Sta bi bilo da....

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
sta bi bilo da na ovom svjetu preko noci nestanu zakoni i vlast!?

Sta bi se desilo na ovom svijetu i sa ovim svijetom?

Jeli nama urodjeno da nas neko treba voditi neka sila, neki lider, neciji zakoni jer drugacije ne mozemo opstati?

Da li je covjek ustvari zvijer koja se drzi pod kontrolom uz pomoc morala , zakona, etike, filozofije, psihologije i na kraju politike!?

Opet da smo svi bas bas slobodni da nas niko ne salta da odluke sami donosimo i kako licno nama odgovara da nas ne manipulisu sa strane, sta bi se desilo na ovom svijetu!? Prevladao bi instinkt opstanka, pljacke, kradje, ubijanje, nekad se pitam jeli covek uopste imalo odmakao od statusa neandertalac kad tu "kosku" ipak nosi u genetskom kodu:think:

mi nismo slobodni nikad to nismo bili
 
sta bi bilo da na ovom svjetu preko noci nestanu zakoni i vlast!?

Sta bi se desilo na ovom svijetu i sa ovim svijetom?

Jeli nama urodjeno da nas neko treba voditi neka sila, neki lider, neciji zakoni jer drugacije ne mozemo opstati?

Da li je covjek ustvari zvijer koja se drzi pod kontrolom uz pomoc morala , zakona, etike, filozofije, psihologije i na kraju politike!?

Opet da smo svi bas bas slobodni da nas niko ne salta da odluke sami donosimo i kako licno nama odgovara da nas ne manipulisu sa strane, sta bi se desilo na ovom svijetu!? Prevladao bi instinkt opstanka, pljacke, kradje, ubijanje, nekad se pitam jeli covek uopste imalo odmakao od statusa neandertalac kad tu "kosku" ipak nosi u genetskom kodu:think:

mi nismo slobodni nikad to nismo bili

Gle sad...? Opet zver ? :think:
Mozes i tako reci.Ali misleca zver ;)

:P
 
Covek je zivotinja copora, i kao takvom mu je potreban kontakt sa drugim ljudima. Svaki kontakt zahteva uspostavljanje pravila i zakona, pisanih ili nepisani. Pojedinci imaju potrebu i sposobnost da vode, ostali su previs lenji ili ne zele da imaju odgovornost, ti koji vode namecu zakone/pravila, ostali ih prihvataju, jer im je tako lakse. Prihvatanje je do momenta dok im nametnuti zakon odgovara.
Zakoni ili pravila nikada nece nestati.
 
Evo sada moj zakon: prestanite da *****..te vise....Ko prekrsi zakon ja cu ga dobro isprebijati ako ga sretnem na ulici a on mi kaze da je sa krste i koji mu je nik.......

Svi vi sto se zalazete za ukidanje zakona i slicno ste lazni moralisti,licemeri tj hipokrate.....Vecito imate neke teorije zavere..........A kada bi bila utopijska sloboda vi bi prvi nametnuli nesto vase.....

Znaci ne moguce je ziveti bez zakona...Ljudski rod bi nestao za max 24 casa.....

najprostiji primer bezakonja i bespravila: Na raskrsnici ste....Ko ce prvi da prodje????Po kakvom zakonu?????Cim nema zakona doslo bi do sudara,vozaci bi izgazili pesake i sl......

Kad ne bi bilo zakona i reda ljudi u raznoraznim redovima bi se poklali i poubijali kao lavovi kad ulove zivotinju pa jedan najjaci rastera ostale dok se on sladi......Ovo bre rade iako postoje zakoni i taske represivne mere a zamislite sta bi radili kad ne bi postojalo.....Pa nisu ljudi izmislili zakone iz sile nego iz muke,da bi se smanjio haos a povecao red.....Bez reda haos je posledica koja je neminovna.....Ovo je cak i naucno tacno po drugom zakonu termidinamike

Prema tome ne *****j..te vise dobro i po vas i po ostale sto postoje zakoni...

A ako vam se ne svidjaju ovakvi e pa onda da ucis pitshko da zavuces rikave pa zavrsi fax pa doktoriraj pa se bavi politikom pa budi harizmatican pa obecaj narodu i ispuni u predizbornoj kampanji obecanja pa nek te izaberu pa onda pravi zakone onako kako mislis da treba.....

Samo nemoj da budes lenj i da nista ne radis i da kenj..as ovde po forumu
 
Poslednja izmena:
Evo sada moj zakon: prestanite da *****..te vise....
.. užas .. kako imaš srca da nam kažeš tako nešto .. pa to je najgora kletva ..
.. znaš ti koja je to agonija kad ne možeš da ***** ..?

Ko prekrsi zakon ja cu ga dobro isprebijati ako ga sretnem na ulici a on mi kaze da je sa krste i koji mu je nik.......
.. ja sam metar osamdeset .. i imam brata koji je 2.20 .. i trenirali smo karate ..

Svi vi sto se zalazete za ukidanje zakona i slicno ste lazni moralisti,licemeri tj hipokrate.....
.. ajd malo ovo razradi ..
.. na osnovu čega si to zaključio ..?

Znaci ne moguce je ziveti bez zakona...
.. po zakonima pravopisa .. "nemoguće" se piše spojeno ..
.. a vidiš kko ti sasvim lepo živiš i bez toga ..
.. dakle .. ipak je moguće ..
 
.. užas .. kako imaš srca da nam kažeš tako nešto .. pa to je najgora kletva ..
.. znaš ti koja je to agonija kad ne možeš da ***** ..?


.. ja sam metar osamdeset .. i imam brata koji je 2.20 .. i trenirali smo karate ..


.. ajd malo ovo razradi ..
.. na osnovu čega si to zaključio ..?


.. po zakonima pravopisa .. "nemoguće" se piše spojeno ..
.. a vidiš kko ti sasvim lepo živiš i bez toga ..

.. dakle .. ipak je moguće ..

kucacka greska,nekad spojim reci nekad razdvojim,nekad ne kucam dovoljno jako space dugme nekad ga pritisnem slucajno slucajno u brzini........

Zna se sta se misli pod drustvenim zakonom a ne naucnim.......Znaci ne moze neko da izadje na ulicu sa heklerom i da roka ljude a d amu niko nista ne kaze ili neko kad je gladan da uleti u prodavnicu i da jede a da ne plati i da mu niko nista ne kaze......U tom smislu se ne moze ziveti bez zakona i nekog pisanog reda.....

p.s.ne kaze se
a vidiš kko ti sasvim lepo živiš i bez toga .
vec
Jel vidiš zarez ti sasvim lepo živiš i bez toga .
Vidim i ti lepo zivis bez toga....Mozda se i zato i zalazes da ne bude zakona....Da ti se niko ne smeje i ne trazi da lepo kucas:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf:
 
.. ja glasam za jelenov odgovor ..

.. koj će vam moj i zakoni i vlast ..

Imena se u srpskom a i svakom drugom pravopisu pisu velikim slovom......Bez obzira da li je Jelen u nominativu,akuzativu ili bilo om drugom padezu,j se morati pisati veliko....

Eto tako,posto pametujes da i ja tebe malo obrazujem....

Samo znas kako treba prvo ocistiti svoje dvoriste pa tek onda zavirivati u komsijsko dvoriste i pricati kako njegovo nije sredjeno!!!!!!!!!

Na forumu sve akademici knjizevnosti i gramatike,a u skoli ne mogu keca da poprave:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Imena se u srpskom a i svakom drugom pravopisu pisu velikim slovom......
.. vidiš kako se zalećeš .. kao da poznaješ svaki postojeći pravopis ..
.. ni u arapskom .. ni u kineskom .. ni na japanskom .. ni na hebrejskom .. ne pišu se velikim slovom .. jer tamo nema razlike između velikih i malih slova ..
(.. ni na staroegipatskom .. jer tamo uopšte nema slova ..)

Bez obzira da li je Jelen u nominativu,akuzativu ili bilo om drugom padezu,j se morati pisati veliko....
.. pa ne mora ako ne poštuješ pravopis ..
.. ili .. recimo .. ako izmisliš svoj .. ili neko izmisli svoj a tebi se to dopadne .. pa prihvatiš ..

Eto tako,posto pametujes da i ja tebe malo obrazujem.....
.. teško .. morao bi znati više od mene po pitanju pravopisa .. a to nije slučaj ..

Samo znas kako treba prvo ocistiti svoje dvoriste pa tek onda zavirivati u komsijsko dvoriste i pricati kako njegovo nije sredjeno!!!!!!!!!
.. aha .. nisi shvatio moj komentar ..?
.. pa što ne kažeš .. saće ti pojasnim ..
.. ti kažeš .. zakoni se moraju poštovati .. i onda ne poštuješ zakone pravopisa ..
.. a ja kažem .. ***** zakone .. i onda ne poštujem zakone pravopisa ..
.. ko je od nas dvoje kontradiktoran ..?
(.. shvataš sad ..?)

Na forumu sve akademici knjizevnosti i gramatike,a u skoli ne mogu keca da poprave:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
.. mogu da popravim keca .. ako se đak baš potrudi .. i vidim da je naučio .. ja mu popravim .. i to rado ..
 
.. vidiš kako se zalećeš .. kao da poznaješ svaki postojeći pravopis ..
.. ni u arapskom .. ni u kineskom .. ni na japanskom .. ni na hebrejskom .. ne pišu se velikim slovom .. jer tamo nema razlike između velikih i malih slova ..
(.. ni na staroegipatskom .. jer tamo uopšte nema slova ..)


.. pa ne mora ako ne poštuješ pravopis ..
.. ili .. recimo .. ako izmisliš svoj .. ili neko izmisli svoj a tebi se to dopadne .. pa prihvatiš ..


.. teško .. morao bi znati više od mene po pitanju pravopisa .. a to nije slučaj ..


.. aha .. nisi shvatio moj komentar ..?
.. pa što ne kažeš .. saće ti pojasnim ..
.. ti kažeš .. zakoni se moraju poštovati .. i onda ne poštuješ zakone pravopisa ..
.. a ja kažem .. ***** zakone .. i onda ne poštujem zakone pravopisa ..
.. ko je od nas dvoje kontradiktoran ..?
(.. shvataš sad ..?)


.. mogu da popravim keca .. ako se đak baš potrudi .. i vidim da je naučio .. ja mu popravim .. i to rado ..

Uh.....ovako....ja ne znam sta je ovo ali malo po malo i stalno se zakacim za nekog pacijenta ovde na forumu.....To nije moguce da je samo slucajnost....Mozda Bog stvarno zeli od mne da se posvetim ovoj profesiji....Okej,evo oblacim beli mantil i da vidimo sta nije u redu sa tobom i ima li tebi pomoci....Nadam se da necu morati da zovem Lazu Lazarevica vec je kasno......

vidiš kako se zalećeš .. kao da poznaješ svaki postojeći pravopis ..
.. ni u arapskom .. ni u kineskom .. ni na japanskom .. ni na hebrejskom .. ne pišu se velikim slovom .. jer tamo nema razlike između velikih i malih slova ..
(.. ni na staroegipatskom .. jer tamo uopšte nema slova ..)


Sta se zalecem?Ovo nije nikakav dokaz....Pa naravno da u nekom pravopisu gde ne postoje slova pa ni mala ni velika nego hijeroglifi i neki crtezi ili simboli ne postoji malo j i veliko J :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf:
Ovo je logicka greska - Mislio sam na svaki pravopis u kome postoje slova kao simboli koji su slicni nasoj latinici i cirilici.......I danasnja neka africka plemena imaju pravopis,crtaju prutom po pesku,jel sam se i za njih zaleteo :hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:

Znaci evo da ti "nacrtam" : U svakom pravopisu koje ima slicna slova nasoj cirilici i latinici imena se pisu velikim slovom.....Ja ne znam koliko ti je Iq i stepen obrazovanja ali ok odsada cu sa tobom komunicirati kao sa detetom sa posebnim potrebama i tacno cu pisati 100% sta mislim i na sta se odnos i obojicu sve lepo raznim bojama da bi ti mogla da razumes i da ne vadis iz konteksta

. pa ne mora ako ne poštuješ pravopis ..
.. ili .. recimo .. ako izmisliš svoj .. ili neko izmisli svoj a tebi se to dopadne .. pa prihvatiš ..


A odkud ti znas da ja nisam izmislio svoj pravopis po toj tvojoj logici???Opet si sama u usta sebi upala.Ako ti mislis da je ok napraviti svoj pravopis zasto onda drugog ispravljas,mozda je i on napravio svoj pravopis????Prva si pocela da ispravljas mene sto j nekulturno,niko ti se nije licno obratio...Znaci i ovde vazi prvo sredi svoje dvoriste pa tek onda bulji u komsijino i trazi greske.......
p.s. Bas je "lepo" to sto jedna matora svadljiva dzangrizava zena od 37 godina koja verovatno predaje srpski u skoli ( mozda se moze zakljuciti po tvojoj bezobraznoj recenici "mogu da popravim keca .. ako se đak baš potrudi .. i vidim da je naučio .. ja mu popravim .. i to rado .. ") izmislja "svoj pravopis" psuje i prica svasta po forumima a ovamo na poslu vaspitava i obrazuje nasu decu......Pa posle kazu ljudi los nam obrazovni sistem...Pa naravno kad takvi predaju....Sramota ziva.....Zamisli samo profesorka koja ne postuje pravopis i na forumu radi ono suprotno sto je ucila na faxu sprovodi u skoli vaspitni i obrazovni proces nad ucenicima???:eek::eek::eek::eek:Trebalo bi te prijaviti pedagogu,najuriti sa posla medijski lincovati i u zatvor jedno 15 godina.......:rtfm:

.. teško .. morao bi znati više od mene po pitanju pravopisa .. a to nije slučaj ..

A cekaj ti si prorok pa znas koliko ja znam i sta znam????To si sve zakljucila na osnovu jednog posta i jedne kucacke greske???Ma nemoj mi reci:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf:
Ne, mozda si gledala u pasulj ili si zvala Milana Tarota pa ti je on rekao namazi se majonezom po glavi i evo karta ce reci da vise znas od bRu zLija :hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf.......Nemas ti veze o zivotu........

aha .. nisi shvatio moj komentar ..?
.. pa što ne kažeš .. saće ti pojasnim ..
.. ti kažeš .. zakoni se moraju poštovati .. i onda ne poštuješ zakone pravopisa ..
.. a ja kažem .. ***** zakone .. i onda ne poštujem zakone pravopisa ..
.. ko je od nas dvoje kontradiktoran ..?
(.. shvataš sad ..?)

saće ti pojasnim ..
Kaze se sada cu ti pojasniti ili sada cu da ti pojasnim..:hahaha:Bas lepo kako se jedan nastavnik/profesor srpskog izrazava mada cisto sumnjam da radis u prosveti......:hahaha:
ti kažeš .. zakoni se moraju poštovati .. i onda ne poštuješ zakone pravopisa ..
Ja stavrno ne znam koliki ti je Iq ali svasta se moze zakljuciti po tvom zakljucivanju i razumevanju stvari.....Kada se kaze zakoni a misli se na drzavne zakone misli se na PRAVNE ZAKONE a ne na neune zakone ili pravopisne zakone....Jedno sa drugim nema veze uopste......Svi ovde pricaju o drustvenim pravnim drzavnim zakonima a ti se sad hvatas za slamku spasa kako bi mi odgovorila,ili si zaista malo ono.....nizak IQ.....Jel zaista sve mora da ti se crta.....
Ovde se misli na pravne norme i zakone koje svako od nas MORA da postuje inace ce biti sankcionisan represivnim merama......A ZAKONA U NAUCI ILI U PRAVOPISU neko moze ALI I NE MORA DA SE PRIDRZAVA!!!!!!!!!!Tu nema sankcija.......Da li neko hoce nesto da zna,da bude informisan obrazovan ili nece njegova je stvar i ON SE NE MORA PRIDRZAVATI TIH ZAKONA!!!!!!!

Tako da nemoj da pravis logicke greske i da zakljucujes preko silogizama koji sadrze neistinitu konkluziju.........Ako se ja zalazem za zakone a ne pridrzavam se pravopisnih zakona ja ne vrsim kontradikciju svog zalaganja jer jednostavno nema kontradikcije....Ali naravno tebi je tesko da provalis foru.....Kontradikcija bi bila kada bih krao i ubijao a ovamo prican kako ne treba krasti i ubijati

a ja kažem .. ***** zakone .. i onda ne poštujem zakone pravopisa ..
:rotf::rotf::rotf::hahaha::hahaha:Ovo gde su ti zvezdice je ruzna rec koja se koristi kao i kada dvoje ljudi vode ljubav...:hahaha::rotf:......Bas lepo kako jedna profesorka i zena od 37 godina koja se bavi pedagoskim radom primenjuje svoje znanje......Pa jel zato radnicka klasa radi da bi drzava preko njihovog poreza placala tebi da ti takva vaspitavas i obrazujes njihovu decu??????Tuzno,tuzno:roll::roll::roll::roll::roll:

ko je od nas dvoje kontradiktoran ..?

Niko nije kontradiktoran stim da ja radim u interesu drzave i zakona a ti imas 37 godina,matora si nekulturna nevaspitana,psujes,i lose sprovodis pedagoski rad,sta vise ti radis i ka unazadjivanju kulture i obrazovanja dece.....Mora da tebe najvise mrze iz cele skole.......

(.. shvataš sad ..?)
Ja shvatam odlicno ali ti ne shvatas.......A sada opet da te malo obrazujem (jao ja bre kao crveni krst,sve radim dzabe,ko ce meni ovo da plati,a tebi placaju u skoli da psujes ovde po forumu)
Ono sto ti mislis da je kod mene kontradikcija se ne zove kontradikcija nego kontrarnost.....Jer ako ja nesto kazem a drugo uradim nije kontradikcija nego kontrarnost......Crno nije kontradikcija belog...Crno je kontrarnost.......Nebelo je kontradikcija belog.........

Misli danas svako zeli da filozofira i da primenjuje logiku a o logici nema pojma pa u 98% slucajeva pravi logicke greske argumentum ad ovaj argumentum ad onaj........Ali to je zato sto poseduju moc govora a nemaju orudja za bavljenje razmisljanjem,zakljucivanjem,vodjenjem diskusije........pa i bavljenjem bilo koje nauke....

Nemoj da se frljas sa filozofskim terminima tj terminima logike kada ne poznajes tu materiju a sramota je da neko ko je u prosveti i bavi se naukom ne poznaje organon ili orudje bilo koje nauke........Ide letnja sezona bolje idi da beres maline za pare......:rotf:


.. mogu da popravim keca .. ako se đak baš potrudi .. i vidim da je naučio .. ja mu popravim .. i to rado ..


Da se ponovim jos jednom jer ovo stvarno vredi paznje da se vidi ko sve predaje u nasim skolama:

.Bas je "lepo" to sto jedna matora svadljiva dzangrizava zena od 37 godina koja verovatno predaje srpski u skoli ( mozda se moze zakljuciti po tvojoj bezobraznoj recenici "mogu da popravim keca .. ako se đak baš potrudi .. i vidim da je naučio .. ja mu popravim .. i to rado .. ") izmislja "svoj pravopis" psuje i prica svasta po forumima a ovamo na poslu vaspitava i obrazuje nasu decu......Pa posle kazu ljudi los nam obrazovni sistem...Pa naravno kad takvi predaju....Sramota ziva.....Zamisli samo profesorka koja ne postuje pravopis i na forumu radi ono suprotno sto je ucila na faxu sprovodi u skoli vaspitni i obrazovni proces nad ucenicima???:eek::eek::eek::eek:Trebalo bi te prijaviti pedagogu,najuriti sa posla medijski lincovati i u zatvor jedno 15 godina.......:rtfm:

A na jednoj temi koju si otvorila se zalazes tj po tebi treba ZATVORITI SVE SKOLE I OBRAZOVNE INSTITUCIJE PA "KAKO SE KO SNADJE"
A na drugoj temi se zalazes da bi ponovo trebalo "roknuti" Sokrata kad bi opet bio ziv...:roll:

Ja ne znam da li neko ovo sa Laze Lazarevica cita ili pak neko iz niske Toponice,mentalne bolnice ali vreme je da sto pre reaguju i da te zatvore........

Tvoj slucaj ostavljam njima a ja odoh da radim druge stvari jeste da se bavim humanistickom naukom ali hocu i ja da imam slobodno vreme ne mogu da radim 24h i to pola vremena free....
Sto je do mene ja sam tvoju psihopatologiju predocio javnosti a sad oni treba da reaguju....
 
Ovo je logicka greska -
.. ima[ sinak gore topic s logičkim greškama .. pa prouči .. pre nego što se ovako zalećeš ..
Ja ne znam koliko ti je Iq i stepen obrazovanja
.. a vidiš .. ja znam tačno koliki je tebi .. na osnovu tvog pisanja ..
(.. to zato što sam kompetentna da procenim .. ******* ..)

A cekaj ti znas koliko ja znam i sta znam????To si sve zakljucila na osnovu jednog posta i jedne kucacke greske???
.. pa da .. ja sam ti nešto kao holms .. šerlok holms ..
 
sta bi bilo da na ovom svjetu preko noci nestanu zakoni i vlast!?

Sta bi se desilo na ovom svijetu i sa ovim svijetom?

Jeli nama urodjeno da nas neko treba voditi neka sila, neki lider, neciji zakoni jer drugacije ne mozemo opstati?

Da li je covjek ustvari zvijer koja se drzi pod kontrolom uz pomoc morala , zakona, etike, filozofije, psihologije i na kraju politike!?

Opet da smo svi bas bas slobodni da nas niko ne salta da odluke sami donosimo i kako licno nama odgovara da nas ne manipulisu sa strane, sta bi se desilo na ovom svijetu!? Prevladao bi instinkt opstanka, pljacke, kradje, ubijanje, nekad se pitam jeli covek uopste imalo odmakao od statusa neandertalac kad tu "kosku" ipak nosi u genetskom kodu:think:

mi nismo slobodni nikad to nismo bili

Ovde navodis moral kao instrument za robovlasnistvo . . pa sta bi bilo da nema vlasti i zakoni? raspad sistema, neredi ..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Evo sada moj zakon: prestanite da *****..te vise....Ko prekrsi zakon ja cu ga dobro isprebijati ako ga sretnem na ulici a on mi kaze da je sa krste i koji mu je nik.......

Svi vi sto se zalazete za ukidanje zakona i slicno ste lazni moralisti,licemeri tj hipokrate.....Vecito imate neke teorije zavere..........A kada bi bila utopijska sloboda vi bi prvi nametnuli nesto vase.....

Znaci ne moguce je ziveti bez zakona...Ljudski rod bi nestao za max 24 casa.....

najprostiji primer bezakonja i bespravila: Na raskrsnici ste....Ko ce prvi da prodje????Po kakvom zakonu?????Cim nema zakona doslo bi do sudara,vozaci bi izgazili pesake i sl......

Kad ne bi bilo zakona i reda ljudi u raznoraznim redovima bi se poklali i poubijali kao lavovi kad ulove zivotinju pa jedan najjaci rastera ostale dok se on sladi......Ovo bre rade iako postoje zakoni i taske represivne mere a zamislite sta bi radili kad ne bi postojalo.....Pa nisu ljudi izmislili zakone iz sile nego iz muke,da bi se smanjio haos a povecao red.....Bez reda haos je posledica koja je neminovna.....Ovo je cak i naucno tacno po drugom zakonu termidinamike

Prema tome ne *****j..te vise dobro i po vas i po ostale sto postoje zakoni...

A ako vam se ne svidjaju ovakvi e pa onda da ucis pitshko da zavuces rikave pa zavrsi fax pa doktoriraj pa se bavi politikom pa budi harizmatican pa obecaj narodu i ispuni u predizbornoj kampanji obecanja pa nek te izaberu pa onda pravi zakone onako kako mislis da treba.....

Samo nemoj da budes lenj i da nista ne radis i da kenj..as ovde po forumu

U pravu si za zakone, ali za ovo fax itd nisi . .ima mnogo pametnih ljudi koji nisu zavrsili fax sticajem okolnosti. Nema svako bogate mamice i tatice da im placaju. Jedva im i za hranu daju. . e. . .A za zakone si u pravu. Uostalom tako je nastala civilizacija. Ovde neko oce da srusi tyemelj civilizacije.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovde navodis moral kao instrument za robovlasnistvo .. pa sta bi bilo da nema vlasti i zakoni? raspad sistema, neredi ..
.. u robovlasničkom sistemu .. moral je upravo bio instrument koji je dozvoljavao robovlasništvo ..
.. dakle .. tretirati roba kao robu .. nije bilo ni u kakvom sukobu s moralom ..


.. u feudalnom sistemu .. ili .. da preciziram .. u hrišćanskom .. ili islamskom sistemu .. ubiti nekoga zato što je druge vere .. zato što je nevernik .. religijski moral je upravo instrument kojim se .. sledbenici .. motivišu na ubijanja .. ili na uzimanje robova ..

.. patrijarhalni moral je instrument koji postavlja ženu na mesto .. domaćice .. ili lutke .. sasvim jasno ..
.. daklem .. moral se menja od vremena do vremena .. od društva do društva .. i uvek je sredstvo ukalupljivanja pojedinca u obrazac društva ..


.. šta tačno znači .. raspad sistema .. i zbog čega je to loše ..?
.. drugo .. kome su potrebni zakoni .. onima koji se osećaju kao preplašene životinjice .. zbog toga što u drugima vide neke opasnije životinje ..?


.. sistem zakona je tor za preplašene ovčice ..
 
Poslednja izmena od moderatora:
U pravu si za zakone, ali za ovo fax itd nisi . .ima mnogo pametnih ljudi koji nisu zavrsili fax sticajem okolnosti. Nema svako bogate mamice i tatice da im placaju. Jedva im i za hranu daju. . Tak oda ne seri o tome. . .A za zakone si u pravu. Uostalom tako je nastala civilizacija. Ovde neko oce da srusi tyemelj civilizacije.


Postoje i faxovi i isturena odeljenja u mnooogim gradovima.....Zagrej stolicu pa upadni na budzet i ne obnavljaj godine i studiranje ce te kostati 0 dinara

Postoji i studentski dom 2000 din mesecno i menza 3000 din za ceo mesec,a ti se potrudi da upadnes na budzet potrudi se da imas prosek preko 8,5 i ne obnavljaj godinu pa ces imati priliku da primas stipendiju........

Postoje i studenti koji upisu takav fax na kome i nisu obavezna predavanja pa rade i sami sebe izdrzavaju,neki rade full time,neki rade part job

Postoje studenti koji rade nocu po kaficima i klubovima + baksis = kinta za izdrzavanje...

Postoje i studenti (matem srpski fizika i sl) koji su veoma obrazovani pa drze privatne casove koji se extra placaju i ne samo da mogu sa tom kintom da izdrzavaju sebe nego mogu i svoje "mamice" i "tatice" da izdrzavaju.....

Postoje i studenti koji svaki dan putuju STO JE IZUZETNO TESKO ALI ONI ZNAJU STA HOCE U ZIVOTU I NE KUKAJU KAO TI STO NEMAJU MAMICU I TATICU DA IM PLACAJU.........Oni imaju prosek,primaju na faxku stipendiju,primaju stipendiju iz caletove ili kevine firme,imaju pravo na 40% posto jeftiniju autobucku kartu + sto kupe godisnju kartu koja je mnooooogo jeftinija kad se sve to preracuna nego posebno da kupuje.....Pa postoje i autobuski prevoznici koji daju npr ako kupis 2 godisnje karte odjednom dobijes trecu dzabe i tako to.........

ZNACI NIJE SAMO DA STUDIRAJU ONI KOJIMA "MAMICA" I "TATICA" su poznati srpski milioneri.......Postoje mnooogi ljudi koji se muce kao crvi ali kada ih pogledas oni su uvek nasmejani u licu i nista im ne pada tesko...........

Na kraju krajeva tu su i studenti koji izaberu fax koji se moze studirati na daljinu bez slusanja predavanja pa samo putuju dvaputa mesecno na ispit........Ovo nema bas na svakom faxu ali njmu nije bitno,on je zacrtao da bude obrazovan i da napreduje u drustvu....Taj zavrseni fax mu samo otvara vrata za dalji progress...


A poznati su mi takvi kao ti koji stalno kukaju i navode tu ekonomsku komponentu........A ni za jedan od gore opisanih nacina ne bi bila sposobna.......

Ne razumem ni koja ti je poenta da neciju porodicu nazivas deminutivima i to u pezorativnom smislu - sta znaci to "mamica" i "tatica"???????
Zasto ih prozivas????
Pa nije taj student kriv sto njegovi roditelji imaju novca a tvoji mozda nemaju????
Sta je kriv taj student ciji su se roditelji u studentskim danima mozda mucili po opisanim gore primerima i postali neko i nesto i zaradili novac za razliku od tvojih roditelja koji su dzabalebarili u svoje vreme???
A mozda ces da kazes kako su i ti roditelji studenta nasledili kintu i imanja od svojih roditelja???

Pa ok onda ista fora deda i baba tog studenta su bili mnooogo vredniji i vise radili nego tvoji baba i deda koji su hvatali ladovinu......
I tako to moze da ide u nedogled unazad.....

Poenta je da neko ko ima kintu nije nista kriv u odnosu na tebe koja na primer nemas......Mozda on nije stekao to ali jeste njegova krv,njegovi geni,njegovi preci a te stvari se prenose genetskim putem pa je velika verovatnoca da ce i on stvoriti nesto a ti hvatati ladovinu kao i tvoji preci (primer)..............

Sa stvarno skidam kapu studentima sta sve rade kako bi se obrazovali,priznajem meni su davali i placali moji ali sta sad ja sam sad tu kao gori nesto od tebe,i sta sad moje trebas da nazivas "mamica" i "tatica"??????

Pa hvala Bogu da ti daju rodjeni otac i majka////A ko bi drugi????
Mi zivimo u SRBIJI tesko je snaci se samostalno i do 40 godina starosti a kamoli u 19oj godini sam sebe izdrzavati kad se upisuje fax.....
Nije ovo Diznilend i Holivudski film,ovo je Srbija i ne razumem sto imas komplexa u tom pogledu......

A kladim se da svi takvi sto imaju komplexe sto "bogati" studiraju a oni ne studiraju NE BI NI BILI SPOSOBNI DA STUDIRAJU ali oni tako lece komplexe.....Primenjuju mehanizme komplexe...Tako se pravdaju........Bas znam jednog sto je tako kukao i pljuvao nije imao kintu i caleta mu unaprede keva pocne neki porodicni biznis lepo joj krene a i on ustekao kintu veliku od rada .I on konacno da izleci svoj veliki komplex - "Najpametniji sam na svetu ali nemam pare da studiram" - upisao je fax u 23oj godini studirao godinu dana i batalio:hahaha::rotf:.....
Tada je obrnuo pricu sada pare nisu problem para ima e sad je problem to sto je vec "mator" pa mu mozak ne radi kao pre,ne pamti mu mozak kao pre, sa 19 da je upisao mnoogo bi bolje prosao jer jsu tad idealni uslovi i sl..........

A da je upisao u 19oj i da je imao para tada verovatno bi pricao kako je suvise mlad kako ne zeli u "najboljim godinama" da svoj zivot zavije u knjigu,hoce da izlazi da upoznaje devojke da zivi zivot punim plucima - MA ON UVEK IMA NEKO OPRAVDANJE ZA SVOJ NEUSPEH,LENJOST,NEODLUCNOST I SL............

Tako da dobro znam psihologiju i propalih studenata i onih koji su hteli da postanu a nisu imali prilike........Znaci znam vas u detalje....

Tako da "ne se.rem o tome"....vec naprotiv za ovo imam naucno tvrdjenje i prakticne primere.....
 
sta bi bilo da na ovom svjetu preko noci nestanu zakoni i vlast!?

Sta bi se desilo na ovom svijetu i sa ovim svijetom?

Jeli nama urodjeno da nas neko treba voditi neka sila, neki lider, neciji zakoni jer drugacije ne mozemo opstati?

Da li je covjek ustvari zvijer koja se drzi pod kontrolom uz pomoc morala , zakona, etike, filozofije, psihologije i na kraju politike!?

Opet da smo svi bas bas slobodni da nas niko ne salta da odluke sami donosimo i kako licno nama odgovara da nas ne manipulisu sa strane, sta bi se desilo na ovom svijetu!? Prevladao bi instinkt opstanka, pljacke, kradje, ubijanje, nekad se pitam jeli covek uopste imalo odmakao od statusa neandertalac kad tu "kosku" ipak nosi u genetskom kodu:think:

mi nismo slobodni nikad to nismo bili

Opet tu silu sami biramo i stvaramo, tako da je zakon održanja i mere ipak u nama:mrgreen:
 
Двоструки је ред шипки на кавезу у коме је људска животиња затворена, два реда шипки: страх од Бога и страх од власти(тј. закона).

"Ако нема Бога,ја сам Бог."Достојевски
 
sta bi bilo da na ovom svjetu preko noci nestanu zakoni i vlast!?

Sta bi se desilo na ovom svijetu i sa ovim svijetom?

Jeli nama urodjeno da nas neko treba voditi neka sila, neki lider, neciji zakoni jer drugacije ne mozemo opstati?

Da li je covjek ustvari zvijer koja se drzi pod kontrolom uz pomoc morala , zakona, etike, filozofije, psihologije i na kraju politike!?

Opet da smo svi bas bas slobodni da nas niko ne salta da odluke sami donosimo i kako licno nama odgovara da nas ne manipulisu sa strane, sta bi se desilo na ovom svijetu!? Prevladao bi instinkt opstanka, pljacke, kradje, ubijanje, nekad se pitam jeli covek uopste imalo odmakao od statusa neandertalac kad tu "kosku" ipak nosi u genetskom kodu:think:

mi nismo slobodni nikad to nismo bili

Neki polaze od toga da je čovek u suštini, po svojoj prirodi dobro biće, a da ga društveni uslovi čine sebičnim i zlim. Drugi tvrde da je on prirodno suštinski zao. Ja bih rekao suštinski zlo biće koje društveni uslovi čine još pokvarenijim. Niko nije spreman napustiti svoju startnu poziciju. Sistemi i društva se izgrađuju na nesreći i gladi drugih, a volja da se pomogne je zanemarljiva i često vrlo licemerna.
U svom samointeresu čovek zanemaruje potrebe drugih ljudi, zakoni i moral samo delom rešavaju problem, u smislu da postoje pravila igre (koja se uzgred selektivno primenjuju)
Veliki problem kod svih normi jeste taj što omogućava moćnima da dalje uvećavaju svoju moć, i de facto čini izrabljivanje legalnim, opravdanim.
 
.. u robovlasničkom sistemu .. moral je upravo bio instrument koji je dozvoljavao robovlasništvo ..
.. dakle .. tretirati roba kao robu .. nije bilo ni u kakvom sukobu s moralom ..


.. u feudalnom sistemu .. ili .. da preciziram .. u hrišćanskom .. ili islamskom sistemu .. ubiti nekoga zato što je druge vere .. zato što je nevernik .. religijski moral je upravo instrument kojim se .. sledbenici .. motivišu na ubijanja .. ili na uzimanje robova ..

.. patrijarhalni moral je instrument koji postavlja ženu na mesto .. domaćice .. ili lutke .. sasvim jasno ..
.. daklem .. moral se menja od vremena do vremena .. od društva do društva .. i uvek je sredstvo ukalupljivanja pojedinca u obrazac društva ..


.. šta tačno znači .. raspad sistema .. i zbog čega je to loše ..?
.. drugo .. kome su potrebni zakoni .. onima koji se osećaju kao preplašene životinjice .. zbog toga što u drugima vide neke opasnije životinje ..?


.. sistem zakona je tor za preplašene ovčice ..

Sad ga lupas ki otvoren prozor, a napolju vetar fijuce.
Na nekoj temi rece da ti je mrsko kada kriminalci kazu "mi Srbi", pa sta hoces? Kriminalci su izasli iz okvira drustvenih zakona i zive po nekim svojim zakonima manje-vise. I ne, nisu svi oni patoloski slucajevi.
Covek u sebi nosi zlo tj. ono sto se smatra da je zlo, a najbolji primer je sposobnost da ubije.....tako da ako ne bi bilo pisanih i nepisanih zakona, morala, ljudski nagoni bi se probudili. Bude se oni i ovako, ali se drze pod kontrolom. Zakoni postoje kako ne bi nastao haos u ljudskom drustvu, jer svaka zivotinjska vrsta koja zivi u coporu ima pravila ponasanja unutar tog copora. Ljudi nisu izuzetak. I ti si deo copora, prvi tvoj copor bila je tvoja porodica. Unutar svake porodice postoje nepisana pravila ponasanja u okviru te porodice. Neko ce reci da je imao slobodu, ali to znaci da je u toj porodici bilo pravilo, nepisani zakon, nazovi kako hoces, da clanovi imaju slobodu.
Drugo, ne sputavaju ljude samo i iskljucivo pisani zakoni, o kojima je ovde rec, tj. kako se uzme, kod nekih ljudi zakoni izazivaju strah, drugima nisu potrebni zakoni, vec su dovoljna osecanja. Pozitivna osecanja najcesce i najvise sputavaju coveka, neces povrediti ono sto volis.
Iako si sama napisala da se moral menja kroz prostor i vreme, sa cim se slazem, ne shvatas cinjenicu da su neki zakoni i neki moral uvek postojali i uvek ce postojati, dokle god ljudi budi komunicirali medjusobno i ziveli na istoj teritoriji, prilagodjavanje i nista vise. A svi moraju da se manje ili vise prilagode, ako zele da opstanu u ovom drustvu, niko nije izuzetak...ili moze da se preseli na Homolje npr.
 

Back
Top