Preminuo Bogdan Bogdanović

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
U Beču je u 87. godini preminuo Bogdan Bogdanović, bivši gradonačelnik Beograda.
Kako su javili austrijski mediji, Bogdanović je umro juče u bolnici, od posledica srčanog udara.
Istaknuti intelektualac, profesor Arhitektonskog fakulteta u Beogradu, Bogdanović je autor velikog broja spomenika posvećenih žrtvama Drugog svetskog rata, među kojima su spomenici u Mostaru, Prilepu, Beloj Crkvi i Jasenovcu. ...

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/194639/Preminuo-Bogdan-Bogdanovic
 
Poslednja izmena od moderatora:
Problem je sto ti nisi hriscanin.

Da bi bio hriscanin, pa jos i pravoslavac, ponasanje ti mora biti mnogo drugacije.

Nije dovoljno samo reci: "Ja sam pravoslavac!"

Moras to potkrepiti i DELOM.

Najbolje da ce verdoso, dozivotni clan KPJ, nastanjen u venecueli da me uci pravoslavlju :hahaha::hahaha::hahaha:

Crko i Slobodan Milošević. Šta je loše u tome što je crko, naživeo se, bio predsednik?

Nema nista. Samo sto ovo nije tema o Milosevicu.
 
A imas i ona sto ofarbaju kucu u roze, pa se zove roza kuca. :per:

(Te su najinteresantnije.)

Pogresio si poentu, barem tako mislim. Crna Kuca u NS-u je navodno mesto gde se okupljaju ljuda/masa koja se oseca posebno, tj koji nemaju nameru da se utope u okolinu i zele da budi izdvojeni.



@tema
Ne vidim nista strasno pa da mora da pise "crko". Samo pokazuje nedostatak pa recimo... bolje da cutim.
 
Pogresio si poentu, barem tako mislim. Crna Kuca u NS-u je navodno mesto gde se okupljaju ljuda/masa koja se oseca posebno, tj koji nemaju nameru da se utope u okolinu i zele da budi izdvojeni.



@tema
Ne vidim nista strasno pa da mora da pise "crko". Samo pokazuje nedostatak pa recimo... bolje da cutim.
Verovatno je zlostavljao postavlaca teme u detinjstvu pa je mucenik pun gneva i zuci . :sad2:
 
jel on radio i onaj kameni cvet u jasenovcu?

Да, из 1966.године, али једино је тај Камени цвет остао од Јасеновца а још када је постављен многи су у њему видели латинично слово V као симбол ПОБЕДЕ УСТАША... а не као спомен обележје страдалих

Odata počast žrtvama ustaškog logora smrti

Tanjug | 18 april 2010
jasenovac-300.jpg
Nekoliko hiljada ljudi, predvodjenih najvišim hrvatskim državnim zvaničnicima, okupilo se danas kod spomenika "Kameni cvet", u Spomen-području Jasenovac, kako bi odali počast brojnim žrtvama ovog ustaškog logora smrti i obeležili 65. godišnjicu proboja preživelih logoraša.

Prisutnima su se obratili i predsednik Ivo Josipović, njegov prethodnik Stjepan Mesić, premijerka Jadranka Kosor i potpredsednik Hrvatskog sabora Vladimir Šeks, kao i bivši zatvorenik logora Refik Piskavica.

"Hrvatska bi svojim antifašističkim borcima trebalo da odaje počast ne samo prilikom komemoracija, nego i u svakodnevnom životu. Prilikom pisanja udžbenika, prilikom reformisanja sistema penzija i prilikom obnove spomenika", kazao je Josipović.

On je naglasio da su, u poplavi raznih priča, i preuveličavanja ili umanjivanja broja stradalih u logoru Jasenovac.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top