TATONOV PRIJATELJ: PRŽILI ME BAKLJOM

SQUID

Elita
Banovan
Poruka
15.397
TATONOV PRIJATELJ: PRŽILI ME BAKLJOM


Filip Mori, navijač francuskog Tuluza i prijatelj ubijenog Brisa Tatona, izjavio da ih je grupa huligana iz čista mira napala dok su pili piće

BEOGRAD - Kosa mi je gorela! Tukli su me i pržili bakljom!
Navijač francuskog Tuluza Filip Mori (35) ispričao je juče u nastavku suđenja za ubistvo Brisa Tatona (28) da ih je 17. septembra prošle godine iznenada napala grupa huligana dok su pili piće u centru grada.

- Nas desetak sedelo je u bašti kafića. Bili smo obični turisti i nismo imali nikakva navijačka obeležja. Odjednom se začula lomljava čaša i da neko viče: „Tuluz, Tuluz“. Dobio sam jak udarac u glavu, a onda je neko o mene slomio stolicu. Prijatelji su pokušali da pobegnu, ali je to bilo teško zbog razbacanih stolica i stolova. Uspeo sam da izađem na ulicu i tu sam pao - ispričao je Filip, dodajući da su napadači zapalili baklje, koje su stvorile veliki dim, pa je video samo njihove siluete.

- Neko mi je ubacio zapaljenu navijačku baklju niz leđa. Kosa je počela da mi gori, a onda mi je neko oteo torbicu koju sam nosio oko vrata. Sledeće čega se sećam je da sedim na nekom zidiću i da dvojica Srba i jedan policajac zovu pomoć i pokušavaju da mi pomognu. Bio sam sav krvav i prebijen. U bolnici su mi glavu zašili sa osam kopči. Zbog svega što sam pretrpeo, mesec dana nisam išao na posao. Morao sam da se podvrgnem specijalizovanoj psihološkoj terapiji za žrtve nasilja - rekao je Mori.

On je istakao da je Brisa video tek na nosilima kod ambulantnih kola.
- Sećam se njegovog pogleda kojim je hteo da mi kaže: „Šta se zapravo desilo? „ U bolnici sam saznao da mu je mnogo loše. Sledećeg dana sam otišao za Francusku, a Brisa više nikad nisam video - kazao je Filip i zatražio stroge kazne za napadače.

Osim njega, juče su svedočila još četvorica francuskih navijača, od kojih je jedino Gregori Si prepoznao Dejana Stankovića kao jednog od napadača. Svedok je izjavio da je video kako Stanković bakljom prži jednog navijača Tuluza. Suđenju, koje se u ponedeljak nastavlja saslušanjem zaštićenih svedoka, prisustvovali su Suzan i Alan Taton, roditelji ubijenog francuskog navijača.


http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/tatonov-prijatelj-przili-me-bakljom-38389.php
 
Dobiće debelu robiju...a što im je to trebalo???Jaka stvar ubiti čoveka koji sedi i pije piće....
Nikad nisam mogao da razumem tzv. navijače....ali samo drakonske kazne mogu to iskoreniti.Uz sva ostala s***a ,bedu i siromaštvo,korupciju i kriminal fale nam samo i siledžije u ime fudbala!
 
Dobiće debelu robiju...a što im je to trebalo???Jaka stvar ubiti čoveka koji sedi i pije piće....
Nikad nisam mogao da razumem tzv. navijače....ali samo drakonske kazne mogu to iskoreniti.Uz sva ostala s***a ,bedu i siromaštvo,korupciju i kriminal fale nam samo i siledžije u ime fudbala!

Britanci su to relativno dobro regulisali zakonom,mada je pitanje koliko i zakon i drakonska kazna mogu sprečiti nerazumnog. Jako mi je žao tih ljudi koji su na samom početku svog života sebi zatvorili vrata,ne razmišljajući uopšte o posledicama sopstvenog ponašanja.
Ne postoji dovoljno visoka kazna za ubistvo ,niti i jedna kazna može povratiti izgubljeni život.Ono što je činjenica to je ,da je pored izgubljenog života Brisa Tatona,izgubljeno još
par života u kvalitativnom smislu - sedeti u tamnici ne mislim da je život dostojan čoveka.Kada takvu sudbinu još i sam sebi čovek nametne,onda je to strašno.
 
Drugarica je zaboravila osoblje kafića koje će sigurno svedočiti, i koje je reklo da je Taton sedeo, pio piće i dizao tri prsta u vazduh vičući "Srbija, Srbija!" Jesu li te uzvike maloumnici shvatili kao "provokaciju"? Opet kažem, patriotizam su u Srbiji ocrnili upravo ovakvi kreteni koji će da odu na robiju bez daljeg, za primer, i onaj nesrećnik iz Obraza koji pravda ubistvo Tatona navodnim njegovim pokazivanjem "homoseksualnih sklonosti"! Pa i da ih je i pokazivao, da li je to opravdanje za batinanje do smrti od strane čopora kukavica?
Kakav kokain, gde je taj kokain? Ako su našli, zašto ga nisu sačuvali, treba im verovati na reč?
More, na robiju da ne vide bela dana.
 
Drugarica je zaboravila osoblje kafića koje će sigurno svedočiti, i koje je reklo da je Taton sedeo, pio piće i dizao tri prsta u vazduh vičući "Srbija, Srbija!" Jesu li te uzvike maloumnici shvatili kao "provokaciju"? Opet kažem, patriotizam su u Srbiji ocrnili upravo ovakvi kreteni koji će da odu na robiju bez daljeg, za primer, i onaj nesrećnik iz Obraza koji pravda ubistvo Tatona navodnim njegovim pokazivanjem "homoseksualnih sklonosti"! Pa i da ih je i pokazivao, da li je to opravdanje za batinanje do smrti od strane čopora kukavica?
Kakav kokain, gde je taj kokain? Ako su našli, zašto ga nisu sačuvali, treba im verovati na reč?
More, na robiju da ne vide bela dana.

Ne verujem da su ga baš iz čista mira napali, možda i jesu, ali sumnjam!!!
Pisalo je u novinama svašta, da je dizao tri prsta, da je nosio majicu Srbije, a ima slika kada je pretučen i lepo se vidi da je nosio majicu njihove navijačke grupe Indians, tako da ima tu dosta priči koje nisu tačne!!!
I ja sam čuo kao da je bio gay, i da je spopadao ljude po Beogradu, sad koliko je to tačno!!!
Naravno, to ne opravdava njegovo ubistvo!!!
Mada ko zna šta je tu ustvari zaista bilo?!
 
Ne verujem da su ga baš iz čista mira napali, možda i jesu, ali sumnjam!!!
Pisalo je u novinama svašta, da je dizao tri prsta, da je nosio majicu Srbije, a ima slika kada je pretučen i lepo se vidi da je nosio majicu njihove navijačke grupe Indians, tako da ima tu dosta priči koje nisu tačne!!!
I ja sam čuo kao da je bio gay, i da je spopadao ljude po Beogradu, sad koliko je to tačno!!!
Naravno, to ne opravdava njegovo ubistvo!!!
Mada ko zna šta je tu ustvari zaista bilo?!

Šta god da je bilo,nalaz kod pretučenog je takav,da ja kao neko kome je to struka mogu da tvrdim,da je umro smrću mučenika.
Da li neko uopšte može da zamisli količinu i jačinu bola koju je taj čovek pretrpeo ?!
Može li se iko makar i u mislima staviti u poziciju nekoga,koga lome palicama ?!
Ljudi,živimo u 21. veku,a pričamo o činu koji je svojstven mraku srednjeg veka !
Da sam njegov roditelj ne znam kako bih doživela sliku na bolničkim kolicima,prikazanu na malim ekranima,
gde se jasno može videti telo koje se nekontrolisano trza,jer je doživelo oštećenje mozga. ?!
Jednom rečju STRAŠNO !!
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da su ga baš iz čista mira napali, možda i jesu, ali sumnjam!!!
Pisalo je u novinama svašta, da je dizao tri prsta, da je nosio majicu Srbije, a ima slika kada je pretučen i lepo se vidi da je nosio majicu njihove navijačke grupe Indians, tako da ima tu dosta priči koje nisu tačne!!!
I ja sam čuo kao da je bio gay, i da je spopadao ljude po Beogradu, sad koliko je to tačno!!!
Naravno, to ne opravdava njegovo ubistvo!!!
Mada ko zna šta je tu ustvari zaista bilo?!

Mnogo si mi ti pametan.
 
Šta god da je bilo,nalaz kod pretučenog je takav,da ja kao neko kome je to struka mogu da tvrdim,da je umro smrću mučenika.
Da li neko uopšte može da zamisli količinu i jačinu bola koju je taj čovek pretrpeo ?!
Može li se iko makar i u mislima staviti u poziciju nekoga,koga lome palicama ?!
Ljudi,živimo u 21. veku,a pričamo o činu koji je svojstven mraku srednjeg veka !
Da sam njegov roditelj ne znam kako bih doživela sliku na bolničkim kolicima,prikazanu na malim ekranima,
gde se jasno može videti telo koje se nekontrolisano trza,jer je doživelo oštećenje mozga. ?!
Jednom rečju STRAŠNO !!
UŽAS!!!
SRAMOTA!!!
Evo taj snimak...pred kraj!!!
Mnogo si mi ti pametan.

To i sam znam, ne treba da mi kaže neko poput tebe!!!!
 
Ne potresete se kad umre Srpski navijac jer on je naravno stoka i huligan.Ali Francuz,eeeej....pa njihovi navijaci su fini i dobri momci.A vidi ove nase zivotinje.Strashno,strashno,najstrashnije.Zao mi je Francuza,isto koliko kad vidim pregazenu macku na putu.

Baš tako!!!
A za ovog dečka svi pričaju da je bio huligan i šta je moglo da se očekuje!!!!
A ovaj Francuz je nešto posebno!!!!
592038_24-01.jpg
 
Ne potresete se kad umre Srpski navijac jer on je naravno stoka i huligan.Ali Francuz,eeeej....pa njihovi navijaci su fini i dobri momci.A vidi ove nase zivotinje.Strashno,strashno,najstrashnije.Zao mi je Francuza,isto koliko kad vidim pregazenu macku na putu.

Ovde se radi o nečem što je univerzalno pitanje odnosa čoveka prema čoveku !!
Baš me briga ko je s koje strane,ubijen je nedužan čovek iz nečije obesti !!
Kada sutra odeš u Francusku da navijaš za boje Srbije,da li treba da razmišljaš
hoćeš li doživeti istu sudbinu ,samo zato što ćeš pevati Bože pravde i podići tri prsta !??
Treba li tvoja majka da razmišlja o tome da li će ti se desiti ista stvar kao što majka ovog
nesretnika nije pomislila ni jednog trenutka ,jer su čuli da je u Beogradu dobro zezanje i
lepi splavovi !!? Uključite to što imate u glavi,ako imate išta sa čim razmišljate !?
 
Urosa Misica je stigla pravda za koju su se njegove "kolege" zalagale, pa se nadam da ce ista pravda sustici i huligane koji su pretukli na smrt nesercnog Francuza.

Нико не спори да је Француз убијен али ми није јасно зашто се брише сведочанство навијача партизана о ТОРБИЦИ:rtfm:
 
Poslednja izmena:
Ubistvo ovog coveka je grozna stvar... Tu nema dileme... Taj neko ko sebi da za pravo da drugom oduzme zivot, zasluzuje istu sudbinu...

Na sudu je da "presece" konacnu istinu... Da utvrdi cinjenice pod kojima je Taton ubijen, sta je tome prethodilo, sve okolnosti i sve sto ide uz to... Opravdanja nema, pitanje je samo koliku kaznu "dzelat" moze da ocekuje...

Osim ljudske strane po kojoj mi je svakog coveka zao kad izgubi zivot bez razloga, nemam posebne emocije prema ovom slucaju... Valjda vremenom covek postane ravnodusan prema ljudima koji su nas zverski ubijali vise od dva meseca... Ni oni se nisu zabrinuli da li bombama sa bezbedne visine ubijaju nasu decu i unistavaju nase zivote... I svi ubijeni americki vojnici u Iraku, Avganistanu i gde sve ne su samo broj, nista vise... Ne mogu se u ljude racunati oni koji ubijaju druge neduzne ljude... Koliko je to Francuza 1999. zalilo ubijenu neduznu srpsku decu i ostalu nejac... Da li su se zabrinuli sto se jedan narod ubija kasetnim bombama... Da li su razmisljali o tome kakve ce posledice izazvati osiromaseni uranijom kojeg su se oslobadjali po nasim glavama...

Tako da ne treba ovde previse filozofirati... Ubijen? Jeste... Zasto? Kolateralna steta... Ubijana su i neduzna srpska deca pa su bili samo kolateralna steta... Neka sud utvrdi sve cinjenice, za razliku od nasih ubica, ovaj ce biti kaznjen i to je to...
 
Ubistvo ovog coveka je grozna stvar... Tu nema dileme... Taj neko ko sebi da za pravo da drugom oduzme zivot, zasluzuje istu sudbinu...

Na sudu je da "presece" konacnu istinu... Da utvrdi cinjenice pod kojima je Taton ubijen, sta je tome prethodilo, sve okolnosti i sve sto ide uz to... Opravdanja nema, pitanje je samo koliku kaznu "dzelat" moze da ocekuje...

Osim ljudske strane po kojoj mi je svakog coveka zao kad izgubi zivot bez razloga, nemam posebne emocije prema ovom slucaju... Valjda vremenom covek postane ravnodusan prema ljudima koji su nas zverski ubijali vise od dva meseca... Ni oni se nisu zabrinuli da li bombama sa bezbedne visine ubijaju nasu decu i unistavaju nase zivote... I svi ubijeni americki vojnici u Iraku, Avganistanu i gde sve ne su samo broj, nista vise... Ne mogu se u ljude racunati oni koji ubijaju druge neduzne ljude... Koliko je to Francuza 1999. zalilo ubijenu neduznu srpsku decu i ostalu nejac... Da li su se zabrinuli sto se jedan narod ubija kasetnim bombama... Da li su razmisljali o tome kakve ce posledice izazvati osiromaseni uranijom kojeg su se oslobadjali po nasim glavama...

Tako da ne treba ovde previse filozofirati... Ubijen? Jeste... Zasto? Kolateralna steta... Ubijana su i neduzna srpska deca pa su bili samo kolateralna steta... Neka sud utvrdi sve cinjenice, za razliku od nasih ubica, ovaj ce biti kaznjen i to je to...

Kolega,ako se ne izdignete iznad onih koji su poput tih koje opisujete,u čemu je onda razlika medju nama u ljudskom smislu ?!
Nisam i neću da budem kao oni koji su nam oduzimali život bez razloga !
 
Ne potresete se kad umre Srpski navijac jer on je naravno stoka i huligan.Ali Francuz,eeeej....pa njihovi navijaci su fini i dobri momci.A vidi ove nase zivotinje.Strashno,strashno,najstrashnije.Zao mi je Francuza,isto koliko kad vidim pregazenu macku na putu.

Zabole me za srBske "navijače" isto kao i njihove parnjake, englesku, nemačku ili bilo čiju marvu takve prirode i bezumlja. Ako ti nije jasno, ovde je ubijen čovek koji je sedeo u kafiću, napadnut od strane čopora poludivljih nepismenih bandita, koji su to uradili zato što su im dvojica istih takvih, koje smatraju vođama čopora, rekli da tako urade. Dabogda dobili maksimalnih 40 godina, možda se tako ostala bratija dovede u red.
 
Kolega,ako se ne izdignete iznad onih koji su poput tih koje opisujete,u čemu je onda razlika medju nama u ljudskom smislu ?!
Nisam i neću da budem kao oni koji su nam oduzimali život bez razloga !

Ne, ja sam i rekao da je to za svaku osudu... Tu nema dileme... Ne opravdavam ja to ubistvo nijednog trenutka... I, kao sto rekoh, ubicu treba kazniti... Ali, nemojte me terati da sada lijem suze zbog toga... Svakodnevno se po Srbiji desavaju ubistva... Ubijaju se neduzni ljudi, takodje... Ko njih zali? Po cemu je Taton bolji od njih...
 
Нико не спори да је Француз убијен али ми није јасно зашто се брише сведочанство навијача партизана о ТОРБИЦИ:rtfm:

To ne menja mnogo sustinu... Bar koliko sam ja upoznat sa ovim slucajem... A niko od nas nije bio ocevidac, tako da nam i ostaje samo da slusamo price vise strana i izvucemo neki nas zakljucak...

To sam i ja procitao...

Stepa Petrović, optuženi navijač Partizana, priznao je da je oteo torbicu Moriju, koju je „želeo za navijački trofej“. On tvrdi da je pored mobilnog telefona, navijačkog šala FK Tuluz i prezervativa, u torbici „pronašao i dve loptice kokaina i kesicu marihuane“. Mori je, međutim, negirao da je bilo šta osim telefona i šala imao u torbici. Petrović tvrdi da je torbicu i telefon bacio s Brankovog mosta, a šal zapalio kada je na TV video Brisa Tatona „kako se trese“.

Link
 
Ne, ja sam i rekao da je to za svaku osudu... Tu nema dileme... Ne opravdavam ja to ubistvo nijednog trenutka... I, kao sto rekoh, ubicu treba kazniti... Ali, nemojte me terati da sada lijem suze zbog toga... Svakodnevno se po Srbiji desavaju ubistva... Ubijaju se neduzni ljudi, takodje... Ko njih zali? Po cemu je Taton bolji od njih...

Ne pada mi na pamet da vas teram liti neke suze,i nije Taton ni po čemu bolji od
onih nesretnika koji svakodnevno stradaju kao žrtve ubica.Ovde se govori o jednoj
društvenoj pojavi koja izmiče kontroli i o razlogu i načinu na koji je dotični ubijen !
Priznat čete da je način na koji je umlaćen Taton,ipak nesvakidašnji !!
 
Poslednja izmena:
Ne pada mi na pamet da vas teram liti neke suze,i nije Taton ni po čemu bolji od
onih nesretnika koji svakodnevno stradaju kao žrtve ubica.Ovde se govori o jednoj
društvenoj pojavi koja izmiče kontroli i o načinu na koji je dotični ubijen !
Priznat čete da je način na koji je umlaćen Taton,ipak nesvakidašnji !!

Naravno, to niko ne bi trebao da spori... I ne sme se dozvoliti da se vise ikad ponovi...
 
Poslednja izmena:
Ali problem je što oni nisu samo mirno sedeli i pili piće.... samo nažalost sukob je izmakao kontroli, a s obzirom da je strani državljanin u pitanju... nadrljali su više nego što bi da je neki naš u pitanju.

Da li je izmakao kontroli ili ne,ili je u pitanju državljanin neke druge države ili ne,
činjenica da je se desilo to što je se desilo je poražavajuća.
Ako je način na koji je ubijen vezan sa sportskim navijanjem,onda ne znam koji način bi
bio primenjen da je u pitanju neki drugi povod ?!
Shvatamo li mi uopšte težinu čina u kontekstu povoda kojim su se i jedni i drugi zatekli u Beogradu ?!
 

Back
Top