...no,obzirom da mi ti nežni osećaji nisu glavna preokupacija u životu,ne smatram se naročito oštećenom...u svakom slučaju,kada se budem bavila svojim poslom u bliskoj budućnosti biće mi mnogo važno da uz to poštovanje dođe moj drugi 'saveznik'-strah.Kad te se ljudi plaše i poštuju te možete kao grupa biti vrlo produktivni...

8)

Ne slazem se i ne bih zeleo da me ljudi postuju zbog znanja ili neznanja. Poznajem mnogo ljudi koji ne znaju mnogo (verovatno se misli na obrazovanje i intelektualni nivo) ali imaju predivne osobine koje moraju da se postuju i zaista su primer za mnoge koji "znaju puno" (samo misle da znaju) dok su ti isti koji misle da znaju puno, prazni, bez ikakvih moralnih vrednosti.

Znanje nije isto sto i moral i moralni kvaliteti! Nije uvek obavezno da idu jedno s drugim.

8)
 
Groucho Marx:
Postoje stvari koje mogu da se zavrse i preko pp-a, a ne javno... Stvar postovanja.
Pre svega treba postovati Istinu,i to javno,a ne tajno preko pp-a.Zaista,STA je hteo Stajic promenom identiteta?Koje su mu namere?I koji metodi?
Ja licno sam pogresio prema osobi koju izuzetno cenim i postujem.I sta sam uradio?Nisam shvatio gresku odmah,nego mnogo kasnije.NISAM promenio identitet,i koje metode sam primenio?Izvinio sam se i javno i licno putem pp-a.Namere su mi postene,ne krijem se.Metod iskrenosti i pokajanja.Izgubio sam njeno postovanje,a tako bih hteo da ga opet zadobijem ! Ako ona to zeli...
 
Hektor:
Groucho Marx:
Postoje stvari koje mogu da se zavrse i preko pp-a, a ne javno... Stvar postovanja.
Pre svega treba postovati Istinu,i to javno,a ne tajno preko pp-a.Zaista,STA je hteo Stajic promenom identiteta?Koje su mu namere?I koji metodi?
Ja licno sam pogresio prema osobi koju izuzetno cenim i postujem.I sta sam uradio?Nisam shvatio gresku odmah,nego mnogo kasnije.NISAM promenio identitet,i koje metode sam primenio?Izvinio sam se i javno i licno putem pp-a.Namere su mi postene,ne krijem se.Metod iskrenosti i pokajanja.Izgubio sam njeno postovanje,a tako bih hteo da ga opet zadobijem ! Ako ona to zeli...

Treba postovati istinu? Sta znaci ta fraza u ovoj situaciji? Naravno, treba postovati istinu ali ne razumem kakve to postovanje ima veze sa ovim.

Ne volim tu vrstu javnog blacenja i ne volim bespotrebno prozivanje, izgleda mi nisko i infantilno. Narocito ovakva situacija, neko je u poziciji da vidi neciji ip i onda demonstrira moc na ovakav nacin. Ali, da ne nastavljam, tema je postovanje...

I naravno da je izvinjenje uvek u redu, kad uvidis gresku i nije u suprotnosti sa muzevnoscu, kako neki ovde misle. Hrabrost da to uradis podrazumeva pre svega postovanje i iskrenost prema samom sebi. Sta god da si uradio i ko god ona bila, zelim ti da ti ona oprosti :)
 
Ja bih da mi ostavimo ljudima da to sami procene... Neka pogledaju sta si ti uradila, a onda neka pogledaju kako sam ja to procenio. Ili, na skali, ako je moj postupak bio nizak i infantilan, tvoj je zloban i mentalno bolestan.
I, nemoj da mi namigujes posle uvrede, to izgleda glupo...
 
Ne zelim sa tobom da se raspravljam, vec sam ti rekla sta o tebi mislim, a ti i dalje idi za mnom i piskaraj sta ti volja, tvoja je sujeta povredjena iako ne znam zasto, i da... ne znam cime sam te uvredila.
p.s. nema smisla da dalje kvarim temu... a ti izvoli
i jos :wink:
 
:D

Mislim da je prozivanje, nepostovanje i razotkrivanje ovakvih informacija neprimereno i kao sto sam odgovorio na PP, ponovicu jos jednom: Stajic (ja) ima i sinove Slobodana i Stefana koji, verujem, takodje mogu da se pojave pod svojim imenima! Zar ne? Ako ne, onda brisite oba nova!

:D
 
takođe,hm,neutralni,ni malo ne poštujem ljude sa tim vašim divnim osobinama.iskustvo mi govori da su najčešće u pitanju osobe sa nekim mentalnim zastojima.ne smatram da je dobrota sama po sebi stvar poštovanja,jer priznaćete da se makar u današnje vreme ona ispoljava samo kao maska zadnjih namera(izuzimajući ovde zaostale u razvoju),posledica emotivne/psihičke nesigurnosti ili koječega itd.naravno,ovo nas vraća i na pitanje da li postoji u ljudskom umu i ponašanju osećaj za dobro radi dobrog,a sve ne računajući sa krajnjim ishodom (većina računa na zagrobni život u raju itd.).dakle vaše mišljenje je samo vaše ali ja sam eto u ubeđenju da moje poštovanje zaslužuju samo korisni i umni(i to oba u isto vreme).e sad ovo će biti sigurno loše shvaćeno ali eto ja bih citirala Lenjina,koji nije možda uvek bio u pravu ali se sa ovim nepobitno slažem:ljudi će uvek biti priglupe žrtve obmane i samoobmane(L. navodi-u politici- ja bih proširila misao na ceo život),dokle god ne nauče da iza svake moralne,religiozne,političke ili socijalne fraze,izjave,obećanja traže interese ovih ili onih klasa...
misao zaista za poštovanje....
 
STAJIC:
Mislim da je prozivanje, nepostovanje i razotkrivanje ovakvih informacija neprimereno i kao sto sam odgovorio na PP, ponovicu jos jednom: Stajic (ja) ima i sinove Slobodana i Stefana koji, verujem, takodje mogu da se pojave pod svojim imenima! Zar ne? Ako ne, onda brisite oba nova!
Hm, ovaj...niste mi Vi odgovorili... odgovorio/li mi je/ su Neutralni.
Neverovatno da identicno pisete .... sa sve smiley-ima i interpunkcijom, kao klonovi...
 
Kelis:
@ Groucho
Ma koliko se trudio da isprovociras ... nezanimljiv si mi... sorry.
p.s. Ooooo ovo je bilo nisko i infantilno :wink:

Да ли бисмо могли мало, за промену, да разговарамо о СТАВОВИМА а не о ЉУДИМА КОЈИ ИХ ЗАСТУПАЈУ?! Не верујем да је ико овде да би ТЕБИ био занимљив! Ако причамо о поштовању, прво бисмо могли да научимо да поштујемо и оно што се нама лично не свиђа, иако то не морамо да прихватимо. :wink:
 
Ako postujete sebe pa onda i sve druge, postovace i vas. Sto ne znaci da treba da postujete sve, i da ce svi da postuju vas. Mislim da postovanje dolazi uglavnom od jedne stvari, od toga da ljudi mogu da predvide kako cete reagovati u odredjenim situacijama na razlicitim nivoima.... i na kraju, neke stvari koje su za vas vredne postovanja.. nisu za nas...
 
Pomozi sebi i Bog će ti pomoći....
Nemam nameru da raspravljamo o religiji, može da se napravi zanimljiva paralela. Poštuj sebe i drugi će te poštovati.
Mislim da čovek ne treba da se zamara toliko time da li će ga drugi ljudi poštovati, to se vidi i takvi ljudi automatski gube poštovanje.
U se i u svoje kljuse (danas sam puna izreka).
Misli o sebi, vodi svoj život, poštuj onoga ko zaslužuje tvoje poštovanje i ne brini.
Brini o sebi i svom životu. To je sve. To je život ljudi koji imaju život!
 

Back
Top