Igre za starije racunare

krtislav

Primećen član
Poruka
674
Imam neko staro sranje od kompjutera i uskoro dobijam novi, evo ovako:
Recite mi za neke igrice koje:
Nisu horor
Nisu Need For Speed
Da nema preterao puno kontrola
Da nije strategija
Da nisu simulacije
Da nisu neka japanska sranja
Da nisu Call Of Duty
Da nisu Medal Of Honor
Da nije GTA
Ako može, da su avionske
I da mogu ići na:
Pentium 4 1.8 GhZ
1.5 GB RAM
ATI Radeon 9550
 
Imam neko staro sranje od kompjutera i uskoro dobijam novi, evo ovako:
Recite mi za neke igrice koje:
Nisu horor
Nisu Need For Speed
Da nema preterao puno kontrola
Da nije strategija
Da nisu simulacije
Da nisu neka japanska sranja
Da nisu Call Of Duty
Da nisu Medal Of Honor
Da nije GTA
Ako može, da su avionske
I da mogu ići na:
Pentium 4 1.8 GhZ
1.5 GB RAM
ATI Radeon 9550

Imam kod kuće sličan takav kompjuter mada imam upola tvog RAM-a, pa sam ipak tjerao neke igre. Zasad ti mogu preporučiti samo ono šta mi momentalno pada na pamet, a to su tri sledeće igre koje ispunjavaju tvoje gore navedene standarde:

- SW KoTOR (Star Wars Knights Of The Old Republik)
Igraj 1 nemoj dvojku jer je dosta glupa zbog završetka a i generalne priče. Iako je proglašena igrom (mislim) 2008 godine, igra ima dosta glupu pozadinu i nekako je sušta suprotnost prvoj. Prvi dio nije ni upola grafički zahtjevan kao drugi, meni drugi "reže" na slabijoj mašini koju imam.

- 1nsane
Solidna arkadna vožnja koja ne zahtijeva jaku mašinu da bi mogla tečno da se igra. Ipak, ne očekuj previše od ovoga, igra je mislim iz 1999. ili 2000. godine izdata od strane Codemasters-a, iste kompanije koja stoji iza Colin Mcrae Rally franšize...

- FreeLancer
Microsoftova svemirska igra koja je neslužbeno jedna od najboljih svemirskih igara svih vremena. Njena jedina mana je što Microsoft nije uložio dovoljno srca u nju, inače bi igra bila za rasturanje do beskonačnosti i dalje od toga. Samo ugasi "3D sound" i možeš da pržiš i multiplayer ako imaš solidnu konekciju, i dan danas postoje serveri za ovu igru samo ih treba pronaći. Neslužbeni nasljednik FreeLancera je Darkstar One, ali to je grafički i previše zahtjevna igra za tvoju mašinu

Nažalost, ništa dalje ne mogu ti preporučiti, mnogo igara pada mi na pamet kao što su Elder Scrolls Oblivion i Doom3 jer sam prije svega obožavalac RPG i FPS igara, ali sve su one već previše zahtjevne za tvoju mašinu. Sve igre koje se odskora prave zahtijevaju sledeće minimume:
- 2.4 GHz Mašinu
- 1+ GB RAM-a
- 512 MB Grafičku
- Jaku zvučnu karticu


Iskreno, i ovi minimumi neće biti dovoljni za koju godinu, tako da ako želiš biti u toku, savjetujem ti da kupiš novi kompjuter. Isplativije ti je da kupiš kompletnu novu mašinu nego da stalno renoviraš jednu te istu, isto kao što su Japanci shvatili da je isplativije srušiti staru zgradu i na njenom mjestu podići novu umjesto renoviranja iste... Moj iskreni savjet je da ne kupuješ odmah najjaču konfiguraciju jer će te tu odrati po džepu, kupi konfiguraciju koja je prije godinu dana tek izašla na tržište. Jer otprilike godinu dana treba sačekati da se cijena "opreme za kompjutere" spusti na neku razumnu cifru, svi oni koji kupuju komponente koje su svježe izašle sa nacrta uglavnom moraju duboko zagrabiti u džep, da ne pominjem da rizikuju da im ta nova tehnologija zakaže jer nije dovoljno dugo testirana... Naravno da nova tehnologija ima garanciju, ali mislim da niko ne želi da bude pokusni kunić...
 
Poslednja izmena:
Street fighter 3 Fight for the future. Igra je za konzolu tako da ces morati da je igras preko emulatora ali je dosta dobra ako imas sa kime da igras

Svi delovi Metal slug takodje dosta zabavni.

Mislim da mozes da igras mount and blade ali sve na low i stavi da ti renduje Directx 7
 
Poslednja izmena:

Back
Top