Pocelo je pocelo!
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Pocelo je pocelo!

Poznat Dule 021 (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

Podrazumevano Pocelo je pocelo!

Idem pre neki dan centrom Novog Sada kad na mermernom stubu nalepnica koja mi je zapala za oko i morao sam da je slikam.
    Dali je to pocetak prikazivanja javnog nezadovoljstva kad se ovako lepo moze videti na zidovima sta neki misle o ljudima na vlasti?
    Ovo sto sam video meni je prijalo.
    Poslednji put ažurirao/la Dule 021 : 18.06.2010. u 08:51
    Čovek u životu treba da se pruži onoliko koliko je dugačak!

Zelen bor nije na forumu
    muskokrk..ruka je pružena Zelen bor...za svaki slućaj posle rukovanja prebrojte prste...
    Poznat Zelen bor (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Podrazumevano Re: Pocelo je pocelo!

Citat Original postavio Dule 021 Pogledaj poruku
    Idem pre neki dan centrom Novog Sada kad na mermernom stubu nalepnica koja mi je zapala za oko i morao sam da je slikam.
    Dali je to pocetak prikazivanja javnog nezadovoljstva kad se ovako lepo moze videti na zidovima sta neki misle o ljudima na vlasti?
    Još samo stavi sliku da vidimo i mi pa da ako bude zanimljivo diskutujemo....
    Za slobodu i krst časni

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Не знам за Нови Сад али овакве налепнице се дуги низ година могу видети по Београду.
    Ево шта сам пронашао на њиховом сајту

-Funkcionisanje anarho-sindikata

Sindikati u ASI-ju se bave svime što se tiče zaštite članstva i to ostvaruju uz pomoć svih sredstava – ljudskih, tehničkih, ekonomskih i pravnih. Oni planiraju akcije protiv gazda, analiziraju uslove rada, podnose žalbe povodom loših zdravstvenih i drugih loših uslova rada, prikupljaju sve informacije u vezi funkcionisanja svog preduzeća (zalihe, nabavljače, profit, druge firme sa kojima se sarađuje, ugovori, radna politika itd.) Ovo je bitno iz dva razloga – prvo da nas kapitalisti ne bi iznenadili i drugo, za eventualno preuzimanje preduzeća od strane sindikata. Sindikati imaju mogućnost da izvode štrajkove, da pomažu prilikom kontakata sa vlastima i da pregovaraju u ime članstva. Oni organizuju kurseve, unutar sindikalno obrazovanje i konferencije. Oni obezbeđuju pravnu zaštitu radnika i uhapšenih članova. Sindikat je škola života. Kroz njega moramo sagledati napade na druge kao napade na nas, razvijati duboke diskusije, debate, moramo postati obučeni da radimo više poslova, da naučimo da preuzmemo inicijativu. Snaga ili slabost sindikata pre svega zavisi od broja i aktivnosti članstva.

-Pravni aspekti borbe

ASI nema zvanične pravne zastupnike, da ne bismo došli u situaciju da nam organizaciju vode advokati. Postoji dovoljan broj članova i članica koji/e su upoznati/e sa pravom ili su ga studirali/e. U slučaju dvoumljenja ASI će angažovati pravnike sa kojima ima kontakte. Bitno je upoznavati se sa važećim zakonima putem službenih glasnika i ostalih sredstava upoznavanja javnosti sa pravnom regulativom.

U ovom svetu nepravičnih i neprijateljskih zakona, moramo braniti svoja prava i što ih bolje poznajemo, to ćemo ih bolje braniti. Što bolje poznajemo zakone, to manje imamo potrebu za profesionalnim pravnicima. Potreba za pravnom zaštitom će opadati sa rastom sindikata.

-Krajnji cilj anarho-sindikalizma

Anarho-sindikalizam želi da transformiše društvo. Mi želimo da ukinemo kapitalistički sistem i državu. Mi smatramo da niko nema prava da svoju volju nameće drugima sa namerom da ih pljačka i otima proizvode njihovog rada i to sve uz pomoć održanja sistema organizovanog nasilja i terora odnosno države i policije. Postoji velika količina literature koja se bavi kritikom kapitalističkog sistema i u ovom tekstu se nećemo suviše baviti tom temom
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Elita peti ligament (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    288

Mi želimo da ukinemo državu.
    Vi ste budale.

Moderator De_Sisti (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    403

-Funkcionisanje anarho-sindikata
    Sindikati u ASI-ju se bave svime što se tiče zaštite članstva i to ostvaruju uz pomoć svih sredstava – ljudskih, tehničkih, ekonomskih i pravnih. Oni planiraju akcije protiv gazda, analiziraju uslove rada, podnose žalbe povodom loših zdravstvenih i drugih loših uslova rada, prikupljaju sve informacije u vezi funkcionisanja svog preduzeća (zalihe, nabavljače, profit, druge firme sa kojima se sarađuje, ugovori, radna politika itd.)
    ovo prvo nije loše, a za ovo drugo može pasti optužba za npr špijunažu

Ovo je bitno iz dva razloga – prvo da nas kapitalisti ne bi iznenadili i drugo, za eventualno preuzimanje preduzeća od strane sindikata.
    "Neprijatelj prelazi reku!!!"

Sindikati imaju mogućnost da izvode štrajkove, da pomažu prilikom kontakata sa vlastima i da pregovaraju u ime članstva. Oni organizuju kurseve, unutar sindikalno obrazovanje i konferencije. Oni obezbeđuju pravnu zaštitu radnika i uhapšenih članova. Sindikat je škola života. Kroz njega moramo sagledati napade na druge kao napade na nas, razvijati duboke diskusije, debate, moramo postati obučeni da radimo više poslova, da naučimo da preuzmemo inicijativu. Snaga ili slabost sindikata pre svega zavisi od broja i aktivnosti članstva.
    Akcija: U svakom gradu po dom sindikata!

Sindikat je škola života

-Pravni aspekti borbe
    ASI nema zvanične pravne zastupnike, da ne bismo došli u situaciju da nam organizaciju vode advokati. Postoji dovoljan broj članova i članica koji/e su upoznati/e sa pravom ili su ga studirali/e. U slučaju dvoumljenja ASI će angažovati pravnike sa kojima ima kontakte. Bitno je upoznavati se sa važećim zakonima putem službenih glasnika i ostalih sredstava upoznavanja javnosti sa pravnom regulativom.
    neka instaliraju Pragraf Lex ili Indok i onda ne moraju da kupuju Službene glasnike, a biće i lakša pretraga

U ovom svetu nepravičnih i neprijateljskih zakona, moramo braniti svoja prava i što ih bolje poznajemo, to ćemo ih bolje braniti. Što bolje poznajemo zakone, to manje imamo potrebu za profesionalnim pravnicima. Potreba za pravnom zaštitom će opadati sa rastom sindikata.
    U ovom svetu nepravičnih i neprijateljskih terapija i dijagnostika, moramo braniti svoja prava i što ih bolje poznajemo, to ćemo ih bolje braniti. Što bolje poznajemo terapije i dijagnostike, to manje imamo potrebu za profesionalnim lekarima. Potreba za dijagnostikom i terapijo će opadati sa rastom bolesnih

-Krajnji cilj anarho-sindikalizma
    Anarho-sindikalizam želi da transformiše društvo. Mi želimo da ukinemo kapitalistički sistem i državu. Mi smatramo da niko nema prava da svoju volju nameće drugima sa namerom da ih pljačka i otima proizvode njihovog rada i to sve uz pomoć održanja sistema organizovanog nasilja i terora odnosno države i policije.
    onda će se umesto "organizovanog nasilja i terora odnosno države i policije" pojaviti organizovanog nasilje i teror bandi, čopora i plemena, pa kom opanci Tom i Džeri!

Postoji velika količina literature koja se bavi kritikom kapitalističkog sistema i u ovom tekstu se nećemo suviše baviti tom temom
    E, ovo se zove argument!!!

Sve u svemu, buržujska dečurlija kojoj je mnogo dosadno, pa im Bakunjin, Trocki i Če udarili u glavu...
    "Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije Evrope" - A.Marković

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3007

to po Beogradu lepe godinama...i nishta...a inache,medju nama,ti likovi su gomila mentola...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Citat Original postavio mmaher Pogledaj poruku
    to po Beogradu lepe godinama...i nishta...a inache,medju nama,ti likovi su gomila mentola...
    Тешких ментола и татиних и маминих синчића нерадника
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio peti ligament Pogledaj poruku
    Vi ste budale.
    Тешке!!!

estler nije na forumu
    Blago onom ko se ne mora ni uniziti ni povisiti da bi bio neko ...
    Iskusan estler (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    907

Meni ovo liči na promociju,
    a ne dozvoljena je.
    Kad kuješ svoju sreću, ne udaraj bližnje po prstima

Slične teme

1. Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 02.08.2009., 09:49
  2. Sukob u vladajućoj koaliciji :počelo je,počelo
    Autor Kira Nerys u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 05.02.2008., 15:52
  3. Pocelo je pocelo! Zaigrala mecka i pred njihovim vratima!
    Autor Jerry Ropero u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 05.01.2008., 12:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •