Direct modem connection, ili neshto tome slichno ???
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Direct modem connection, ili neshto tome slichno ???

Iskusan Veseli_Ubica (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Direct modem connection, ili neshto tome slichno ???

Da li i kako mogu da se povezu 2 computera samo preko telefonskih linija, bez interneta? To sam vidjao u nekim igrama, pa me zanima da li ima neki progi za tu namenu i kako se zove, ili gde da ga nadjem ili sl. Treba mi da bih se povezao sa ortakom i da mu prebrishem neka sr@nja koja je napravio na komujteru, a on unfortunately nema internet konekciju. Poz & Hvala

Elita Kad_LupimLupim (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Podrazumevano

Mozes da se povezes, al' neces moci da mu preturas po kompu (bar ne tek tako).

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Imas u Windowsu programcic koji se zove Hyper terminal. Preko njega mozes da se povezes sa drugim racunarom na kome je takodje aktiviran, samo sto kod njega treba da bude na cekanju a kod tebe da poziva. Kada se zakacite mozes da chatujes i prebacujes fajlove, a to je valjda to sto ti i treba.

Pozdrav

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano

Na to sam mislio !

Hvala!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio Serijski_Ubica
    Na to sam mislio !

Hvala!
    A zašto si napisao:
    Da li i kako mogu da se povezu 2 computera samo preko telefonskih linija, bez interneta? To sam vidjao u nekim igrama, pa me zanima da li ima neki progi za tu namenu i kako se zove, ili gde da ga nadjem ili sl. Treba mi da bih se povezao sa ortakom i da mu prebrishem neka sr@nja koja je napravio na komujteru, a on unfortunately nema internet konekciju. Poz & Hvala
    Preko Hiper terminala možete da šaljete jedan drugom fajlove ali nema brisanja, čak neće ni da prenese fajl sa nazivom koji postoji na drugoj mašini (u folderu u kome ona prima fajlove, naravno).

Za kompletan pristup bi mogao da posluži PCAnywhere (verzija 10 ili novija za win 2000 ili XP) koji se takođe pokreće na obe mašine, jedna je server a druga klijent.

Učlanjen
    01.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano My mistake

Citat Original postavio kvazimodo

Preko Hiper terminala možete da šaljete jedan drugom fajlove ali nema brisanja, čak neće ni da prenese fajl sa nazivom koji postoji na drugoj mašini (u folderu u kome ona prima fajlove, naravno).

Za kompletan pristup bi mogao da posluži PCAnywhere (verzija 10 ili novija za win 2000 ili XP) koji se takođe pokreće na obe mašine, jedna je server a druga klijent.

Aha, da.... nisam obratio paznju, a i josh ne znam kako funkcionishe hiper terminal. U svakom sluchaju, i on bi posluzio, jer bih mogao da mu virnem i kazem shta sam da brishe (to valjda moze?), ali sa ovim progijem, will be mnogo better, valjda, mozda,...
    THanks i Good night!

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio kvazimodo
    A moze i vec instalisani NetMeeting. Startuje se sa obe strane i pozove na IP broj racunara

Ističe se
    Učlanjen
    06.11.2003.
    Reputaciona moć
    73

Podrazumevano

A mozes da koristish neki od onih programcica sto ih ja zovem "Legalnim Trojancima"..

Ističe se
    Učlanjen
    01.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Podrazumevano

Ako sad bas mora da se pristupi, ne treba vam PCAnywhere, u XP-u ima Remote Desktop Connection, samo druga strana treba da te pusti da udjes. To je i namenjeno za udaljenu administraciju. Pretresi malo help i kasce ti se samo.

Pozdrav

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Ako oboje imate XP, mozes da aktiviras Dial-up server (ide uz windows samo treba da se instalira sto mozes iz add/remove programs), i startujes Remote Desktop...

To bi ti dalo njegov kompjuter kao na tacni...

Slične teme

1. direct x
    Autor Stole hammer u forumu Video igre
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 05.01.2009., 17:46
  2. DIRECT X
    Autor GRESNIK-M u forumu Softver
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.04.2004., 10:44
  3. direct x
    Autor saka u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 3